logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Магнітно-резонансна томографія є сучасним методом діагностики, що надає найточніші дані про пухлинний процес у порівнянні з іншими методами. Сьогодні МРТ гіпофіза — це основний вид обстеження області турецького сідла на наявність пухлин. Швидко та якісно МРТ гіпофіза в Києві роблять у TomoClinic. Для проведення діагностики використовують томограф експертного класу Toshiba Vantage Titan 1.5T. Завдяки унікальній конструкції корпусу апарату, на ньому можуть проходити обстеження пацієнти вагою 200 кг.

Переваги
Висока кваліфікація фахівців
Обстеження пацієнтів з вагою до 200 кг
Висновок за міжнародними стандартами
Рухома конструкція
Надточні зрізи
Консультація вузьких фахівців

Що таке МРТ гіпофіза?

МРТ гіпофіза

Гіпофіз є залозою внутрішньої секреції розміром до 10 мм. Вона розташовується в основі головного мозку в області турецького сідла. Орган відповідає за зростання організму, його розвиток та обмін речовин.

МРТ гіпофіза належить до основних методів діагностики пухлин області турецького сідла. Дана залоза входить у зону візуалізації під час магнітно-резонансної томографії головного мозку, але у разі необхідності детальнішого вивчення проводять прицільне дослідження.

Діагностика відіграє важливу роль при підозрі на аденому або аденокарциному гіпофіза. Доброякісні та злоякісні пухлини органу можуть мати дуже маленькі розміри, що ускладнює їхнє виявлення. Тому МРТ гіпофіза вважається найбільш інформативним та точним методом діагностики, за допомогою якого виходить візуалізувати пухлинний процес та визначити його характер.

Показання до МРТ гіпофіза

 • підвищений рівень пролактину в крові;
 • стрімке зниження гостроти зору з наростанням внутрішньоочного тиску;
 • гіперплазія гіпофіза;
 • безпліддя;
 • часті головні болі, що не мають чіткої локалізації;
 • гормональний збій;
 • порушення моторики очей;
 • прозорі виділення із сосків;
 • еректильна дисфункція;
 • виявлення аденоми під час комплексного обстеження мозку;
 • зниження лібідо.

МРТ дослідження гіпофіза: протипоказання

МР-діагностика належить до безпечних методів, що мають невеликий перелік протипоказань. У разі виконання МРТ гіпофіза без контрасту обмеження існують тільки для пацієнтів із кардіостимуляторами та металевими протезами (ви няток 一 виробу з титану).

Для проведення МРТ гіпофіза з контрастом протипоказання такі:

 • вагітність;
 • ниркова недостатність;
 • непереносимість препаратів йоду.

Підготовка до МРТ гіпофіза

МРТ виконується за призначенням лікаря. Для процедури без контрастування не потрібна спеціальна підготовка. Такий вид діагностики потрібен при раніше виявленій аденомі з метою оцінювання динаміки розвитку патології.

Через невеликий розмір органу первинна МР-томографія гіпофіза в більшості випадків проводиться з контрастуванням. Це дає можливість вивчити всі структури залози, визначити наявність та локалізацію пухлини. Також МРТ гіпофіза з контрастним посиленням дає змогу візуалізувати проростання аденоми в сусідні тканини мозку.

Контрастні препарати добре переносяться пацієнтами та виводяться з організму протягом 24 годин. Для підготовки до МРТ гіпофіза з контрастом необхідно відмовитися від їди за 5 годин до дослідження.

Як проходить МРТ гіпофіза?

МР-томографія гіпофіза

Отримавши направлення на МР-томографію гіпофіза, деякі пацієнти відчувають сильне хвилювання, адже даний вид дослідження спрямований на виявлення аденоми, яка належить до поширених захворювань і може с уттєво вплинути на здоров’я.

Доброякісні аденоми не становлять загрози життю та піддаються лікуванню. Аденокарциноми 一 досить рідкісне явище, тому не варто заздалегідь хвилюватися, якщо вам належить зробити МРТ гіпофіза. У TomoClinic МР-діагностику проводять лікарі з великим практичним досвідом, здатні розпізнати аденому гіпофіза на ранній стадії. Після встановлення діагнозу можна пройти лікування у вузьких фахівців нашої клініки.

Порядок діагностичної процедури:

 • перед обстеженням людині необхідно зняти всі металеві предмети;
 • томографія проводиться лежачи на спині, а голова пацієнта фіксується в певному положенні та має залишатися нерухомою протягом усього часу знаходження в апараті;
 • голову пацієнта поміщають у томограф за допомогою рухомого столу, потім кільце починає обертатися навколо досліджуваної області;
 • якщо потрібно зробити МРТ гіпофіза з контрастом, у певний момент процедури лікар-анестезіолог внутрішньовенно вводить пацієнту контрастну речовину для подальшого вивчення досліджуваної області.

Дуже важливо під час проведення томографії залишатися в нерухомому стані. Будь-які рухи суттєво знижують якість знімків та змазують діагностичну картину захворювання. Зазвичай контрастування не спричиняє дискомфорту під час проведення МРТ гіпофіза з контрастом (відгуки пацієнтів свідчать лише про легке запаморочення та відчуття тепла під час введення препарату).

Розшифровка МРТ гіпофіза

Висновок надається в роздрукованому вигляді з описом та знімками досліджуваної області. Також пацієнт отримує компакт-диск, на якому записані результати МРТ гіпофіза. Для детальної розшифровки отриманих даних, постановки точного діагнозу та вибору тактики лікування варто звернутися за консультацією до онколога.

Скільки триває МРТ гіпофіза?

Процедура проведення МР-діагностики гіпофіза із контрастом займає приблизно 30 хвилин.

МРТ гіпофіза: вартість процедури

МРТ є дуже точним методом діагностики, який високо цінується медиками в усьому світі. Тому ціни на дослідження не можуть бути низькими. У TomoClinic вартість МРТ залишається конкурентною. З прайсом на наші послуги ви можете ознайомитись у відповідному розділі сайту.

Переваги МРТ гіпофіза у нашій клініці

 1. Найкращі лікарі-діагности України з великим досвідом роботи.
 2. Томограф експертного класу TOSHIBA Vantage Titan 1.5T має унікальну конструкцію корпусу, що дає змогу проводити дослідження пацієнтам із вагою до 200 кг.
 3. Детальний висновок МРТ, складений відповідно до міжнародних стандартів.
 4. Підвищений комфорт проходження дослідження для пацієнтів із патологіями хребта, що досягається шляхом оптимального укладання на рухомому столі.
 5. Висока якість діагностики, що дає змогу зробити надточні зрізи гіпофіза.
 6. Можливість отримання консультації вузьких фахівців та проходження лікування у нашій клініці після встановлення діагнозу.

Лікарі

Шукаєте медичний заклад, щоби зробити МРТ гіпофіза в Києві? TomoClinic, розташована в Голосіївському районі, пропонує послугу МР-діагностики на апараті експертного класу. Запишіться на прийом, щоб отримати якісні та точні результати дослідження, а також проконсультуватися з нашими онкологами щодо вибору правильної терапевтичної стратегії.

Часті запитання
Чи можна робити МРТ гіпофіза під час вагітності?

МР-діагностику можна проводити вагітним жінкам у разі наявності показань. Але для оцінки стану здоров’я пацієнтки та плода необхідно попередньо отримати консультацію гінеколога. У процесі сканування теплова енергія, яку виділяє томограф, нагріває навколоплідні води. Це може негативно вплинути на плід у І триместрі вагітності. Вагітні у II та III триместрі не мають протипоказань до проведення МРТ без контрасту. Діагностику з болюсним контрастуванням вагітним проводять лише у разі наявності прямих показань. Оцінку шкоди та користі від томографії визначає лікар-радіолог.

Як часто можна робити МРТ при аденомі гіпофіза?

МРТ належить до безпечних методів діагностики. У процесі проведення зображення отримують із допомогою магнітного поля, що не має негативного впливу на організм людини. З медичної точки зору у разі наявності показань магнітно-резонансну томографію можна проходити стільки, скільки потрібно. Для спостереження стабільних пухлин достатньо робити МР-діагностику 1 раз на пів року. Якщо пухлини мають тенденцію до зростання, процедура робиться вдвічі частіше.

Чи можна побачити пухлину на МРТ гіпофіза без контрасту?

МРТ гіпофіза проводиться здебільшого з контрастуванням. Гіпофіз є органом малого розміру, тому звичайні знімки, отримані на МРТ без контрасту, не мають необхідної інформативності. Виняток 一 проведення повторного дослідження при раніше встановленому діагнозі аденому гіпофіза. Його роблять для оцінки динаміки пухлинного процесу та ефективності лікування.

Чим відрізняється МРТ головного мозку від МРТ гіпофіза?

МР-томографія дає можливість отримати точні та якісні зображення досліджуваної зони. МРТ головного мозку широко використовують для ранньої діагностики пухлин. Під час проведення даного обстеження гіпофіз видно не надто добре, оскільки орган дуже невеликих розмірів. Тому для його чіткої візуалізації проводиться саме МРТ гіпофіза, під час якого можна побачити патологічні вогнища та новоутворення. Прицільне дослідження проводять, якщо є підозри на аденому даного органу (особливо у разі підвищених показників аналізу на пролактин).

Ціни
Вiдгуки
Лариса Петровна
Горошенко Олег Владимирович, я благодарна вам за экспертное мнение! Вы поставили мне точный диагноз по снимкам МРТ гипофиза. Теперь я прохожу лечение у другого специалиста Клиники Варта и знаю, что оно правильно назначено. Олег Владимирович, побед вам на всех фронтах, благодарных пациентов и здоровья!
Яна
В Клинику Варта на улице М. Ломоносова 33/43 меня привела необходимость сделать МРТ гипофиза по поводу пролактиномы. Я много лет страдала из-за этого диагноза и не могла стать мамой. Диагностику проводила Мироняк Людмила Анатольевна. Она точно поставила диагноз и описала снимки. Успокоила меня и вселила надежду на успешное лечение. Теперь все позади! Анализы подтверждают успешность лечения. Повторная процедура МРТ тоже была у Людмилы Ивановны - все отлично! Спасибо вам за профессионализм и отличные личностные качества!
Галина
Очень благодарна Закоморному Александру Сергеевичу! У меня был спорный случай: врач эндокринолог подозревала аденому гипофиза. Ее подозрения базировались на снимках МРТ и результатах анализов на гормоны. Я в шоке была, но мой давний знакомый посоветовал мне обратиться в Клинику Варта. Мне быстро назначили процедуру МРТ, я сдала все анализы. Снимки мне описывал Александр Сергеевич и опасения не подтвердились! Он лично заверил меня, что ошибки в этот раз быть не может, а причин повышения пролактина и без аденомы достаточно. Спасибо ему на внимательность и заботу! Я буду рекомендовать эту клинику всем знакомым.
Иван
Закоморный Александр Сергеевич проводил мне МРТ гипофиза. Результаты получил на следующий день. Диагноз поставили правильно. Теперь прохожу лечение в TomoClinic. Немного дороговато, но для здоровья денег не жалко. Александр Сергеевич, спасибо за профессионализм.
Зинаида Николаевна
Горошенко Олег Владимирович, спасибо вам за ваш опыт и профессионализм! Я длительно страдала из-за головных болей и нарушений зрений. У меня сильно изменились черты лица, были проблемы с месячными. Семейный врач заподозрила наличие аденомы гипофиза и направила меня к эндокринологу. Он назначил провести МРТ гипофиза. По рекомендации хорошей знакомой я приняла решение сделать процедуру в TomoClinic, которая расположена на М. Ломоносова, 33/43. Записалась на прием к врачу по телефону. Мне быстро провели все необходимые анализы, поскольку были проблемы с почками. Противопоказаний не оказалось и меня записали на МРТ с контрастом. Олег Владимирович очень ответственно отнесся к проведению исследования. Он все объяснил мне, успокоил. Во время снимков я ничего не чувствовала, хоть и переживала по поводу введения контраста - я очень склонна к разным аллергиям (но не на лекарства!). Результаты я смогла получить на следующий день. К сожалению, диагноз подтвердился. Я приняла решение наблюдаться и дальше у специалистов Клиники Варта! Тут никогда нет очередей, очень вежливый персонал, работают лучшие специалисты страны, используется только современная техника. Я полностью доверяю врачам и это очень помогает в борьбе с болезнью.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок