Головна/Трепан-біопсія молочної залози в Києві
Трепан-біопсія молочної залози в Києві

Трепан-біопсія молочної залози в Києві

Різновид біопсії, під час якої лікар використовує спеціальний трепан-пістолет, а забір тканин із патологічного вогнища виконується під контролем УЗД або спеціалізованої стереотаксичної мамографії. Отриманий біоматеріал відправляється на гістологічний аналіз, результати якого допомагають визначати як вид пухлини, так і стадію розвитку.

У вас з’явилося ущільнення у молочній залозі? На знімках мамографії виявлено патологічні осередки? Для правильної постановки діагнозу та призначення ефективного лікування необхідно звернутися до мамолога та пройти комплексне обстеження. Зробити трепан-біопсію молочної залози у Києві можна в TomoClinic. Для проведення процедури та аналізів ми застосовуємо інноваційну апаратуру експертного класу. Діагностика займає небагато часу, а за її результатами ставиться точний діагноз.

Трепан-біопсія молочної залози — це різновид біопсії, під час якої лікар використовує спеціальний трепан-пістолет, а забір тканин із патологічного вогнища виконується під контролем УЗД або спеціалізованої стереотаксичної мамографії. Отриманий біоматеріал відправляється на гістологічний аналіз, результати якого допомагають визначати як вид пухлини, так і стадію розвитку.

Поставити запитання

Переваги

1

Висока точність дослідження

2

Індивідуальний підхід

3

Інноваційна апаратура

4

Якісне знеболювання

5

Стерильність та безпека

6

Доступна вартість

Переваги

1

Висока точність дослідження

2

Індивідуальний підхід

3

Інноваційна апаратура

4

Якісне знеболювання

5

Стерильність та безпека

6

Доступна вартість

Що таке біопсія молочної залози?

Існує два основних види біопсії: тонкоголкова та товстоголкова. Тонкоголкова аспіраційна біопсія молочної залози проводиться за допомогою тонкої голки, яка вводиться в патологічне вогнище під контролем УЗД. Процедура може застосовуватись у діагностичних та лікувальних цілях. Проте її діагностичний діапазон обмежений і дає змогу отримувати матеріал лише цитологічного дослідження. Тому ТАБ найчастіше призначається при кістах молочної залози, наповнених рідиною.

Для діагностики фіброаденоми та ракових новоутворень грудей доцільніше робити трепанобіопсію молочної залози, під час якої забір тканин проводиться голкою більшого діаметра, що дає змогу отримувати зразки у вигляді стовпчиків. Голка з ріжучим краєм вводиться у тканини грудей за допомогою трепан-пістолета під візуальним контролем УЗД або мамографа. Цей метод мінімально травматичний і дуже рідко призводить до ускладнень, а отриманий матеріал може використовуватися для гістологічного та імуногістохімічного аналізу. Інформативність дослідження мало поступається результативності хірургічної біопсії, але, попри необхідність виконання невеликого проколу, шрами на шкірі залишаються дуже рідко.

Інформативність трепанобіопсії молочної залози значно перевищує показники УЗД грудей та мамографії. На відміну від тонкоголкової аспіраційної біопсії молочної залози, трепанобіопсія дає змогу отримати велику кількість зразків біоматеріалу, що значно розширює діагностичні можливості.

Показання та протипоказання до трепан-біопсії

Показаннями для трепанобіопсії молочної залози є такі клінічні випадки:

 • виявлена ​​під час пальпації ділянка ущільнення в залозі;
 • нез’ясована етіологія затемнених плям або освітлених зон на знімках мамографії;
 • підозрілі ділянки під час УЗ-діагностики;
 • необхідність заперечення наявності малігнізації кісти або фіброаденоми молочної залози;
 • недостатня інформативність результатів тонкоголкової біопсії;
 • необхідність аналізу атипових змін та ступеня проліферації пухлини перед проведенням операції.

Трепан-біопсія грудей є золотим стандартом діагностики пухлин молочної залози. Дані, отримані під час дослідження, допомагають не лише встановлювати тип та стадію пухлини, але також визначати гормональну залежність клітин новоутворення та наявність рецепторів HER-2/neu, прогестерону та естрогену.

Процедура трепанобіопсії грудей протипоказана при:

 • інфекційних захворюваннях;
 • порушеннях у системі згортання крові;
 • тяжкому загальному стані пацієнтки.

Абсолютність протипоказань встановлює лікар. У разі можливості усунення обмежень трепан-біопсія молочної залози проводиться пізніше.

Підготовка до проведення трепан-біопсії молочної залози

Для відхилення протипоказань до процедури та гарантії її безпечного виконання мамолог уважно вивчає скарги та анамнез пацієнтки, проводить огляд грудей та лімфатичних вузлів, ставить питання про прийняті препарати та наявність алергічних реакцій. Додатково призначаються такі діагностичні процедури:

 • загальний аналіз крові;
 • коагулограма;
 • УЗД молочних залоз;
 • мамографія;
 • МРТ чи КТ (у разі необхідності).

Після відхилення протипоказань лікар обирає дату проведення процедури, пояснює, як роблять трепанобіопсію молочної залози і як правильно підготуватися до дослідження.

Після призначення біопсії молочної залози підготовка до процедури починається за кілька днів до забору матеріалу:

 • за 3 дні варто припинити прийом препаратів, що розріджують кров, і відмовитися від вживання спиртних напоїв;
 • в день процедури не варто користуватися дезодорантом або кремами, що наносяться на зону пахв та грудей.

У день виконання трепан-біопсії молочної залози необхідно взяти із собою направлення та результати попередніх досліджень (за наявності), які можуть допомогти у встановленні діагнозу.

Метод знеболювання визначається заздалегідь. Зазвичай процедура проводиться під місцевою анестезією. Для уникнення індивідуальної непереносимості застосовуваних препаратів виконується внутрішньошкірна проба. За наявності алергічних реакцій до анестетика чи інших протипоказань анестезіолог TomoClinic може застосовувати легкий загальний наркоз.

Трепан-біопсія молочної залози: техніка проведення

Трепан-біопсія молочної залози проводиться амбулаторно в спеціально обладнаному кабінеті:

 1. Пацієнтка укладається на бік або на спину.
 2. Робиться місцева анестезія чи загальний наркоз.
 3. Під контролем УЗД лікар вводить голку трепан-пістолета в патологічне вогнище, отримує зразок тканин залози, маркує контейнер і відправляє його до лабораторії.
 4. На зону проколу накладається стерильна пов’язка.

Процедура трепан-біопсії молочної залози займає трохи більше 15–20 хвилин. Для запобігання кровотечі пацієнтці рекомендується перебувати в положенні лежачи ще протягом 15–20 хвилин. Після цього вона може вирушати додому. Результати дослідження надходять через 7–10 днів.

Міжнародний медичний досвід, багаторічне використання методу трепан-біопсії, відгуки пацієнток та практика лікарів TomoClinic підтверджують безпеку та високу діагностичну цінність цього дослідження. Під час проколу можуть з’являтися лише незначні дискомфортні відчуття, які можна порівняти з внутрішньом’язовим уколом.

Побічні ефекти та ускладнення

Після процедури у місці забору біоматеріалу може бути невелика набряклість, почервоніння та незначна болючість. У деяких пацієнток може незначно підвищуватись температура (до 37,5 °C). Усі ці реакції є нормою і минають через кілька днів. Для усунення болю застосовуються призначені лікарем знеболювальні препарати.

Після трепан-біопсії молочної залози необхідно дотримуватися низки правил:

 • регулярно міняти пов’язку й обробляти місце проколу розчином антисептика;
 • відмовитися від прийому душу та ванни до загоєння рани;
 • не відвідувати солярії, сауни, лазні, басейни та пляжі;
 • носити зручний бюстгальтер;
 • уникати великих фізичних навантажень.

Тривалість цих обмежень визначається лікарем. У разі правильної підготовки до процедури, проведення дослідження досвідченим спеціалістом та дотримання рекомендацій під час реабілітації після трепан-біопсії молочної залози наслідки негативного характеру бувають дуже рідко.

Результати та ефект

Після трепанобіопсії результати розшифровуються мамологом. У разі потреби пацієнтці призначається консультація онколога.

Трепанобіопсія, результати якої визначають характер та тип пухлини, допомагає скласти правильну схему лікування, оцінити доцільність призначення гормональних препаратів, хіміотерапії та таргетної терапії. Показники біопсії враховуються лікарем для виявлення ризиків майбутньої операції та визначення тактики її проведення.

Переваги трепан-біопсії молочної залози у нашій клініці

 1. Висока кваліфікація та великий досвід лікарів.
 2. Індивідуальний підхід.
 3. Використання інноваційної апаратури.
 4. Висока інформативність та точність результатів.
 5. Якісне знеболювання під час пункції.
 6. Гарантія безпеки та стерильності.
 7. Комфортні умови.
 8. Доступні ціни.

Де зробити біопсію молочної залози?

Вам необхідно зробити трепан-біопсію молочної залози у Києві, і ви шукаєте досвідчених фахівців? Звертайтеся в TomoClinic у Голосіївському районі, зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефону або заповнивши спеціальну форму для зворотного дзвінка або онлайн-запису. Оператори контакт-центру швидко зв’яжуться з вами, дадуть відповідь на всі питання про трепан-біопсію молочної залози, ціну процедури та термін отримання результатів, а також запишуть вас на прийом до лікаря на зручний час. Звертайтеся — і ми докладемо всіх зусиль для збереження вашого здоров’я!

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Трепан-біопсія молочної залози в Києві
фон

Записатися на прийом

Ласкаво просимо до клініки, де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі - професіонали.

  гинеколог 2

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • Діагностична процедура призначається при будь-яких симптомах, які характерні для пухлин грудей: раку молочної залози, кісти, фіброаденоми. Забір зразків тканин проводиться у разі підозри на злоякісність процесу, для уточнення виду новоутворення та стадії його розвитку. Результати біопсії допомагають скласти план хірургічного лікування та визначити необхідність призначення хіміотерапії, таргетної терапії або прийому гормональних препаратів.

   • Результати гістологічного аналізу біоматеріалу, що отримується при трепан-біопсії грудей, готові через 7–10 робочих днів. Вони можуть видаватися пацієнтові на руки, відправлятися на електронну пошту або лікарю.

     

   • Трепанобіопсія є різновидом біопсії. Її виконання перевищує результативність інших методик забору тканин за допомогою пункції, а інформативність прирівнюється до біопсії, що проводиться під час хірургічної операції. Зразки беруться за допомогою трепан-пістолета зі спеціальною голкою та мають вигляд стовпчиків.

     

   • Трепанобіопсія грудей — це інформативна, високоточна, малотравматична процедура. Дослідження виконується під візуальним контролем УЗД або мамографії та дуже рідко призводить до ускладнень. Безпечність даної процедури дає змогу її використання у багатьох клінічних випадках.

   news img

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запит київ

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    До верху