Що показує МРТ кульшових суглобів?
Магнітно-резонансна томографія кульшового суглоба допомагає отримувати чіткі знімки м’якотканних структур суглоба: хрящової тканини, зв’язок, сухожиль, навколосуглобових сумок та навколишніх тканин. Пошарові зрізи, які отримують під час сканування, допомагають складати тривимірну модель досліджуваної зони.
Звичайних знімків МРТ буває достатньо для фіксації більшості патологій, але в деяких випадках збільшення чіткості певних зон здійснюється введення контрастного препарату. Під час виконання МРТ кульшового суглоба з контрастом на знімках детальніше візуалізуються пухлини. Фахівець може точно визначати розміри та межі новоутворень, встановлювати стадію пухлинного процесу та оцінювати результативність проведеного лікування.
Показання до МРТ кульшового суглоба
Основними скаргами, з якими пацієнт звертається до лікаря та у разі яких рекомендується МРТ, є такі ознаки патологій:
- біль;
- травма;
- набряк;
- скутість рухів;
- порушення рухливості.
Показаннями до МРТ кульшового суглоба є підозри на розвиток таких патологій:
- травми: розтягнення або розриви зв’язок та сухожилля, розрив або пошкодження суглобової губи, вивихи та забиття, тріщини та переломи;
- внутрішньосуглобові гематоми;
- артроз та інші дегенеративні зміни;
- інфекційно-запальні захворювання: тендиніт, артрит, остеомієліт тощо;
- системний червоний вовчак та ревматизм;
- перехідний остеопороз;
- хвороба Пертеса;
- епіфізеоліз головки стегнової кістки;
- аваскулярний некроз;
- ювенільний ідіопатичний артрит;
- дисплазія та інші аномалії розвитку;
- доброякісні та злоякісні новоутворення кісток та м’яких тканин.
Дані знімків МРТ кульшових суглобів допомагають не тільки у постановці діагнозу, а й у плануванні хірургічних втручань. Вони застосовуються з метою оцінки динаміки виявленої патології, ефективності проведеної консервативної терапії, операції, променевої чи хіміотерапії.
Протипоказання
Важливим протипоказанням для МРТ кульшового суглоба є наявність у тілі конструкцій із феромагнітних сплавів (кардіостимулятор, кліпси на судинах, феромагнітні ендопротези суглобів тощо). Під час призначення МРТ необхідно обов’язково пред’явити спеціалісту паспорт, у якому вказується склад сплаву, який використовувався у створенні металічної конструкції!
Протипоказано виконання МРТ за наявності таких станів:
- І триместр вагітності (або підозра на неї);
- амагнітний металевий протез;
- обмеження за вагою.
Клаустрофобія та неможливість збереження нерухомого стану під час виконання знімків внаслідок патологій нервової системи або особливостей дитячого віку також є протипоказаннями до МРТ, але ці стани можуть нівелюватися за допомогою короткочасного загального наркозу.
МРТ із застосуванням контрасту не призначається у разі виявлення таких протипоказань:
- полівалентна лікарська алергія;
- дані в анамнезі про алергійну реакцію на контрастний препарат для МРТ;
- тяжкі патології нирок;
- загострення бронхіальної астми;
- тяжке зневоднення.
Підготовка до МРТ кульшового суглоба
Спеціальна підготовка до звичайного МРТ не проводиться. Пацієнту рекомендується одягнути вільний одяг без металевих предметів. Для проведення дослідження варто взяти із собою направлення та результати попередніх діагностичних процедур, які можуть допомогти лікарю оцінити динаміку патології.
У разі призначення загального наркозу для безперешкодного проведення знімків МРТ призначається консультація анестезіолога. До початку дослідження необхідно відмовитися від їди за 4–6 годин до процедури. Востаннє невеликий обсяг рідини можна прийняти за 1–2 години до дослідження.
Перед призначенням МРТ із контрастним посиленням лікар призначає пацієнту провести аналізи крові на креатинін та сечовину. Вранці в день можливий легкий сніданок.
Пацієнткам, які годують дитину грудьми, у разі призначення МРТ із контрастом рекомендується запастися зцідженим молоком на 1–2 доби. Після дослідження грудне молоко має утилізуватись.
Як проходить МРТ кульшового суглоба?
- Перед процедурою сканування пацієнту необхідно зняти годинник, прикраси, знімні зубні протези, слуховий апарат та інші конструкції, що містять метал. З кишень варто викласти магнітні чи кредитні картки, ключі, гаджети та інші предмети з металу.
- Пацієнт укладається на стіл томографа.
- Фахівець пояснює, як правильно поводитися під час дослідження, показує, як користуватися переговорним пристроєм, і надягає на пацієнта навушники для мінімізації чутності неприємних створюваних томографом звуків.
- У разі необхідності пацієнта вводять у стан загального наркозу або готують усе необхідне для введення контрастного препарату.
- Стіл установки автоматично засувається. Фахівець виходить в іншу кімнату та подальше спілкування проводиться через переговорний пристрій.
- Лікар попереджає пацієнта про початок виконання знімків та просить зберігати нерухомість.
- Після сканування стіл висувається з установки, і фахівець допомагає пацієнту підвестися.
Загальне самопочуття після процедури МРТ не змінюється, і пацієнт може вирушати додому. Якщо для дослідження вводився загальний наркоз, то хворий залишається в клініці під лікарським наглядом до стабілізації стану. Рекомендується, щоби хтось із близьких супроводжував пацієнта додому.
Дізнатися, як переноситься МРТ кульшового суглоба, за відгуками пацієнтів TomoClinic можна у відповідному розділі сайту.
Результати МРТ кульшового суглоба
Опис знімків МРТ та складання заключення займає кілька годин. У TomoClinic знімки, опис та складений за міжнародними стандартами висновок видаються через 24 години. Результати можуть видаватися на руки, відправлятися на адресу електронної пошти або лікаря. Остаточне розшифрування МРТ кульшового суглоба має проводитися тільки лікарем.
Скільки триває МРТ кульшового суглоба?
Зробити МРТ кульшового суглоба без контрасту можна за 10–15 хвилин. У разі застосування контрастного препарату дослідження триває приблизно 30 хвилин.
Вартість МРТ кульшового суглоба
Ціни МРТ кульшового суглоба визначаються видом дослідження. МРТ із контрастом коштує дорожче.
Переваги МРТ кульшового суглоба в нашій клініці
- Магнітно-резонансний томограф експертного класу TOSHIBA Vantage Titan 1.5T.
- Висока точність знімків.
- Багаторічний досвід найкращих діагностів України.
- Індивідуальний підхід.
- Підвищений комфорт для пацієнтів із викривленням постави та іншими патологіями.
- Складання висновку згідно з міжнародними стандартами.
- Можливість проведення процедури за вагою до 200 кг.
- Доступна ціна.
- Можливість проведення діагностики у нічний час.
Лікарі
Ви хочете зробити МРТ кульшового суглоба у Києві та шукаєте досвідчених фахівців? Звертайтесь у TomoClinic в Голосіївському районі! Для цього необхідно заповнити доступну форму для онлайн запису або замовлення зворотнього дзвінка або зателефонувати за номером, вказаним на сайті. Оператори контакт-центру швидко зв’яжуться з вами, ознайомлять із форматом роботи клініки та запишуть на процедуру або прийом до лікаря в зручний для вас час. У разі необхідності ви зможете провести консультацію хірурга, онколога, ортопеда-травматолога або іншого вузькопрофільного спеціаліста. Також у клініці проводяться всі необхідні види діагностики: УЗД, лабораторні дослідження, КТ, МРТ колінного суглоба тощо.
Послуги та процедури