Головна/Магнітно-резонансна спектроскопія в Києві
Магнітно-резонансна спектроскопія в Києві

Магнітно-резонансна спектроскопія в Києві

Метод діагностичного дослідження головного мозку, який допомагає визначити зміни в обміні речовин, що містяться в тканинах органу. Для сканування головного мозку використовують радіохвилі.

МР-спектроскопія ― це метод діагностичного дослідження головного мозку, який допомагає визначити зміни в обміні речовин, що містяться в тканинах органу. Для патологій головного мозку характерна зміна таких церебральних метаболітів і речовин, як холін і N-ацетіласпартат. Магнітно-резонансна спектроскопія (Київ) допомагає визначити інформацію про хімічні речовини за допомогою застосування магнітного резонансу. МР-спектроскопія призначається при підозрі у пацієнта на наявність гіпоксичних і запальних процесів, злоякісних або доброякісних пухлин, нейродегенеративних захворювань.

Проведення МР-спектроскопії здійснюється на тому ж висококласному обладнанні, за допомогою якого у TomoClinic проводять і магнітно-резонансну томографію (МРТ). Для сканування головного мозку використовують радіохвилі. На моніторі з’являється детальне зображення досліджуваної області.

Завдяки МР-спектроскопії можна визначити вид пухлини та її ступінь агресивності. Також процедура дозволяє відрізнити післяпроменевий некроз від рецидиву пухлини. Цей метод застосовується в неврології. Він допомагає діагностувати геморагічний та ішемічний інсульт в головному мозку.

Поставити запитання

Переваги

1

Обґрунтована ціна

2

Відсутність опромінення

3

Висока кваліфікація фахівців

4

Додаткові обстеження

5

Високотехнологічне медобладнання

6

Консультація фахівців з клінік за кордоном

Переваги

1

Обґрунтована ціна

2

Відсутність опромінення

3

Висока кваліфікація фахівців

4

Додаткові обстеження

5

Високотехнологічне медобладнання

6

Консультація фахівців з клінік за кордоном

Види магнітно-резонансної спектроскопії (МРС)

Види спектроскопії:

 • спектроскопія головного мозку;
 • спектроскопія простати.

У медичному центрі TomoClinic на апараті можливо зробити такі обстеження:

 • Трактографію ― визначає напрямок м’язових і нервових волокон. Ця інформація необхідна, коли планується хірургічне втручання у спинний або головний мозок.
 • МРА (магнітно-резонансну ангіографію) ― дозволяє оцінити анатомію судин, не використовуючи під час проведення діагностики контрастні засоби.
 • Перфузійну МРТ ― визначає правильність транспортування крові через тканини. Метод має великі переваги перед комп’ютерною томографією, тому що не опромінює пацієнта. Це дуже важливо, особливо для проведення діагностики у дітей.
 • Функціональну МРТ ― виявляє особливості будови зон мозку, які відповідають за пам’ять, зір, рухові функції та мовний апарат.

МР-спектроскопію в медичному центрі TomoClinic проводять тільки кваліфіковані лікарі, які мають досвід з розшифровки результатів цього дослідження.

МР-спектроскопія: показання

Показання для проведення МР-спектроскопії:

 • епілепсія;
 • хвороба Альцгеймера і Паркінсона (нейродегенеративні патології);
 • розсіяний склероз;
 • новоутворення та діагностика наявності метастазів;
 • злоякісні або доброякісні пухлини в головному мозку;
 • травми головного мозку;
 • запалення;
 • ішемія головного мозку.

Направлення на магнітно-резонансну спектроскопію видається тільки після підтвердження будь-якого показання лікарем.

МР-спектроскопія: протипоказання

До головних протипоказань МР-спектроскопії належать такі технічні моменти:

 • чужорідні металеві предмети в тілі пацієнта;
 • кардіостимулятор;
 • кохлеарні імплантати електронного вигляду в середньому вусі;
 • кліпси на мозкових судинах, що зупиняють кров.

Якщо у пацієнта є якісь супутні захворювання, то це не є протипоказанням до проведення спектроскопії. Раніше лікарі не рекомендували проводити процедури пацієнтам з клаустрофобією. Але зараз для діагностики головного мозку використовуються апарати з відкритим тунелем високої потужності, що не становить небезпеки для пацієнта з острахом закритого простору. Під час вагітності рекомендується робити МР-спектроскопію за потребою; процедура допускається на другому і третьому триместрах вагітності.

Підготовка до магнітно-резонансної спектроскопії

Для проведення будь-якого виду МР-спектроскопії немає необхідності спеціально готуватися. До процедури пацієнту дозволяється вести звичайний спосіб життя (харчування, фізичні навантаження) і приймати необхідні лікарські засоби.

Підготовка до МР-спектроскопії передбачає наступне:

 • зняти з себе елементи одягу і речі з металу: булавки, металеві прикраси, застібки;
 • дістати з кишень предмети з металу і магнітні носії: кредитні картки, ключі від будинку, машини;
 • змити косметику, якщо до її складу входять металеві частинки.

Якщо у пацієнта вставлені металеві зуби, то це не впливає на якість картинки і можливе проведення методу МР-спектроскопії без спотворення знімків.

Як проводиться магнітно-резонансна спектроскопія

У медичному центрі TomoClinic проведення МР-спектроскопії здійснюється протягом 15-20 хвилин. Весь цей час людина в апараті повинна лежати нерухомо. За необхідності медичний співробітник може перевірити пацієнта металошукачем для того, щоб точно виключити заборонені предмети.

Апарат для МР-спектроскопії стоїть в окремому спеціальному кабінеті. Метод магнітно-резонансної спектроскопії проводиться в приміщенні, в якому, крім пацієнта, ніхто не перебуває. Обладнання працює досить тихо, що забезпечує комфортну діагностику. За допомогою мікрофона пацієнт по гучному зв’язку може спілкуватися з лікарем і ставити йому запитання.

Всередині обладнання світло, повітря добре вентилюється через спеціальний отвір. Багато людей, які пройшли МР-спектроскопію, не виявили будь-яких особливостей і перенесли процедуру добре.

Обладнання для магнітно-резонансної спектроскопії

У TomoClinic магнітно-резонансна спектроскопія здійснюється за допомогою апарату Toshiba Vantage Titan 1.5T. Це обладнання дозволяє діагностувати і отримувати зображення на екрані без опромінення. А також видає високоякісну і надійну інформацію, яка допомагає лікарю швидко і точно поставити діагноз. Апарат поєднує в собі технологічні, технічні та медичні дослідження, що дозволяє за короткий термін часу отримати необхідні дані про внутрішні органи, фізичні та хімічні властивості тканин, клітин.

Великий простір апарату Toshiba Titan 1.5T дозволяє використовувати метод МР-спектроскопії навіть для людей з великою вагою. При цьому пацієнти почуватимуться комфортно і зручно.

Результати діагностики виводяться зображенням з високою роздільною здатністю. Для лікаря така деталізація відіграє важливу роль, щоб поставити точний і правильний діагноз.

Побічні ефекти

Якщо дотримуватися всіх правил безпеки, які рекомендує лікар, то діагностика головного мозку пройде швидко і безпечно. Побічні ефекти від процедури відсутні.

Результати та ефект

Після проведення МР-спектроскопії необхідно почекати результати. Як правило, зображення і висновок фахівця з докладним описом видаються протягом 30-40 хвилин. Якщо ситуація занадто важка, то може знадобитися більше часу — від 2 годин до 2 днів.

Варто пам’ятати про те, що результат МР-спектроскопії може видаватися разом із зображеннями на спеціальній плівці або у вигляді цифрового запису на диску. Роздруковані знімки — це тільки частина обстеження. На цифровий носій записується повністю вся інформація, отримана під час обстеження. Пацієнт повинен розуміти, що висновок МР-спектроскопії головного мозку не є діагнозом, це тільки інформативний інструмент, який дозволяє надалі точно визначити патологію.

На швидкість отримання результатів впливають кілька факторів:

 • особливості структури головного мозку;
 • складність клінічної картини;
 • правильність підготовки пацієнта до обстеження.

Радіолог підготує докладну інтерпретацію обстеження. Інформацію про результати пацієнт отримує на прийомі у фахівця.

Магнітно-резонансна спектроскопія дітям

Магнітно-резонансна спектроскопія (МРС) не дає опромінення, в чому є її головна перевага. Діагностика неінвазивна і безпечна, тому дозволена навіть дітям. У медичному центрі TomoClinic працюють кваліфіковані лікарі вищої категорії. Вони швидко, уважно і ефективно проводять процедуру, що особливо важливо для маленьких діток.

Переваги магнітно-резонансної спектроскопії в нашій клініці

Якщо ви хочете зробити МР-спектроскопію, звертайтеся до TomoClinic.

Переваги МР-спектроскопії в нашій клініці:

 1. Використання якісного та сучасного обладнання, яке дозволяє отримати докладні та детальні знімки. Навіть на найбільш ранніх стадіях виявляються небезпечні патології.
 2. Обґрунтована ціна МР-спектроскопії. Вартість залежить від виду діагностики.
 3. Відсутність опромінення. Ви можете бути впевнені, що МР-спектроскопія головного мозку повністю не шкідлива для вашого здоров’я.
 4. Можливість проведення додаткових обстежень з використанням одного апарату.
 5. Для розшифровки результатів, що викликають сумніви, можливий збір консиліуму, а також запит на консультацію фахівців з клінік за кордоном.

У медичному центрі працюють досвідчені і кваліфіковані лікарі різних профілів. Після отримання результатів ви можете записатися до будь-якого з них.

Цінова політика

Записатися на магнітно-резонансну спектроскопію легко онлайн на сайті центру або по телефону. При виникненні будь-яких питань залиште номер телефону в спеціальній формі. Менеджери контакт-центру обов’язково зв’яжуться з вами для надання консультації про ціну МР-спектроскопії. Ціна на магнітно-резонансну спектроскопію в TomoClinic повністю відповідає якості надаваних послуг, кваліфікації всього медперсоналу, новітнього у своїй сфері обладнанню і є прийнятною для всіх пацієнтів.

Лікарі

Пройти МР-спектроскопію в Києві в TomoClinic можна у досвідчених лікарів-радіологів вищої категорії. Їх основною спрямованістю є нейрорадіологія, перинатальна діагностика, МР-спектроскопія головного мозку.

Записуйтеся на магнітно-резонансну спектроскопію (МРС), обстежуйте головний мозок і протягом кілька годин отримаєте результати. Вчасно призначене правильне лікування допоможе зберегти здоров’я.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Магнітно-резонансна спектроскопія в Києві
фон

Записатися на прийом

Ласкаво просимо до клініки, де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі - професіонали.

  гинеколог 2

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • Металеві предмети, які знаходяться в зоні дослідження МР-спектроскопії, значно погіршують якість результатів. При проведенні МР-спектроскопії важливо, щоб пацієнт прибрав усі металеві предмети (шпильки, прикраси з золота, срібла тощо), які знаходяться в або біля зони обстеження. А їхня наявність на інших областях тіла не може бути прямим протипоказанням до проведення МРТ-діагностики, на що часто вказують некомпетентні джерела.

    Також важливо, щоб пацієнт поінформував медичний персонал про наявність будь-яких металевих імплантів в своєму тілі.

   • МР-спектроскопія, як і інші види МРТ, протипоказана в першому триместрі. На пізніших строках вагітності вона має призначатися тільки після консультації гінеколога. У перші 12 гестаційних тижнів відбувається утворення плаценти та активне формування внутрішніх органів дитини. Тому даний період вважається найнебезпечнішим в плані появи аномалій розвитку. Для запобігання патологіям у плода не рекомендується змінювати стан навколишнього середовища (зокрема, магнітне поле).

   • МР-спектроскопія, як і інші види МРТ, може проводитися для діагностики, оцінювання ефективності проведеного лікування або хірургічного втручання. Процедура виконується тільки за показаннями та призначенням лікаря. Частота визначається індивідуально та залежить від діагнозу. У разі необхідності моніторингу перебігу захворювання повторне дослідження рекомендується через кілька тижнів або місяців. Оскільки діагностика, виконувана на апараті МРТ не надає променевого навантаження, то обмежень у кількості проведення спектроскопії немає.

   news img

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запит київ

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    До верху