Головна/Комп’ютерна томографія легень у Києві
Комп’ютерна томографія легень у Києві

Комп’ютерна томографія легень у Києві

Комп’ютерна томографія легень дозволяє швидко отримати відомості про стан органів і тканин грудної клітки. Високоякісні знімки на томографах нового покоління за дуже короткий час.
Сучасна методика комп’ютерної томографії є однією з найточніших у діагностиці різних органів і систем. Комп’ютерна діагностика легень у Києві в TomoClinic дає змогу швидко отримати об’єктивні відомості про стан органів і тканин грудної клітки, а також своєчасно виявити одне з важких ускладнень коронавірусної інфекції — пневмонію.

Поставити запитання

Переваги

1

Висока точність дослідження

2

Мінімальне променеве навантаження

3

Виявлення захворювань на ранніх стадіях

4

Можливість провести КТ вночі

5

Результати розшифрування на електронному носії

6

Доступна вартість

Переваги

1

Висока точність дослідження

2

Мінімальне променеве навантаження

3

Виявлення захворювань на ранніх стадіях

4

Можливість провести КТ вночі

5

Результати розшифрування на електронному носії

6

Доступна вартість

Види КТ легенів

Комп’ютерна томографія — це метод рентгенівського сканування, під час якого промені пошарово проходять через тканини організму в різних напрямках.

У TomoClinic використовують такі види КТ легень:

 • Мультиспіральна КТ
 • Низькодозова мультиспіральна КТ
 • КТ із контрастним посиленням
 • Багатошарова КТ

КТ легенів показує зміни в легенях, часто невидимі під час проведення рентгенографії.

Які показання для КТ легень:

 • новоутворення в грудній клітці;
 • збільшення лімфатичних судин коренів легень і середостіння;
 • плевральний випіт;
 • травми та поранення грудної клітки.

Важливим показанням до комп’ютерної томографії легень і грудної клітини є спонтанний пневмоторакс і кровохаркання у разі відсутності відповідних змін на рентгенограмах.

У разі наявності підозри на пневмонію на КТ легень може направити терапевт.

Симптоми для КТ легень переважно не мають чітко вираженої форми. З їхнього переліку для оформлення направлення на дослідження лікар може звернути увагу на такі:

 • висока температура;
 • прискорене дихання;
 • поява задишки під час виконання звичних повсякденних справ;
 • низька сатурація (насичення крові киснем менше 95 %);
 • синюшні губи;
 • порушення уваги та пам’яті;
 • дискомфорт у грудях, сильний або наростаючий біль.

КТ легенів при коронавірусній інфекції допомагає оцінити динаміку патологічного процесу в легенях і обсяг ураження легеневої тканини.

КТ легень і грудної клітини дає змогу виявити патології дрібних бронхів (мукоцеле, бронхоектази, ускладнення деяких захворювань легень (повітря та рідина в плевральних порожнинах, ТЕЛА тощо), провести диференціальну діагностику захворювань органів дихання.

Комп’ютерна томографія легень незамінна при діагностиці таких захворювань:

 • Пневмонія
 • Емфізема
 • Рак легенів
 • Лімфогенний карціноматоз
 • Хронічна тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) тощо

КТ-обстеження є малоінвазивним і доступним методом із мінімальними ризиками променевого опромінення. І наявність протипоказань до КТ легень для пацієнта може визначити суто лікар, який оформляє направлення, після ознайомлення із загальною картиною захворювання та станом пацієнта. З обережністю призначають КТ легень із контрастом пацієнтам із тиреотоксикозом і цукровим діабетом.

Підготовка до КТ легенів

Процедура комп’ютерної томографії легенів без контрасту не вимагає спеціальної підготовки. Безпосередньо перед дослідженням необхідно зняти металеві предмети на рівні грудної клітки.

Під час підготовки до КТ легенів із контрастом необхідно за 4 години до дослідження відмовитися від вживання їжі. Перед дослідженням пацієнти здають аналіз крові на креатинін.

Як проходить КТ легенів

Пацієнт лягає на стіл томографа, який проходить через арку сканера. Лікар перебуває в суміжному кабінеті та може спілкуватися з пацієнтом через переговорний пристрій. За командою оператора необхідно затримати дихання. Дуже важливо під час процедури лежати нерухомо, оскільки будь-який рух може спричинити розмитість знімка.

КТ легень триває приблизно 5 хвилин, не враховуючи час, використаний на підготовку.

Устаткування

Комп’ютерна томографія в TomoClinic проводиться на томографах нового покоління, що дає змогу отримати високоякісні знімки протягом дуже короткого терміну. 640-зрізовий томограф експертного класу TOSHIBA Aquilion One характеризується високою роздільною здатністю зображень, а проведення дослідження з контрастом допомагає виявити найдрібніші новоутворення, ушкодження та патології.

Результати та розшифрування КТ легень

На томографічних знімках можуть бути виявлені новоутворення розміром 0,2–0,3 см, захворювання плеври, наявність випоту та його обсяг, патології легеневих судин, вроджені аномалії тощо.

Комп’ютерна томографія легень при пневмонії показує ділянки інфільтрації та запалення легенів.

Диск із записаними на ньому дослідженнями, знімки та письмовий висновок пацієнт може отримати протягом 24 робочих годин лікаря-рентгенолога.

Переваги КТ легень у нашій клініці

 1. Висока точність і швидкість дослідження.
 2. Мінімальне променеве навантаження.
 3. Виявлення захворювань на ранніх стадіях.
 4. Можливість провести КТ легень вночі.
 5. Достовірні результати КТ легень і надання результатів розшифрування на електронному носії.
 6. Доступна вартість.

Лікарі

Вже сьогодні ви можете записатися та пройти КТ легень у Києві в TomoClinic. Для цього достатньо зателефонувати оператору нашого кол-центру або залишити заявку на сайті клініки. Пам’ятайте, своєчасна діагностика може врятувати життя вам і вашим близьким!

 

Послуги та процедури

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Комп’ютерна томографія легень у Києві
фон

Записатися на прийом

Ласкаво просимо до клініки, де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі - професіонали.

  гинеколог 2

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • КТ легень потрібно робити, якщо цього вимагає стан пацієнта. Частота повторних досліджень визначається на консультації терапевта, пульмонолога або сімейного лікаря.

   • Основною відмінністю КТ від рентгену легень є можливість отримати велику кількість пошарових зображень та точно деталізувати структуру та патологічні зміни у легенях. Рентгенографія є доступним за ціною способом обстеження. Однак при пневмонії дає змогу визначити ураження легенів лише ІІІ та ІV ступеня.

   • Рентгенографія є доступним за ціною способом обстеження, але менш інформативною. Основним способом діагностики наявності коронавірусу в організмі є ПЛР-тест. Під час обстеження КТ неможливо встановити наявність коронавірусу. Зазвичай за допомогою комп’ютерної томографії визначають ступінь ураження легень, і це дає додаткову інформацію лікарю для ухвалення рішення щодо необхідності госпіталізації пацієнта.

   news img

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запит київ

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    До верху