Доброякісні і злоякісні пухлини
Іноді збій в програмі ДНК клітини призводить до того, що термінальна стадія (смерть клітини) не наступає. Клітина, яка мутувала, починає виробляти інші клітини, подібні до себе. Ідеально, коли імунна система швидко розпізнає порушення і утилізує «неправильні» клітини, що і відбувається в кожному організмі щодня. Але якщо природний захист перестає справлятися або з’являються якісь чинники, що заважають йому, виникає захворювання, яке прийнято називати онкологією.
Злоякісні пухлини з’являються в організмі внаслідок безконтрольного розмноження змінених клітин. Ці клітини перестають підкорятися командам організму, стають все більш автономними.
У процесі росту злоякісного новоутворення частина змінених клітин може відокремитися, і через кров або лімфатичну систему потрапити далеко від початкової пухлини, створюючи нову колонію. Так з’являються метастази.
Доброякісні пухлини поводяться менш агресивно: не поширюються по організму, не проростають в сусідні тканини. Такі новоутворення ростуть повільно, але можуть досягати розмірів, при яких починають заважати нормальному функціонуванню організму.
Коли слід звернутися до лікаря-онколога
Онкологічні захворювання можуть вразити будь-який орган або тканину. Але на самому початку пухлина має певну локалізацію. Первинна стадія, як правило, проходить безсимптомно, тому фахівця онколога варто відвідувати регулярно, навіть без видимих причин. Особливо це стосується таких категорій населення:
- чоловіків після 45 і жінок після 40 років (раз на півроку);
- тих, хто страждає на мастопатію, поліпоз кишечника, цироз печінки;
- тих, хто працює на шкідливих виробництвах;
- тих, хто проводить багато часу на сонці;
- курців;
- тих, хто має родичів-онкохворих;
- тих, хто пройшов курс лікування онкозахворювання.
При регулярних опитуваннях онколог виявить хворобу на ранній стадії. Це дозволить швидко і успішно її позбутися. Переважної кількості інвалідностей і летальних випадків можна було б уникнути лише при своєчасному відвідуванні онколога. Тому, підозрюючи у себе хоча б один із симптомів онкології, слід звернутися за кваліфікованою консультацією лікаря. Досвідчені онкологи TomoClinic максимально комфортно проведуть обстеження, встановлять точний діагноз і нададуть рекомендації щодо подальших дій.
Симптоми онкологічних захворювань
Наявність однієї або декількох ознак ― серйозний привід, щоб відвідати онколога, оскільки ці симптоми можуть супроводжувати онкологічне захворювання.
Отже, консультація онколога необхідна, якщо з’явилися такі ознаки онкозахворювання:
- безпричинні кровотечі з внутрішніх органів;
- стрімка втрата ваги;
- новоутворення на шкірі, зміни родимок;
- поява ущільнень;
- лихоманка і болі, не пов’язані з іншими причинами;
- прогресуюча блідість шкірних покривів;
- втрата гостроти зору і слуху, проблеми з координацією, головний біль;
- діарея, запор, незрозумілі виділення з прямої кишки або молочних залоз;
- втрата апетиту, нудота, погане самопочуття;
- відчуття здавленості в будь-якому органі, дискомфорт, біль в кістках;
- проблеми з диханням, зміна голосу.
Онкологія може спровокувати анемію, нічну пітливість, печію і хворобливі сечовипускання, а також виразки на шкірі або в роті. Звичайно, це не обов’язково ознаки онкології. Але розумніше буде отримати консультацію онколога (Київ, TomoClinic), щоб виключити ймовірність онкозахворювання.
Захворювання
Злоякісні захворювання, у першу чергу, розрізняють за походженням:
- Карцинома
- Меланома
- Саркома
- Лейкоз
- Лімфома
- Тератома
- Гліома
- Хоріокарцинома
На карциному (рак) припадає близько 85 % випадків. Вона виникає з епітеліальних клітин, які першими контактують з канцерогенами, вірусами та іншими провокуючими факторами.
Меланома розростається з пігментних клітин шкіри (меланоцитів).
Саркома вражає:
- кістки ― остеосаркома;
- хрящові ― хондросаркома;
- жирові тканини ― ліпосаркома;
- м’язи ― рабдоміосаркома.
Лейкоз прогресує на стовбурових клітинах кісткового мозку. Лімфома з’являється на лімфатичній, а хоріокарцинома ― на плацентарній тканині. Тератома відбувається з зародкових клітин, гліома ― з гліальних. Крім цього, прийнято розрізняти захворювання по ураженому органу (рак простати, рак грудей).
Діагностика онкозахворювань: апаратні та лабораторні методи
Підступність захворювання полягає у тому, що на ранніх стадіях, коли лікування найефективніше, діагностика раку можлива тільки за допомогою спеціального онкологічного скринінгу. Адже для розвитку пухлини розміром 20 мм потрібно кілька років. Весь цей час вона не проростає в інші тканини, не метастазує і поводиться як доброякісна.
В онкологічному центрі TomoClinic застосовують інноваційні методи виявлення і сучасне діагностичне обладнання. Наші лікарі використовують прогресивні методики діагностики та лікування онкологічних захворювань, спираючись на досвід провідних світових фахівців.
У нашому медзакладі до послуг пацієнтів найкраща діагностика:
- МРТ ― безпечний і високоточний спосіб отримання інформації про внутрішні органи;
- МСКТ (мультиспіральна комп’ютерна томографія) ― з використанням TOSHIBA Aquilion One, здатного виробляти діагностику з точністю зрізів у пів міліметра;
- УЗД ― для більш точної оцінки результату лікування та ранньої діагностики онкологічних захворювань;
- рентгенографія.
Для обстеження грудних залоз застосовується мамографія. Для виявлення уражень шлунка, гортані, легенів або кишечника можна застосовувати ендоскопію (EVIS EXERA III CV-190). При цьому гнучкий зонд несе відеокамеру і інструмент для біопсії (японська система OLYMPUS EVIS LUCERA 260).
Крім апаратних засобів діагностування, проводиться онкоскринінг і лабораторні дослідження, наприклад, гістологія. А також онколог може призначити:
- аналізи крові ― загальний, біохімічний і на онкомаркери, при проведенні яких спеціальна речовина визначає наявність онкоклітин і їх причетність до онкології будь-якого органу;
- аналіз сечі на вміст білка, фосфатази, креатиніну та інших речовин;
- цитологічні дослідження;
- аналіз калу ― при підозрі на колоректальний рак.
Завдяки цьому, TomoClinic ефективно вирішує головне завдання ― раннє виявлення і успішне лікування онкології.
Онкологія: методи лікування
Лікар онколог ― це саме той фахівець, який займається діагностуванням та лікуванням онкозахворювань. При необхідності залучають й інших фахівців: хірурга, радіолога, хіміотерапевта.
Складаючи план лікування, команда фахівців спирається на дані діагностики, яка дозволяє виявити:
- стадію процесу;
- тип пухлини;
- локалізацію;
- ступінь диференціювання;
- стан пацієнта;
- можливі супутні захворювання.
Стадію процесу описують три параметра: розмір, наявність метастазів і поширення в лімфовузли. Від цього залежить вибір способу лікування:
- хіміотерапія;
- променева терапія;
- хірургічне втручання;
- комбінований варіант.
Хіміотерапія ― це застосування спеціальних ліків, що вбивають онкоклітини. Медикаменти вводяться в організм за допомогою крапельниць або у вигляді таблеток. Курс триває 4-6 місяців з перервами. На початкових стадіях цього достатньо, щоби повністю вилікувати рак.
Лікування онкозахворювань може бути комплексним, поєднаним з радіотерапією. За допомогою променевої терапії в онкології ламається механізм розподілу ракових клітин, що запобігає їх подальшому розмноженню і поширенню в організмі. Лікування займає 6-8 тижнів, сеансами від 5 до 20 хвилин. У поєднанні з медикаментозним способом лікування раку може скоротитися до 1-2 процедур.
Оперативне втручання лікар-онколог призначає за індивідуальними показаннями. При цьому враховується локалізація і широта ураження. Під час проведення операції пухлини видаляють разом із прилеглими тканинами.
У комплексі з основними застосовують також інноваційні методики лікування, наприклад: кріодеструкцію, імунотерапію або методи лікування раку стовбуровими клітинами.
Переваги діагностики і лікування онкології в нашій клініці
Кожна людина відчуває шок, почувши на огляді у онколога діагноз ― рак. З фахівцями онкологічного відділення TomoClinic в Києві це не вирок. Ми разом пройдемо весь шлях до повного одужання. Для цього в нашій клініці є:
- діагностичне обладнання експертного класу;
- повний цикл онкодосліджень ― 36 видів діагностики;
- консультації вузьких фахівців і клінічного онколога;
- індивідуальний підхід ― кожна історія хвороби унікальна;
- висновок консиліуму за міжнародними стандартами;
- можливість вибору найбільш оптимальної програми для лікування онкології.
А також дуже затребувана послуга ― медичний і немедичний консьєрж-сервіс.
Цінова політика
Вартість послуг у TomoClinic на вул. Ломоносова (Київ) дозволяє пацієнтові отримати повноцінну консультацію онколога, ціна якої доступна людям різного рівня забезпеченості. Чим раніше пацієнт прийде на прийом до лікаря-онколога, тим менше буде витрачено фінансових і душевних ресурсів. Записатися на консультацію до онколога (Київ, TomoClinic) можна в зручний час, будь-яким доступним способом. Професіоналізм лікарів, сучасне медичне обладнання, передові методи лікування раку і адекватна цінова політика дозволять зберегти дорогоцінний час.
Наші лікарі
У TomoClinic на постійній основі працюють провідні фахівці ― клінічні лікарі-онкологи з великим практичним досвідом. У команді професіоналів кращі онкологи Києва, висококваліфіковані рентгенологи, онкохірурги, кардіологи, інші фахівці, чиї імена відомі в Україні та за її межами.
Послуги та процедури