Головна/ЕРХПГ в Києві
ЕРХПГ в Києві

ЕРХПГ в Києві

ЕРХПГ: передовий метод діагностики та лікування захворювань підшлункової залози і жовчних протоків

ЕРХПГ — абревіатура, яка розшифровується як ендоскопічна ретроградна панкреатохолангіографія. Цей ультрасучасний, рідкісний для України метод, поєднує ендоскопічний та рентгенологічний способи досліджень. Діагноз встановлюють шляхом отримання рентгенівських знімків та огляду органів через природні шляхи.

Поставити запитання

За допомогою ЕРХПГ лікар, який володіє цим унікальним методом, детально досліджує жовчні протоки та протоки підшлункової залози, дванадцятипалу кишку та дуоденальні сосочки. Метод дозволяє знайти причини жовтяниці, виявити такі захворювання, як холедохолітіаз, рак холедоха або підшлункової залози, папіллостеноз, аденома дуоденального сосочка та інші.

Як відбувається дослідження

Лікар проводить ендоскоп (довгий гнучкий пристрій з боковою оптикою, який легко повторює вигини будь-якого органу) в дванадцятипалу кишку. Після цього в дуоденальний сосочок через катетер вводять контраст. За зображенням на моніторі рентген-апарату фахівець отримує максимально чітку інформацію про проблеми здоров’я пацієнта. При необхідності під час процедури лікар може взяти біопсію слизової. Таким чином наші фахівці встановлюють точний діагноз і призначають ефективне лікування.

ЕРХПГ включає різні складні маніпуляції, тому проводить процедуру в нашому центрі спеціаліст, який має унікальний досвід і вміння. Тривалість ЕРХПГ залежить від анатомічних особливостей конкретного пацієнта, а також загального стану здоров’я, у тому числі наявності хронічних захворювань. Зазвичай займає від 30 до 90 хвилин.

Незважаючи на те, що ЕРХПГ може викликати певний дискомфорт у пацієнта, ця процедура безболісна і нормально переноситься. Тому її проводять людям різних вікових груп, включаючи пацієнтів похилого віку.

За результатами обстеження може виникнути потреба у призначенні спазмолітиків, антибіотиків та інших препаратів. Найважливішою перевагою цього методу дослідження є можливість безпосереднього переходу під час процедури від діагностичних втручань до лікувальних.

Папіллотомія (розсічення гирла або самого сосочка) виконують у тому випадку, коли необхідно спеціальними інструментами видалити каміння або поставити стент для відновлення жовчного відтоку. Встановлення стентів у жовчні протоки застосовують при порушенні природного відтоку жовчі через запальні процеси або новоутворення, що суттєво полегшує стан пацієнтів.

У випадку, коли камінь виявляється дуже великим (більше 2,0 см) і його неможливо видалити, застосовують інструмент для дроблення — літотриптор. Фрагменти конкременту почергово видаляють.

Показання до ЕРХПГ

 1. Жовтяниця, причиною якої вважається біліарна обструкція.
 2. Результати клінічних, біохімічних або інструментальних досліджень, що вказують на захворювання підшлункової залози.
 3. Ознаки або симптоми, що вказують на наявність злоякісної пухлини підшлункової залози, коли результати інших методів неоднозначні.
 4. Панкреатит нез’ясованої етіології.
 5. Передопераційне обстеження при хронічному холециститі (за наявності інформації про можливу біліарну гіпертензію або жовтяницю в анамнезі) та псевдокістах підшлункової залози.
 6. Манометрія сфінктера Одді.
 7. Ендоскопічна папіллосфінктеротомія — ендоскопічне втручання з усунення причин механічної жовтяниці:
 • холедохолітіаз (камені у жовчних протоках);
 • стеноз папіли або дисфункція сфінктера Одді;
 • сприяння встановленню стенту чи балонної дилатації;
 • синдром «сліпого мішка» — ускладнення внаслідок скупчення або затримки їжі, фібрину, сторонніх тіл;
 • холедохоцеле — кіста загальної жовчної протоки (холедоха);
 • рак великого дуоденального соска у пацієнтів із високим ризиком оперативного лікування;
 • отримання доступу до панкреатичної протоки.
 1. Встановлення стентів при доброякісних або злоякісних стриктурах, норицях, підтіканні жовчі після операцій, а також при великих конкрементах загальної жовчної протоки, які не вдалося видалити.
 2. Балонна дилатація стриктур проток.
 3. Встановлення назобіліарного дренажу.
 4. Дренування псевдокісти за наявності відповідних умов.
 5. Біопсія панкреатичної чи жовчної проток.
 6. Лікування панкреатиту.

Реабілітаційний період

Після ЕРХПГ пацієнт повинен перебувати під наглядом на денному стаціонарі протягом терміну, вказаного лікарем. Як правило, стан стабілізується протягом доби. Позбутися неприємних відчуттів у ділянці горла допоможуть льодяники від кашлю.

Обов’язково пройдіть консультацію нашого висококваліфікованого фахівця з діагностики та лікування панкреато-біліарних захворювань.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

ЕРХПГ в Києві
фон

Записатися на прийом

Ласкаво просимо до клініки, де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі - професіонали.

  гинеколог 2

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • Ендоскопічні втручання на дуоденальному сосочку та протоках — це досягнення сучасних малоінвазивних методів лікування та діагностики органів цієї ділянки. Ризик при їх виконанні мінімальний, значно менший за ризик звичайної операції, а ефективність вища. Однак слід пам’ятати, що папілотомія — це також операція, і можуть в окремих випадках виникати ускладнення. Зменшити ризик ускладнень дозволяє правильний вибір лікувальної тактики, дотримання рекомендацій фахівця, анестезіологічне забезпечення.

    ЕРХПГ виконують строго за показаннями.

   news img

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запит київ

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    До верху