Які види УЗД в Києві проводяться?
Для візуалізації структур внутрішніх органів та систем фахівець УЗД використовує спеціальний датчик, рухаючи його певними лініями, налаштовує режими та активує додаткові технологічні опції апарату. Те, за яким алгоритмом виконується УЗД, залежить від клінічного випадку та задач обстеження. Це визначає і види УЗД обстеження, які можуть проводитися:
- Трансдермальне або трансабдомінальне, коли датчик розташований на шкірі та рухається по тлу з допомогою нанесеного на ділянку тіла гелю.
- Черезстравохідне, коли розташований в просвіті стравоходу датчик сканує стан органів та тканин через стінки. Цей вид УЗД найефективніший для виявлення новоутворення всередині порожнини, аналізу дефектів серцевих клапанів.
- Трансвагінальне – дослідження через піхву для обстеження органів репродуктивної системи.
- Трансректальне – діагностика органів малого тазу шляхом введення датчика в пряму кишку. Показана при обстеженні простати, статевих органів у дівчат.
Ціна УЗД в Києві варіюється залежно від використаної технології, що підвищує результативність та покращує можливості діагностування. Це такі технології:
- В-режим для отримання сірошкального зображення анатомічної зони, що досліджується. В сучасному обладнанні наявна шкала з 256 відтінками сірого кольору для детальної візуалізації.
- М-режим дозволяє оцінити рухомі структури, що дуже важливо, наприклад, в діагностиці серця.
- Ехоконтрастування проводиться за умови введення контрастного препарату для посиленого ефекту візуалізації відбитих хвиль. Метод використовується для діагностики судин (ехоконтрастна ангіографія) або тканин (тканинне ехоконтрастування).
- УЗД з еластографією – метод, який використовують як доповнення стандартного УЗД-дослідження. Його перевага – в можливості оцінити еластичність тканин та виявити пухлини з меншою еластичністю. Технологія активно застосовується в онкології, дає змогу розширити діагностичні можливості.
- УЗД з технологією Smart Fusion, що забезпечує лікарю-діагносту можливість комбінувати результати МРТ і КТ зі знімками УЗД, коли потрібно провести біопсію під контролем УЗД, інтервенційні або терапевтичні маніпуляцї в радіології та онкології. Таким чином, вдаючись до цього методу, діагност може провести пункційну біопсію замість відкритої, збільшити точність та мінімізувати інвазивність. Зі Smart Fusion діагностика більш точна завдяки можливості досліджувати ділянки за осями, що недоступні КТ, візуалізації складних структур (наприклад, кісток, кишківника, легенів).
Який саме різновид УЗД зробити в Києві, визначає діагност, враховуючи стан пацієнта, ступінь тяжкості хвороби та інші моменти. В центрі TomoClinic можна провести УЗД для вивчення патологій онкології, урології, гінекології, ендокринології, для досягнення задач абдомінальної хірургії тощо. Ми проводимо УЗД для уточнення діагнозу, контролю ефективності лікування, з профілактичною метою серед пацієнтів різних вікових груп.
УЗД: ціна та показання до проведення
Коли доцільно записатися на УЗД діагностику в Києві?
- підозри на пухлини;
- ризик патологічних змін в будові органів та їхніх структур;
- травмування;
- жовтяниця;
- збільшення живота, відчуття переповнення після їжі;
- болючі відчуття в серці, шиї, грудях, попереку, статевих органах;
- збільшене газоутворення;
- поганий апетит;
- втрати ваги без причин;
- артеріальна гіпертензія;
- проблеми із сечовиділенням;
- набряки;
- наявність субфебрильної температури протягом тривалого часу;
- дискомфорт під час ковтання;
- кашель без причини;
- задишка;
- емоційна пригніченість, нестабільність;
- втрата свідомості, запаморочення;
- нестійка ходьба;
- симптоми мастопатії;
- лімфовузли збільшились в розмірах.
Крім того, направлення на УЗД в Голосіївському районі Києва доцільне для отримання інформації про динаміку розвитку патології, ефективність лікувальних заходів.
Протипоказання до УЗД
Зазвичай, протипоказань до УЗД немає, навіть для дітей та пацієнтів із великою вагою. Проте діагностика не проводиться, коди наявні пошкодження шкірного покриву, відсутній контакт датчика зі шкірою. Крім того, УЗ обстеження сечового міхура, як показує практика, не є інформативним, як і при вивченні стану нетримання сечі.
УЗД має головну перевагу, порівняно із методами КТ та МРТ: це відсутність променевого навантаження, що виключає обмеження для діагностики та дозволяє обстеження з будь-якою частотою.
Як підготуватися до УЗД
Залежно від досліджуваних органів та тканин, обраної лікарем технології, підготовчі заходи можуть варіюватися. В деяких випадках спеціальна підготовка непотрібна: варто лише взяти з собою висновки минулих досліджень (УЗД, МРТ, КТ), з якими діагност зможе оцінити динаміку розвитку патології та зробити експертний висновок.
Якщо вам призначили УЗД, повідомте лікарю про ліки, що приймаєте. Лікар поінформує вас, чи варто продовжувати прийом до процедури обстеження. В день проведення УЗД утримайтесь від куріння, кави, міцного чаю, енергетичних напоїв. При неправильній підготовці результат може бути недостовірним, тому дотримання інструкцій лікаря обов’язкове.
Записатися на УЗД потрібно після того, як ви отримали направлення від свого фахівця: він визначиться із видом діагностики та підготовкою до неї:
- УЗД органів черевної порожнини. Її можна проводити лише через кілька днів після рентгенографії кишківника із контрастом, колоноскопії або ФГДС. При попередньому проведенні лапароскопії чи пневмоперитонеуму УЗД має проводитися щонайменше через 3-5 діб. В ідеалі краще обстежитися з допомогою УЗД перед зазначеними діагностичними процедурами. Протягом 2-3 днів напередодні УЗД не вживайте їжу, що провокує газоутворення, за потреби приймайте препарати проти метеоризму. За 6-8 годин неможна вживати їжу, жувати жуйку, палити, приймати спазмолітики. Дозволена лише чиста вода без газу;
- УЗД нирок та надниркових передбачає дотримання раціону, що дозволяє зменшити метеоризм – його приймають увечері та вранці. В день діагностики їсти та пити воду можна;
- Три трансабдомінальному УЗД жіночих статевих органів, сечового міхура рекомендують наповнити сечовий міхур водою, щоб створити «акустичне вікно». З цією метою пацієнт випиває до 1,5 л рідини за 1-1,5 години до діагностики (соки та газовані напої не можна). Допускається легкий сніданок;
- При трансвагінальному УЗД жіночих статевих органів діагностику проводять в будь-який день циклу, окрім менструації, але за необхідності обстеження виконується і при кровотечі, за рекомендацією лікаря – в певний день циклу. Перед діагностикою треба спорожнити сечовий міхур;
- Трансректальне УЗД передміхурової залози передбачає звільнення прямої кишки від калових мас перед сном напередодні діагностики та вранці, прийом препарату для зниження метеоризму. При цьому сечовий міхур має бути наповнений, тому за 1,5 години пацієнт має випити 1,5 л води. Прийом їжі в день діагностики також не забороняється;
- УЗД молочних залоз проводиться в період з 5 по 14 дні місячного циклу, хоча можливе проведення і в інші дні;
- Якщо потрібно зробити УЗД серця в діагностичному центрі Києва, попередньо необхідна ЕКГ, на базі якої скласти висновки буде легше, а результати будуть точніші.
Особливості проведення УЗД
Діагностика ультразвуковим методом не пов’язана із болем чи зміною самопочуття. Для проведення обстеження пацієнта вкладають на кушетку, аби той зайняв зручне положення. Якщо це УЗД з ехоконтрастуванням, то попередньо у вену вводиться контрастний препарат. Також за необхідності пацієнт лягає на бік, може знадобитися затримка дихання на кілька секунд.
На шкіру пацієнта наносять спеціальний гель, що забезпечує оптимальний контакт датчика зі шкірою. Для трансвагінальної чи трансректальної діагностики на датчик фахівець вдягає презерватив, оброблений гелем. При переміщенні датчика змащується ділянка тіла. В кінці лікар складає висновок.
Скільки УЗД займе часу, залежить від обраної технології та досліджуваної системи. Тривалість УЗД м’яких тканин в Києві може складати 10-20 хвилин або ж 30-40.
Лікарі та обладнання
В центрі TomoClinic УЗД виконується на сучасному обладнанні експертного класу TOSHIBA APLIO 500 (Японія), який розрахований на проведення будь-якого виду ультразвукової діагностики. Якщо є показання та рекомендації, УЗД лікар доповнить еластографією або технологією Smart Fusion.
Точність отриманих результатів, встановлення діагнозу досягається завдяки роботі досвідчених, кваліфікованих діагностів, що зможуть визначитися із додатковими методами діагностики за необхідності та розшифрують результати згідно з міжнародними протоколами.
Ефективність та результат УЗД
Висновки про дослідження та довідку від фахівця пацієнт отримує майже одразу після проведення УЗД в Києві за вигідною ціною. На базі візуалізованої інформації можна виявити найменші зміни в структурах, симптоми запалення, деформації, новоутворення, визначити розміри органів, діаметри судин, характер кровотоку, еластичність тканин, васкуляризації та перфузії.
Використання в центрі технологічних, сучасних апаратів дає можливість виявляти новоутворення на ранніх стадіях розвитку, коли відсутні будь-які симптоми. УЗД незамінне під час проведення біопсії: завдяки технології можна знизити інвазивність процедури, покращити її точність.
Чому потрібно зробити УЗД в TomoClinic
- Сучасне обладнання експертного класу.
- Безпечність та неінвазивність процедури.
- Виконуємо всі види УЗД.
- Оперативне складання висновків згідно з міжнародними протоколами.
- Точна, детальна візуалізація.
- Зображення мають високу роздільну здатність, чіткість, однорідність.
- Технологія глибокого розпізнавання тканин робить можливим отримання точних знімків навіть у складних випадках.
- Доступна вартість УЗД в Києві.
- Використання Smart Fusion , щоб отримати серії поперечних зрізів об’єкта.
- Експерті висновки.
Для запису на УЗД м’яких тканин чи органів зателефонуйте нам або скористайтеся формою на сайті.
Послуги та процедури