У вас часто сильно болить голова? Бувають запаморочення та непритомні стани? Ці та інші симптоми вказують на необхідність звернення до фахівців для проведення всебічної діагностики. Зокрема, у TomoClinic можна зробити МРТ головного мозку у Києві. У нас працюють досвідчені лікарі, у розпорядженні яких є сучасне обладнання експертного класу. Високоточна діагностика — це перший крок на шляху до успішного лікування та одужання.
МРТ головного мозку — це високоінформативна, точна, абсолютно безпечна та неінвазивна діагностична методика, яка застосовується для детального вивчення структур мозку за допомогою високочастотних імпульсів та магнітних полів. Робота МР-томографа допомагає перетворювати отримані дані на цифрові знімки для визначення стану тканин головного мозку в найдрібніших подробицях. МРТ мозку визнано золотим стандартом діагностики багатьох неврологічних та нейрохірургічних патологій.
Що показує МРТ мозку?
Для обстеження пацієнтів застосовуються кілька видів МРТ головного мозку. Методика добирається лікарем залежно від особливостей клінічного випадку.
МРТ головного мозку без контрасту допомагає отримувати серію детальних знімків у трьох проєкціях (аксіальній, сагітальній, фронтальній). Нативні зображення дають вичерпну інформацію про стан білої та сірої речовини, аномалії їхньої будови та інші патологічні зміни. На знімках відображаються кісти та об’ємні новоутворення, запалення, гідроцефалії, вогнища енцефалопатії, зони крововиливів та гематом, гліозу та лейкоареозу, наслідки травм.
Магнітно-резонансна ангіографія головного мозку допомагає візуалізувати будову судин. На знімках видно анатомічне розташування, аномалії, функціональні зміни, ширина просвіту, ступінь звуження, наявність тромбів, аневризм та мальформацій.
Функціональне МРТ головного мозку дає змогу фахівцям вивчати персональну гемодинамічну реакцію ділянок мозку на вплив різних подразників. Найчастіше методика застосовується для функціонального картування кори мозку під час виконання когнітивних, сенсорних, мовних чи рухових завдань. Цей різновид МРТ зазвичай використовується під час підготовки пацієнтів до нейрохірургічних операцій.
МРТ мозку найчастіше виконується без застосування контрасту. МРТ головного мозку з контрастним посиленням призначається для детальнішого вивчення кровотоку у певній зоні. Також методика використовується для отримання детальної картини кровопостачання пухлини або виявлення проростання новоутворення судини. Перед процедурою у вену хворого вводиться спеціальний препарат, який контрастує необхідні вогнища, які потім проявляються на знімках білим кольором.
Кваліфіковані лікарі TomoClinic роблять усі різновиди МРТ головного мозку. Результати дослідження допомагають поставити правильний діагноз та призначити ефективне лікування виявленої патології, скласти правильний план хірургічного втручання, оцінити динаміку захворювання, ефективність проведеної операції, результативність хіміотерапії та таргетної терапії.
Показання до МРТ головного мозку
Основними симптомами, у разі яких призначається МРТ, є:
- гострі та регулярні головні болі;
- запаморочення;
- шум у вухах;
- нудота та блювання;
- слабкість та оніміння кінцівок;
- поява патологічних рефлексів;
- порушення координації рухів;
- погіршення нюху;
- порушення слуху;
- судоми;
- асиметрія мімічних м’язів;
- диплопія;
- випадіння полів зору;
- різке порушення зору;
- дезорієнтація;
- порушення пам’яті;
- повторювані непритомні стани та непритомність;
- прояви травм голови.
Основними показаннями для призначення магнітно-резонансної томографії голови є підозри на такі патологій, як:
- Порушення мозкового кровообігу
- Інсульти
- Аневризми
- Кавернозні ангіоми
- Пухлини головного мозку
- Патології гіпофізу
- Метастази у головному мозку
- Травми голови та шиї
- Токсичні енцефалопатії
- Аномалії розвитку мозку
- Розсіяний склероз
- Гіпертензійний синдром
- Аномалії області краніовертебрального переходу
- Наслідки ГПМК
- Інфекційні ураження головного мозку
- Деякі захворювання внутрішнього вуха та органів зору
Магнітно-резонансна томографія голови є незамінним методом при різних травмах голови та інсультах. Це первинне дослідження, яке не потребує великих витрат часу та допомагає вчасно виявляти показання для тромболізису або хірургічної операції.
Протипоказання до МРТ головного мозку
МРТ не може проводитися людям, у тілі яких є різні металеві предмети. До них належать:
- великі металеві імпланти;
- кровоспинні кліпси в головному мозку;
- кохлеарні імплантати;
- металеві сторонні тіла (дріб, стружка, уламки тощо) в оці, орбіті, черепі, шиї або грудній клітці;
- феромагнітні протези суглобів;
- вії на магнітному кріпленні;
- інсулінові помпи тощо.
Пацієнт повинен обов’язково повідомити лікаря про наявність металевих пристроїв або татуювань, для яких застосовувалися барвники на основі металу (крім титану). Під впливом магніту метал нагрівається і зміщується, що провокує появу опіків та внутрішніх кровотеч. На процедуру варто взяти із собою паспорт імпланта, за яким фахівець визначить його сумісність із МРТ.
МРТ головного мозку не проводиться при таких патологіях та станах, як:
- І триместр вагітності;
- клаустрофобія (у разі застосування МР-томографів закритого типу);
- декомпенсована серцева недостатність;
- деякі порушення психіки.
Абсолютність протипоказань визначається лікарем індивідуально. Нерідко дослідження проводиться після стабілізації стану пацієнта.
Серед протипоказань для МРТ головного мозку з контрастом:
- будь-які алергічні реакції на застосовувані контрастні препарати;
- полівалентна алергія на ліки;
- вагітність;
- тяжкий перебіг бронхіальної астми;
- ниркова недостатність;
- тяжкі форми печінкової недостатності.
Відкласти виконання МРТ із контрастом необхідно, якщо останнє введення будь-якого контрастного препарату (для МРТ, КТ, рентгена тощо) відбувалося менше 36 годин тому. Звичайна МР-томографія може проводитися з будь-якою частотою, оскільки дослідження не має променевого навантаження.
Як підготуватись до МРТ головного мозку?
Для виконання звичайної магнітно-резонансної томографії голови спеціальна підготовка не потрібна. Змінювати порядок застосування лікарських засобів не потрібно. Останній прийом їжі має бути за 2–3 години до процедури. Перед дослідженням не можна курити, вживати алкоголь та пити каву. Вирушаючи на обстеження, пацієнту варто взяти із собою направлення та результати попередніх діагностичних процедур, які можуть допомогти лікарю в постановці діагнозу та оцінці динаміки захворювання. Рекомендується одягнути зручний одяг без металевих деталей. Жінкам варто відмовитись від нанесення макіяжу.
Для підготовки до МРТ головного мозку з контрастом пацієнту потрібно здати аналіз крові на креатинін. А перед самим дослідженням пацієнта проконсультує анестезіолог, докладно зібравши анамнез, поставить питання про наявність або відсутність алергічних реакцій. У деяких випадках для виконання МРТ застосовується загальний наркоз, який забезпечує нерухомість пацієнта. Для введення хворого в медикаментозний сон необхідна консультація анестезіолога. Загальний наркоз при МРТ призначається дітям молодшого віку та пацієнтам із панічними атаками, тяжкою клаустрофобією, сильними болями, порушеннями свідомості, руховими розладами функціонального чи психогенного характеру.
У кабінеті МРТ варто зняти всі прикраси та предмети одягу із металевими деталями. Також знімаються зубні протези, слухові апарати та перуки. Магнітні картки та електронні гаджети необхідно залишити в роздягальні.
Після укладання на стіл томографа пацієнту можуть запропонувати беруші або навушники для захисту від шуму. Голова фіксується за допомогою вакуумних фіксованих подушок. Якщо пацієнт відчуває сильне хвилювання, йому дозволяється прийняти заспокійливий засіб. За показаннями вводиться контрастний препарат чи робиться загальний наркоз.
Після завершення всіх підготовчих заходів лікар пояснює порядок виконання МРТ головного мозку та попереджає про необхідність залишатися в нерухомому положенні. Фахівець виходить із кабінету та веде подальше спілкування з пацієнтом через спеціальний мікрофон.
Як роблять МРТ мозку?
Після завершення всіх підготовчих заходів стіл томографа з пацієнтом автоматично переміщується всередину скануючого пристрою. Фахівець запускає програму скринінгу та робить серію знімків.
Після завершення сканування стіл томографа висувається, пацієнту допомагають підвестися, і він може вирушати додому. Якщо застосовувався загальний наркоз, хворий залишається у клініці до повної стабілізації стану. У переважній більшості випадків процедура добре переноситься та не залишає жодних негативних наслідків. Цей факт підтверджується відгуками про МРТ мозку від наших клієнтів.
Скільки триває МРТ головного мозку?
Щоби пройти МРТ головного мозку без контрасту, достатньо 15–30 хвилин. У разі застосування контрастування процедура триває від 40 до 60 хвилин.
Розшифровка результатів МРТ мозку
Результати МРТ головного мозку готові наступного дня після дослідження. Рентгенолог вивчає отримані знімки та складає висновок. Медична документація може видаватися пацієнту на руки, відправлятися на електронну пошту або передаватися лікарю.
У висновку МРТ головного мозку вказуються виявлені патології, за якими пацієнт дізнається про наявність захворювання. Однак остаточним розшифруванням результатів МРТ головного мозку повинен займатися лікар. За необхідності спеціаліст може призначити деякі додаткові дослідження для уточнення діагнозу.
Скільки коштує МРТ головного мозку?
Вартість МРТ визначається його різновидом. Дізнатись ціну МРТ головного мозку допоможуть оператори контакт-центру TomoClinic після уточнення виду процедури. Оптимальний метод МРТ добирається на консультації невролога чи іншого профільного фахівця.
Переваги МРТ головного мозку в нашій клініці
- Висококваліфіковані та досвідчені лікарі.
- Застосування МР-томограф TOSHIBA Vantage Titan 1.5Т експертного класу.
- Максимальна точність результатів.
- Надточні зрізи.
- Можливість зробити МРТ головного мозку при вазі до 200 кг.
- Складання висновку за міжнародними стандартами.
- Підвищений комфорт.
Лікарі
Хочете зробити МРТ головного мозку у Києві? Звертайтеся в TomoClinic у Голосіївському районі, зателефонувавши за вказаним на сайті номером або заповнивши спеціальну форму для онлайн-запису або зворотного дзвінка. Оператори контакт-центру швидко зв’яжуться з вами, допоможуть записатися на МРТ головного мозку, консультацію до невролога або іншого профільного лікаря на зручний для вас час. Скористайтеся нашими прогресивними діагностичними можливостями, щоби зробити крок до одужання!
Послуги та процедури