Головна/Хіміотерапія
Хіміотерапія

Хіміотерапія

Високотехнологічний метод медикаментозного лікування онкологічних процесів, який широко використовується і в світовій медичній практиці.

Хіміотерапія – це ключовий та дієвий метод лікування онкології, що полягає у введенні в організм препаратів. Ці лікарські засоби містять речовини, які перешкоджають росту та розвитку патогенних клітин. Системний характер хіміотерапії дозволяє боротися навіть із віддаленими осередками ураження – метастазами, пригнічуючи  їх поділ та ріст. У цьому полягає головна перевага хіміотерапії, в порівнянні із хірургічними методами та опроміненням. Хіміотерапія використовується комплексно, з іншими методами лікування раку. Це може бути прийом препаратів до операції по видаленню пухлини, з метою зменшення розмірів новоутворення, а також як процедура після оперативного втручання, аби пригнітити ріст та розвиток злоякісних клітин, що залишилися.

Хіміотерапія використовується не тільки як самостійний метод терапії деяких злоякісних новоутворень, але і як частина комплексного лікування онкологічних процесів в комбінації з іншими методами лікування онкології — оперативним втручанням, радіотерапією, гормонотерапією. Комплексний підхід суттєво підвищує продуктивність курсу лікування.

  • Можна пройти безоплатну хіміотерапію за програмою НСЗУ. Згідно з нею, лікування хіміотерапією проводиться безкоштовно.
Поставити запитання

Переваги

1

Висока компетенція фахівців-онкологів

2

БЕЗКОШТОВНА хіміотерапія та препарати за рахунок Національної служби здоров’я України (НСЗУ)

3

Інфекційна безпека

4

Персоніфікована схема лікування

5

Конфіденційність

6

Доступне лікування

Переваги

1

Висока компетенція фахівців-онкологів

2

БЕЗКОШТОВНА хіміотерапія та препарати за рахунок Національної служби здоров’я України (НСЗУ)

3

Інфекційна безпека

4

Персоніфікована схема лікування

5

Конфіденційність

6

Доступне лікування

Хіміотерапія: препарати та види

При використанні одного фармакологічного комплексу мова йде про монотерапію (за доцільності такої схеми чи неможливості лікування комплексом препаратів). Для більш вираженої ефективності та швидкого ефекту застосовують політерапію, для якої характерне пригнічення патологічних агентів на всіх етапах його життєвого циклу. В клінічній медицині використовуються різні типи хіміотерапевтичних препаратів, що мають конкретний вплив, характер дії, наслідки для організму тощо.

  • Неоад’ювантна (індукційна) хіміотерапія – лікування на етапі до операції, що проводиться з метою зменшити ризики утворення метастаз, зменшити розміри пухлини. Індукційна терапія може бути основою лікування, якщо це дозволяє клінічна картина;
  • Ад’ювантна хіміотерапія проводиться після оперативного втручання і дозволяє попередити рецидиви онкології, утворення метастаз у віддалених органах та структурах, спричинити негативний вплив на приховані осередки ураження. Хіміотерапія після операції часто є обов’язковою складовою лікування для збільшення ефективності;
  • Таргетна хіміотерапія базується на вплив молекул мембран онкоклітин для розірвання механізму синтезу білка;
  • Щадна хіміотерапія – менш агресивні лікувальні заходи, показані для боротьби з раковими клітинами в разі ослаблення організму, імунної функції;
  • Високодозова хіміотерапія рекомендується для лікування, коли необхідна боротьба проти злоякісних клітин із високою резистентністю до хіміотерапевтичних засобів, в разі рецидиву. як правило, це декілька курсів монотерапії без перехресної резистентності;
  • Паліативна хіміотерапія не має лікувального ефекту. Мета її – полегшити стан хворого, подовжити його життя;
  • Гіпертермічна хіміотерапія передбачає введення високотемпературного препарату прицільно в осередок ураження, що вражає пухлину термічно та хімічно.

Окремо варто зупинитися на кількох видах лікування онкології, що в нелікарському середовищі отримали назву «біла», «червона» тощо. Тож червона хіміотерапія – це чи не найсильніший метод хіміотерапії, коли вводяться препарати з антациклінами – Доксорубін, Ідарубіцин, Епірубіцин. Лікарські засоби мають вигляд червоного розчину. Біла хіміотерапія передбачає застосування Таксотеру, Таксолу та препаратів-аналогів.

Часто використовується ще один сучасний метод лікування раку – імунотерапія, коли для боротьби з раковими новоутвореннями використовуються антитіла. Вони відповідають за активізацію природного опору організму раковим клітинам. Імунотерапія буває активна, пасивна та гібридна.

 

Як працює хіміотерапія

Ключова особливість хіміотерапії як методу лікування раку – токсичний вплив на злоякісні клітини, що завдає руйнівного характеру та уповільнює, зупиняє їх ріст та розвиток. Варто зауважити, що, залежно від типу препаратів, дія на здорові, неперероджені тканини та клітини може бути помірно вираженою чи значно слабшою, у порівнянні із впливом на патогенні структури, що вкупі із здатністю до поступового відновлення забезпечує реабілітацію пацієнта.

В основі хіміотерапевтичних засобів – препарати різного фармакологічного класу:

  • цитотоксична група. Речовини, що належать до цієї групи, працюють таким чином, аби спричинити загибель онкоклітин та блокувати вироблення життєво важливого для них білка. Побічна дія таких препаратів проявляється негативним впливом на кровотворну систему, шлунково-кишковий тракт;
  • цитостатична група спрямовує дію на злоякісні тканини таким чином, аби стримати їх поділ та збільшення пухлини, попередити появу метастаз.

Тому хіміотерапія при раку – це лікувальні заходи, що проводяться із використанням отрут. Звичайно, повністю уникнути негативного впливу на здорові тканини та органи досить складно, проте у випадку із раком чи важкими захворюваннями інфекційного, паразитарного характеру потенційна користь використання таких препаратів оцінюються значно вище, ніж шкода для організму.

Для мінімізації негативних наслідків організму, тип, дозування препарату, схема прийому лікар обирає індивідуально, враховуючи клінічну картину, стан пацієнта, наявність супутніх захворювань тощо. Тому перед призначенням першої хіміотерапії обов’язкове комплексне обстеження та консультування онколога. Записатися на прийом до профільного фахівця можна у нашому центрі, зателефонувавши за номером на сайті чи заповнивши форму зворотного дзвінка..

Ефективність хіміотерапії

Давати прогнозів стосовно ефективності хіміотерапії лікар не може, навіть за умови точного гістологічного аналізу. Результат хіміотерапії визначається кількома факторами, а саме:

  •     метричні показники новоутворення;
  •     стадія ракової пухлини;
  •     вік пацієнта, індивідуальні особливості організму та стан здоровʼя;
  •     ефективність отриманих раніше лікувальних заходів;
  •     тривалість терапії;
  •     чутливість онкологічних клітин до препарату.

Ключовим параметром, за яким оцінюють дієвість лікування, є зменшення розміру пухлини.

Коли проводять хіміотерапію

Хіміотерапія проводиться для лікування онкологічних захворювань за таких умов:

  •       необхідність зменшити розмір новоутворення до оперативного втручання чи радіотерапії;
  •       знизити вірогідність рецидиву після опромінення чи операції;
  •       монотерапія захворювання, чутливого до препарату;
  •       лікування метастаз;
  •       необхідність полегшення страждань пацієнта на останніх стадіях, коли одужання не є можливим чи новоутворення не піддається оперативному вирішенню.

Хіміотерапія може бути обрана як самостійний метод лікування, а також бути складовою в комплексі заходів. Наприклад, лікування лейкозів, гемобластозів, пухлин з високою чутливістю, пухлин Вільмса, Беркітта, хоріонкарцином, рабдоміосарком базується на використанні лише препаратів хіміотерапії, у разі неможливості використання хірургічного лікування.

Хіміотерапія при раку молочної залози є дієвою в комбінації з іншими лікувальними заходами. Те ж саме стосується і хіміотерапії при раку яєчників тощо. Прийом препаратів внутрішньовенно чи перорально направлений на боротьбу з метастазуванням, проводиться як паліативний захід.

Коли не проводять хіміотерапію

Хіміотерапія не призначається, коли:

  •       тип новоутворення низькочутливий або зовсім не чутливий до препарату;
  •       супутні захворювання можуть спричинити серйозні та довготривалі побічні реакції.

Крім того, хіміотерапію відкладають при:

  •       поганих показниках аналізу крові;
  •       гострих інфекційних хворобах з гіпертермією;
  •       у першому триместрі вагітності;
  •       печінкових та ниркових розладах;
  •       відновленні після оперативних втручань (хіміотерапія проводиться після загоєння ран).

Є стани, які можна вважати умовними протипоказаннями до терапії. Ц сильне виснаження, похилий вік пацієнта. В цьому разі рішення про проведення хіміотерапії ухвалюється в індивідуальному порядку, з урахуванням усіх обставин.

Вибір схеми лікування раку – це завжди аналіз та співставлення потенційної шкоди та користі для організму. Щоб виправдати очікуваний ефект, важливо зважати на вік пацієнта, стадію та тип хвороби, мінімізуючи ризики та вірогідність побічних реакцій.

Курс хіміотерапії: тривалість і кількість сеансів

Проведення хіміотерапії в клініці TomoClinic суворо контролюється лікарями. Між курсами є інтервали для відновлення, а частота та тривалість лікувальних курсів визначаються:

  • вибраним протоколом лікування;
  • індивідуально реакцією організму;
  • інтенсивність прояву побічних реакцій;
  • стадії хвороби;
  • ефективності попереднього лікування.

Кваліфіковані онкологи в нашому центрі зможуть визначити тип пухлини та оберуть ефективну схему лікування із максимальними шансами на одужання. В своїй роботі спеціалісти TomoClinic спираються на досвід колег NCCN (Національна мережа по впровадженню знань в області онкології США), ASCO(Американське товариство клінічної онкології), ESMO (Європейське товариство медичної онкології).

Як підготуватися до хіміотерапії

Напередодні хіміотерапії потрібно:

  • консультування лікуючого онколога що надасть відповіді про проходження хіміотерапії, їх сумісність з БАДами, вітамінами, іншими препаратами;
  • попередню діагностику, в тому числі терапевта, кардіолога, лабораторні аналізи);
  • детальні рекомендації стосовно харчування, активності, образу життя.

Хід процедури

Лікування хіміотерапією передбачає не тільки введення препарату, а й детальні підготовчі заходи. Згідно з протоколом хіміотерапії, на початковому етапі виконується:

  • точний розрахунок дози ліків з урахуванням маси тіла пацієнтів;
  • визначення, з якою періодичністю та в якому порядку вводитимуться ліки.

Лікування онкохворого проводиться після точного визначення дози, періодичності введення препаратів. Сам пацієнт присутній під час розведення препарату, що вселяє йому спокій та впевненість в правильності лікування. Це, в свою чергу, позитивно впливає на ефективність та одужання.

Внутрішньовенне введення препаратів хіміотерапії передбачає перебування пацієнта в центрі на умовах денного стаціонару, рідше знадобиться госпіталізація. Для лікування застосовуються сертифіковані препарати, що закуповуються в офіційних дистриб’юторів. Окремий напрямок, якому приділяють увагу лікарі, – заходи для зменшення негативних наслідків хіміотерапії.

Установка портів для хіміотерапії

Якщо за обраною схемою лікування передбачене часте застосування центрального внутрішньовенного катетера, пацієнтам клініки TomoClinic ми встановлюємо інфузійний порт. Як правило, установка виконується на початку лікування хіміотерапією, зокрема, для проведення тривалого лікування із введенням препаратів для підтримки організму та регулярним забором крові на лабораторні аналізи.

Система інфузійного порту встановлюється під короткотривалим наркозом, що дозволяє уникнути болю та дискомфорту.

Побічні ефекти після хіміотерапії

Лікування раку хіміотерапією має побічні ефекти, уникнути яких, втім, можливо, за умови правильного дозування та підбору супроводжувальних препаратів. Для мінімізації небажаних реакцій наші лікарі інформують пацієнтів про заходи для зміцнення організму.

Які побічні ефекти можуть спостерігатися після хіміотерапії?

  • Нудота та блювання;
  • Втрата волосся;
  • Больові відчуття в області внутрішніх органів;
  • Зниження кількості кровʼяних тіл – анемія, лейкопенія;
  • Поганий апетит;
  • Зміна структури шкіри та нігтів;
  • Погіршення памʼяті;
  • Пошкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту (прояви – стоматит та діарея).

Далеко не завжди побічні ефекти призводять до тимчасової втрати працездатності. Як правило, наші пацієнти можуть продовжувати звичний спосіб життя, що підтримується супроводжувальною терапією.

Реабілітація після хіміотерапії

Рекомендації American Cancer Society вказують на необхідність відновлення захисних сил та функцій організму після хіміотерапії, що передбачає:

  • Помірну фізичну активність;
  • Відмову від шкідливих звичок;
  • Тренування дихальної та серцево-судинної системи;
  • Збалансоване харчування;
  • Уникнення стресу;
  • Регулярні медогляди.

Дієта при хіміотерапії

У ході хіміотерапії пацієнтам TomoClinic рекомендується дотримуватися лікарських приписів з харчування.

Основні рекомендації з харчування при хіміотерапії

Під час хіміотерапії необхідно слідувати рекомендаціям лікаря стосовно харчування:

  • Має бути баланс енергії, що витрачається, та калорій, які надходять із їжею;
  • Прийом різноманітних страв, щойно приготованих з якісних продуктів;
  • Потрібно уникати жирного, гострого, копченого, солоного, консервів, напівфабрикатів, таким чином розвантажуючи печінку та нирки;
  • Щоденний раціон має включати продукти з переважанням білків, фрукти, овочі, хлібо-крупʼяні продукти, щонайменше 2 столові ложки рослинного чи вершкового масла для підвищення калорійності продуктів.

Режим пиття – не менше 1,5-2 літрів води на добу

Чому потрібно звернутися в центр TomoClinic

  1. Багаторічний досвід лікарів в боротьбі з раком, висока кваліфікація фахівців.
  2. Прозорість призначень, діагностичних висновків та медичних процедур.
  3. Для більшого комфорту ми пропонуємо проходження хіміотерапії із безкоштовним використанням окулярів віртуальної реальності (VR-chemo).
  4. Індивідуальний підхід до лікування, що включає підбір препарату та дозування, частоти введення, періодичність сеансів з урахуванням клінічної картини та індивідуальних особливостей організму.
  5. Комфортні психологічні умови, підтримка пацієнтів на етапі діагностики, хіміотерапії, відновлення.
  6. Встановлення інфузійного порту без болю забезпечує постійний доступ до вени, мінімізація ризиків інфікуватися, психологічний спокій.
  7. Інфекційна безпека.
  8. Захищеність даних про пацієнта.
  9. Помірна вартість хіміотерапії.

Лікувальна чи паліативна хіміотерапія в центрі TomoClinic – це професійний підхід та слідування міжнародним протоколам, комфортні умови перебування в закладі, цілодобовий контроль наших фахівців та підтримка пацієнта.

Лікарі центру TomoClinic зроблять все можливе для мобілізації природних ресурсів та задіють новітні технології для лікування для досягнення позитивного результату.

 

Вартість хіміотерапії

В центрі TomoClinic можна пройти безоплатну хіміотерапію за програмою НСЗУ. Згідно з нею, лікування хіміотерапією проводиться безкоштовно. Детальніше дізнатися про умови отримання безкоштовного лікування за державною програмою НСЗУ можна за телефоном чи в нашому центрі.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Хіміотерапія
фон

Записатися на прийом

Ласкаво просимо до клініки, де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі - професіонали.

    гинеколог 2

    Лікарі, що виконують послугу

    Наші переваги!

    Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

    • 1

      Повний цикл лікування в одному місці

      Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • 2

      Комплексний підхід у лікуванні раку

      У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

    • 3

      Висока діагностична точність

      Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

    • 4

      Унікальне для України обладнання

      У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

    • 5

      TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

      Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

    • 6

      Об’єктивна оцінка стану пацієнта

      У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

    Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

      Записатися на консультацію
      Записатися на консультацію
      news img

      Залишились питання?

      Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

        запит київ

        Хто такі TomoClinic

        Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

        • Повний цикл

          Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

        • Турбота та підримка

          У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

        Детальніше
        •  Працюємо на ринку та лікуємо людей!
        •  Працюємо на ринку та лікуємо людей!
        •  Працюємо на ринку та лікуємо людей!
        До верху