Первинна консультація онколога
Первинний прийом у онколога потрібний, аби надати вам найповнішу картину того, що відбувається, визначитися з наступними кроками та провести всі підготовчі заходи перед лікуванням. При відвідуванні цього лікаря багато пацієнтів панікують. Зрозуміти їх можна, але все ж слід дотримуватися наступних рекомендацій:
- Не потрібно поспішати з висновками. Консультація в онколога може супроводжуватися неприємними новинами, але не слід дозволяти паніці керувати собою — натомість краще зосередитися на способах лікування. Онколог обов’язково надасть вам рекомендації щодо лікування вашої хвороби.
- Уважно слухайте вашого лікаря. Водночас, якщо у вас виникли сумніви, не соромтеся поставити запитання онкологу.
- Заздалегідь підготуйте перелік запитань онкологу, щоб поставити їх на консультації. Питання краще формувати найважливіші (наприклад, щодо можливості мати дітей або займатися спортом після одужання).
- На первинному прийомі в онколога обов’язково повідомте йому про те, які медикаменти приймаєте.Також важливо надати йому іншу корисну інформацію — наприклад, щодо наявності алергічних реакцій та інших захворювань.
- Записуйте та збирайте в окрему папку всю інформацію під час обстеження та/або лікування: результати лабораторних досліджень, УЗД, МРТ та інші медичні документи. Все це може вам стати в пригоді.
Перший візит до клініки пройде максимально продуктивно, якщо ви будете дотримуватися вищевикладених рекомендацій.
Як проходить первинний прийом в онколога
Перша консультація в онколога проходить за наступним сценарієм:
- Спочатку лікар-онколог буде вас опитувати, вивчати історію ваших хвороб (збирати анамнез).
- Після цього онколог буде проводити пальпацію, тобто обмацування. Це стандартний метод діагностики. Під час пальпації лікар може попросити вас прийняти певні положення (наприклад, підняти або розсунути руки тощо). У деяких випадках лікар-онколог може попросити вас прилягти на кушетку та продовжить проводити обмацування в такому положенні.
- Надалі лікар підбере необхідні для вас способи діагностики.
Діагностика онкологічних захворювань
Методи діагностики, які лікар-онколог може призначити під час вашого першого візиту до клініки, можуть бути наступними:
- УЗД
Ультразвукове дослідження — це практично універсальний метод діагностики, який використовується лікарями різних спеціалізацій та напрямів. УЗД дозволяє буквально «просканувати» людину щодо наявності захворювань, які не видно неозброєним оком. Для діагностики пухлин цей метод теж відмінно підходить.
- КТ
Комп’ютерна томографія, що проводиться за допомогою сучасного медичного обладнання — це ефективний метод діагностики доброякісних і злоякісних пухлин. Для виявлення онкології комп’ютерна томографія використовується досить часто.
- МРТ
Магнітно-резонансна томографія — це теж досить частий метод діагностики при онкології. Його відмінність від комп’ютерної томографії полягає в тому, що МРТ більше призначається для вивчення м’язів, судин тощо, Тоді як за допомогою КТ краще вивчати кісткову структуру.
- Біопсія
Цей метод дослідження, що полягає у вилученні зразка тканини з організму, широко застосовується у медичному обстеженні при онкології.
- Онкоскринінг
Це комплексне медичне обстеження, що застосовується для виявлення пухлин на ранніх стадіях їх розвитку.
Після проходження необхідних процедур у лікаря-онколога будуть на руках усі результати лабораторних досліджень. За бажанням ви зможете їх вивчити самостійно або скористатися послугами лікаря. За його участю інтерпретація лабораторних досліджень буде точною та правильною.
Якщо ви хочете записатися на прийом до онколога, зателефонуйте до кол-центру клініки, і менеджери запропонують вам як відповідного до вашого випадку фахівця, так і найзручніший час для прийому.
Що потрібно мати із собою для проходження консультації
Щоб пройти консультацію в онколога, із собою потрібно мати:
- документ, що посвідчує особу;
- результати аналізів і минулих досліджень УЗД, КТ, МРТ тощо (висновки та диски), виписки після проведеного лікування, амбулаторна медична карта тощо;
- матеріали проведених біопсій у вигляді скелець або парафінових блоків;
- список всіх медикаментів, які ви регулярно приймаєте.
Наявність усіх цих речей допоможе вам успішно пройти консультацію в онколога.
Що потрібно мати із собою для проходження діагностики
Щоб пройти діагностику в онколога, вам із собою потрібно мати:
- документ, що посвідчує особу;
- направлення або письмову рекомендацію від лікаря;
- результати аналізів на креатинін (для проходження КТ або МРТ з контрастним посиленням) не пізніше 14 днів;
- біохімічний аналіз крові з показниками АЛТ, АСТ, білірубіну (загальний, прямий і непрямий), креатиніну, сечовини (для проходження КТ, МРТ або ендоскопії під медикаментозним сном — пацієнтам віком до 18 років);
- результати ЕКГ або ехокардіографії (для проходження КТ, МРТ або ендоскопії під медикаментозним сном — пацієнтам віком до 18 або старше 50 років);
- результати попередніх досліджень (КТ, МРТ — висновок, диски), виписки після проведеного лікування, амбулаторну медичну карту тощо.
Отож, коли ви знаєте, як підготуватися до візиту до онколога, ваше відвідування пройде максимально продуктивно.
Організація та планування лікування в TomoClinic
Організація та планування лікування у нас проходить під пильним керівництвом медичного адміністратора. Медичний адміністратор у Варті — це співробітник, з якого і починається знайомство кожного пацієнта з медичним закладом. Для комфортного та максимально ефективного перебування пацієнта в клініці він виконує такі завдання:
- зустрічає та ідентифікує пацієнтів клініки;
- координує пацієнтів усередині медустанови;
- формує амбулаторні карти пацієнтів;
- видає документи, в яких вказана оплата медичних послуг;
- здійснює запис до онколога й інших фахівців на консультацію та/або діагностику;
- інформує про необхідність спеціальної підготовки перед дослідженнями;
- інформує про послуги, акції та вартість послуг клініки.
Попередній запис на прийом до онколога також здійснюється через адміністратора клініки.
Як записатися на прийом до онколога
Щоб здійснити попередній запис на прийом, зателефонуйте за номером нашої гарячої лінії — він зазначений у самому низу сторінки. Якщо у вас немає можливості зателефонувати нам, ви можете оформити заявку на зворотний дзвінок, і фахівці нашої гарячої лінії зателефонують вам найближчим часом. Вони нададуть відповідь на всі ваші запитання та допоможуть записатися на прийом до онколога. Наша гаряча лінія працює з 8:00 до 21:00.
Також ви можете записаться на консультацію онколога онлайн. Для цього напишіть нам на електронну пошту або в соціальні мережі. Їх перелік також вказаний у самому низу сторінки.
Переваги нашої клініки
Підозрюєте у себе наявність пухлини або хочете пройти планове обстеження за генетичними показниками? Тоді вам необхідна кваліфікована медична допомога, яку завжди готовий надати весь медперсонал TomoClinic в Києві. Ми можемо гарантувати вам такі переваги:
- Лікарі з великим досвідом в медичній практиці, в середньому стаж їх роботи — 25-30 років.
- Сучасне медичне обладнання для діагностики та лікування захворювань.
- Індивідуальний підхід для кожного пацієнта та планування лікування, зважаючи на індивідуальні особливості організму.
Здоров’я — це найголовніше, що є у кожної людини. Довірте його професіоналам.
Цінова політика
Вартість медичних послуг лікаря-онколога, як і вартість інших послуг, що надаються клінікою, вказана на сайті. Зверніть увагу, що на момент прибуття до клініки вона буде повністю залежати від діагнозу й обраного лікарем методу лікування. Про всі нюанси призначеного лікування та необхідності проведення тих чи інших процедур ви зможете проконсультуватися на прийомі у фахівця.
Як дістатися до клініки?
До нашої клініки можна дістатися двома способами: громадським транспортом і автомобілем.
Громадським транспортом
- На метро до ст. «Васильківська» (вихід із метро у напрямку вул. Васильківська, вул. Михайла Ломоносова).
- Від станції метро «Васильківська» пішки вздовж вул. Васильківська, 500 метрів у напрямку до вул. Михайла Ломоносова (до перетину двох вулиць).
- На розі перехрестя (ліворуч) вхід в клініку. Клініка знаходиться в адміністративній будівлі Національного інституту раку (сіра п’ятиповерхова будівля вздовж вул. Васильківська). Вхід з вулиці (орієнтир: синій навіс).
Автомобілем
- З лівого берега Південним мостом до Деміївської площі. Проїзд під мостом-розв’язкою, за 100 м вище розворот у зворотний бік. Після розвороту — поворот праворуч на Голосіївський проспект (колишня назва «40-річчя Жовтня»). Триматися правіше, з Голосіївського проспекту на вул. Васильківську весь час вгору. Від м. «Васильківська» проїхати ще 500 метрів до перехрестя.
- На розі перехрестя (ліворуч) вхід в клініку. Клініка знаходиться в адміністративній будівлі Національного інституту раку (сіра п’ятиповерхова будівля вздовж вул. Васильківська). Вхід з вулиці (орієнтир: синій навіс).