Головна/Мамографія в Києві
Мамографія в Києві

Мамографія в Києві

Мамографія – точний метод обстеження молочних залоз, що дає можливість виявляти перші ознаки онкологічного новоутворення за рік-два до того, як патологічні зміни можна буде пальпувати. Рекомендується регулярно проходити мамографічне обстеження жінкам старше 40 років (раз на два роки), а за наявності спадкових факторів – раз на рік. Принцип діагностичного дослідження базується на використанні рентгенівських променів, що забезпечує виявлення дрібних новоутворень, інформування про характер та поширеність захворювання. Зробити мамографію в Києві можна, звернувшись до центру TomoClinic.

Поставити запитання

Переваги

1

Мамограф Hologic Lorad Selenia

2

Відсутність необхідності додаткових обстежень

3

Низьке променеве навантаження

4

Комфорт під час процедури

5

Висока кваліфікація фахівців

6

Безпека процедури

Переваги

1

Мамограф Hologic Lorad Selenia

2

Відсутність необхідності додаткових обстежень

3

Низьке променеве навантаження

4

Комфорт під час процедури

5

Висока кваліфікація фахівців

6

Безпека процедури

Коли зробити мамографію?

Захворюваність на онкологію молочних залоз стрімко росте. Підступність захворювання у тому, що на ранніх стадіях відсутні скарги на біль, дискомфорт в грудях. Тому обов’язковими для жінок старше 40 років та з «поганою» спадковістю є щорічні обстеження у мамолога, а також проходження мамографії за направленням лікаря. Ефективна та безпечна діагностика дозволить виявити структурні зміни молочних залоз на ранніх етапах та застосувати ефективне лікування – як для жінок, так і чоловіків.

Регулярне проходження мамографії у Києві за помірною ціною необхідне для жінок з групи ризику, а саме:

  • тим, хто не народжував (пологи та грудне годування знижує ризики новоутворень);
  • мамам, що народили першу дитину після 35 років;
  • жінкам після перенесеної мастектомії (видалення грудей) при ракових захворюваннях;
  • пацієнткам із родичками 1-го ступеня спорідненості (мати, сестра, бабуся), що мали онкологічну хворобу молочних залоз в анамнезі;
  • з менструацією до 11 років і після 54 (синтез естрогенів протягом тривалого часу може стимулювати розвиток онкології грудей);
  • старше 40 років – щорічна мамографія є обов’язковою.

Як часто потрібно проходити мамографію? Жінкам молодше 40 років проводять УЗД грудних залоз, а мамографія використовується для додаткового дослідження та уточнення діагнозу. При досягненні 40-річного віку необхідно діагностику проходять кожні 2 роки, пацієнтки з групи ризику – щорічно.

Що таке мамографія?

Процес діагностики молочних залоз полягає в компресії органу у двох проєкціях та візуалізації тканини на рентгенівських знімках. При сучасному підході переважає цифрова мамографія, рідше зустрічається аналогова мамографія, обстеження на плівці. Слід розуміти, що мамографія — це не спосіб лікування захворювань, а дослідження, метою якого є виявлення онкологічних процесів.

Коли потрібно робити мамографію?

На ранній стадії захворювання тривожні симптоми можуть бути відсутні, тому з віком мамографічне обстеження потрібно проходити систематично. Обов’язково варто записатися на консультацію до мамолога, якщо виявлено ущільнення в грудях, з’явився біль або є виділення із соска. Водночас діагностика дозволяє виявити ранні злоякісні зміни молочних залоз як у жінок, так і у чоловіків.

Мамологічне дослідження, як і регулярне обстеження грудей, також потрібно проходити жінкам, які перебувають у групі ризику.

Ризик виникнення раку грудей зростає у жінок, які:

  • Ніколи не народжували — вагітність і годування грудьми створюють захисну дію для грудей.
  • Народили першу дитину після 35 років.
  • Перенесли мастектомію (операцію з видалення грудей) при онкології тощо.
  • Мають родичів 1-го ступеня споріднення (мати, бабуся або сестра), які страждали на онкологічне захворювання грудей або яєчників. Якщо є факти сімейних патологій, ризик розвитку хвороби в кілька разів вище.
  • Мали першу менструацію до 11 років, а останню — після 54 років. Естрогени тривалої дії можуть стимулювати розвиток раку грудей.
  • Досягли 40 років — в такому віці й старше щорічна діагностика молочної залози стає обов’язковою.

Графік вікових обстежень

  • До 40 років — УЗД грудних залоз; мамографія використовується для додаткового обстеження молочних залоз при підозрілих ехографічних знахідках.
  • Після 40 років — кожні 1–2 роки (якщо хтось із близьких родичів хворів на рак грудей — щорічно).

Мамографія: показання

За яких симптомів потрібно записатися на обстеження грудей?

  • пальпується новоутворення в грудях;
  • ліва та права молочні залози відмінні за формою;
  • змінилися розмір, форма, візуальний вигляд молочних залоз;
  • відчувається дискомфорт та біль у грудях;
  • виділення з соска;
  • шкіра на грудях лущиться, втягується;
  • молочна залоза почервоніла;
  • втягнутий сосок.

Мамографія проводиться також для контролю стану та структури грудей перед початком замісної гормональної терапії, якщо перед оперативним втручанням потрібно виявити, де саме розташовуються ділянки з патологічними змінами, а також для контролю ефективності лікування новоутворень.

Протипоказання до мамографії

Мамографію не проводять вагітним жінкам (через ризик розвитку патологій у плоді під впливом радіації) та матерям, що годують груддю.

Багатьох жінок хвилює питання, чи шкідлива мамографія, особливо за наявності існуючої пухлини. Багаторічні дослідження дають однозначну відповідь: доза радіації при аналоговій або цифровій мамографії не має негативного впливу на здоров’я жінки.

Як підготуватися до мамографії

Напередодні процедури дотримуйтеся простих правил:

  1. В день запланованої діагностики не користуйтеся побутовою косметикою (лосьйони, антиперспіранти тощо) в ділянках, що будуть обстежуватися (груди та пахви). Засоби можуть негативно вплинути на точність та інформативність результатів.
  2. Прихопіть з собою висновки попередніх медичних обстежень, якщо попередньо проводилась операція на грудях чи інші методі досліджень.
  3. Для правильного розташування грудей та отримання максимально точного результату уникайте напруження, адже це призводить до тонусу м’язів та також може вплинути на результати обстеження.
  4. Поінформуйте діагноста, які саме ділянки є болючими (за наявності скарг на біль).
  5. Приходити на мамографічне обстеження бажано в комфортній одежі, з роздільним верхом та низом, аби можна було зняти верхню річ для проведення процедури.

Як проводиться мамографія?

Мамографію треба проводити протягом перших 10 днів менструального циклу. Під час обстеження лаборант поміщає груди в потрібне положення на пластині обладнання. Потім груди стискаються іншою пластиною. Під час тесту технік буде поступово збільшувати тиск на груди. Це робиться для того, щоб:

  • було добре видно всю тканину органу;
  • щільність тканин була розподілена рівномірно;
  • в результаті легкого струшування зображення не розмивалося.

Обстеження можна проводити у двох положеннях: частіше стоячи та в похило-бічному положенні. Під час обстеження жінку можуть попросити змінити позу. Іноді під час процедури необхідно затримати дихання на кілька секунд, щоб усунути розмитість. Мамографія проводиться окремо для кожної грудей і триває не більше 1 хвилини.

Обладнання

У сучасному медичному центрі TomoClinic використовується новітнє обладнання. Для комфорту пацієнтів і точної діагностики створений маморадіологічний діагностичний комплекс. Він складається з двох суміжних кабінетів. В одному з кабінетів розташована цифрова мамографічна система HOLOGIC SELENIA (USA), а в іншому — ультразвукова система експертного класу TOSHIBA Aplio XG — робоча станція лікаря-радіолога зі спеціалізованими моніторами для перегляду мамографічного зображення. Завдяки максимально зручному розташуванню кабінетів, лікар може відразу, якщо необхідно, провести додаткові мамографічні проєкції та прицільне УЗД в зоні інтересу або комплексне маморадіологічне дослідження — рентгенівську та ультразвукову мамографію.

Під час виявлення підозрілої ракової патології лікар-маморадіолог під контролем ультразвуку може відразу ж провести прицільну біопсію новоутворення на потрібній ділянці, а також встановити біопсійні кліпси, внутрішньопухлинні локалізаційні мітки з одномоментним рентген-контролем і провідники.

З огляду на сучасний мультимодальний підхід до виявлення злоякісної патології молочних залоз, крім стандартних методів візуалізації (рентгенівської та ультразвукової мамографії), існує можливість проведення МР-мамографії. Дослідження проводиться з динамічним контрастним посиленням і проведенням кореляції між трьома основними методами, які необхідні для виявлення раку молочних залоз, одним фахівцем і надання комбінованого маморадіологічного висновку.

Є також можливість проведення експертної маморадіологічної консультації за результатами мамографії з інших центрів і надання необхідних рекомендацій.

У TomoClinic також проводиться трепан-біопсія (виключно коаксіальним способом — з використанням голки провідника, що зменшує больові відчуття під час маніпуляції й запобігає додатковій травматизації залози, що виникає при стандартній трепан-біопсії).

За бажанням пацієнтка може пройти біопсію в медикаментозному сні. Такий спосіб застосовується, щоб мінімізувати психоемоційне навантаження під час проведення маніпуляції, а також при алергічної реакції на анестетики.

Рентгенівський апарат — діагностичний комплекс TOSHIBA RADREX-i дозволяє проводити всі рентгенографічні дослідження в положенні лежачи й стоячи, а також виконувати рентгенографічні дослідження з функціональним навантаженням.

Результати мамографії на такому інноваційному обладнанні дозволяють отримати точні дані.

У пацієнток часто виникає питання про різницю між УЗД грудей і мамографією. В ультразвуку високочастотні звукові хвилі відбиваються від тканини грудей і збираються у вигляді луни для створення зображення. Отримане зображення дозволяє ультразвуковому сканеру визначити: це зображення є підозрілим утворенням чи нормальною тканиною грудей. Ультразвук чітко розрізняє великі утворення та кістозні утворення, заповнені рідиною (прості або складні кісти).

У молодих жінок переважає залозиста структура. Тому кращим рішенням буде проведення УЗД молочних залоз, що також безпечніше для вагітних пацієнток.

Що показує мамографія

Ціни на мамографію в Києві обґрунтовані точністю та вірогідністю інформації. Високочутливий та специфічний метод незамінний для виявлення онкології. Що показує дослідження?

  • жирову та залозисту тканину;
  • строму сполучної тканини;
  • вени;
  • шкіру;
  • соски;
  • велику та малу грудні м’язи;
  • аксилярні лімфатичні вузли;
  • підшкірну жирову клітковину;
  • імпланти.

Мамографічне дослідження дозволить візуалізувати найменші утворення, що не можна пальпувати на ранніх стадіях. Це дає можливість вчасно розпочати лікування раку та врятувати життя пацієнток. Проте метод не дає точної відповіді на питання про природу пухлини, тому лікар додатково може призначити УЗД для оцінки якості новоутворення.

Чому варто записатися на мамографію в центрі TomoClinic Києва?

  1. В TomoClinic підписан договір з НСЗУ, що дає можливість проходити мамографію жінкам старше 40 років безоплатно.
  2. Мамографічне обладнання Hologic Lorad Selenia візуалізує кальцинати найменшого розміру, не більше 50 мкм.
  3. Отримані висновки від наших лікарів – достатня база для визначення схеми лікування, без додаткового обстеження.
  4. Мінімальний рівень опромінення на організм пацієнта.
  5. Безпечні та комфортні умови під час обстеження пацієнта, що можливо завдяки використанню сучасного обладнання та компетенції лікарів.
  6. Детальна візуалізація найдрібніших новоутворень, що дозволяє встановлювати діагноз на ранніх стадіях.

Для запису на мамографію в Києві зателефонуйте нам чи скористайтеся формою на сайті.

Ціни на мамографію в Києві

Регулярне проходження діагностики грудей, особливо жінками з групи ризику, гарантує своєчасне виявлення патологічних змін та можливість розпочати ефективне лікування. В центрі TomoClinic для цього є все необхідне – технологічне обладнання, досвідчені та кваліфіковані лікарі.

Окрім проходження діагностики, ми пропонуємо повний цикл жіночого здоровʼя, а саме медичні консультації досвідченого мамолога, ендокринолога, гінеколога та онколога. Наш фахівці ґрунтовно вивчають природу та методи лікування доброякісних та злоякісних захворювань грудних залоз.

Послуги та процедури

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Мамографія в Києві
фон

Записатися на прийом

Ласкаво просимо до клініки, де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі - професіонали.

    гинеколог 2

    Наші переваги!

    Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

    • 1

      Повний цикл лікування в одному місці

      Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • 2

      Комплексний підхід у лікуванні раку

      У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

    • 3

      Висока діагностична точність

      Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

    • 4

      Унікальне для України обладнання

      У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

    • 5

      TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

      Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

    • 6

      Об’єктивна оцінка стану пацієнта

      У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

    Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

      Записатися на консультацію
      Записатися на консультацію

      Відповіді на часто задавані запитання

      Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

      • Проводити мамографію у разі наявності імплантів молочних залоз можна. Цей стан не є протипоказанням для виконання процедури. Під час її проведення груди здавлюється вертикально та горизонтально, і тому перед її виконанням пацієнтка обов’язково повинна повідомити лікаря про присутність імплантів. Досвідчені рентгенологи знають, як проводити стиснення грудей для поліпшення видимості та збережуть цілісність імпланта.

      • Імплантований кардіостимулятор може обмежувати мамолога під час призначення деяких діагностичних процедур, і жінка завжди повинна попереджати лікаря про його наявність. Від виконання МРТ таким пацієнткам доведеться відмовитися, але наявність кардіостимулятора не є протипоказанням для проведення такого дослідження, як УЗД молочних залоз або мамографія. Під час виконання УЗД лікар буде уникати направлення променя на корпус кардіостимулятора. Під час мамографії рентгенолог, який враховує наявність приладу, зафіксує місце його розташування та виконає безпечне для отримання знімків здавлювання грудей.

      • Вплив імплантів на точність дослідження визначається лікарем під час огляду пацієнтки на консультації мамолога. Якщо імплант встановлений над грудним м’язом, то він може закривати деякі області залози. У разі встановлення імпланта під м’яз закрита зона буде незначною. У разі необхідності лікар може порекомендувати пацієнтці виконати такі додаткові методи діагностики, як УЗД або МРТ молочних залоз.

      • Під час планування вагітності рекомендується проводити УЗД молочних залоз. У разі виявлення патологічних порушень або наявності скарг на стан грудей жінці після консультації гінеколога рекомендується проведення обстеження у мамолога, який може для уточнення діагнозу призначати виконання мамографії. Протипоказанням для проведення цієї методики мамологічного дослідження є вагітність. Однак до настання зачаття мамографію проводити можна.

        У рідкісних випадках, коли користь перевищує ризик, — під час вагітності проводиться МРТ молочних залоз. Таке обстеження проводиться строго за показаннями лікаря-онколога.

      • Проводити мамографію та рентген інших органів не рекомендується в 1 день. Між проведенням цих рентгенівських методів повинно пройти не менше 2-4 тижнів. В особливо термінових випадках допускається виконання даних процедур з інтервалом в 2-3 дні.

      • Застосовувані для виконання цього виду діагностики цифрові мамографи скорочують інтенсивність опромінення. Під час цього мамографічного дослідження молочна залоза отримує низьку дозу опромінення до 0,4 мЗв.

        У сучасному медичному центрі Клініка Варта використовується новітнє обладнання. Цифрова мамографічна система HOLOGIC SELENIA (USA) є золотим стандартом для безпечної та точної діагностики.

      news img

      Залишились питання?

      Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

        запит київ

        Хто такі TomoClinic

        Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

        • Повний цикл

          Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

        • Турбота та підримка

          У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

        Детальніше
        •  Працюємо на ринку та лікуємо людей!
        •  Працюємо на ринку та лікуємо людей!
        •  Працюємо на ринку та лікуємо людей!
        До верху