Часті головні болі, напруженість у зоні потилиці та загальна втома можуть бути наслідком обмеженого доступу крові до головного мозку. І дуже часто причиною уповільненого кровообігу стають порушення в області шийних хребців. В цьому випадку варто негайно пройти консультацію лікарів та провести діагностику, щоби дізнатися точне джерело негативного самопочуття. МРТ шийного відділу — це неінвазивний метод дослідження, що дає змогу детально вивчити хребці, зв’язки, судини та нервові закінчення. МРТ шийного відділу хребта у Києві проводять висококваліфіковані лікарі TomoClinic. На новітньому томографі TOSHIBA Vantage Titan 1.5T обстеження можуть проходити пацієнти з вагою тіла до 200 кг.
МРТ шийного відділу хребта має низку переваг: відсутність іонізуючого випромінювання та отримання максимально чітких знімків. Сканування проводять із контрастом і без нього. Контрастування дає змогу розглянути пухлини та метастази, запалені зони та рецидивні ділянки після хірургічного втручання.
Показання до МРТ шийного відділу хребта
- травмування шиї;
- головний біль, що віддає в область шиї;
- підозри на зменшення ширини хребетного каналу;
- дегенеративно-дистрофічні та демієлінізуючі захворювання;
- підозра на пухлинний процес;
- аномалії розвитку;
- клінічні прояви порушення циркуляції крові в головному мозку;
- оцінка анатомічних особливостей відділу перед операцією;
- моніторинг динаміки патології в процесі лікування;
- грижі шийного відділу хребта, остеофіти.
Протипоказання до МРТ шийного відділу хребта
- I триместр вагітності;
- наявність у тілі пацієнта нейро- або кардіостимулятора, кохлеарного імпланта;
- ниркова недостатність (при МРТ шийного відділу з контрастом);
- наявність протезів з магнітних сплавів металів;
- індивідуальна неприйнятність контрастної речовини.
Підготовка до МРТ шийного відділу хребта
Діагностичні заходи можна провести в день звернення у TomoClinic. Виконання магнітно-резонансної томографії шийного відділу не потребує підготовчих заходів. Також перед дослідженням не потрібно відмовлятися від прийому медикаментів. Процедура не потребує особливого режиму харчування. Перед МР-діагностикою знімаються всі прикраси та інші предмети із металу. Якщо МРТ шийного відділу хребта проводиться з контрастом, у призначений день потрібно утриматися від їжі та пиття.
Особливості проведення МРТ шийного відділу хребта
Для проведення дослідження пацієнт приймає горизонтальне положення на рухомому столі томографа. Для отримання гранично чітких і якісних знімків необхідно дотримуватися абсолютної нерухомості. Щоб уникнути мимовільних рухів, тіло та руки пацієнта фіксують за допомогою спеціальних м’яких ременів і подушок.
Стіл із пацієнтом засувають у кільце томографа до рівня грудей. У процесі МРТ шийного відділу кільце обертається навколо досліджуваного відділу зі звуками хлопання та клацання. За бажанням пацієнта йому видають навушники або беруші. Кільце томографа обладнане системою аудіозв’язку. У процесі МРТ шийного відділу хребта лікар спілкується з пацієнтом через вбудований мікрофон, перебуваючи в суміжному приміщенні. У разі виникнення неприємних чи болісних відчуттів потрібно повідомити про це лікаря, й обстеження буде зупинено. Тривалість МРТ шийного відділу хребта становить трохи більше пів години.
Під час проведення МРТ шийного відділу із контрастом використовують препарат на основі солей гадолінію. Його вводять у певні фази дослідження за допомогою апарату інжектора.
Результати МРТ шийного відділу хребта
Сканування дає змогу виявити різні патології. До них належать: міжхребцеві грижі, остеохондроз, тромбоз, атеросклероз судин, патологічні зміни лімфовузлів та гортані, травматичні ураження хребців. Завдяки МРТ вдається виявити новоутворення, зокрема невеликого розміру.
Магнітно-резонансна томографія шийного відділу особливо важлива при розсіяному склерозі, переломах хребта, судинних аномаліях, запаленнях та пухлинах. Використовуючи МРТ шийного відділу хребта, вдається візуалізувати патології, приховані кістковими утвореннями та недоступні іншим діагностичним методам.
Розшифровка МРТ шийного відділу здійснюється лікарем-рентгенологом TomoClinic. Він ретельно вивчає отримані зображення і складає експертний висновок МРТ шийного відділу хребта. Пацієнту видають на руки роздруківки отриманих знімків із докладним описом, зокрема на електронних носіях.
Для встановлення точного діагнозу та вибору ефективної терапевтичної методики з отриманими результатами необхідно звернутися до лікаря, який видав направлення на томографію. У разі виявлення пухлинного процесу варто записатися на консультацію до онколога. У TomoClinic працюють висококваліфіковані лікарі з великим практичним досвідом у галузі діагностики та лікування онкологічних захворювань.
Переваги МРТ шийного відділу в TomoClinic
- Сучасне обладнання та новітнє програмне забезпечення, що дає змогу отримувати надточні зображення досліджуваної області.
- Команда висококваліфікованих лікарів-рентгенологів із великим досвідом роботи в діагностиці.
- Можливість отримати консультацію вузького спеціаліста після проведення МРТ шийного відділу.
- Виконання всіх видів МРТ хребта.
- Висока точність діагностики з допомогою оптимальної величини магнітної індукції.
- Доступна вартість МРТ шийного відділу хребта.
- Упорядкування висновків за міжнародними стандартами з видачею результатів на електронних носіях.
Лікарі
Необхідно зробити МРТ шийного відділу? Потрібна точна та ефективна діагностика? TomoClinic має у своєму розпорядженні високотехнологічне обладнання для проведення МРТ шийного відділу. У Києві МР-сканування проводять у Голосіївському районі. Для попереднього запису на дослідження зателефонуйте до нашого кол-центру або залиште на сайті заявку на зворотний дзвінок.
Послуги та процедури