Які проблеми може виявити УЗД черевної порожнини?
УЗД черевної порожнини дає змогу детально візуалізувати внутрішні органи та чітко розглянути їхню структуру. Іноді стандартне УЗД ОЧП доповнюється такими спеціальними дослідженнями, як:
- виявлення порушень у моторно-евакуаційній функції шлунка;
- моніторинг портальної гіпертензії;
- оцінка ниркового кровотоку;
- оцінка типу функціонування жовчного міхура;
- виявлення УЗ-ознак апендициту.
Показання до УЗД органів черевної порожнини
УЗД внутрішніх органів переважно призначається у разі наявності таких симптомів:
- гіркий присмак у роті;
- відрижка;
- нудотні відчуття;
- виникнення блювотних позивів;
- здуття живота та метеоризм;
- больові відчуття в животі чи попереку;
- порушення випорожнень;
- слабкість нез’ясованого генезу;
- травмування живота;
- ознаки хронічних патологій;
- відхилення в результатах аналізів крові;
- відчуття дискомфорту в правому підребер’ї;
- підозра на рак шлунка та інші новоутворення органів черевної порожнини тощо.
Показаннями до УЗД органів черевної порожнини є не лише конкретні захворювання, але необхідність експертної оцінки ефективності проведеного медикаментозного лікування, операції, опромінення чи хіміотерапії.
З метою профілактики рекомендується проведення УЗД органів черевної порожнини раз на рік.
Протипоказання
Протипоказань для УЗД органів черевної порожнини практично немає. Вказана процедура може проводитися дітям, вагітним і тим, хто годує груддю. Тимчасовим протипоказанням для дослідження вважається наявність відкритих пошкоджень на шкірі в області черевної стінки.
Спотворювати результати УЗ-діагностики можуть деякі несприятливі фактори:
- прийом алкоголю напередодні;
- прийом їжі перед процедурою;
- надмірний обсяг жирової тканини на животі.
У таких випадках процедура зазвичай переноситься на інший зручний день. При вираженому ожирінні за направленням лікаря УЗД може бути замінено КТ.
Підготовка до УЗД черевної порожнини
У разі призначення конкретної дати виконання УЗД лікар враховує проведення інших методів діагностики. Після рентгенографії з барієм УЗ-сканування варто відкласти щонайменше на 2 дні. До проведення УЗД не варто виконувати гастроскопію та інші ендоскопічні методи діагностики органів шлунково-кишкового тракту.
Для правильної підготовки до УЗД черевної порожнини варто:
- за 2–3 дні до дослідження повністю відмовитися від прийому продуктів, які сприяють надмірному газоутворенню, алкоголю, жирних та копчених страв. Пацієнтам із порушеннями випорожнень та підвищеним газоутворенням необхідно прийняти призначені лікарем проносні, ентеросорбенти або ферментні препарати;
- якщо ультразвукова діагностика органів черевної порожнини проводиться до 15:00, то вранці варто відмовитись від сніданку та інших прийомів їжі або рідини. У разі виконання процедури після 15:00 допускається прийом легкого сніданку до 8:00–11:00;
- за 2 години до дослідження відмовитися від куріння, жувальної гумки, смоктання льодяників;
- надати направлення та результати попередніх проведених досліджень, які можуть допомогти лікарю розглянути покрокову динаміку розвитку виявленого захворювання.
Підготовка до УЗД черевної порожнини у чоловіків та жінок відбувається ідентично, за винятком вагітних. Напередодні УЗД черевної порожнини вагітна жінка не повинна використовувати клізму. При закрепі рекомендується застосування лише прописаних гінекологом проносних препаратів.
Пам’ятайте! Дотримання рекомендацій перед УЗД черевної порожнини допоможе унеможливити перенесення діагностичної процедури на інший день і зробить дослідження максимально інформативним.
Як проходить УЗД органів черевної порожнини?
У TomoClinic пройти УЗД органів черевної порожнини можна в комфортних умовах спеціально обладнаного діагностичного кабінету. Під час обстеження черевної порожнини виконуються такі дії:
- пацієнт роздягається до пояса та рівно лягає на кушетку на спину;
- спеціаліст наносить на живіт спеціальний гель, встановлює контролюючий датчик і поступово переміщує його передньою черевною стінкою. У разі потреби пацієнта по черзі просять лягти на бік, зробити глибокий вдих, видих або ненадовго затримати подих.
Після завершення дослідження лікар складає експертний висновок і одразу видає його на руки пацієнту або відправляє електронною поштою.
Результати УЗД черевної порожнини
У висновку УЗД органів черевної порожнини вказується перелік зафіксованих відхилень та ймовірний діагноз. Розшифровку УЗД черевної порожнини повинен проводити лікар пацієнта, який ґрунтовно знайомий з усіма особливостями клінічного випадку.
У результатах УЗД черевної порожнини вказуються ознаки наявності різних патологій:
- жировий гепатоз;
- цироз печінки;
- збільшення розмірів печінки;
- наявність каменів у жовчному міхурі та їхні розміри;
- запальні процеси внутрішніх органів;
- закупорка жовчних проток;
- зміна розмірів селезінки;
- наявність новоутворень органів черевної порожнини;
- пошкодження тканин у разі різних травм;
- наявність рідини в черевній порожнині;
- аневризма черевної аорти тощо.
У разі виявлення явних ознак хвороби фахівець із діагностики оформляє направлення до необхідного лікаря: гастроентеролога, нефролога, уролога або гінеколога тощо. Для лікувальної профілактики, щоби не пропустити можливий розвиток патології, спеціалісти строго рекомендують проведення ультразвукової діагностики раз на рік.
У TomoClinic для проведення дослідження застосовується якісна інноваційна апаратура та процедура проводиться лише досвідченими лікарями. Ви зможете дізнатися про високу точність результатів УЗД черевної порожнини у відгуках пацієнтів, які в переважній більшості мають позитивний характер.
Скільки потрібно часу для УЗД черевної порожнини?
Зробити УЗД органів черевної порожнини можна протягом пів години. Результати готові практично відразу після закінчення процедури дослідження.
Вартість УЗД черевної порожнини
Ціни на УЗД органів черевної порожнини визначаються вказаним способом дослідження. Уточнити точну вартість процедури можна безпосередньо після консультації лікаря.
Переваги УЗД органів черевної порожнини у нашій клініці
- Апарат експертного класу, що використовується в багатьох провідних закордонних клініках.
- Висока точність візуалізації дає змогу передавати максимально точні дані щодо стану внутрішніх органів.
- Досвідчені лікарі УЗ-діагностики, які регулярно підвищують рівень кваліфікації.
- Безпека та безболісність процедури, що оберігає пацієнта від неприємних відчуттів під час та негативних наслідків після дослідження.
- Швидке отримання результатів, що дає змогу одразу ж перейти до консультації профільного лікаря.
- Доступна ціна, яка дає змогу пройти обстеження пацієнтам із різним рівнем достатку.
Лікарі
Ви хочете зробити УЗД черевної порожнини у Києві та вибираєте дійсно досвідчених фахівців, які здатні надати високий результат? Записатися на УЗД черевної порожнини у TomoClinic в Голосіївському районі можна декількома способами. Найпростіший — набрати вказаний на сайті телефонний номер. Також можна замовити зворотний дзвінок або скористатися формою для запису онлайн. Так ви зможете отримати відповіді на питання, що цікавлять, і відразу ж записатися на консультацію до гастроентеролога або на УЗД у бажаний для вас час. У разі потреби в нашій клініці ви зможете провести УЗД малого тазу, УЗД щитоподібної залози та інші види УЗ-діагностики. Звертайтеся — будемо раді допомогти.
Послуги та процедури