Головна/УЗД органів черевної порожнини у Києві
УЗД органів черевної порожнини у Києві

УЗД органів черевної порожнини у Києві

Метод діагностики черевної порожнини з використанням ультразвукових хвиль, що дозволяє визначити розмір та структуру внутрішніх органів.

З’являються нав’язливі болі та відчуття тяжкості в правому підребер’ї? Часто болить угорі живота чи суттєво порушилося травлення? Для виявлення причин та усунення цих та багатьох інших симптомів необхідно пройти детальне обстеження та звернутися до фахівців. Виконати УЗД органів черевної порожнини в Києві надається можливість у TomoClinic, де для діагностики застосовується апарат експертного класу та працюють кваліфіковані лікарі.

УЗД органів черевної порожнини — це неінвазивний і високоінформативний вид дослідження, що виконується із застосуванням ультразвуку та допомагає визначати чіткі розміри, структуру тканин паренхіматозних органів, виявляти осередки запалення або новоутворень, оцінювати загальний характер кровотоку у великих судинах органів і черевної порожнини. УЗД ОЧП є безпечним методом: пацієнт у процесі його не піддається променевому навантаженню та процедура може повторюватися багато разів через будь-які проміжки часу. Саме тому дослідження часто використовується лікарями для скринінгової діагностики, спостереження за розвитком патології та за ефективністю прийнятого лікування.

Поставити запитання

Переваги

1

Апарат експертного класу

2

Висока точність візуалізації

3

Досвідчені лікарі

4

Безпечно та безболісно

5

Швидке отримання результатів

6

Доступна ціна

Переваги

1

Апарат експертного класу

2

Висока точність візуалізації

3

Досвідчені лікарі

4

Безпечно та безболісно

5

Швидке отримання результатів

6

Доступна ціна

Які проблеми може виявити УЗД черевної порожнини?

УЗД черевної порожнини дає змогу детально візуалізувати внутрішні органи та чітко розглянути їхню структуру. Іноді стандартне УЗД ОЧП доповнюється такими спеціальними дослідженнями, як:

 • виявлення порушень у моторно-евакуаційній функції шлунка;
 • моніторинг портальної гіпертензії;
 • оцінка ниркового кровотоку;
 • оцінка типу функціонування жовчного міхура;
 • виявлення УЗ-ознак апендициту.

Показання до УЗД органів черевної порожнини

УЗД внутрішніх органів переважно призначається у разі наявності таких симптомів:

 • гіркий присмак у роті;
 • відрижка;
 • нудотні відчуття;
 • виникнення блювотних позивів;
 • здуття живота та метеоризм;
 • больові відчуття в животі чи попереку;
 • порушення випорожнень;
 • слабкість нез’ясованого генезу;
 • травмування живота;
 • ознаки хронічних патологій;
 • відхилення в результатах аналізів крові;
 • відчуття дискомфорту в правому підребер’ї;
 • підозра на рак шлунка та інші новоутворення органів черевної порожнини тощо.

Показаннями до УЗД органів черевної порожнини є не лише конкретні захворювання, але необхідність експертної оцінки ефективності проведеного медикаментозного лікування, операції, опромінення чи хіміотерапії.

З метою профілактики рекомендується проведення УЗД органів черевної порожнини раз на рік.

Протипоказання

Протипоказань для УЗД органів черевної порожнини практично немає. Вказана процедура може проводитися дітям, вагітним і тим, хто годує груддю. Тимчасовим протипоказанням для дослідження вважається наявність відкритих пошкоджень на шкірі в області черевної стінки.

Спотворювати результати УЗ-діагностики можуть деякі несприятливі фактори:

 • прийом алкоголю напередодні;
 • прийом їжі перед процедурою;
 • надмірний обсяг жирової тканини на животі.

У таких випадках процедура зазвичай переноситься на інший зручний день. При вираженому ожирінні за направленням лікаря УЗД може бути замінено КТ.

Підготовка до УЗД черевної порожнини

У разі призначення конкретної дати виконання УЗД лікар враховує проведення інших методів діагностики. Після  рентгенографії з барієм УЗ-сканування варто відкласти щонайменше на 2 дні. До проведення УЗД не варто виконувати  гастроскопію та інші ендоскопічні методи діагностики органів шлунково-кишкового тракту.

Для правильної підготовки до УЗД черевної порожнини варто:

 • за 2–3 дні до дослідження повністю відмовитися від прийому продуктів, які сприяють надмірному газоутворенню, алкоголю, жирних та копчених страв. Пацієнтам із порушеннями випорожнень та підвищеним газоутворенням необхідно прийняти призначені лікарем проносні, ентеросорбенти або ферментні препарати;
 • якщо ультразвукова діагностика органів черевної порожнини проводиться до 15:00, то вранці варто відмовитись від сніданку та інших прийомів їжі або рідини. У разі виконання процедури після 15:00 допускається прийом легкого сніданку до 8:00–11:00;
 • за 2 години до дослідження відмовитися від куріння, жувальної гумки, смоктання льодяників;
 • надати направлення та результати попередніх проведених досліджень, які можуть допомогти лікарю розглянути покрокову динаміку розвитку виявленого захворювання.

Підготовка до УЗД черевної порожнини у чоловіків та жінок відбувається ідентично, за винятком вагітних. Напередодні УЗД черевної порожнини вагітна жінка не повинна використовувати клізму. При закрепі рекомендується застосування лише прописаних гінекологом проносних препаратів.

Пам’ятайте! Дотримання рекомендацій перед УЗД черевної порожнини допоможе унеможливити перенесення діагностичної процедури на інший день і зробить дослідження максимально інформативним.

Як проходить УЗД органів черевної порожнини?

У TomoClinic пройти УЗД органів черевної порожнини можна в комфортних умовах спеціально обладнаного діагностичного кабінету. Під час обстеження черевної порожнини виконуються такі дії:

 • пацієнт роздягається до пояса та рівно лягає на кушетку на спину;
 • спеціаліст наносить на живіт спеціальний гель, встановлює контролюючий датчик і поступово переміщує його передньою черевною стінкою. У разі потреби пацієнта по черзі просять лягти на бік, зробити глибокий вдих, видих або ненадовго затримати подих.

Після завершення дослідження лікар складає експертний висновок і одразу видає його на руки пацієнту або відправляє електронною поштою.

Результати УЗД черевної порожнини

У висновку УЗД органів черевної порожнини вказується перелік зафіксованих відхилень та ймовірний діагноз. Розшифровку УЗД черевної порожнини повинен проводити лікар пацієнта, який ґрунтовно знайомий з усіма особливостями клінічного випадку.

У результатах УЗД черевної порожнини вказуються ознаки наявності різних патологій:

 • жировий гепатоз;
 • цироз печінки;
 • збільшення розмірів печінки;
 • наявність каменів у жовчному міхурі та їхні розміри;
 • запальні процеси внутрішніх органів;
 • закупорка жовчних проток;
 • зміна розмірів селезінки;
 • наявність новоутворень органів черевної порожнини;
 • пошкодження тканин у разі різних травм;
 • наявність рідини в черевній порожнині;
 • аневризма черевної аорти тощо.

У разі виявлення явних ознак хвороби фахівець із діагностики оформляє направлення до необхідного лікаря: гастроентеролога, нефролога, уролога або гінеколога тощо. Для лікувальної профілактики, щоби не пропустити можливий розвиток патології, спеціалісти строго рекомендують проведення ультразвукової діагностики раз на рік.

У TomoClinic для проведення дослідження застосовується якісна інноваційна апаратура та процедура проводиться лише досвідченими лікарями. Ви зможете дізнатися про високу точність результатів УЗД черевної порожнини у відгуках пацієнтів, які в переважній більшості мають позитивний характер.

Скільки потрібно часу для УЗД черевної порожнини?

Зробити УЗД органів черевної порожнини можна протягом пів години. Результати готові практично відразу після закінчення процедури дослідження.

Вартість УЗД черевної порожнини

Ціни на УЗД органів черевної порожнини визначаються вказаним способом дослідження. Уточнити точну вартість процедури можна безпосередньо після консультації лікаря.

Переваги УЗД органів черевної порожнини у нашій клініці

 1. Апарат експертного класу, що використовується в багатьох провідних закордонних клініках.
 2. Висока точність візуалізації дає змогу передавати максимально точні дані щодо стану внутрішніх органів.
 3. Досвідчені лікарі УЗ-діагностики, які регулярно підвищують рівень кваліфікації.
 4. Безпека та безболісність процедури, що оберігає пацієнта від неприємних відчуттів під час та негативних наслідків після дослідження.
 5. Швидке отримання результатів, що дає змогу одразу ж перейти до консультації профільного лікаря.
 6. Доступна ціна, яка дає змогу пройти обстеження пацієнтам із різним рівнем достатку.

Лікарі

Ви хочете зробити УЗД черевної порожнини у Києві та вибираєте дійсно досвідчених фахівців, які здатні надати високий результат? Записатися на УЗД черевної порожнини у TomoClinic в Голосіївському районі можна декількома способами. Найпростіший — набрати вказаний на сайті телефонний номер. Також можна замовити зворотний дзвінок або скористатися формою для запису онлайн. Так ви зможете отримати відповіді на питання, що цікавлять, і відразу ж записатися на консультацію до гастроентеролога або на УЗД у бажаний для вас час. У разі потреби в нашій клініці ви зможете провести УЗД малого тазу, УЗД щитоподібної залози та інші види УЗ-діагностики. Звертайтеся — будемо раді допомогти.

Послуги та процедури

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

УЗД органів черевної порожнини у Києві
фон

Записатися на прийом

Ласкаво просимо до клініки, де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі - професіонали.

  гинеколог 2

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • Їжа, що приймається перед УЗД черевної порожнини, не повинна спричиняти труднощів у роботі травлення. Для вечері краще вибрати дієтичні продукти: зернові каші на воді, нежирний сир або 1 некруте яйце, приготовлене на пару нежирне м’ясо птиці або рибу, яловичину. Об’єм їжі не повинен бути великим. Якщо процедура проводиться після 15:00, то легкий сніданок має відбутися до 8:00–11:00.

   • Додаткове очищення кишечника у разі призначення УЗД ОЧП не потрібне. Необхідне лише дотримання дієти для профілактики метеоризму. Деяким пацієнтам рекомендується приймати ентеросорбенти, проносні або ферментні засоби.

   • У період менструації не протипоказано проводити процедуру УЗД ОЧП. Консультація гінеколога також не потрібна окремо.

   • УЗД ОЧП може виконуватися так часто, як це необхідно, оскільки процедура не має променевого навантаження. За показаннями дослідження проводиться планово чи екстрено. У профілактичних цілях УЗ-сканування внутрішніх органів черевної порожнини варто виконувати 1 раз на рік.

   news img

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запит київ

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    До верху