Головна/Трактографія в Києві
Трактографія в Києві

Трактографія в Києві

Ця методика здатна виявити зміни в мікроструктурі головного мозку і пучках провідних шляхів, які передають нервові імпульси між різними ділянками головного і також спинного мозку. ЇЇ використання дає унікальні переваги і додаткову діагностичну інформацію при вроджених і онкологічних ураженнях головного мозку.

Трактографія — це діагностична методика, яка дозволяє досліджувати головний мозок та пучки провідних шляхів шляхом такої додаткової методики МРТ як дифузійно-зважена магнітно-резонансна трактографія. Якщо необхідна трактографія в Києві, то обстеження можна пройти в TomoClinic.

Поставити запитання

Переваги

1

Виконання дослідження згідно з міжнародними стандартами

2

Можливість отримання консультації у лікарів-експертів

3

Комфорт під час процедури

4

Швидке виконання дослідження

5

Безпека і безболісність процедури

6

Прийнятна вартість трактографіі

Переваги

1

Виконання дослідження згідно з міжнародними стандартами

2

Можливість отримання консультації у лікарів-експертів

3

Комфорт під час процедури

4

Швидке виконання дослідження

5

Безпека і безболісність процедури

6

Прийнятна вартість трактографіі

Особливості діагностики

Дослідження дозволяє виявляти ознаки багатьох захворювань ЦНС. Нерідко його застосовують неврологи та нейрохірург, щоб виявити патологій, які впливають на стан тканин головного мозку.

Ця методика має відмінності від стандартного МРТ, хоча й проводиться на тому ж МР-апараті. Діагностичне дослідження широко застосовується в США, Японії, Австралії, Європі та інших розвинутих країнах. В Україні її використовують не так часто, оскільки не у всіх клініках і діагностичних центрах є відповідне програмне забезпечення належного рівня та необхідні фахівці, які зможуть його налаштувати. У TomoClinic для проведення трактографії в Києві використовується обладнання експертного класу, яке перебуває під контролем провідних фахівців, тому дозволяє отримувати експертні висновки відповідно до міжнародних стандартів.

Показання до трактографії головного мозку

Щоб визначити показання до МР-трактографії, потрібно звернутися до лікаря. Призначити цей вид діагностики може невролог, нейрохірург, онкохірург, психіатр.

Показаннями до трактографії є такі патології й захворювання:

 • вроджені патології головного мозку: ацефалія, мікроцефалія, аненцефалія, мікроцефалія, поренцефалія, геміенцефалія, пахігірія, вроджені внутрішньочерепні аневризми, мікрогірія тощо;
 • ішемічні стани головного мозку: хронічні ішемії атеросклеротичного і змішаного генезу, хронічні ішемії 1–2 стадії, ішемічний інсульт, транзиторні атаки;
 • пухлини головного мозку: гліома, астроцитома, епендимома, менінгіома, новоутворення черепних нервів, дізембріогенетичні пухлини;
 • епілепсія;
 • нейродегенеративні ураження;
 • шизофренія;
 • хвороба Альцгеймера;
 • травми головного мозку;
 • генетично обумовлений спадковий тремор;
 • депресивні порушення при органічному ураженні мозку;
 • патології шийного відділу хребта;
 • патології зорового нерва;
 • патології мозолистого тіла;
 • дитячий церебральний параліч тощо.

МР-трактографія показує, наскільки близько знаходяться життєво важливі нервові тканини до пухлини, і ця її здатність істотно допомагає нейрохірургам під час операції. В результаті таке обстеження дозволяє детальніше й точніше планувати хід майбутнього хірургічного втручання, опромінення або хімієтерапії.

Надалі МРТ-трактографія може призначатися для оцінки якості лікування та динамічного спостереження за станом тканин ЦНС. У деяких клінічних випадках процедура проводиться для того, щоб вчасно запобігати прогресуванню захворювання.

Протипоказання

Протипоказання до трактографії визначаються під час першого огляду хворого у профільного спеціаліста. До них відносяться:

 • присутність в тілі пацієнта металевих імплантатів, не сумісних з МРТ;
 • наявність кардіостимулятора.

Підготовка до трактографії

Для отримання точних результатів перед проведенням МРТ-трактографії необхідно дотриматися певних правил:

 • викласти з кишень предметів, що містять метал: монети, банківські картки, flash-карти, мобільні телефони, безконтактні карти або пропуски, прикраси, годинники, ремені, знімні зубні протези або капи з металом;
 • не користуватися в день проведення процедури декоративною косметикою, оскільки іноді вона містить металеві частинки.

Важливо! Якщо електронні пристрої або магнітні картки потраплять в магнітне поле МРТ, вони можуть зіпсуватися.

Існують і додаткові рекомендації з підготовки до проведення трактографії:

 • Пацієнтам, які бояться замкнутого простору, слід попередити персонал нашої клініки про наявну проблему. Тоді для більш комфортного виконання цієї діагностичної процедури пацієнта можуть супроводжувати близькі йому особи.
 • Хворим, які страждають від епілепсії, необхідно повідомити лікаря про захворювання. У таких випадках необхідно прийняти протиепілептичні засоби в призначений лікарем час.
 • При обстеженні пацієнтів дитячого віку, які можуть відчувати страх, вередувати або перебувати в збудженому стані, треба подумати про способи стабілізації стану дитини. Під час процедури малюк повинен знаходитися в нерухомому стані протягом приблизно 10 хвилин. Для забезпечення спокійного стану дитини під час дослідження з ним можуть знаходитися близькі або використовується процедура седації.

Як проходить трактографія?

Показання до трактографії визначаються лікарем під час консультації. У направленні фахівець вказує можливий діагноз, показання до дифузійної тензорною трактографії й дає пацієнтові рекомендації щодо правильної підготовки до процедури.

Принцип виконання процедури трактографії аналогічний до виконання МРТ:

 • Якщо є симптоми ГРВІ, треба відкласти візит у клініку до поліпшення самопочуття. В умовах карантину — прийти в центр в захисній масці.
 • Для проведення МР-трактографії пацієнт укладається на стіл МРТ-апарату. Його голова знаходиться в спеціалізованій котушці — датчику для МРТ трактографії. Виконуючий процедуру фахівець ставить пацієнта до відома про те, що під час дослідження необхідно лежати нерухомо.
 • У процесі діагностики пацієнт може чути незначний тріск, який не повинен його лякати. Якщо під час процедури трактографії головного мозку в пацієнта з’являються ознаки погіршення самопочуття, він може повідомити про них лікаря.

Після завершення сканування пацієнт отримує результати трактографії головного мозку у вигляді знімків і висновку в паперовому вигляді або на електронних носіях.

За необхідності в TomoClinic пацієнт може пройти додаткові консультації у лікарів суміжних спеціальностей, які поставлять точний діагноз і складуть максимально ефективний план лікування. Трактографія головного мозку в Києві проводиться відповідно до міжнародних стандартів.

Устаткування для трактографії

Трактографія головного мозку в TomoClinic проводиться за допомогою МРТ томографа Toshiba Vantage Titan 1.5T. Завдяки цій сучасній магнітно-резонансній системі, на відміну від стандартної МРТ, тільки трактографія здатна виявити зміни в мікроструктурах головного мозку та пучках провідних шляхів, які передають нервові імпульси між різними ділянками головного й спинного мозку. Її використання дає унікальні переваги для отримання важливої ​​інформації при вроджених і онкологічних ураженнях головного мозку.

Показаннями до трактографії є багато небезпечних та важких захворювань. І саме дифузійна тензорна трактографія дозволяє фахівцям TomoClinic проводити точну діагностику цих патологій, а за результатами призначати лікування відповідно до міжнародних стандартів.

Побічні ефекти

Дослідження проводиться на сучасному обладнанні, яке оснащене всіма необхідними комплектуючими для комфортності та безпеки процедури. Тому після проведення трактографії більшість пацієнтів не відчуває негативних відчуттів. Уважність і турбота з боку персоналу TomoClinic допоможуть під час підйому зі столу МРТ-апарату уникнути запаморочень, які часом виникають у хворих з патологіями центральної нервової системи. Інших побічних ефектів трактографія не має.

Сучасні комплектуючі магнітно-резонансної системи мінімізують неприємні для пацієнта шуми. Седація під час психоемоційних переживань і деяких інших обмеженнях до проведення процедури робить результати дослідження більш точними та усуває всі негативні моменти для пацієнта.

Результати та ефект

Показання до трактографії надзвичайно широкі, проте завдяки цій методиці вдається надавати своєчасну допомогу багатьом пацієнтам. Отримані дані допомагають пацієнтам починати своєчасне лікування небезпечних і важких захворювань.

Трактографія допомагає виявляти відхилення в структурах ЦНС у багатьох онкохворих і проводити диференційну діагностику при різних патологіях головного мозку й пучків провідних шляхів. У Клініку TomoClinic звертаються пацієнти різних вікових груп. Ефективна допомога надається вчасно, завдяки точній візуалізації структур і тканин.

Якщо потрібно, за результатами МР-трактографії пацієнту призначається повторна діагностика в тій самій клініці:

Трактографія дітям

Під час проведення трактографії дітям фахівці TomoClinic враховують всю специфіку віку цих пацієнтів і надають психологічну підтримку на всіх етапах. Для мінімізації психотравм використовуються особливі методики підготовки, проводиться робота з батьками. За необхідності дорослий, який супроводжує дитину, може перебувати під час дослідження поруч.

Висока точність знімків МР-сканера у TomoClinic Клінік дозволяє встановлювати правильний діагноз і складати подальший план лікування й реабілітації дітей з вродженими патологіями мозку, новоутвореннями головного мозку, дитячим церебральним паралічем та іншими патологіями центральної нервової системи. Наші лікарі-експерти проведуть повну діагностику, призначать лікування та проведуть контрольні дослідження для оцінки його результатів.

Переваги трактографії в нашій клініці

Проведення трактографії в Києві допоможе вам отримати такі результати:

 • виконання дослідження згідно з міжнародними стандартами;
 • можливість отримання консультації у лікарів-експертів;
 • комфорт під час процедури;
 • швидке виконання дослідження;
 • психологічну підтримку;
 • безпеку і безболісність процедури;
 • прийнятну вартість трактографії.

Переваги МР-трактографії в TomoClinic дозволять почати лікування захворювання вчасно та отримати експертний висновок від наших фахівців у короткі терміни. Пройти трактографію в Києві можуть всі бажаючі за попереднім записом.

Цінова політика

Щоб пройти МР-трактографію в Києві, треба зателефонувати нам за номером телефону контакт-центру. Дізнатися точну вартість трактографії в TomoClinic вам допоможуть наші досвідчені консультанти. Вона визначається складністю клінічного випадку.

Лікарі

Якщо хочете пройти МР-трактографію, звертайтеся до TomoClinic. Обстеження вам допоможуть пройти наші досвідчені лікарі-радіологи.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Трактографія в Києві
фон

Записатися на прийом

Ласкаво просимо до клініки, де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі - професіонали.

  гинеколог 2

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • Трактографію головного мозку дозволяється робити уже з перших місяців життя. Трактографія дітям дає змогу виявити перелік таких патологій, як порушення провідних шляхів, вроджені патології, ішемія головного мозку, а також пухлини, епілепсія, порушення мови, аутизм.

   • Трактографія — це дослідження, яке виконується лише за показаннями лікаря. Частота проведення трактографії залежить від особливостей захворювання та цілей обстеження. Метод дає змогу оцінити якість лікування та динаміку зміни стану уражених ділянок мозку. Виконується на МРТ та не надає променевого навантаження, тому обмежень у кількості проведення трактографії немає.

   • Альтернатив трактографіі не існує. Це — унікальний метод дослідження провідних шляхів головного мозку. Як доповнюючі методи можуть використовуватися МРТ головного мозку, МР-спектроскопія, МР-перфузія, енцефалографія. У кожної методики є переваги та недоліки, тому схему дослідження в кожному клінічному випадку може визначити тільки лікар.

   news img

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запит київ

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    • Працюємо на ринку та лікуємо людей!
    До верху