logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Найефективнішим засобом дослідження морфологічного та функціонального стану серця на сьогодні є ехокардіографія (ЕхоКГ). УЗД серця — це метод дослідження внутрішньосерцевих структур і порожнин серця за допомогою відбитого ультразвуку. УЗД серця у Києві в TomoClinic дає змогу значно скоротити кількість складних внутрішньосерцевих досліджень, характеризується безпекою, доступністю, відносною простотою та великою інформативністю.

Переваги
Апарат преміум класу
Швидкий запис
Точність дослідження
Висококваліфіковані спеціалісти
Швидке отримання результатів
Доступна ціна

Види УЗД серця:

 • трансторакальна ЕхоКГ — дає змогу оцінити зображення структур серця у двовимірному режимі;
 • ехокардіографія черезстравохідна — проводиться через стравохід за допомогою ендоскопічного обладнання;
 • внутрішньосерцева ехографія серця — проводиться шляхом введення у вену катетера з датчиком.

Коли варто пройти УЗД серця

УЗД серця необхідно проходити щорічно всім чоловікам і жінкам старше 40 років під час профспілкових оглядів, спортсменам та особам, які мають сильні навантаження на м’язи.

Показання для УЗД серця:

 • наявність факторів ризику розвитку захворювань серцево-судинної системи (куріння, цукровий діабет, малорухливий спосіб життя, ожиріння тощо);
 • зміни на ЕКГ та рентгені в ділянці грудини, що вимагають уточнення морфологічних змін серця;
 • поява симптомів захворювань серця та/або судинної системи;
 • перенесений серцевий напад;
 • раніше пережита операція на серці.

Нерідко ехокардіографію призначають новонародженим дітям для діагностики вад або вроджених аномалій розвитку, у підлітковому віці — для діагностування функціональних порушень роботи серця, зумовлених швидким зростанням та значним навантаженням на серцево-судинну систему.

Ознаки, при яких показано УЗД серця:

 • аритмія;
 • повторювані напади запаморочення, помутніння свідомості;
 • періодичний несвідомий стан;
 • задишка;
 • кашель;
 • набряки;
 • тахікардія;
 • біль за грудиною (може віддавати в ліву руку та лопатку);
 • головний біль.

УЗД серця вагітним проводять для того, щоб оцінити їхній функціональний стан, для виявлення можливих прихованих захворювань.

Терапевти та кардіологи призначають ЕХО серця для діагностики наявності медичних проблем, пов’язаних зі станом серцево-судинної системи, моніторингу динаміки поточного лікування, диференціальної діагностики.

ЕХО серця проводять для діагностики таких захворювань, як:

 • Артеріальна гіпертензія (АГ, гіпертонія)
 • Вада серця
 • Атеросклероз
 • Ішемічна хвороба серця (ІХС)
 • Інфаркт міокарда (серцевий напад)
 • Стенокардія
 • Кардіоміопатія

Протипоказання для УЗД серця

Протипоказання для проведення ЕхоКГ у переважній більшості випадків відсутні. Перешкодити проведенню діагностики можуть ушкодження шкіри в місці контакту з датчиком, шлунково-кишкові кровотечі, висока емоційна збудливість пацієнта та інші фактори.

Підготовка перед УЗД серця

УЗД серця не вимагає спеціальної підготовки. Напередодні дослідження необхідно відмовитися від вживання алкоголю та куріння.

Під час проведення ехокардіографії пацієнт перебуває в горизонтальному положенні на спині з піднятим узголів’ям або на лівому боці. Для забезпечення безповітряного контакту між датчиком і шкірою та для кращого проведення ультразвуку використовують ультразвуковий гель, гліцерин тощо. Ультразвуковий сигнал перетворюється на електричні сигнали, та лікар УЗД отримує на моніторі відеокартинку.

Результати УЗД серця

Розшифрування УЗД серця робить лікар-кардіолог. Ехограма серця дає змогу проаналізувати стан морфологічних структур серця (камер, клапанів, стінок передсердь та шлуночків, судин серця, навколосерцевої сумки) та функціональні можливості серця. У висновку лікар вказує, які є порушення та захворювання серця.

Устаткування

У TomoClinic зробити ЕхоКГ можливо на високоточному японському апараті преміум класу TOSHIBA APLIO 500. Ультразвукова система охоплює провідні досягнення обробки зображень та візуалізації, що забезпечує виняткову якість зображення на найвищому рівні.

Переваги УЗД серця у нашій клініці

 1. Використання високоточних апаратів преміум класу.
 2. Швидкий запис на УЗД серця.
 3. Максимальна точність дослідження.
 4. Висококваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи.
 5. Швидке отримання результатів та експертного висновку УЗД серця.
 6. Загальнодоступна ціна УЗД серця.

Лікарі

Ефективне лікування можливе лише у разі правильно поставленого діагнозу. Зробити УЗД серця у Києві можна в TomoClinic (Голосіївський район) у комфортний для вас час. Запис на УЗД серця проводиться за формою на сайті клініки або телефоном. Ціна на УЗД серця задовольнить ваші очікування щодо якості запропонованих послуг. Не заощаджуйте на здоров’ї, своєчасно звертайтеся за допомогою, проходьте профілактичні огляди, адже від цього залежить якість та тривалість життя.

Часті запитання
Як часто можна робити УЗД серця?

Чіткої відповіді на це питання не існує. УЗД — це обстеження за допомогою ультразвукових хвиль, і вони абсолютно нешкідливі. Призначає таке обстеження кардіолог чи терапевт. Лікар визначає період між обстеженнями для спостереження за динамікою перебігу хвороби, найчастіше не рідше, ніж раз на місяць. З метою профілактики УЗД серця призначають не рідше одного разу на рік.

Чим відрізняється кардіограма від УЗД серця?

УЗД серця — ультразвукова діагностика, за допомогою якої відбувається сканування серця та відображається його зображення на екрані. Це обстеження перевіряє стан серця, його будову та визначає наявність порушень. На відміну від УЗД за допомогою ЕКГ можна спостерігати за роботою ритму серця. На спеціальний апарат — кардіограф, показання виводяться за допомогою спеціальних електродів, встановлених в області серця. 

Скільки часу роблять УЗД серця?

УЗД не потребує спеціальної підготовки. Єдиною рекомендацією є утримання від їди за дві години до процедури. Час проведення найчастіше залежить від кваліфікації лікаря та займає 30-60 хвилин.

Що не можна робити перед УЗД серця?

Перед УЗД серця варто утриматися від фізичних навантажень, стресів, можна навіть прийняти заспокійливі препарати. Перед самою процедурою не варто вживати напої, у складі яких є кофеїн: кава, чай, чорний шоколад.

Ціни
Ехокардіографія
Вiдгуки
Дарья Е.
Проходила эхокардиографию в TomoClinic. Хочу сказать спасибо чудесному доктору, которая очень подробно рассказала мне о функциях и проблемах моего сердца, даже когда я не спрашивал. Доктор очень внимательная и очень приятная, теперь только к ней. Узи сердца мне провели быстро, также выдали заключение по узи. Центр в целом очень хороший, он не похож на клинику, когда попадаешь сюда, забываешь о нервах, окунаешься в чудесную атмосферу в которой ты точно знаешь, что тебе непременно помогут. Если бы здесь были оценки, я бы поставила центру 10 из 10!
Андрій
Доброго дня! Ділюсь враженнями проходження узд серця В TomoClinic в Києві. Обрав саме цю клініку бо вона знаходиться біля мого дому, 15 хв і я в клінікі, це зручно. Хочу відмітити дуже крутий апарат і спеціаліста яка проводила дослідження. Я отримав на сто відсотків відповіді на всі свої запитання. Також дуже швидко отримав висновок по узд. Я пережив серцевий напад, тому мені потрібно періодами проходити узд серця. Буду відвідувати TomoClinic і вам рекомендую!
Ірина Коваль
Відвідала узд серця в клінікі. Варта і бажаю поділитися з вами своїми враженнями. З недавнього часу мене почали турбувати задишка, тахікардія і я вирішила звернутися до кардіолога, лікар направив мене на узд серця. Ми всі знаємо які апарати стоять в держ клініках, я прийняла рішення шукати приватну. На просторі інтернету знайшла TomoClinic, почитала відгуки і вирішила записатися. На прийомі лікар запитала симтоми які мене турбували, дуже довго роздивлялася серце і в цей момент розповідала про стан мого серця. Я швидко отримала заключення і видихнула, адже лікар запевнила що все добре, що таке може бути при стресі (а ми зараз всі проживаємо у стресі). Я дуже задоволена візитом і лікарем. Рекомендую TomoClinic всім, кого щось турбує. Не відкладайте своє здоров'я на потім.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок