logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

З’являються нав’язливі болі та відчуття тяжкості в правому підребер’ї? Часто болить угорі живота чи суттєво порушилося травлення? Для виявлення причин та усунення цих та багатьох інших симптомів необхідно пройти детальне обстеження та звернутися до фахівців. Виконати УЗД органів черевної порожнини в Києві надається можливість у TomoClinic, де для діагностики застосовується апарат експертного класу та працюють кваліфіковані лікарі.

УЗД органів черевної порожнини — це неінвазивний і високоінформативний вид дослідження, що виконується із застосуванням ультразвуку та допомагає визначати чіткі розміри, структуру тканин паренхіматозних органів, виявляти осередки запалення або новоутворень, оцінювати загальний характер кровотоку у великих судинах органів і черевної порожнини. УЗД ОЧП є безпечним методом: пацієнт у процесі його не піддається променевому навантаженню та процедура може повторюватися багато разів через будь-які проміжки часу. Саме тому дослідження часто використовується лікарями для скринінгової діагностики, спостереження за розвитком патології та за ефективністю прийнятого лікування.

Переваги
Апарат експертного класу
Висока точність візуалізації
Досвідчені лікарі
Безпечно та безболісно
Швидке отримання результатів
Доступна ціна

Які проблеми може виявити УЗД черевної порожнини?

УЗД черевної порожнини дає змогу детально візуалізувати внутрішні органи та чітко розглянути їхню структуру. Іноді стандартне УЗД ОЧП доповнюється такими спеціальними дослідженнями, як:

 • виявлення порушень у моторно-евакуаційній функції шлунка;
 • моніторинг портальної гіпертензії;
 • оцінка ниркового кровотоку;
 • оцінка типу функціонування жовчного міхура;
 • виявлення УЗ-ознак апендициту.

Показання до УЗД органів черевної порожнини

УЗД внутрішніх органів переважно призначається у разі наявності таких симптомів:

 • гіркий присмак у роті;
 • відрижка;
 • нудотні відчуття;
 • виникнення блювотних позивів;
 • здуття живота та метеоризм;
 • больові відчуття в животі чи попереку;
 • порушення випорожнень;
 • слабкість нез’ясованого генезу;
 • травмування живота;
 • ознаки хронічних патологій;
 • відхилення в результатах аналізів крові;
 • відчуття дискомфорту в правому підребер’ї;
 • підозра на рак шлунка та інші новоутворення органів черевної порожнини тощо.

Показаннями до УЗД органів черевної порожнини є не лише конкретні захворювання, але необхідність експертної оцінки ефективності проведеного медикаментозного лікування, операції, опромінення чи хіміотерапії.

З метою профілактики рекомендується проведення УЗД органів черевної порожнини раз на рік.

Протипоказання

Протипоказань для УЗД органів черевної порожнини практично немає. Вказана процедура може проводитися дітям, вагітним і тим, хто годує груддю. Тимчасовим протипоказанням для дослідження вважається наявність відкритих пошкоджень на шкірі в області черевної стінки.

Спотворювати результати УЗ-діагностики можуть деякі несприятливі фактори:

 • прийом алкоголю напередодні;
 • прийом їжі перед процедурою;
 • надмірний обсяг жирової тканини на животі.

У таких випадках процедура зазвичай переноситься на інший зручний день. При вираженому ожирінні за направленням лікаря УЗД може бути замінено КТ.

Підготовка до УЗД черевної порожнини

У разі призначення конкретної дати виконання УЗД лікар враховує проведення інших методів діагностики. Після  рентгенографії з барієм УЗ-сканування варто відкласти щонайменше на 2 дні. До проведення УЗД не варто виконувати  гастроскопію та інші ендоскопічні методи діагностики органів шлунково-кишкового тракту.

Для правильної підготовки до УЗД черевної порожнини варто:

 • за 2–3 дні до дослідження повністю відмовитися від прийому продуктів, які сприяють надмірному газоутворенню, алкоголю, жирних та копчених страв. Пацієнтам із порушеннями випорожнень та підвищеним газоутворенням необхідно прийняти призначені лікарем проносні, ентеросорбенти або ферментні препарати;
 • якщо ультразвукова діагностика органів черевної порожнини проводиться до 15:00, то вранці варто відмовитись від сніданку та інших прийомів їжі або рідини. У разі виконання процедури після 15:00 допускається прийом легкого сніданку до 8:00–11:00;
 • за 2 години до дослідження відмовитися від куріння, жувальної гумки, смоктання льодяників;
 • надати направлення та результати попередніх проведених досліджень, які можуть допомогти лікарю розглянути покрокову динаміку розвитку виявленого захворювання.

Підготовка до УЗД черевної порожнини у чоловіків та жінок відбувається ідентично, за винятком вагітних. Напередодні УЗД черевної порожнини вагітна жінка не повинна використовувати клізму. При закрепі рекомендується застосування лише прописаних гінекологом проносних препаратів.

Пам’ятайте! Дотримання рекомендацій перед УЗД черевної порожнини допоможе унеможливити перенесення діагностичної процедури на інший день і зробить дослідження максимально інформативним.

Як проходить УЗД органів черевної порожнини?

У TomoClinic пройти УЗД органів черевної порожнини можна в комфортних умовах спеціально обладнаного діагностичного кабінету. Під час обстеження черевної порожнини виконуються такі дії:

 • пацієнт роздягається до пояса та рівно лягає на кушетку на спину;
 • спеціаліст наносить на живіт спеціальний гель, встановлює контролюючий датчик і поступово переміщує його передньою черевною стінкою. У разі потреби пацієнта по черзі просять лягти на бік, зробити глибокий вдих, видих або ненадовго затримати подих.

Після завершення дослідження лікар складає експертний висновок і одразу видає його на руки пацієнту або відправляє електронною поштою.

Результати УЗД черевної порожнини

У висновку УЗД органів черевної порожнини вказується перелік зафіксованих відхилень та ймовірний діагноз. Розшифровку УЗД черевної порожнини повинен проводити лікар пацієнта, який ґрунтовно знайомий з усіма особливостями клінічного випадку.

У результатах УЗД черевної порожнини вказуються ознаки наявності різних патологій:

 • жировий гепатоз;
 • цироз печінки;
 • збільшення розмірів печінки;
 • наявність каменів у жовчному міхурі та їхні розміри;
 • запальні процеси внутрішніх органів;
 • закупорка жовчних проток;
 • зміна розмірів селезінки;
 • наявність новоутворень органів черевної порожнини;
 • пошкодження тканин у разі різних травм;
 • наявність рідини в черевній порожнині;
 • аневризма черевної аорти тощо.

У разі виявлення явних ознак хвороби фахівець із діагностики оформляє направлення до необхідного лікаря: гастроентеролога, нефролога, уролога або гінеколога тощо. Для лікувальної профілактики, щоби не пропустити можливий розвиток патології, спеціалісти строго рекомендують проведення ультразвукової діагностики раз на рік.

У TomoClinic для проведення дослідження застосовується якісна інноваційна апаратура та процедура проводиться лише досвідченими лікарями. Ви зможете дізнатися про високу точність результатів УЗД черевної порожнини у відгуках пацієнтів, які в переважній більшості мають позитивний характер.

Скільки потрібно часу для УЗД черевної порожнини?

Зробити УЗД органів черевної порожнини можна протягом пів години. Результати готові практично відразу після закінчення процедури дослідження.

Вартість УЗД черевної порожнини

Ціни на УЗД органів черевної порожнини визначаються вказаним способом дослідження. Уточнити точну вартість процедури можна безпосередньо після консультації лікаря.

Переваги УЗД органів черевної порожнини у нашій клініці

 1. Апарат експертного класу, що використовується в багатьох провідних закордонних клініках.
 2. Висока точність візуалізації дає змогу передавати максимально точні дані щодо стану внутрішніх органів.
 3. Досвідчені лікарі УЗ-діагностики, які регулярно підвищують рівень кваліфікації.
 4. Безпека та безболісність процедури, що оберігає пацієнта від неприємних відчуттів під час та негативних наслідків після дослідження.
 5. Швидке отримання результатів, що дає змогу одразу ж перейти до консультації профільного лікаря.
 6. Доступна ціна, яка дає змогу пройти обстеження пацієнтам із різним рівнем достатку.

Лікарі

Ви хочете зробити УЗД черевної порожнини у Києві та вибираєте дійсно досвідчених фахівців, які здатні надати високий результат? Записатися на УЗД черевної порожнини у TomoClinic в Голосіївському районі можна декількома способами. Найпростіший — набрати вказаний на сайті телефонний номер. Також можна замовити зворотний дзвінок або скористатися формою для запису онлайн. Так ви зможете отримати відповіді на питання, що цікавлять, і відразу ж записатися на консультацію до гастроентеролога або на УЗД у бажаний для вас час. У разі потреби в нашій клініці ви зможете провести УЗД малого тазу, УЗД щитоподібної залози та інші види УЗ-діагностики. Звертайтеся — будемо раді допомогти.

Часті запитання
Чим повечеряти перед УЗД черевної порожнини?

Їжа, що приймається перед УЗД черевної порожнини, не повинна спричиняти труднощів у роботі травлення. Для вечері краще вибрати дієтичні продукти: зернові каші на воді, нежирний сир або 1 некруте яйце, приготовлене на пару нежирне м’ясо птиці або рибу, яловичину. Об’єм їжі не повинен бути великим. Якщо процедура проводиться після 15:00, то легкий сніданок має відбутися до 8:00–11:00.

Чи потрібно чистити кишечник перед УЗД черевної порожнини?

Додаткове очищення кишечника у разі призначення УЗД ОЧП не потрібне. Необхідне лише дотримання дієти для профілактики метеоризму. Деяким пацієнтам рекомендується приймати ентеросорбенти, проносні або ферментні засоби.

Чи можна робити УЗД черевної порожнини під час місячних?

У період менструації не протипоказано проводити процедуру УЗД ОЧП. Консультація гінеколога також не потрібна окремо.

Як часто робити УЗД органів черевної порожнини?

УЗД ОЧП може виконуватися так часто, як це необхідно, оскільки процедура не має променевого навантаження. За показаннями дослідження проводиться планово чи екстрено. У профілактичних цілях УЗ-сканування внутрішніх органів черевної порожнини варто виконувати 1 раз на рік.

Ціни
УЗД сечового міхура + залишкова сеча
УЗИ органів черевної порожнини
УЗД шлунку та дванадцятипалої кишки
Вiдгуки
Мирослава
Проходила узд щитовидної залози в Томоклінік в Києві. Ультразвукове дослідження дає змогу побачити розташування щитовидної залози, її розміри і стан. В мене присутній гіпотеріоз і маю проходити час від часу діагностику. В клініці Варта була вперше. Вартість послуги порадувала мене. Лікар дуже гарно проконсультувала мене та розповіла багато цінної інформації про мою проблему. Тепер буду проходити діагностику в Томоклінік. Не потрібно зволікати, якщо ви маєте проблему, краще дізнатися про такі проблеми раніше і вчасно вілікувати ії. Записувалася я за телефоном, хочу відзначити працівника колл-центра, який не дівлячись на великий запис, записав мене на зручний для мене час.
Олександра Р.
Доброго дня. Проходила у Томоклінік ультразвукове обстеження. Зателефонувала, записали за попереднім записом на дослідження наступний день. Хочеться зразу відмітити зручне розташування клініки, вона знаходиться у місті Київ на вулиці Васільківській, що зручно для мене бо я проживаю поруч. УЗД у ваший клініці пройшло легко, чудова лікарка, яка все дуже гарно розказала і навіть показала. Прийшла із-за того, що дуже турбував шлунок, а гастроскопію робити не хотілося. На узі вияввили запалення підшлункової залози, а також порушення роботи жовчного міхура. Хочу також відмітити що дуже порадувала ціна у вашій клініці. Дуже дякую вам за виявлення моєї проблеми та рекомендації, завдяки вам я почала ефективне лікування і почуваю себе набагато краще.
Алина
Записалась в Клинику Варта на УЗИ ОБП и не пожалела, поскольку в обычной поликлинике врач сомневался в наличии камней в желчном. УЗИ проводил Солодовник Александр Владимирович. Он все мне объяснил, сделал подробное описание. Теперь я смогу пройти курс лечения и буду знать, что диагноз поставлен правильно. Александр Владимирович, спасибо вам!
Ярослава К
Дяченко Наталья Валентиновна - это отличный специалист и замечательный человек! Обращалась к ней в Клинику Варта с сыном подростком, у которого часто болит живот. Врачи только руками разводили и все списывали на нерегулярное питание, чипсы и прочую пищевую гадость. И только в этой клинике нам наконец-то поставили правильный диагноз. У сына были выявлены проблемы с желчным пузырем. Оказалось, что Наталья Валентиновна не только делает УЗИ, но и ведет прием как гастроэнтеролог. Теперь сын будет лечиться у нее. Спасибо вам за профессионализм!
Жанна
Я лечусь от онкологии и онколог порекомендовал мне сделать УЗИ для исключения метастазов в печени. Процедуру прошла в TomoClinic. УЗИ делал Солодовник Александр Владимирович. Это очень внимательный и терпеливый врач! Он не только делал свою работу, но и сумел успокоить меня! Я очень боялась, что метастазы могут остаться незамеченными, но врач уверил, что поводов для сомнений нет. Александр Владимирович, спасибо огромное! Я желаю вам здоровья, успехов в работе и только благодарных пациентов. Обязательно буду обращаться к вам, если понадобится!
Яков Павлович
Я нерегулярно питаюсь из-за своей работы (дальнобойщиком тружусь) и у меня часто появлялись боли в животе. Семейный врач порекомендовал мне сделать УЗИ органов брюшной полости и сдать анализы. Обратился в Клинику Варта на улице М. Ломоносова 33/43, поскольку очередь в обычной поликлинике на УЗИ была очень большая. Процедуру мне проводила Дяченко Наталья Валентиновна. Она очень внимательная! Все объяснила, подробно расписала. Решил дальше лечиться в этой клинике. Результаты уже есть! Наталья Валентиновна, спасибо вам за все!
Марина
Солодовник Александр Владимирович, спасибо вам за ваш профессионализм и внимательность! У меня были частые боли в поджелудочной железе после принесенного тяжелейшего панкреатита. Врачи давали гарантии на жизнь всего 30%. В Клинику Варта я решила обратиться по совету подруги и не пожалела. На прием к врачу я попала очень быстро, мне провели УЗИ и очень подробно все описали. Вернулась к лечащему врачу и теперь провожу курс терапии. Уже заметны результаты. Уверена что во многом помогло детальное обследование с описанием. Верю в успешность лечения. Очень хочется, чтобы боли прекратились! Клиника мне понравилась. Тут комфортно, уютно. Все медсестры вежливые. Нет очередей. Александр Владимирович все очень подробно и доступно объяснил мне. Он нашел нужные слова и успокоил меня. После его объяснений так легко стало на душе... Побольше бы таких врачей УЗИ! Я обязательно буду еще обращаться к нему для наблюдения! Рекомендую его всем!
Николай
Обратился на Михаила Ломоносова 33/43 в Клинику Варта, чтобы сделать УЗИ органов брюшной полости. Остался доволен. УЗИ делал у Солодовника Александра Владимировича. Диагноз подтвердился. Клиника в целом понравилась. К Александру Владимировичу претензий нет, спасибо ему.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок