УЗД молочних залоз — це високоінформативний метод діагностики з граничною безпекою, що дає змогу вивчити структуру тканин органу та визначити наявність патологічних змін. УЗД молочних залоз у Києві проводять у TomoClinic на обладнанні експертного класу. Ультразвукове дослідження застосовують як окремий метод, і в комплексній діагностиці. Обстеження молочних залоз у клініці здійснюється з обов’язковим оглядом регіональних лімфовузлів.
Показання до УЗД молочних залоз
- болючість, нагрубання молочних залоз;
- виділення із сосків;
- зміни контурів та форми молочних залоз;
- видимі зміни шкіри грудей;
- травми грудей;
- мастит;
- асиметрія молочних залоз;
- різні форми мастопатії;
- кісти, фіброаденоми молочних залоз;
- вагітність та її планування;
- період лактації;
- збільшення пахвових та підключичних лімфатичних вузлів;
- наявність у грудях силіконових імплантів;
- будь-які новоутворення та ущільнення, які були виявлені у процесі самообстеження грудей;
- профілактичний огляд (до 40 років — один раз протягом року, після 40 років — двічі).
Протипоказання до УЗД молочних залоз
В УЗД грудних залоз немає особливих протипоказань, воно проводиться навіть вагітним і жінкам, що годують. Це абсолютно безпечний вид діагностики із високим рівнем інформативності. Не існує рамок та обмежень до кількості проведення УЗД молочних залоз.
Підготовка до УЗД молочних залоз
Процедура обстеження молочних залоз не потребує спеціальної підготовки. Єдиний фактор, що впливає на результати УЗД молочних залоз, — день циклу, у який воно проводиться. Щоб отримати максимально точні результати діагностики, призначають процедуру на 5–12 день менструального циклу (якщо тривалість циклу становить 28 днів). Якщо тривалість циклу більша цього період, то дослідження призначають на 7–14 день циклу.
Клімакс, вагітність та період лактації — умови, коли УЗД молочних залоз можна робити у будь-який день циклу. В екстрених випадках також не враховують день проведення дослідження. До екстрених випадків належать: різке хворобливе відчуття у грудях та підвищення температури, виявлення новоутворень у процесі самообстеження.
У другій половині менструального циклу УЗД грудних залоз не рекомендується проводити через гормональні зміни. Внаслідок цього картина діагностики може бути неповною.
Як роблять УЗД молочних залоз?
Процедура обстеження грудних залоз займає не більше 20–30 хвилин і водночас абсолютно безболісна. Жінка роздягається до пояса та займає горизонтальне положення на кушетці, поступово закладаючи на потилицю по черзі обидві руки. На груди та на датчик УЗД-апарата наноситься спеціальний гідрогель. Лікар-маморадіолог досліджує за допомогою датчика молочні залози, пахвові западини, надключичну та підключичну область. На екрані з’являється зображення, отримане під різновекторним впливом звукових хвиль.
У процесі проведення УЗД молочних залоз лікар оцінює:
- стан шкіри грудей та підшкірної клітковини;
- густину залозистого шару, його ехогенність;
- дифузні чи осередкові зміни у молочній залозі;
- стан регіонарних лімфовузлів;
- стан проток молочної залози та наявність у них різноманітних включень;
- великі кровоносні судини залози та навколишніх тканин;
- осередкові зміни в залозі згідно з міжнародною класифікацією Bi-RADS;
- характер кровотоку в органі (під час проведення додаткової доплерографії).
У разі виявлення в залозі осередкових змін оцінюється їхній характер, добро- або злоякісність. Чіткий висновок щодо характеру новоутворення можна зробити лише, посилаючись на дані пункційної біопсії. Лікар-сонолог робить фотофіксацію виявлених утворень у залозі та додає знімки до протоколу дослідження. На підставі отриманих даних спеціаліст функціональної діагностики складає висновок УЗД молочних залоз та видає його пацієнтці.
Результати УЗД молочних залоз
Розшифрування УЗД молочних залоз показують мамологу. Мамолог — спеціаліст із мамології (розділ медицини, присвячений діагностиці, профілактиці та лікуванню патологій молочної залози).
У TomoClinic працюють досвідчені фахівці в галузі мамології. Наші лікарі розшифрують результати УЗД грудних залоз і дадуть відповіді на всі супутні питання. За результатами діагностики часто призначаються додаткові аналізи, пункційна біопсія, УЗД органів малого тазу. Для відстеження динаміки стану пацієнтки та оцінювання проведеної терапії лікар може рекомендувати повторно зробити УЗД молочних залоз через певний час.
Висока кваліфікація лікарів TomoClinic дає змогу надавати комплексний висновок пацієнту, враховуючи всі види мамологічних досліджень: УЗД молочних залоз, а також у разі потреби мамографію, трепан-біопсію, МРТ молочних залоз.
Переваги УЗД молочних залоз у нашій клініці
- У TomoClinic ультразвукові дослідження здійснюються на сучасному апараті експертного класу TOSHIBA APLIO 500 (Японія).
- У нашій клініці можна провести додаткові дослідження та здати необхідні аналізи для уточнення діагнозу, отриманого внаслідок УЗД-діагностики.
- Наші фахівці мають великий досвід роботи та постійно підвищують кваліфікацію.
- Наші лікарі надають максимально точні результати досліджень, а також видають експертний висновок після УЗД.
- У клініці працюють кваліфіковані мамологи, здатні розпізнати патології молочних залоз на ранній стадії.
- Ми забезпечуємо комфортні умови проходження всіх процедур та досліджень із наданням психологічної підтримки нашим пацієнтам.
- Доступна вартість УЗД молочних залоз.
Лікарі
Хочете зробити УЗД молочної залози у Києві? У TomoClinic в Голосіївському районі здійснюють прийом кваліфіковані спеціалісти функціональної діагностики. У нашій клініці ви можете не тільки пройти діагностику, а й отримати консультацію досвідченого мамолога, який поставить точний діагноз та призначить лікування. Записатися на УЗД молочних залоз можна за телефонами, вказаними на нашому сайті або через форму зворотного зв’язку.
На УЗД грудних залоз можна знайти новоутворення, але неможливо точно визначити його характер. Для встановлення точного діагнозу рак молочної залози необхідно пройти додаткове обстеження (мамографія, біопсія, МРТ). Остаточний висновок може зробити лікар-мамолог на підставі всіх отриманих результатів досліджень.
Річ у тім, що в ультразвуці звукові хвилі високої частоти після відбиття від тканини грудей вловлюються у вигляді відлуння, на основі якого створюється зображення. Ультразвук точно розрізняє тверді утворення (вузлові) та кісти, заповнені рідиною (прості чи складні кісти). Він також використовується як допоміжний спосіб візуалізації під час клінічного обстеження грудей лікарем. У жінок до 40 років переважає залозиста тканина, тому методом вибору буде проведення УЗД молочних залоз. Цей варіант безпечніший і для вагітних.
Водночас мамографія — золотий стандарт скринінгу раку грудей. Він демонструє значну чутливість та специфічність у цьому напрямі. До того ж, за допомогою дослідження можна відстежити зміни грудей патологічного характеру, пов'язані з онкологією, що допоможе вилікувати та врятувати життя багатьох пацієнток.
Цей метод діагностики абсолютно нешкідливий і не має протипоказань. Його можна використати навіть під час лактації.