logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

У вас з’явилося ущільнення у молочній залозі? На знімках мамографії виявлено патологічні осередки? Для правильної постановки діагнозу та призначення ефективного лікування необхідно звернутися до мамолога та пройти комплексне обстеження. Зробити трепан-біопсію молочної залози у Києві можна в TomoClinic. Для проведення процедури та аналізів ми застосовуємо інноваційну апаратуру експертного класу. Діагностика займає небагато часу, а за її результатами ставиться точний діагноз.

Трепан-біопсія молочної залози — це різновид біопсії, під час якої лікар використовує спеціальний трепан-пістолет, а забір тканин із патологічного вогнища виконується під контролем УЗД або спеціалізованої стереотаксичної мамографії. Отриманий біоматеріал відправляється на гістологічний аналіз, результати якого допомагають визначати як вид пухлини, так і стадію розвитку.

Переваги
Висока точність дослідження
Індивідуальний підхід
Інноваційна апаратура
Якісне знеболювання
Стерильність та безпека
Доступна вартість

АКЦІЯ

В період з 1 липня по 31 серпня в клініці діє знижка 10% на всі види біопсій:

 • трепан біопсії
 • ексцизійні біопсії
 • інцизійні біопсії
 • апспіраційні біопсії
 • панч біопсії

Що таке біопсія молочної залози?

Існує два основних види біопсії: тонкоголкова та товстоголкова. Тонкоголкова аспіраційна біопсія молочної залози проводиться за допомогою тонкої голки, яка вводиться в патологічне вогнище під контролем УЗД. Процедура може застосовуватись у діагностичних та лікувальних цілях. Проте її діагностичний діапазон обмежений і дає змогу отримувати матеріал лише цитологічного дослідження. Тому ТАБ найчастіше призначається при кістах молочної залози, наповнених рідиною.

Для діагностики фіброаденоми та ракових новоутворень грудей доцільніше робити трепанобіопсію молочної залози, під час якої забір тканин проводиться голкою більшого діаметра, що дає змогу отримувати зразки у вигляді стовпчиків. Голка з ріжучим краєм вводиться у тканини грудей за допомогою трепан-пістолета під візуальним контролем УЗД або мамографа. Цей метод мінімально травматичний і дуже рідко призводить до ускладнень, а отриманий матеріал може використовуватися для гістологічного та імуногістохімічного аналізу. Інформативність дослідження мало поступається результативності хірургічної біопсії, але, попри необхідність виконання невеликого проколу, шрами на шкірі залишаються дуже рідко.

Інформативність трепанобіопсії молочної залози значно перевищує показники УЗД грудей та мамографії. На відміну від тонкоголкової аспіраційної біопсії молочної залози, трепанобіопсія дає змогу отримати велику кількість зразків біоматеріалу, що значно розширює діагностичні можливості.

Показання та протипоказання до трепан-біопсії

Показаннями для трепанобіопсії молочної залози є такі клінічні випадки:

 • виявлена ​​під час пальпації ділянка ущільнення в залозі;
 • нез’ясована етіологія затемнених плям або освітлених зон на знімках мамографії;
 • підозрілі ділянки під час УЗ-діагностики;
 • необхідність заперечення наявності малігнізації кісти або фіброаденоми молочної залози;
 • недостатня інформативність результатів тонкоголкової біопсії;
 • необхідність аналізу атипових змін та ступеня проліферації пухлини перед проведенням операції.

Трепан-біопсія грудей є золотим стандартом діагностики пухлин молочної залози. Дані, отримані під час дослідження, допомагають не лише встановлювати тип та стадію пухлини, але також визначати гормональну залежність клітин новоутворення та наявність рецепторів HER-2/neu, прогестерону та естрогену.

Процедура трепанобіопсії грудей протипоказана при:

 • інфекційних захворюваннях;
 • порушеннях у системі згортання крові;
 • тяжкому загальному стані пацієнтки.

Абсолютність протипоказань встановлює лікар. У разі можливості усунення обмежень трепан-біопсія молочної залози проводиться пізніше.

Підготовка до проведення трепан-біопсії молочної залози

Для відхилення протипоказань до процедури та гарантії її безпечного виконання мамолог уважно вивчає скарги та анамнез пацієнтки, проводить огляд грудей та лімфатичних вузлів, ставить питання про прийняті препарати та наявність алергічних реакцій. Додатково призначаються такі діагностичні процедури:

 • загальний аналіз крові;
 • коагулограма;
 • УЗД молочних залоз;
 • мамографія;
 • МРТ чи КТ (у разі необхідності).

Після відхилення протипоказань лікар обирає дату проведення процедури, пояснює, як роблять трепанобіопсію молочної залози і як правильно підготуватися до дослідження.

Після призначення біопсії молочної залози підготовка до процедури починається за кілька днів до забору матеріалу:

 • за 3 дні варто припинити прийом препаратів, що розріджують кров, і відмовитися від вживання спиртних напоїв;
 • в день процедури не варто користуватися дезодорантом або кремами, що наносяться на зону пахв та грудей.

У день виконання трепан-біопсії молочної залози необхідно взяти із собою направлення та результати попередніх досліджень (за наявності), які можуть допомогти у встановленні діагнозу.

Метод знеболювання визначається заздалегідь. Зазвичай процедура проводиться під місцевою анестезією. Для уникнення індивідуальної непереносимості застосовуваних препаратів виконується внутрішньошкірна проба. За наявності алергічних реакцій до анестетика чи інших протипоказань анестезіолог TomoClinic може застосовувати легкий загальний наркоз.

Трепан-біопсія молочної залози: техніка проведення

Трепан-біопсія молочної залози проводиться амбулаторно в спеціально обладнаному кабінеті:

 1. Пацієнтка укладається на бік або на спину.
 2. Робиться місцева анестезія чи загальний наркоз.
 3. Під контролем УЗД лікар вводить голку трепан-пістолета в патологічне вогнище, отримує зразок тканин залози, маркує контейнер і відправляє його до лабораторії.
 4. На зону проколу накладається стерильна пов’язка.

Процедура трепан-біопсії молочної залози займає трохи більше 15–20 хвилин. Для запобігання кровотечі пацієнтці рекомендується перебувати в положенні лежачи ще протягом 15–20 хвилин. Після цього вона може вирушати додому. Результати дослідження надходять через 7–10 днів.

Міжнародний медичний досвід, багаторічне використання методу трепан-біопсії, відгуки пацієнток та практика лікарів TomoClinic підтверджують безпеку та високу діагностичну цінність цього дослідження. Під час проколу можуть з’являтися лише незначні дискомфортні відчуття, які можна порівняти з внутрішньом’язовим уколом.

Побічні ефекти та ускладнення

Після процедури у місці забору біоматеріалу може бути невелика набряклість, почервоніння та незначна болючість. У деяких пацієнток може незначно підвищуватись температура (до 37,5 °C). Усі ці реакції є нормою і минають через кілька днів. Для усунення болю застосовуються призначені лікарем знеболювальні препарати.

Після трепан-біопсії молочної залози необхідно дотримуватися низки правил:

 • регулярно міняти пов’язку й обробляти місце проколу розчином антисептика;
 • відмовитися від прийому душу та ванни до загоєння рани;
 • не відвідувати солярії, сауни, лазні, басейни та пляжі;
 • носити зручний бюстгальтер;
 • уникати великих фізичних навантажень.

Тривалість цих обмежень визначається лікарем. У разі правильної підготовки до процедури, проведення дослідження досвідченим спеціалістом та дотримання рекомендацій під час реабілітації після трепан-біопсії молочної залози наслідки негативного характеру бувають дуже рідко.

Результати та ефект

Після трепанобіопсії результати розшифровуються мамологом. У разі потреби пацієнтці призначається консультація онколога.

Трепанобіопсія, результати якої визначають характер та тип пухлини, допомагає скласти правильну схему лікування, оцінити доцільність призначення гормональних препаратів, хіміотерапії та таргетної терапії. Показники біопсії враховуються лікарем для виявлення ризиків майбутньої операції та визначення тактики її проведення.

Переваги трепан-біопсії молочної залози у нашій клініці

 1. Висока кваліфікація та великий досвід лікарів.
 2. Індивідуальний підхід.
 3. Використання інноваційної апаратури.
 4. Висока інформативність та точність результатів.
 5. Якісне знеболювання під час пункції.
 6. Гарантія безпеки та стерильності.
 7. Комфортні умови.
 8. Доступні ціни.

Де зробити біопсію молочної залози?

Вам необхідно зробити трепан-біопсію молочної залози у Києві, і ви шукаєте досвідчених фахівців? Звертайтеся в TomoClinic у Голосіївському районі, зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефону або заповнивши спеціальну форму для зворотного дзвінка або онлайн-запису. Оператори контакт-центру швидко зв’яжуться з вами, дадуть відповідь на всі питання про трепан-біопсію молочної залози, ціну процедури та термін отримання результатів, а також запишуть вас на прийом до лікаря на зручний час. Звертайтеся — і ми докладемо всіх зусиль для збереження вашого здоров’я!

Часті запитання
Коли роблять трепан-біопсію молочної залози?

Діагностична процедура призначається при будь-яких симптомах, які характерні для пухлин грудей: раку молочної залози, кісти, фіброаденоми. Забір зразків тканин проводиться у разі підозри на злоякісність процесу, для уточнення виду новоутворення та стадії його розвитку. Результати біопсії допомагають скласти план хірургічного лікування та визначити необхідність призначення хіміотерапії, таргетної терапії або прийому гормональних препаратів.

Коли готові результати трепан-біопсії молочної залози?

Результати гістологічного аналізу біоматеріалу, що отримується при трепан-біопсії грудей, готові через 7–10 робочих днів. Вони можуть видаватися пацієнтові на руки, відправлятися на електронну пошту або лікарю.

Чим відрізняється трепан-біопсія молочної залози від тонкоголкової біопсії?

Трепанобіопсія є різновидом біопсії. Її виконання перевищує результативність інших методик забору тканин за допомогою пункції, а інформативність прирівнюється до біопсії, що проводиться під час хірургічної операції. Зразки беруться за допомогою трепан-пістолета зі спеціальною голкою та мають вигляд стовпчиків.

Чи шкідлива біопсія молочної залози?

Трепанобіопсія грудей — це інформативна, високоточна, малотравматична процедура. Дослідження виконується під візуальним контролем УЗД або мамографії та дуже рідко призводить до ускладнень. Безпечність даної процедури дає змогу її використання у багатьох клінічних випадках.

Ціни
Трепан-біопсія передміхурової залози за методикою fusion під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Трепан-біопсія молочної залози під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Вiдгуки
Ирина
Вчора я пройшла у вас у клініці процедуру трепан-біопсії молочної залози щодо утворення пухлини. Перед тим, як піти на процедуру, я, як і всі, напевно, відвідала сайти інтернету і почала читати відгуки та дізнаватися про ціни по Києву. Відгуки були неоднозначними, хтось писав, що неприємно, десь писали, що трохи боляче, а хтось давав надії на те, що все пройде безболісно. А щодо ціни по Києву - абсолютно адекватна. Так як для мене тріпано біопсія (слово те яке страшне, могли б якось м'якше придумати) було вперше, то я почала трохи хвилюватися. Як виявилося, нічого страшного, трохи неприємно, але це не кінець світу, який намалювався в моїй уяві. Дівчата, не хвилюйтеся, кілька хвилин незручності, зате Ви точно знатимете, що немає пухлини, адже це набагато важливіше.
Ксения
Всем доброго дня, хочу поделиться с Вами своей радостью, Вы даже представить себе не можете, какое облегчение я почувствовала когда подозрение на рак не подтвердилось благодаря биопсии молочной железы, я неделю себе места не находила, врачу показалось, что у меня в груди киста увеличена и он меня направил в Вашу клинику для биопсии молочной железы. Я очень переживала, зато теперь я знаю что приговора нет и можно спокойно жить дальше Очень рекомендую эту клинику и Вы знаете биопсия молочной железы это совсем не больно, вот проверилась бы я раньше и не ждала когда заболит, так и не переживала бы. Конечно же лучше вообще не болеть.
Алена
Здрастуйте, кілька днів тому зробила у вас трепан-біопсію молочної залози, до цього робила лише узі, у мене вже 4 роки був поставлений діагноз фіброаденоматоз викликаний дисбалансом статевих гормонів, а нещодавно лікар помітив досить пристойний вузлик у грудях, виникла підозра на пухлину, тому і довелося зробити трепан-біопсію молочної залози, щоб підтвердити або спростувати діагноз на появу пухлини, я дуже переживала, але завдяки вашій діагностиці біопсії тепер точно знаю, що ніякої ракової пухлини немає. Медичне обслуговування у клініці мені дуже сподобалося. Спасибі вам велике.
Ольга
Я живу в небольшом городе и поэтому приняла решение поехать на трепан-биопсию молочной железы в Киеве. Обратилась в Клинику Варта. Биопсию выполнял Кулик Сергей Александрович и я очень благодарна ему! Все прошло без боли и без осложнений. Мне поставили правильный диагноз и лечение уже дает результаты! Сергей Александрович, спасибо вам за все! За золотые руки, за умение утешить в трудную минуту и за профессионализм!
Надежда
Опарин Алексей Сергеевич, благодарна вам за золотые руки и человечность! Маммолог направил меня на биопсию груди из-за подозрения на рак. Я очень переживала, не спала ночами. Боялась и страшного диагноза, и процедура казалась опасной. Вспоминать страшно. Но все позади! Биопсию делала в TomoClinic. Получилось записаться на анализ очень быстро. Мне объяснили, как правильно подготовиться. Когда брали образец тканей, боли не было. Все делалось под контролем УЗИ, а на коже осталась небольшая ранка, которая быстро зажила. Я выполняла все назначения врача и с тревогой ждала результатов. И вот этот день наступил! Радости не было конца! Страшный диагноз не подтвердился, анализы чистые! Конечно мне предстоит продолжить лечение и наблюдение у маммолога. Теперь буду придерживаться всех рекомендаций и вовремя приходить на контрольные осмотры. Алексей Сергеевич, спасибо вам за ваше умение поддержать больного, за ваш опыт! Я буду рекомендовать вас всем своим подругам!
Мария Петровна
Мне пришлось обратиться в Клинику Варта на М. Ломоносова, д. 33/43 по поводу трепан-биопсии, поскольку в онкодиспансере была очередь на эту процедуру. Я очень переживала! Боялась узнать диагноз, боли, шрамов на груди. Но благодаря опыту Гурандо Андрея Вячеславовича диагностика прошла отлично! Осложнений не было, немного болела грудь пару дней, но я принимала таблетки и боль сразу же прекращалась. Диагноз "рак", к счастью, не подтвердился! Теперь я буду регулярно ходить к маммологу и выполнять все его назначения. Андрей Вячеславович, вы профи высокого уровня! Не хотелось бы обращаться к вам еще, все поймут почему, но рекомендовать вас знакомым женщинам, попавшим в такую же ситуацию, я буду!
Диана
В Клинике Варта я наблюдаюсь уже давно. Есть проблемы со здоровьем, но я никогда не думала, что будут проблемы и с молочной железой. По результатам маммографии выявили подозрительный очаг. Маммолог назначил биопсию и сам же ее делал сразу после маммографии, что очень удобно. Гурандо Андрей Вячеславович очень внимательный врач! Все объяснил, уверил что боли не будет. Так и оказалось. Осложнений тоже не было. Результаты показали начальную стадию рака. Хорошо, что все вовремя обнаружилось! Сейчас онколог уже составил для меня план лечения. Верю в успех! Женщины, следите за здоровьем груди! Вовремя ходите к врачам и не бойтесь их назначений! Андрей Вячеславович, спасибо вам за все! Пусть вам всегда сопутствует успех!
Алла Николаевна
Маммолог назначил трепан-биопсию груди и я записалась на обследование в Клинику Варта. Кулик Сергей Александрович прекрасно провел процедуру. Быстро получила результаты. Мне в целом понравилась клиника. Наверное, буду обращаться сюда еще. Сергей Александрович, я благодарна вам за ваши умелые и заботливые руки!
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок