Периферичні лімфовузли зібрані в групи в декількох ділянках тіла, до основних належать:
- Підколінні;
- Пахові;
- Ліктьові;
- Пахвові;
- Над- і підключичні;
- Шийні.
Заочеревинні лімфовузли розташовуються за задньою стінкою черевної порожнини в ділянці нирок і вздовж кровоносних судин, що проходять тут.
УЗ-діагностика заснована на принципі ехолокації. У процесі проходження через тканини різної щільності хвилі частково відбиваються від них і реєструються апаратом. Інформація обробляється комп’ютерною програмою в режимі реального часу і видається на монітор. Ультразвукова діагностика безпечна і не має променевого навантаження.
Зробити УЗД периферичних лімфовузлів у Києві можна в нашій сучасній діагностичній клініці TomoClinic, яка розташована за адресою м. Київ, вул. Юлії Здановської, 33/43. Наша клініка пропонує проведення обстежень різного спрямування, тому ви можете записатися на необхідну послугу в будь-який зручний для вас час. Процедура абсолютно безболісна і не викликає дискомфорту.
УЗД периферичних лімфовузлів що показує
УЗД периферичних лімфовузлів дає змогу діагностувати:
- злоякісні та доброякісні новоутворення;
- імунодефіцитні стани;
- аутоімунні патології;
- вірусні захворювання;
- бактеріальні ураження;
- грибкові ураження;
У процесі УЗ-діагностики можна визначити форму, розміри, локалізацію і структуру лімфовузлів. Процедура здатна з високою точністю виявити лімфаденопатію – відхилення від норми в лімфатичних вузлах різного генезу.
УЗД периферичних лімфовузлів показання
УЗД периферичних лімфатичних вузлів необхідне в таких випадках:
- збільшення лімфовузлів різної локалізації;
- хворобливі відчуття в районі голови, шиї або абдомінальної ділянки;
- болючість лімфовузлів, що посилюється під час пальпації;
- стомлюваність, зниження апетиту, порушення сну, зниження маси тіла, субфебрильна температура неясної етіології;
- хронічні захворювання кровоносної системи;
- зниження маси тіла без видимих на те причин;
- дослідження перед біопсією;
- динамічне спостереження за розвитком патології;
- контроль ефективності лікування злоякісних захворювань.
УЗД периферичних лімфовузлів протипоказання
Протипоказань до УЗ-діагностики периферичних лімфовузлів немає, за винятком наявності серйозних ран на шкірних покривах у досліджуваній зоні. Повторювати процедуру можна з будь-якою періодичністю, оскільки вона не чинить негативного впливу на організм.
Підготовка до УЗД периферичних лімфовузлів
Периферичні лімфовузли УЗД не потребує спеціальної підготовки. За необхідності проведення обстеження заочеревинного простору та черевної порожнини за 2-3 дні перед обстеженням необхідно виключити з раціону всі продукти, що сприяють газоутворенню (бобові, свіжі овочі та фрукти, хліб і хлібобулочні вироби). Дотримуватися дієти необхідно тому, що огляд відбувається через передню черевну стінку і кишкові гази ускладнять візуалізацію.
УЗД периферичних лімфовузлів як роблять
Пацієнт лягає на кушетку на спину. Лікар наносить на досліджувану ділянку спеціальний звукопровідний гель, який забезпечує кращий контакт датчика, і водить ним по шкірі. На моніторі апарату візуалізуються всі структури поверхневих лімфовузлів. Під час діагностики оцінюються різні параметри органу, виконуються знімки, які згодом розшифровуються лікарем. Процедура не спричиняє дискомфорту і займає приблизно 15 – 20 хвилин. Обстеження легко переноситься навіть маленькими дітьми та літніми пацієнтами.
Розшифровка результатів зазвичай відбувається відразу після завершення обстеження. На підставі дослідження ідентифікується наявність патологічних змін, а також виключається низка захворювань (інфекцій, пухлин, запалень).
УЗД периферичних лімфовузлів ціна
Ви можете отримати більш детальну інформацію від адміністратора нашої клініки під час запису за телефоном 0 800 332 735. Персонал клініки підбере зручний для Вас день і час обстеження, розповість про необхідну підготовку і про те, як проходить процедура.