МРТ ліктьового суглобу
Найпоширеніші захворювання ліктьового суглобу:
- переломи і тріщини кісток;
- різні пошкодження м’яких тканин (розрив або надрив зв’язок);
- вивих ліктя;
- запальні зміни;
- наявність фрагментів кістки або хряща, що відшарувалися.
МРТ ліктя дає змогу вивчити структуру м’яких тканин і щільні кісткові структури, що беруть участь у будові суглоба. Показанням до проведення магнітно-резонансної томографії ліктьового суглоба найчастіше може бути неоднозначний результат УЗД або рентген-дослідження, необхідність точної оцінки кістково-хрящового пошкодження ліктьового суглоба, яке може бути видно тільки за допомогою МР-діагностики.
МРТ ліктьового суглоба: Показання
МРТ ліктьового суглоба проводиться за такими показаннями:
- травми і пошкодження суглоба;
- гострий біль у ліктьовій зоні;
- дискомфорт у суглобі під час руху;
- обмеження рухливості в ліктьовому суглобі;
- деформація суглоба;
- набряк тканин;
- почервоніння шкіри над суглобом і підвищення місцевої температури;
- наявність патологічних об’ємних структур у ділянці ліктя;
- доповнення результатів рентгенологічного та ультразвукового досліджень;
- підготовка до планових операцій на суглобах;
- контроль ефективності лікування та реабілітації.
Магнітно-резонансну томографію призначають у разі підозр на такі захворювання:
- доброякісні та злоякісні новоутворення;
- міозит (м’язове запалення);
- дегенеративні порушення тканин;
- бурсит і синовіт (запалення суглобової сумки);
- артрит, артроз;
- остеомієліт, остеонекроз;
- асептичний некроз;
- аномалії судин і тканин;
МРТ ліктьового суглоба з контрастом
За допомогою внутрішньовенного введення спеціальної контрастної речовини на основі хелатних комплексів гадолінію можна детальніше оцінювати кровоносні судини досліджуваної ділянки, визначити розміри і структуру патологічного утворення. Тому МРТ з контрастом часто призначають у разі підозри на злоякісні новоутворення. Контрастна речовина виводиться нирками і печінкою в нормі протягом 2-3 діб.
У всіх інших випадках виконується МРТ без контрасту.
МРТ ліктьового суглоба протипоказання
Перед проведенням МРТ необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем і отримати направлення на цей вид обстеження. Протипоказання до досить безпечної процедури дослідження пов’язані саме з можливою взаємодією магнітного поля апарату з металевими предметами в організмі людини.
Основні протипоказання для дослідження методом МРТ:
- наявність металевих уламків в тілі
- наявність металевих імплантів (за винятком титанових імплантів, які майже не взаємодіють із магнітним полем томографа);
- наявність кардіостимулятора;
- індивідуальна непереносимість контрасту;
- вага пацієнта понад 150 кг;
- перший триместр вагітності;
- клаустрофобія і психічні розлади, внаслідок яких неможливо забезпечити нерухомість тіла протягом тривалого часу. У такому разі МРТ-діагностику можна виконати тільки під наркозом;
- важка форма ниркової недостатності (при використанні контрастного посилення);
- грудне вигодовування, в цьому випадку МРТ з контрастуванням проводять тільки за умови призупинення годування на 2-3 дні, за цей час контрастний препарат повністю виводиться з організму.
МРТ ліктьового суглоба підготовка
МРТ ліктьового суглоба не вимагає особливої підготовки заздалегідь, Ви можете записатися на зручний для Вас час і дату за телефоном нашої клініки. Ми радимо виконати наступні рекомендації для підготовки дослідження на апараті томографа:
- необхідно взяти направлення від лікаря з уточненням попереднього діагнозу та уточненням зони МРТ-обстеження;
- підготувати за наявності результати попередніх досліджень та іншу медичну документацію;
- перед обстеженням можна їсти і пити (при процедурі без контрастування) у звичайному режимі, приймати лікарські препарати.
МРТ ліктьового суглоба як проходить
Перед дослідженням зніміть із себе всі металеві предмети, а саме: прикраси (каблучки, браслети, пірсинг), одяг із металевими деталями та застібками. Також залиште в кабінці для переодягання всі електронні предмети – телефон, годинник та електронні картки, адже магнітне поле апарата притягує всі феромагнітні предмети й може зіпсувати електронні прилади.
Процедура починається з інструктажу, потім пацієнт лягає на висувний стіл платформи. Під руки і голову підкладають м’які валики для зручності, тому що лежати доведеться близько 15 хвилин. Далі стіл томографа засувається в тунель апарата, а медперсонал залишає кабінет. Лаборант вибирає потрібний режим роботи томографа і запускає сканування. Під час роботи сканер приладу видає звуки у вигляді клацань і потріскувань, тому можна попросити вдягнути навушники або скористатися берушами.
Всередині тунелю створюється потужне магнітне поле, яке, проходячи через тіло, відбивається від водневих протонів, що знаходяться в організмі людини. Зворотне випромінювання проходить через датчики, які передають інформацію на комп’ютер і трансформуються в зображення, яке є кінцевим результатом обстеження. Ви можете подати сигнал через спеціальний пристрій, в разі появи дискомфорту або погіршення стану. Зазвичай процедура переноситься добре.
Лаборант перебуває за комп’ютером, на екран якого виводяться в реальному часі отримані результати. У разі отримання нечітких зображень, викликаних рухом, вас попросять лежати нерухомо, при неможливості зберігати нерухомість може прийматися рішення про припинення дослідження. Після закінчення дослідження стіл висувають, пацієнт та йде в кабінку для переодягання.. Час процедури залежить від розмірів досліджуваної зони і використання контрасту, зазвичай МР-сканування триває 15-20 хвилин (із введенням у вену контрастної речовини процедура триває довше).
Після закінчення сканування лікар вивчає результати отриманого зображення і проводить аналіз результатів дослідження.
МРТ ліктьового суглоба: Де можна зробити
МРТ ліктьового суглоба зробити в Києві Ви можете в нашій сучасній діагностичній клініці TomoClinic, яка розташована за адресою вул. Юлії Здановської, 33/43. Наша клініка пропонує професійну медичну допомогу, в основі якої лежить високоспеціалізована експертна діагностика і лікування з дотриманням міжнародних стандартів.
TomoClinic виділяються серед інших клінік високим рівнем кваліфікації та великим практичним досвідом наших лікарів для виконання всіх видів діагностичних процедур, а також доступними цінами в Києві.
МРТ ліктьового суглоба ціна
Ціни на послуги TomoClinic дивіться у відповідному розділі сайту Ціни або можете дізнатися по телефону. Залишаючи заявку, вказуйте номер телефону у відповідному полі, наш співробітник зв’яжеться з Вами якомога швидше. Персонал клініки підбере зручний для Вас день і час обстеження, розповість про необхідну підготовку і про те, як проходить процедура.
Література:
-
Weissman, B. N., & White, L. M. Orthopedic Imaging: A Practical Approach. Wolters Kluwer, 2016.
-
Stoller, D. W. MRI in Orthopaedics and Sports Medicine. Lippincott Williams & Wilkins, 2018.
-
Berquist, T. H. MRI of the Musculoskeletal System. Wolters Kluwer Health, 2017. Джерело: google.com.ua/books/
-
Lee, J. K. T., & Sagel, S. S. Computed Body Tomography with MRI Correlation. Lippincott Williams & Wilkins, 2018.