МРТ кисті рук: показання
- різні травми руки;
- переломи кісток кисті;
- оніміння руки від зап’ястя до кінчиків пальців;
- підозра на доброякісні або злоякісні новоутворення, метастази в кисті;
- артроз, артрит, подагра;
- тунельний синдром;
- набряк пальців, променево-зап’ястного суглоба;
- остеомієліт;
- вивихи суглобів кисті;
- хронічний біль у суглобах;
- ревматичні ураження суглобів при різних видах артриту;
- патологічне ураження сухожиль;
- запалення захисних оболонок сухожиль;
- контроль перед плановими операціями на кисті або протезуванням;
- контроль ефективності лікування та післяопераційного періоду.
МРТ кисті руки що показує
МРТ кисті руки візуалізує м’язи, зв’язковий апарат, кровоносні судини і нервові волокна долонь, показує зміни в структурі тканин на ранній стадії розвитку різних патологій.
Магнітно-резонансна томографія кисті руки дає змогу досліджувати :
- Кісткову тканину.
- Дрібні суглоби кисті.
- Мускулатуру кисті.
- Нерви, кровоносні судини, сухожилля кисті.
МР-сканування дає змогу виявити травми, вивихи, розтягнення зв’язок, переломи і тріщини, анатомічні аномалії, деформацію хрящової тканини, осередки запалення, некрози і судинні патології. За допомогою високоінформативної МРТ-діагностики направляючий лікар ставить точний діагноз і підбирає лікування.
МРТ кисті рук із контрастом
За допомогою внутрішньовенного введення спеціальної контрастної речовини на основі хелатних комплексів гадолінію за необхідності можна детальніше оцінювати кровоносні судини досліджуваної ділянки, визначити розміри та структуру патологічного утворення. Контрастна речовина швидко поширюється в організмі разом із кров’ю, тому після її введення добре видно тканини зі зміненою структурою, в тому числі й пухлини. Тому МРТ з контрастом часто призначають у разі підозри на злоякісні новоутворення. Контрастна речовина виводиться нирками і печінкою в нормі протягом 2-3 діб.
Якщо у вас є алергія на певні медикаменти або їхня непереносимість, потрібно заздалегідь сказати про це лікарю.
МРТ кисті рук: протипоказання
Перед проведенням МРТ кисті рук необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем і отримати направлення на цей вид обстеження. Протипоказання до досить безпечної процедури дослідження пов’язане саме з можливою взаємодією магнітного поля апарату з металевими предметами в організмі людини.
Магнітно-резонансну томографію кисті руки не проводять за наявності таких протипоказань:
- наявність металевих імплантів (за винятком титанових імплантів, які майже не взаємодіють з магнітним полем томографа );
- наявність кардіостимулятора, інсулінової помпи або інших електронних пристроїв в організмі пацієнта, робота яких може бути порушена під дією магнітних хвиль томографа;
- наявність татуювань із металовмісних чорнил у зоні кисті;
- вага пацієнта понад 150 кг;
- перший триместр вагітності;
- захворювання, за яких людина не здатна зберігати стан нерухомості (тремор, тіки);
- проникаючі поранення кисті з підозрою на збереження всередині металевих предметів;
- клаустрофобія та психічні розлади, внаслідок яких неможливо забезпечити нерухомість тіла протягом тривалого часу. У такому разі МРТ-діагностику можна виконати тільки під наркозом;
- важка форма ниркової недостатності (при використанні контрастного посилення);
- обстеження з контрастом при грудному вигодовуванні проводять тільки за умови припинення лактації на 2-3 дні, за цей час контрастний препарат повністю виводиться з організму.
Також перед діагностикою на апараті МРТ необхідно повідомити лікарю такі відомості:
- Чи є всередині вашого тіла будь-які металеві пристрої медичного призначення або немедичні об’єкти з металу?
- Чи були в анамнезі оперативні втручання на головному мозку, серці або інших органах?
- Чи страждаєте ви на епілепсію, судоми або раптові втрати свідомості?
- Вагітність не є протипоказанням для проведення МРТ. Але і проводити його слід виключно за направленням лікаря і краще в другому або третьому триместрі.
Слід зазначити, що гіпс на руці не є протипоказанням до МРТ кисті. Він не впливає на якість дослідження і не зменшить його інформативність.
МРТ кисті: підготовка
Спеціальної підготовки до процедури обстеження МРТ кисті рук без контрастування не потрібно, Ви можете записатися на зручний для Вас час і дату за телефоном нашої клініки. Ми рекомендуємо виконати такі рекомендації для підготовки дослідження кисті руки на апараті томографа:
- необхідно взяти направлення від лікаря з уточненням попереднього діагнозу та уточненням МРТ-обстеження;
- підготувати за наявності результати попередніх досліджень (УЗД, КТ, МРТ, рентген) та іншу медичну документацію;
- перед обстеженням можна їсти і пити у звичайному режимі, приймати лікарські препарати;
- якщо пацієнт страждає на тривожність, у нього може спостерігатися напад клаустрофобії. У такому разі перед початком дослідження варто прийняти заспокійливі препарати;
- якщо рука сильно болить, перед процедурою необхідно прийняти знеболювальний препарат, який має підібрати лікар. Це необхідно для забезпечення нерухомості руки під час сканування і високої точності знімків.
Якщо призначено МРТ із введенням контрастного препарату, необхідно щонайменше за 3-4 години до процедури утриматися від вживання їжі. Відмова від їжі потрібна для зменшення побічних реакцій після введення контрастної речовини для унеможливлення блювоти.
МРТ кисті руки як проходить
Перед дослідженням зніміть із себе всі металеві предмети, а саме: прикраси (каблучки, браслети, шпильки, пірсинг), одяг із металевими застібками або деталями. Також залиште в кабінці для переодягання всі електронні предмети – телефон, годинник та електронні картки, адже магнітне поле апарата притягує всі феромагнітні предмети й може пошкодити гаджети. Також перед дослідженням на комп’ютерному томографі рекомендуємо зняти з себе весь тісний одяг для комфорту пацієнта під час процедури.
За необхідності пацієнту внутрішньовенно вводиться контрастна речовина. У разі сильного больового синдрому може бути застосовано знеболювальне. У разі виражених проявів клаустрофобії пацієнта можливо використання наркозу.
Перед початком процедури лаборант розповідає Вам про перебіг дослідження. Пацієнт приймає горизонтальне положення і лежить на рухомому столі томографа. Особлива увага приділяється кисті, вона має бути зафіксована, щоб уникнути неточності результатів. Далі медперсонал залишає кабінет, а стіл томографа автоматично засувається в тунель апарата. Лікар вибирає потрібний режим роботи томографа і запускає сканування. Під час роботи сканера буде чути характерний гул, який іноді переривається клацанням.
Всередині тунелю створюється потужне магнітне поле, яке, проходячи через тіло, відбивається від водневих протонів, що знаходяться в організмі людини. Зворотне випромінювання проходить через датчики, які передають інформацію на комп’ютер і трансформуються в зображення, яке є кінцевим результатом обстеження. На ньому можна детально розглянути структуру кисті, щоб визначити патологію і виявити відхилення.
За необхідності Ви можете зв’язатися з персоналом через мікрофон всередині апарата в разі появи дискомфорту або погіршення стану. Апарат буде відразу ж вимкнено. Лікар перебуває за комп’ютером, на екран якого виводяться отримані результати. У разі отримання нечітких зображень, вам запропонують не рухатися, якщо не вдається зберігати нерухомість, може ухвалюватися рішення про припинення дослідження.
Після закінчення дослідження стіл висувають, пацієнт піднімається й прямує в кабінку ддя переодягання. Час процедури залежить від розмірів досліджуваної зони і використання контрасту, зазвичай МР-сканування триває 20-30 хвилин (із введенням у вену контрастної речовини процедура триває довше).
Після нативної МРТ пацієнт може покинути клініку відразу. Але якщо процедура проводилася з контрастуванням або наркозом, його залишають під медичним наглядом на деякий час.
МРТ кисті руки розшифровка
Після закінчення сканування лікар вивчає результати отриманого зображення і проводить аналіз результатів дослідження. Він складає протокол з описом МРТ кисті руки. Результати будуть готові через кілька годин після обстеження. Знімки записуються на цифровий носій і видають пацієнтові разом із медичним висновком. За бажанням пацієнта вони можуть бути представлені як в електронній формі, так і в роздрукованому вигляді.
Надалі результати МРТ можуть використовуватися для оцінки динаміки виявленого захворювання та аналізу ефективності проведеного лікування.
Де можна зробити МРТ кисті руки в Києві
Ви можете зробити МРТ кисті руки в нашій сучасній діагностичній клініці TomoClinic, яка розташована за адресою м. Київ, вул. Юлії Здановської, 33/43 (зручне місце розташування – метро Васильківська). Наша клініка пропонує професійну медичну допомогу, в основі якої лежить високоспеціалізована експертна діагностика і лікування з дотриманням міжнародних стандартів.
TomoClinic виділяються серед інших клінік високим рівнем кваліфікації та великим практичним досвідом наших лікарів для виконання всіх видів діагностичних процедур, а також доступними цінами в Києві.
МРТ кисті руки ціна
Ціни на послуги TomoClinic дивіться у відповідному розділі сайту Ціни або можете дізнатися за номером телефону 0 800 338 629. Залишаючи заявку, вказуйте номер телефону у відповідному полі, наш співробітник зв’яжеться з Вами якомога швидше. Персонал клініки підбере зручний для Вас день і час обстеження, розповість про необхідну підготовку і про те, як проходить процедура.