МРТ грудного відділу хребта
Ушкодження травматичного характеру та різні дегенеративні процеси у грудному відділі хребта діагностуються рідше, ніж, наприклад, у шийному чи поперековому відділах. Але за необхідності уточнити чи виключити діагноз, вивчити стан хребців, зв’язок та м’язів виконується МРТ грудного відділу хребта.
Метод дослідження отримав активне застосування завдяки високій інформативності та точності зображень, безпеці та доступності, що дозволяє неодноразове проведення діагностики для контролю стану пацієнта.
МРТ грудного відділу: принцип дії
Магнітно-резонансна терапія як метод дослідження ґрунтується на вимірі електромагнітної реакції ядер атомів водню, що резонують у відповідь на збудження їх електромагнітними хвилями. Спеціальний пристрій магнітно-резонансного томографа фіксує сигнали, які потім обробляються на комп’ютерному комплексі для побудови зображення.
Дослідження грудного відділу хребта за допомогою МРТ дозволяє оцінити стан м’яких тканин, спинного мозку, хребців та міжхребцевих дисків.
МРТ грудного відділу хребта: що показує?
На зображеннях, отриманих за допомогою МРТ грудного відділу хребта, можна побачити:
- Пухлини доброякісного та злоякісного характеру;
- Остеохондроз;
- Запальні процеси;
- Травматичні ушкодження хребта, переломи;
- Аномалії розвитку хребта;
- Грижі та протрузії;
- Патологічні зміни структури хрящової тканини;
- Демієлінізуючі хвороби з локалізацією в спинному мозку на рівні сканування.
На знімках МРТ детально відображаються кістки, міжхребцеві диски, довколишні м’які тканини та спинний мозок. Проведення МРТ грудного відділу хребта дозволяє підтвердити або виключити діагноз.
МРТ грудного відділу хребта: Показання
МРТ грудного відділу хребта роблять за призначенням фахівця, якщо є такі симптоми:
- Болісні відчуття у грудях;
- Набряклість шиї та обличчя;
- Поколювання в ділянці грудей;
- Оніміння та поколювання верхніх кінцівок;
- Біль, прострілювання між лопатками;
- Частий кашель;
- Задишка;
- Скутість грудного відділу;
- Міжреберна невралгія;
- Дискомфорт в епігастрії, зокрема, після фізичних навантажень.
Протипоказаннями до МРТ грудного відділу хребта є наявність в організмі металевих предметів (уламків, імплантів, нейростимуляторів, штучних клапанів, інсулінових помп й т.п.). Не роблять процедуру пацієнтам із вагою понад 160 кг, вагітним у першому триместрі та часто дітям через їх неможливість зберігати нерухомість протягом усього часу дослідження.
МРТ грудного відділу хребта: Підготовка
Готуватися до МРТ не потрібно. Якщо має бути МРТ з контрастом, пацієнту потрібно здати аналізи на креатинін, а останній прийом їжі перед процедурою має бути за 3 години.
МРТ грудного відділу хребта: Як роблять?
Безпосередньо перед скануванням пацієнт роздягається, знімає з тіла всі металеві предмети та прикраси, залишаючи їх разом із електронними пристроями (телефонами, планшетами) у кабінці для переодягання. Далі пацієнт лягає на рухомий стіл томографа, який переміщується в тунель апарату, після чого виконується дослідження, під час якого пацієнт повинен лежати нерухомо.
МРТ грудного відділу хребта: Скільки триває?
Пацієнтів цікавить питання, скільки часу роблять МРТ грудного відділу хребта. Власне дослідження займає від 20 до 40 хвилин, а діагностичні зображення з описом та висновком фахівця будуть готові за кілька годин. Детальніше, про інші послуги, та від чого залежить КТ ціна ви можете дізнатися на головній сторінці процедури
КТ чи МРТ грудного відділу хребта?
Специфіка магнітно-резонансної томографії – у точній деталізації м’яких тканин та структур, тоді як КТ більше підходить для дослідження кісткових структур. Тому МРТ призначають при підозрі на патології м’яких тканин та зв’язкового апарату.
Щоб записатися на МРТ грудного відділу хребта, зателефонуйте нам або скористайтесь формою на сайті.
Список літератури та джерел:
-
Allen, T. L., Gross, C., & Vlahos, A. Imaging of Spinal Degenerative Disease. Elsevier, 2019.
-
Modic, M. T., & Ross, J. S. Magnetic Resonance Imaging of the Spine. Saunders, 2007. Джерело: google.com.ua/books/
-
Brant, W. E., & Helms, C. A. Fundamentals of Diagnostic Radiology. Lippincott Williams & Wilkins, 2012.
-