МРТ гортані що показує
Зробити МРТ гортані в Києві можна в нашому медичному центрі TomoClinic на сучасному апараті TOSHIBA Vantage Titan 1.5T. Під час обстеження на томографі виконують серію знімків у бічній, прямій і поперечній проекціях і отримують рекнострукції досліджуваної ділянки.
Призначити проведення МРТ гортані та глотки зазвичай можуть такі фахівці: отоларинголог, хірург, невролог, онколог.
- м’які тканини та кровоносні судини зони дослідження;
- наявність новоутворень різного характеру;
- особливості будови глотки та гортані;
- розміри, форму і структуру лімфовузлів;
За допомогою магнітно-резонансної томографії горла переважно діагностують такі хвороби, як:
- новоутворення глотки та гортані;
- запальне та пухлинне ураження лімфатичних вузлів;
- патології щитоподібної залози та голосових зв’язок;
- вроджені кісти м’яких тканин;
- флегмони м’яких тканин шиї;
- аномалії розвитку гортані та носоглотки.
МРТ гортані показання
МРТ гортані призначається за наявності таких симптомів:
- напади задухи;
- утруднене дихання і задишка;
- біль і печіння в горлі;
- труднощі під час ковтання їжі;
- набряк гортані;
- тривале першіння в горлі, що зберігається протягом тривалого часу;
- постійна або періодична осиплість голосу (не пов’язана з інфекційним захворюванням);
- асиметрія в шиї;
- наявність візуально визначуваного новоутворення на шиї;
- збільшення або болючість лімфатичних шийних і піднижньощелепних лімфатичних вузлів;
- оцінка стану органів після хірургічного лікування.
- МРТ гортані також дає змогу визначити наявність у гортані чужорідних предметів, що не містять металу.
- Дослідження гортані за допомогою магнітно-резонансної томографії дає змогу лікарям оцінити поширеність патологічного процесу й
- уточнити характер змін у м’яких тканинах.
МРТ гортані з контрастом
За допомогою внутрішньовенного введення спеціальної контрастної речовини на основі хелатних комплексів гадолінію за необхідності можна детальніше оцінювати кровоносні судини досліджуваної ділянки, визначити розміри та структуру патологічного утворення. Контрастна речовина швидко поширюється в організмі разом із кров’ю і після її введення добре видно структури з інтенсивними кровопостачанням, пухлини. Тому МРТ з контрастом часто призначають у разі підозри на рак. Контрастна речовина виводиться нирками і печінкою в нормі протягом 2-3 діб.
Якщо планується проведення контрастного МРТ, то за наявності показань необхідно заздалегідь здати аналіз крові для визначення концентрації креатиніну (дослідження допомагає оцінити функцію нирок, які беруть участь у виведенні контрасту). Якщо у вас є алергія на певні медикаменти або їхня непереносимість, потрібно заздалегідь сказати про це лікарю.
У структурі онкологічних хвороб злоякісні новоутворення, що локалізуються в ділянці шиї та голови, становлять 6%. Перше місце займають пухлини гортані. Першими симптомами захворювання найчастіше є захриплість і біль у горлі.
МРТ гортані протипоказання
Перед проведенням МРТ необхідно проконсультуватися з лікарем і отримати направлення на цей вид обстеження. Протипоказання до досить безпечної процедури дослідження пов’язані саме з можливою взаємодією магнітного поля апарату з металевими предметами в організмі людини.
Основні протипоказання для дослідження методом МРТ:
- наявність металевих імплантів (за винятком титанових імплантів, які майже не взаємодіють з магнітним полем томографа, але вони не повинні потрапляти в зону сканування);
- наявність кардіостимулятора;
- індивідуальна непереносимість контрасту;
- ниркова недостатність;
- вага пацієнта понад 160 кг;
- грудне вигодовування з контрастуванням проводять тільки за умови призупинення лактації на 2-3 дні, за цей час контрастний препарат повністю виводиться з організму;
МРТ гортані підготовка
МР-діагностика не потребує особливої підготовки заздалегідь, ви можете записатися на зручний для вас час і дату за телефоном нашої клініки. Ми радимо виконати такі рекомендації для підготовки дослідження на апараті томографа:
- взяти направлення від лікаря з уточненням попереднього діагнозу та уточненням МРТ-обстеження;
- підготувати за наявності результати попередніх досліджень та іншу медичну документацію;
- перед обстеженням можна їсти і пити (при процедурі без контрастування) у звичайному режимі, приймати лікарські препарати;
- якщо пацієнт страждає на тривожність, у нього може спостерігатися напад клаустрофобії. У такому разі перед початком дослідження варто прийняти заспокійливі препарати.
Якщо призначено МРТ із введенням контрастного препарату, необхідно щонайменше за 2-3 години до процедури утриматися від приймання їжі. Відмова від їжі потрібна для зменшення побічних реакцій після введення контрастної речовини для унеможливлення блювоти.
Як проходить МРТ гортані
Перед дослідженням, в кабінці для перевдягання, зніміть із себе всі металеві предмети, а саме: прикраси (каблучки, браслети, пірсинг), одяг із металевими деталями. Також залиште всі електронні предмети – телефон, годинник та електронні картки, адже магнітне поле апарата притягує всі феромагнітні предмети, та може зіпсувати електронні гаджети.
Пацієнт приймає горизонтальне положення і лежить нерухомо на столі томографа. Далі стіл томографа засувається в тунель апарата, а медперсонал залишає кабінет. Медпрацівник вибирає потрібний режим роботи томографа і запускає сканування. Під час роботи сканера буде чутно характерний гул, який іноді переривається клацанням. Всередині тунелю створюється потужне магнітне поле, яке, проходячи через тіло, відбивається від водневих протонів, що знаходяться в організмі людини.
Зворотне випромінювання проходить через датчики, які передають інформацію на комп’ютер і трансформуються в зображення, яке є кінцевим результатом обстеження. На ньому можна детально розглянути структуру гортані, щоб визначити патологію і виявити відхилення. Ви можете зв’язатися з медпраціником через мікрофон всередині апарата в разі появи дискомфорту або погіршення стану.
Апарат буде відразу ж вимкнений. Лаборант перебуває за комп’ютером, на екран якого виводяться в реальному часі отримані результати. У разі отримання нечітких зображень, вам будуть дані рекомендації, як себе поводити, щоб дослідження стало більш якісним, в деяких випадках може ухвалюватися рішення про припинення дослідження.
Після закінчення дослідження стіл висувають, пацієнт може встати і покинути кабінет. Час процедури залежить від розмірів досліджуваної зони і використання контрасту, зазвичай МР-сканування триває 20-30 хвилин (із введенням у вену контрастної речовини процедура триває довше).
Після закінчення сканування лікар вивчає отримані зображення і проводить аналіз результатів дослідження.
МРТ гортані ціна
Ви можете записатися на прийом у зручний для Вас день і час за телефоном нашої клініки.