МРТ черевної порожнини що входить
Томограф дає можливість зробити деталізовані зображення органів черевної порожнини:
- печінки;
- нирок і надниркових залоз;
- жовчного міхура і його проток;
- селезінки;
- лімфатичних вузлів;
- великих судин і м’яких тканин стінок живота.
МРТ черевної порожнини показання
МРТ органів черевної порожнини призначають за таких симптомів:
- больові відчуття в животі без певної причини;
- механічна жовтяниця невиявленої етіології;
- часте сечовипускання, виникнення неприємних відчуттів під час відвідування туалету;
- порушення травлення, тяжкість в епігастральній ділянці;
- різке зменшення ваги;
- зміна відтінку або об’єму сечі, поява слідів крові в ній;
- істотне підвищення деяких показників у крові (АСТ, АЛТ, білірубін та ін.);
МРТ черевної порожнини: що показує
МРТ черевної порожнини інформативне в таких випадках:
- виявлення злоякісних новоутворень у м’яких тканинах і органах черевної порожнини;
- захворювання печінки: пухлини, абсцес, цироз;
- патології нирок;
- пухлини підшлункової залози, панкреатит, панкреонекроз;
- механічна жовтяниця;
- запалення в жовчовивідних протоках і в жовчному міхурі;
- жовчнокам’яна хвороба;
- псевдокісти, кісти, метастази;
- скупчення вільної рідини (асцит);
- прояви ішемії;
- тромбози вен;
- аномалії внутрішніх органів;
- травматичні пошкодження (гематоми всередині органів);
- перед операціями – визначення тактики хірургічного втручання і після операцій – оцінка результатів і призначення лікування;
- контроль ефективності лікування онкологічних захворювань.
МРТ черевної порожнини з контрастом
МРТ з контрастом черевної порожнини дає можливість збільшити точність проведення дослідження. За допомогою внутрішньовенного введення контрастної речовини на основі гадолінію можна детальніше оцінювати кровоносні судини досліджуваної ділянки, визначити розміри і структуру патологічного утворення. Тому МРТ з контрастом часто призначають у разі підозри на злоякісні новоутворення. Контрастна речовина виводиться нирками і печінкою в нормі протягом 1-2 діб.
МРТ черевної порожнини протипоказання
Перед проведенням МРТ необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем і отримати направлення на цей вид обстеження. Протипоказання до досить безпечної процедури дослідження пов’язані саме з можливою взаємодією магнітного поля апарату з металевими предметами в організмі людини.
Основні протипоказання для дослідження методом МРТ:
- наявність металевих імплантів (за винятком титанових імплантів, які майже не взаємодіють з магнітним полем томографа);
- наявність кардіостимулятора;
- індивідуальна непереносимість контрасту;
- вага пацієнта понад 150 кг;
- перший триместр вагітності;
- клаустрофобія і психічні розлади, внаслідок яких неможливо забезпечити нерухомість тіла протягом тривалого часу. У такому разі МРТ-діагностику можна виконати тільки під наркозом;
- важка форма ниркової недостатності (при використанні контрастного посилення);
- грудне вигодовування з контрастуванням проводять тільки за умови призупинення вигодовування на 2-3 дні, за цей час контрастний препарат повністю виводиться з організму.
Підготовка до МРТ черевної порожнини
Спеціаліст нашої клініки обов’язково заздалегідь проінформує пацієнта про підготовку до МРТ черевної порожнини. Основні рекомендації для підготовки дослідження на апараті томографа:
за три доби перестати вживати їжу, яка провокує газоутворення (бобові, свіжі овочі та фрукти, випічку, газовану воду);
дослідження проводять натщесерце, останній прийом їжі за 3-4 години до МРТ;
можливий прийом спазмолітиків і проносних медикаментів за рекомендацією лікаря.
МРТ черевної порожнини як роблять
Перед дослідженням зніміть із себе всі металеві предмети, а саме: прикраси (каблучки, браслети, пірсинг), одяг із металевими деталями та застібками. Також залиште в кабінці для переодягання всі електронні предмети – телефон, годинник та електронні картки, адже магнітне поле апарата притягує всі феромагнітні предмети.
Процедура починається з інструктажу, потім пацієнт лягає на висувний стіл платформи. Далі стіл томографа автоматично засувається в тунель апарата, а медперсонал залишає кабінет. Лаборант вибирає потрібний режим роботи томографа і запускає сканування. Під час роботи сканер видає звуки у вигляді клацань і потріскувань, тому можна попросити вдягнути навушники або скористатися берушами.
Всередині тунелю створюється потужне магнітне поле, яке, проходячи через тіло, відбивається від водневих протонів, що знаходяться в організмі людини. Зворотне випромінювання проходить через датчики, які передають інформацію на комп’ютер і трансформуються в зображення, яке є кінцевим результатом обстеження. Ви можете зв’язатися з лаборантом через мікрофон усередині апарата в разі появи дискомфорту або погіршення стану. Зазвичай процедура переноситься добре.
Лаборант перебуває за комп’ютером, на екран якого виводяться в реальному часі отримані результати. Після закінчення дослідження стіл висувають, пацієнт може встати і покинути кабінет. Час процедури залежить від розмірів досліджуваної зони і використання контрасту, зазвичай МР-сканування триває 15-20 хвилин (із введенням у вену контрастної речовини процедура триває довше). Після закінчення сканування лікар вивчає результати отриманого зображення і проводить аналіз результатів дослідження.
МРТ черевної порожнини Київ
МРТ черевної порожнини зробити в Києві Ви можете в нашій сучасній діагностичній клініці TomoClinic, яка розташована за адресою вул. Юлії Здановської, 33/43. Наша клініка пропонує професійну медичну допомогу, в основі якої лежить високоспеціалізована експертна діагностика і лікування з дотриманням міжнародних стандартів.
МРТ черевної порожнини ціна Київ
Ціни на послуги TomoClinic дивіться у відповідному розділі сайту Ціни або можете дізнатися за номером телефону 0 800 338 629. Залишаючи заявку, вказуйте номер телефону у відповідному полі, наш співробітник зв’яжеться з Вами якомога швидше. Персонал клініки підбере зручний для Вас день і час обстеження, розповість про необхідну підготовку і про те, як проходить процедура.