КТ поперекового відділу хребта. Що показує?
Комп’ютерна томографія залишається “золотим стандартом” у діагностиці захворювань опорно-рухового апарату, зокрема і хребта. В основі методу – використання рентгенівських променів, які при проходженні крізь тканини та структури людського організму втрачають частину енергії, що залежить від густини та інших характеристик тканин. Різниця випромінювання, уловлювана спеціальним датчиком томографа, аналізується з допомогою потужного комп’ютера, на базі чого і вибудовується зображення досліджуваної області з великою кількістю зрізів.
Перевага комп’ютерної томографії – у чіткій візуалізації кісткових структур та найдрібніших елементів скелета, що забезпечує точне відображення хребців. За допомогою знімка можна оцінити стан хребетного каналу, міжхребцевих дисків та суглобів. КТ попереково-крижового відділу допомагає діагностувати переломи, дискогенну патологію, новоутворення, гематоми, запальні процеси та інші патологічні зміни.
Специфіка КТ даного відділу хребта полягає в тому, що фокус уваги зміщений на оцінку стану хребців та міжхребцевих дисків. У ряді випадків болючі відчуття в попереку можуть бути викликані патологією в грудному відділі хребта, при якій біль іррадіює в розташований нижче поперековий відділ. Тому раціонально зробити розширену КТ, що включає обстеження попереково-крижового та грудного відділів.
КТ поперекового відділу хребта. Коли показано?
Комп’ютерна томографія виконується за наявності діагностованих патологій або підозри на них, а саме:
- Переломи хребців;
- новоутворення хребта доброякісного та злоякісного характеру;
- Пухлини в сусідніх органах, які проростають у хребці;
- Остеохондроз;
- Спондильоз;
- Грижі міжхребцевих дисків та дископатії;
- Аномалії розвитку хребців;
- Нестабільність хребців;
- Ураження ревматичного походження;
- Остеопороз;
- Стеноз хребетного каналу;
До методу КТ вдаються, коли потрібно знайти причину порушення постави, оцінити стан хребта після травми чи операції, диференціювати захворювання і діагностувати вроджені аномалії.
КТ поперекового відділу хребта. Протипоказання
Метод КТ ґрунтується на застосуванні рентгенівських променів, що накладають певні обмеження на виконання дослідження. У яких випадках не роблять комп’ютерну томографію попереку та крижів?
- Вагітність пацієнтки;
- Грудне вигодовування.
КТ з контрастом протипоказано за наявності захворювань щитовидної залози, цукрового діабету, ниркової недостатності та алергії на йодовмісні препарати.
Побоювання закритого простору не стане перешкодою до дослідження в TomoClinic. Для діагностики у стінах нашого закладу використовується швидкий комп’ютерний томограф Toshiba Aquilion ONE на 640 зрізів, який мінімізує час знаходження пацієнта в гентрі апарату. Більше того, така конфігурація апарату дозволяє обстежити пацієнтів із надмірною вагою (до 180 кг).
КТ поперекового відділу хребта. Як роблять?
Підготовка до КТ попереково-крижового відділу не потрібна. З собою пацієнт має взяти направлення на томографію, витяг із історії хвороби, результати та описи минулих досліджень.
Безпосередньо перед процедурою необхідно зняти металеві предмети та прикраси з ділянки обстеження. Далі пацієнт лягає на рухомий стіл томографаа; під час сканування важливо не рухатись, щоб забезпечити високу точність зображень. Персонал знаходиться у сусідньому приміщенні та контролює процес.
КТ чи МРТ поперекового відділу хребта?
Метод КТ найбільш інформативний для дослідження кісток: на зображенні відображаються найдрібніші елементи. КТ поперекового відділу хребта вважається оптимальною для діагностики хребта. Висока деталізація зображень дозволяє визначити напрямок та товщину кісткових балок, щільність кісток та інші показники. Також у ході обстеження виявляються патології хребетного каналу.
Щоб записатися на КТ поперекового відділу хребта, зателефонуйте за номером 0 800 331 246 або скористайтесь формою запису на сайті.
Література: The Lumbar Spine. (2004). Великобританія: Lippincott Williams & Wilkins. Джерело: https://www.google.com.ua/books/