Показання до КТ грудної клітки:
- онкоскринінг;
- травми та поранення на рівні грудної клітки;
- зміни легеневої тканини;
- вільні й обмежені скупчення рідини;
- перед- або післяопераційна діагностика;
- контроль проведених лікувальних заходів тощо.
Симптоми, при яких може бути необхідна КТ грудної клітки:
- тривалий кашель нез’ясованої етіології;
- задишка;
- кровохаркання;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- підозри на онкологічні захворювання тощо.
У разі наявності вищевказаних симптомів обов’язково потрібен огляд лікарем-клініцистом для визначення обсягу досліджень, необхідних для постановки діагнозу.
КТ ОГК допомагає діагностувати такі захворювання, як:
- Пневмонія
- Лімфаденопатія
- Бронхоектазія
- Аневризма аорти
- ТЕЛА
- Мукоцеле
- Рак легенів
- Рак стравоходу
- Туберкульоз тощо
КТ органів грудної порожнини незамінне під час діагностики пухлин, метастатичних процесів. У разі підозри на онкологічне захворювання молочних залоз лікар-мамолог призначає дослідження для уточнення поширення процесу та наявності/відсутності метастатичного ураження. Також можуть використовуватися вузькоспрямовані дослідження — КТ стравоходу, КТ ребер, КТ легенів тощо.
Комп’ютерна томографія грудної клітки є доступним і малоінвазивним методом діагностики з мінімальними ризиками опромінення. Проте існує низка обмежень для проведення томографії органів грудної клітки, поміж яких:
- наявність алергії на йод;
- маса пацієнта понад 200 кг;
- наявність металевих імплантів;
- вагітність і період лактації;
- вікові обмеження (діти до 14 років);
- клаустрофобія;
- психічні розлади.
Але всі можливі обмеження та протипоказання для КТ грудної клітки окремо розглядаються лікарем, котрий оформлює направлення на дослідження.
КТ ОГК із контрастуванням проводять усім, крім пацієнтів з алергічними реакціями на йод. Обмеження існують для пацієнтів із вираженими порушеннями функцій нирок, цукровим діабетом у разі вживання препаратів метформіну.
Як проходить КТ грудної клітки у Києві в TomoClinic
Підготовка до КТ грудної клітки без контрастуючої речовини не вимагає спеціальної підготовки. Безпосередньо перед дослідженням пацієнта просять зняти з тіла металеві аксесуари, розташовані на рівні дослідження.
Якщо заплановане проведення КТ органів грудей із контрастом, то за 4–6 годин до дослідження потрібно відмовитися від пиття та вживання їжі. Перед томографією з контрастуванням пацієнти здають аналіз на креатинін.
Дослідження проводиться в легкому одязі без металевих елементів на рівні грудної клітки. Пацієнт лягає на стіл томографа, який рухається в арці сканера. Медичний персонал перебуває в суміжній кімнаті та стежить за процедурою. За командою пацієнт затримує дихання. Для отримання чітких знімків важливо весь час не рухатися.
Під час проведення КТ із внутрішньовенним болюсним контрастуванням пацієнту безпосередньо перед дослідженням підключають інжектор, через який вводять контрастну речовину.
Результати та розшифрування КТ грудної клітки
У TomoClinic КТ проводиться на комп’ютерних томографах експертного класу, що дає змогу отримати високоякісні зображення. У найдрібніших подробицях візуалізуються патологічні утворення, ділянки інфільтрації, скупчення рідин, пошкодження, вроджені аномалії тощо.
Протягом 24 робочих годин пацієнт отримує розшифровку результатів, знімки та висновок лікаря.
Переваги КТ органів грудної клітки в нашій клініці
- Сучасне обладнання експерт-класу.
- Висока точність діагностики.
- Висококваліфіковані фахівці.
- Мінімальне променеве навантаження.
- Виявлення важких захворювань на ранніх стадіях.
- Можливість провести КТ у нічний час.
- Доступна вартість КТ грудної клітки.
Лікарі
Зробити КТ грудної клітки в Києві в Голосіївському районі просто! Для цього потрібно залишити заявку або зателефонувати за номерами, вказаними на сайті, і наш оператор запише вас на консультацію та обстеження, відповість на всі виниклі запитання. Пам’ятайте — успіх лікування повністю залежить від своєчасної та правильної діагностики!
Послуги та процедури