Гінеколог-онколог. Що лікує?
Захворюваність на рак шийки матки та інші пухлинні захворювання репродуктивної системи зростає рік у рік. Попередити розвиток онкології та розпочати своєчасне лікування дозволить спостереження у профільного фахівця та проходження щорічних скринінгів після консультації онкогінеколога.
Гінеколог-онколог – це лікар, у спектр завдань якого входить дослідження виявлених ракових захворювань, підбір оптимальних схем лікування. Онкогінеколог вивчає механізми розвитку онкології репродуктивної системи та в ході консультації призначає профілактичні заходи для запобігання патології.
Симптоми онкології у гінекології
Прояви ракових хвороб гінекологічного спектру непросто диференціювати, оскільки ознаки часто схожі на те, як протікає запальний процес чи провляється гормональний дисбаланс. Тим не менш, є деякі симптоми онкології з гінекології, при виявленні яких потрібно відразу записатися на консультацію до онкогінеколога:
- Кров’янисті виділення поза менструальним циклом: після завершення менструацій, після статевого акту, при настанні менопаузи;
- Занадто рясні або, навпаки, мізерні виділення при менструації, їх змінена тривалість;
- Поява специфічного кольору чи запаху виділень;
- Відсутність місячних, нерегулярний цикл;
- Неприємні відчуття, болючість у ділянці малого тазу, розвираючі відчуття у ділянці сечового міхура, кишечника;
- Відчуття часткового випорожнення сечового міхура або кишечника при поході до туалету;
- Біль при статевому акті;
- Тягнучівідчуття внизу живота;
- Змінений колір, текстура шкіри зовнішніх статевих органів;
- Поява сверблячки, болю, виразок на поверхні зовнішніх статевих органів;
- Збільшення лімфатичних вузлів, розташованих у паху;
- Приєднання симптомів, характерних на пізніх стадіях онкології – слабкість, млявість, стрімка втрата ваги, поганий апетит, постійна гіпертермія.
Поява цих та інших ознак онкології з гінекології – сигнал, щоб записатися на консультацію до компетентного фахівця онкогінеколога у терміновому порядку. Кваліфікований лікар TomoClinic веде прийом пацієнтів: відгуки про онкогінеколога у Києві підтверджують високий рівень сервісу та компетенції професіоналів.
Онкологічні захворювання у гінекології
Перераховані вище симптоми можуть вказувати на розвиток таких захворювань:
- Рак шийки матки;
- Рак яєчників;
- Рак вульви;
- Фіброміома матки;
- Гіперплазія шийки матки;
- Ендометріоз;
- Поліпоз;
- Крауроз вульви;
- Лейкоплакія вульви.
Ці та інші пухлинні захворювання майже не сигналізують про себе на ранніх етапах, викликаючи дискомфорт і болючість на пізніших стадіях. Тим не менш, виявити навіть передракові стани на консультації онкогінеколога можливо, вдаючись до сучасних методів дослідження. Актуальність профілактичних оглядів та консультацій в онкогінеколога обумовлена тим, що початок лікування раку на ранньому етапі дає найбільш сприятливий прогноз. Часто є можливість видалити новоутворення в ході органозберігаючих операцій, що особливо важливо для пацієнток, що не народжували. Рання діагностика онкологічних патологій у гінекології передбачає онкоскринінг – регулярне проходження профоглядів та досліджень.
Консультація онкогінеколога: хто входить до групи ризику
Регулярні профогляди в онкогінеколога показані жінкам із групи ризику, а саме:
- Пацієнткам віком 30 років та старше.
- На початку місячних у віці раніше 12 років.
- При частій зміні статевих партнерів.
- Є прояви ВПЛ – наявні папіломи, кондиломи на зовнішніх та внутрішніх статевих органах, інших ділянках тіла.
- Діагностовані раніше передракові стани (гіперплазія шийки матки, лейкоплакію піхви, крауроз вульви тощо).
- Ракові захворювання репродуктивної системи у сімейному анамнезі – у найближчих родичок.
Консультація онколога-гінеколога у TomoClinic – це компетентна медична допомога у діагностуванні та лікуванні онкологічних захворювань. Крім того, звертаючись до наших онкогінекологів, пацієнт отримає другу думку про характер порушення та прогнози лікування патології, затверджену на консиліумі фахівців у галузі онкології, гінекології та суміжних напрямків.
Консультація онколога-гінеколога: як проходить
На прийомі в онколога-гінеколога в Києві пацієнтка розповідає про наявні скарги та симптоми, тривалість менструального циклу тощо. Для точного діагностування та розуміння картини онкогінекологу необхідні відомості про хвороби, якими пацієнтками хворіла в минулому, перебіг вагітності та пологів (якщо такі були), а також сімейний анамнез. Жінка має повідомити про прийом препаратів та, зокрема, гормональних медикаментів. Якщо є результати раніше проведених обстежень та висновків фахівців, потрібно обов’язково взяти їх із собою на консультацію онкогінеколога.
Обов’язковий етап консультації – огляд на гінекологічному кріслі із бімануальним обстеженням статевих органів. У ході його проводиться забір мазка для цитологічного дослідження. На підставі даних гінеколог-онколог Києва може призначити ряд обстежень.
Онкологія в гінекології: методи діагностики
Для уточнення та встановлення діагнозу онколог-гінеколог Києва може призначити такі дослідження:
- Біопсія – лабораторний аналіз зразків тканин, одержаних у результаті пункції.
- Діагностична лапароскопія – малоінвазивне обстеження внутрішніх статевих органів через невеликі розрізи у шкірному покриві;
- Гістероскопія – діагностичне дослідження, показане в разі підозри на внутрішньоматкові пухлини доброякісного чи злоякісного характеру;
- КТ – метод неінвазивної діагностики органів малого тазу, принцип дії якого – використання рентгенівського випромінювання;
- МРТ – метод дослідження, що дозволяє оцінити структуру та стан тканин прямої кишки, кровоносних судин, сечового міхура, лімфатичних вузлів, жирової клітковини, матки, придатків та яєчників.
Часто для достовірної діагностики та уточнення діагнозу з онкології необхідно проведення кількох досліджень, які підбирає лише фахівець, враховуючи клінічну картину.
Лікування онкології у гінекології
Для лікування онкологічних захворювань використовуються такі методи:
- Хірургічний – з акцентом на органозберігаючих втручаннях, якщо це дозволяє перебіг захворювання. При можливості для збереження функціональності жіночої репродуктивної системи лікарі використовують лапароскопічні операції, які є як більш щадними;
Хіміотерапія – введення спеціальних хімічних сильнодіючих препаратів в організм для боротьби з раковими клітинами;
- Радіотерапія – лікування новоутворень гінекологічного спектру за допомогою високоенергетичного випромінювання, що дозволяє зменшити розмір пухлини перед операцією або знизити больовий синдром;
- Таргетна терапія – прицільна дія на ракові пухлини, принцип якої полягає у сигнальному опроміненні злоякісних клітин;
- Імунотерапія – лікування ракових захворювань шляхом посилення захисної функції організму.
У більшості випадків хірургічний метод комбінують з іншими методиками боротьби з раком, залежно від типу, розмірів пухлини, стадії та інших факторів.
У медичному центрі TomoClinic на пацієнтів на консультації чекають компетентні, досвідчені фахівці-онкогінекологи. Застосування передових методів діагностики та лікувальних схем, що підбираються з урахуванням індивідуального стану та клінічної картини, дозволяє ефективно боротися з онкологічними патологіями. Запис по телефону чи через форму на сайті.
Література: Berek & Hacker’s Gynecologic Oncology. (2010). Великобритания: Wolters Kluwer/Lippincott Williams & Wilkins Health. Джерело: https://www.google.com.ua/books/