Лікар-ендокринолог в Києві: які захворювання лікує
Записатися до хорошого ендокринолога в Києві можна, зателефонувавши до медичного центру TomoClinic. Наш фахівець досліджує механізми розвитку та причини ендокринних хвороб, діагностує захворювання та підбирає оптимальні схеми лікування, займається питаннями профілактики гормональних порушень.
Що лікує ендокринолог?
- Хвороби щитоподібної залози (гіпотиреоз, тиреотоксикоз, вузловий зоб, аутоімунний тиреоїдит та ін.);
- Нейроендокринні патології (хвороба Іценко-Кушинга, акрогемалія, гіперпролактинемічний синдром);
- Порушення вуглеводного обміну (цукровий діабет I-II типів);
- Патологічні зміни в наднирниках;
- Безплідність ендокринного генезу;
- Порушення метаболізму, ожиріння;
- Віковий андрогенний дефіцит у чоловіків (лікування проводиться разом з урологом);
- Вікова гіперандрогенія у жінок (ендокринолог займається лікуванням у парі з гінекологом).
Ці та низку інших хвороб лікує ендокринолог. Серед обтяжливих факторів:
- Радіація;
- Хронічні захворювання ендокринної системи;
- Спадковість;
- Синдром множинної ендокринної неоплазії;
- Порушення в генезі секреторних залоз.
Коли потрібно записатися на прийом ендокринолога
Симптоматика ендокринних захворювань неспецифічна і схожа з ознаками низки інших хвороб. Пацієнти вчасно не звертають увагу на тривожні передвісники патологій ще й через слабку вираженість симптомів, що призводить до розвитку захворювань та серйозніших наслідків.
Що може свідчити про ендокринні порушення?
- Часта слабкість, млявість, втомлюваність;
- Тремтіння кінцівок;
- Порушення менструального циклу;
- Неправильний серцевий ритм;
- Підвищене потовиділення;
- Погіршення стану шкірного покриву, волосся, нігтів;
- Втрата волосся (алопеція), ріст волосяного покриву за чоловічим типом у жінок;
- Поганий апетит;
- Різкі коливання ваги в більший або менший бік;
- Порушення концентрації, уваги, памʼяті;
- Часті респіраторні захворювання;
- Зміна тиску;
- Проблеми з сечовиділенням;
- Випадіння зубів;
- Розвиток гнійних виразок на шкірі.
При появі цих та деяких інших симптомів варто записатися на консультацію ендокринолога в Києві. Крім того, регулярний нагляд у фахівця потрібен при захворюваннях органів зору, проблемах урологічного та гінекологічного спектру, злоякісних пухлинах.
Як діагностують ендокринні захворювання
Для встановлення точного діагнозу ендокринолог на консультації в Києві фіксує скарги пацієнта, дізнається про спосіб життя, історію хвороб в родині. Враховуючи отриману інформацію, фахівець видає направлення на лабораторні та інструментальні дослідження, аби правильно діагностувати порушення. Це можуть бути призначення на:
- Аналіз крові на гормони;
- УЗД щитоподібної залози, підшлункової залози, наднирників тощо;
- Рентгенографію;
- КТ;
- Біопсію – взяття невеликої частини тканини для проведення гістологічного дослідження.
Лабораторна діагностика є ключовою для розуміння природи ендокринних порушень у пацієнта. Аналіз вмісту та рівня гормонів у крові дозволяє визначити, функціонування яких саме органів та залоз порушені.
Які типи лабораторних досліджень для визначення гормонів можуть проводитися?
- Щитоподібної залози – Т3, Т4;
- Наднирників – альдостерон, кортизол, адреналін;
- Підшлункової залози – інсулін;
- Яєчників – естрогени, андрогени;
- Гіпофіз – вазопресин, окситоцин, АКТГ.
Лікар ендокринолог в Києві може призначити ультразвукове дослідження, з допомогою якого виявляють зміни в структурі органів, гіперплазію, пухлинні утворення тощо. Рентгенографія, КТ, біопсію призначають рідше, якщо є необхідність уточнення діагнозу. Зокрема, біопсія показана для гістологічного дослідження зразка біоматеріалу, якщо є підозри на злоякісний характер новоутворення.
Лікування у ендокринолога
Метод та схема лікування ендокринного порушення залежить від діагнозу, причини захворювання, локалізації порушення, індивідуальних особливостей організму. Майже в усіх випадках для нормалізації стану необхідним є корегування способу життя і харчування від дієтолога-ендокринолога в Києві, і підібрана схема складається з урахуванням результатів обстежень.
В нашому центрі лікування відбувається двома методами:
- Консервативно – прийом гормональних препаратів для усунення причин порушень та відновлення нормального гормонального балансу. Гормональна терапія дозволяє відновити дефіцит гормонів та знизити завищені показники. Лікування проводиться вдома, а для контролю ефективності призначають лабораторні аналізи;
- Оперативно. Хірург-ендокринолог в Києві проводить операції з видалення новоутворень на щитоподібній, підшлунковій, паращитоподібних залозах, наднирниках, лімфатичних вузлів шиї, утворень в молочних та статевих залозах. Для хірургічного втручання лікар використовує консервативний метод лапаротомії чи малоінвазивні методики (ендоскопії, лапароскопії).
Чому потрібно звернутися до центру TomoClinic
Отримати кваліфіковану медичну допомогу при порушеннях ендокринного характеру можна в TomoClinic. На базі нашого центру створено потужний напрямок, завданням якого є лікування, вивчення причин ендокринних хвороб та їх профілактика. Ми пропонуємо комплексне обстеження, що допоможе встановити точний діагноз. Досвідчені, кваліфіковані фахівці визначать причину захворювання, підберуть ефективний та щадний метод лікування, нададуть рекомендації щодо корегування способу життя та профілактики патології.
Відгуки про ендокринолога в Києві, що веде прийом в центрі TomoClinic, підтверджують кваліфікацію, глибоку теоретичну та практичну базу, націленість лікарів на одужання пацієнта.
Лікування ендокринних захворювань в онкохворих пацієнтів
Окремим напрямком роботи фахівців TomoClinic є лікування ендокринних захворювань онкохворих пацієнтів. Для боротьби з патологіями використовується досвід кількох медичних дисциплін – ендокринології, онкології, хірургії, гінекології, гастроентерології тощо.
Симптоматика пухлин, що розвиваються в секреторній системі, досить різноманітна та схожа з ознаками інших хвороб. Тож визначити діагноз та призначити ефективне лікування фахівець зможе після комплексної діагностики.
Коли слід записатися на прийом до онколога-ендокринолога?
- Біль в ділянці розташування залози;
- Відчуття кому в горлі;
- Поява ущільнень;
- Тремор;
- Порушення менструального циклу;
- Ознаки підвищення цукру в крові (сухість в роті, спрага, сильне сечовиділення);
- Погіршення зору;
- Ускладнене дихання;
- Кашель без ознак застуди;
- Різкий набір чи втрата ваги;
- Труднощі з плануванням дитини;
- Порушене сечовипускання.
Після комплексного обстеження та встановлення діагнозу призначається лікування. Для боротьби із ендокринними захворюваннями онкохворих пацієнтів лікарі застосовують хірургічне втручання, за необхідності призначають курси хіміотерапії, променевої терапії, гормональної терапії.