Головна/Які симптоми онкології?
Дмитро Чернявський
Дмитро Чернявський
05.06.2024
Лікування

Які симптоми онкології?

Які симптоми онкології?

Особливості ракових клітин

Через наявність мутацій, ракові клітини поводять себе не так як здорові клітини. Вони:

– діляться безконтрольно;
– ігнорують сигнали, що кажуть їм припинити ділення та померти, коли вони мають це зробити;
– погано тримаються разом та можуть розповсюджуватись в інші частини тіла через кров та лімфатичну систему;
– проростають у тканини та органи, руйнуючи їх.

Коли ракові клітини діляться, пухлина росте. Вони мають ті ж потреби, що  й нормальні клітини. Для їхнього росту та виживання потрібне кровопостачання, яке приносить кисень та поживні речовини.
Маленькі пухлини можуть брати необхідні речовини з ближніх кровоносних судин. Проте коли пухлина зростає, вона потребує більше крові, щоб доставляти кисень та поживні речовини до ракових клітин. Ці клітини відправляють сигнали пухлині та спонукають будувати нові кровоносні судини. Це називається ангіогенез. Він є однією з причин росту та збільшення пухлини.

Більшість людей дізнаються про свій страшний діагноз лише тоді, коли вилікувати хворобу вже дуже складно чи неможливо. Адже, на жаль, рак підступний і часто розвивається непомітно і не дає про себе знати ні болями, ні якимись особливими симптомами. А на звичайні нездужання не всі звертають увагу. Проте, сильна слабкість, стомлюваність, підвищена температура, різка втрата маси тіла, зниження апетиту – це тривожні дзвіночки.

Лікарі виділяють три групи симптомів онкологічних захворювань:

1 Безрезультатне лікування хвороб. Якщо людина довгий час безуспішно лікується від якоїсь хвороби, чи то пневмонія, виразка шлунка чи запалення сечового міхура, але поліпшення не відбувається, варто звернути на це особливу увагу.
2 Малі прояви. Втома, знижена працездатність, постійне відчуття дискомфорту, зниження інтересу до довкілля.
3 Розростання тканин. Якщо при пальпації або огляді помітна деформація або асиметрія частини тіла.
Тим не менш, якщо ви знайшли у себе на тілі ущільнення, не варто панікувати, це не обов’язково рак. Але якщо ви виявили у себе симптоми, то вам безперечно варто негайно звернутися до лікаря.

Симптоми раку, на які пацієнту потрібно звернути увагу та звернутися до лікаря для обстеження:

  • Різка втрата ваги. Якщо протягом короткого часу ви без причин схудли на понад 5 кг, негайно відвідайте лікаря.
  • Втомлюваність та слабкість. Це, мабуть, найголовніші ознаки онкологічного захворювання, характерні для будь-якого виду раку. Проте багато людей їх ігнорують.
  • Дерматологічні ознаки для раку шкіри чи онкології внутрішніх органів: потемніння, почервоніння, пожовтіння шкіри, свербіж. Зміна розміру, кольору, товщини, форми родимок, а також виникнення ран або виразок, які не піддаються терапії.
  • Неперервний кашель, кров’яні згустки в харкотинні, незвичайні виділення, кровотечі, домішки крові в калових масах, сечі, вагінальні кровотечі в жінок — це може бути проявом раку, але не обов’язково. Тримати все під контролем допоможуть тільки систематичні планові обстеження у вашого лікаря.
  • Біль у кістках, якщо злоякісні новоутворення виникають у кістковій тканині.
  • Порушення функціонування сечового міхура та розлади випорожнень. Слід звернутися до фахівця, якщо ви страждаєте на постійні закрепи або, навпаки, діарею. Насторожити повинні й такі зміни, як болючість при випорожненні, частіше або рідкісне сечовипускання.

За наявності вищеперелічених симптомів негайно зверніться до лікаря 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜!

📲 𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑 – запис на безоплатну консультацію.

📍м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – це одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму у будь-який час. Цей ворог безжалісний до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни […]

chernyavsky
Дмитро Чернявський
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

На жаль, немає універсального “найкращого” методу лікування раку, оскільки кожен випадок є унікальним. Лікування раку ґрунтується на індивідуальних характеристиках пацієнта, типі раку, стадії захворювання та інших факторах. Вибір методу лікування зазвичай вимагає консультації медичного колективу та урахування останніх досягнень сучасної медицини. Тому важливо отримати професійну консультацію від лікаря, який зможе розглянути всі можливі варіанти та […]

krulko
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – лідер з використання сучасних методів та технологій, які дозволяють отримати найкращі результати у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – лідер з використання сучасних методів та технологій, які дозволяють отримати найкращі результати у боротьбі з онкологічними захворюваннями.

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 пропонує своїм пацієнтам найсучасніші, з доступних в світі, технологій лікування раку: променева терапія; томотерапія; хіміотерапія; таргетна терапія; імунотерапія; хірургія; радіохірургія; емболізація; лікування болю; паліативна допомога. Таргетна терапія Почала розвиватися наприкінці 20 ст. – і в 2010-х роках стала використовуватися при лікуванні багатьох типів раку. Молекулярна діагностика У 2014 і 2019 рр. з’явилися тести (MSK-IMPACT […]

kuhar
Алла Кухар
Популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 Київ про МРТ Лікування
13.06.2024

Популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 Київ про МРТ

Що таке МРТ Магнітно-резонансна томографія — це тип неінвазивного медичного дослідження, в результаті якого можна отримати детальне зображення людського організму. Апарат МРТ працює за допомогою ядерного магнітного резонансу. Процедура найбільш ефективна для дослідження м’яких тканин. Який принцип роботи МРТ Принцип роботи МРТ полягає в використанні сильного магнітного поля. Під впливом магнітно-резонансного томографа ядро атома водню […]

лікар 5
Віталій Ковальов
До верху