Головна/Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування
Алла Кухар
Алла Кухар
23.05.2024
Лікування

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлини головного мозку – це гетерогенна група різних внутрішньочерепних новоутворень, доброякісних або злоякісних, виникаючих внаслідок запуску процесу аномального неконтрольованого ділення клітин, які у минулому були нормальними складовими самої тканини мозку, кровоносних судин мозку, черепномозкових нервів, мозкових оболонок, черепа, залізистих утворень мозку або що виникають внаслідок метастазування первинної пухлини, що знаходиться в інший орган.

Серед причин розвитку пухлин головного мозку є генетична схильність організму та вплив онкогенних вірусів. Також розглядають вплив іонізуючого випромінювання та хімічних канцерогенів.
Симптоми пухлини головного мозку різняться залежно від типу, розміру і точного розміщення.

Основні симптоми раку головного мозку

Будь-яка пухлина, утворена в мозку, тисне на мозкову тканину, що викликає підвищений внутрішньочерепний тиск і сприяє виникненню таких симптомів:

  • Головний біль, часто розпираючого характеру;
  • Нудота, блювота, яка тимчасово дає полегшення;
  • Двоїння в очах;
  • Запаморочення;
  • Порушення свідомості;
  • Геміпарез (параліч руки і ноги з одного боку);
  • Судоми.

Лікування пухлини головного мозку у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜

Лікування пухлин головного мозку – одне з найбільш складних завдань.

В своїй роботі ми суворо дотримуємося міжнародних протоколів, які показали свою ефективність в численних клінічних дослідженнях.

Для боротьби з цією онкологічною хворобою у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 використовуються:

  • хірургічне лікування;
  • променева терапія;
  • хімієтерапія;
  • консервативне лікування.

✔️Хірургічне лікування – класичний метод боротьби з раком головного мозку. Проведення операції на ранній стадії розвитку хвороби підвищує шанси пацієнта на повне одужання.
✔️Променева та хіміотерапія застосовуються для того, щоб зменшити розміри пухлини та запобігти її розростанню.
Курс променевої терапії призначають майже всім пацієнтам після видалення пухлини. Він необхідний для знищення онкологічних клітин, які видалити хірургічно неможливо. Променеве лікування вбиває і злоякісні клітини, що могли залишитися в організмі після операції.
✔️Хімієтерапія може бути самостійним або додатковим методом лікування скупчення аномальних клітин у мозкових структурах. Дія хімієпрепаратів спрямована на знищення злоякісних клітин і на зупинку метастазування.
✔️Консервативна терапія при онкології мозку має допоміжний характер і призначається для зниження тиску пухлини на мозкові тканини та для зменшення симптомів. Таке лікування включає приймання знеболювальних, протиблювотних, седативних і психотропних засобів. Аби зменшити набряклість мозку, пацієнту прописують глюкокортикостероїди. Важливо розуміти і те, що консервативний метод надає тимчасове полегшення та не усуває причину хвороби. Як додаткова терапія, медикаментозне лікування помітно покращує якість життя хворого.

Вибір курсу лікувальних заходів залежить від виду пухлини, стадії її розвитку та місця локалізації. У 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 для кожного пацієнта підбирається індивідуальна схема лікування, також враховуються тяжкість стану хворого та його хронічні захворювання. Боротьбі з останніми, у межах лікування пухлини, відводиться важлива роль – суміжні фахівці прописують схеми лікування супутніх патологій.

Чим раніше виявлена пухлина, тим сприятливіший прогноз лікування. Потрібно уважно ставитися до власного здоров’я та при появі найменших підозр необхідно терміново звертатися за допомогою до 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜.

☎️ 𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑 – запис на БЕЗКОШТОВНУ консультацію онколога.

📍м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Лікування раку молочної залози Лікування
29.08.2024

Лікування раку молочної залози

Лікування раку молочної залози у TomoClinic ґрунтується на використанні передових методів та індивідуальному підході до кожного пацієнта. Основні методи лікування включають хірургічне втручання, хіміотерапію, променеву терапію, таргетну терапію. Хірургічне лікування раку молочної залози може бути органозберігаючим або радикальним. Органозберігаючі операції, такі як лампектомія, дозволяють видалити пухлину з мінімальною втратою здорової тканини молочної залози, що зберігає […]

Антон Кабаков
Антон Кабаков
Чи можливо повністю вилікувати рак? Лікування
19.08.2024

Чи можливо повністю вилікувати рак?

Рак є однією з найбільш складних і серйозних хвороб, з якою стикається сучасна медицина. Важливе питання, яке хвилює багатьох, — чи можливо повністю вилікувати рак? Повністю вилікувати онкозахворювання, на жаль, неможливо. Це пов’язано з природою хвороби та складністю її лікування. Навіть після успішного проходження терапії завжди залишається ризик, що окремі ракові клітини можуть залишитися в […]

krulko
Степан Крулько
Як вчасно виявити рак: Основні симптоми, обстеження та поради для ранньої діагностики Лікування
13.08.2024

Як вчасно виявити рак: Основні симптоми, обстеження та поради для ранньої діагностики

Вчасне виявлення онкології є критично важливим для успішного лікування, оскільки на ранніх стадіях хвороба часто протікає безсимптомно. Однак, існують певні ознаки, які можуть свідчити про розвиток онкологічного захворювання. Зміни в організмі, які не варто ігнорувати, включають утворення пухлин або вузлів, що раптово з’являються або змінюються в розмірах. Важливі також зміни в шкірних покривах, такі як […]

bahmatska
Олена Бахмацька
Чому рак повертається? Лікування
9.08.2024

Чому рак повертається?

Повторне виникнення онкологічного захворювання після проходження лікування – це один з найбільших викликів, з яким може зіткнутися пацієнт. Коли здається, що найгірше залишилося позаду, хвороба може знову дати про себе знати. Чому таке відбувається, і як можна знизити ймовірність рецидиву? Рецидив онкології часто трапляється через те, що під час першого етапу лікування деякі злоякісні клітини […]

karaskov
Дмитро Караськов
До верху