Головна/Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування
Алла Кухар
Алла Кухар
23.05.2024
Лікування

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлини головного мозку – це гетерогенна група різних внутрішньочерепних новоутворень, доброякісних або злоякісних, виникаючих внаслідок запуску процесу аномального неконтрольованого ділення клітин, які у минулому були нормальними складовими самої тканини мозку, кровоносних судин мозку, черепномозкових нервів, мозкових оболонок, черепа, залізистих утворень мозку або що виникають внаслідок метастазування первинної пухлини, що знаходиться в інший орган.

Серед причин розвитку пухлин головного мозку є генетична схильність організму та вплив онкогенних вірусів. Також розглядають вплив іонізуючого випромінювання та хімічних канцерогенів.
Симптоми пухлини головного мозку різняться залежно від типу, розміру і точного розміщення.

Основні симптоми раку головного мозку

Будь-яка пухлина, утворена в мозку, тисне на мозкову тканину, що викликає підвищений внутрішньочерепний тиск і сприяє виникненню таких симптомів:

 • Головний біль, часто розпираючого характеру;
 • Нудота, блювота, яка тимчасово дає полегшення;
 • Двоїння в очах;
 • Запаморочення;
 • Порушення свідомості;
 • Геміпарез (параліч руки і ноги з одного боку);
 • Судоми.

Лікування пухлини головного мозку у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜

Лікування пухлин головного мозку – одне з найбільш складних завдань.

В своїй роботі ми суворо дотримуємося міжнародних протоколів, які показали свою ефективність в численних клінічних дослідженнях.

Для боротьби з цією онкологічною хворобою у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 використовуються:

 • хірургічне лікування;
 • променева терапія;
 • хімієтерапія;
 • консервативне лікування.

✔️Хірургічне лікування – класичний метод боротьби з раком головного мозку. Проведення операції на ранній стадії розвитку хвороби підвищує шанси пацієнта на повне одужання.
✔️Променева та хіміотерапія застосовуються для того, щоб зменшити розміри пухлини та запобігти її розростанню.
Курс променевої терапії призначають майже всім пацієнтам після видалення пухлини. Він необхідний для знищення онкологічних клітин, які видалити хірургічно неможливо. Променеве лікування вбиває і злоякісні клітини, що могли залишитися в організмі після операції.
✔️Хімієтерапія може бути самостійним або додатковим методом лікування скупчення аномальних клітин у мозкових структурах. Дія хімієпрепаратів спрямована на знищення злоякісних клітин і на зупинку метастазування.
✔️Консервативна терапія при онкології мозку має допоміжний характер і призначається для зниження тиску пухлини на мозкові тканини та для зменшення симптомів. Таке лікування включає приймання знеболювальних, протиблювотних, седативних і психотропних засобів. Аби зменшити набряклість мозку, пацієнту прописують глюкокортикостероїди. Важливо розуміти і те, що консервативний метод надає тимчасове полегшення та не усуває причину хвороби. Як додаткова терапія, медикаментозне лікування помітно покращує якість життя хворого.

Вибір курсу лікувальних заходів залежить від виду пухлини, стадії її розвитку та місця локалізації. У 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 для кожного пацієнта підбирається індивідуальна схема лікування, також враховуються тяжкість стану хворого та його хронічні захворювання. Боротьбі з останніми, у межах лікування пухлини, відводиться важлива роль – суміжні фахівці прописують схеми лікування супутніх патологій.

Чим раніше виявлена пухлина, тим сприятливіший прогноз лікування. Потрібно уважно ставитися до власного здоров’я та при появі найменших підозр необхідно терміново звертатися за допомогою до 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜.

☎️ 𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑 – запис на БЕЗКОШТОВНУ консультацію онколога.

📍м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – це одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму у будь-який час. Цей ворог безжалісний до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни […]

chernyavsky
Дмитро Чернявський
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

На жаль, немає універсального “найкращого” методу лікування раку, оскільки кожен випадок є унікальним. Лікування раку ґрунтується на індивідуальних характеристиках пацієнта, типі раку, стадії захворювання та інших факторах. Вибір методу лікування зазвичай вимагає консультації медичного колективу та урахування останніх досягнень сучасної медицини. Тому важливо отримати професійну консультацію від лікаря, який зможе розглянути всі можливі варіанти та […]

krulko
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – лідер з використання сучасних методів та технологій, які дозволяють отримати найкращі результати у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – лідер з використання сучасних методів та технологій, які дозволяють отримати найкращі результати у боротьбі з онкологічними захворюваннями.

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 пропонує своїм пацієнтам найсучасніші, з доступних в світі, технологій лікування раку: променева терапія; томотерапія; хіміотерапія; таргетна терапія; імунотерапія; хірургія; радіохірургія; емболізація; лікування болю; паліативна допомога. Таргетна терапія Почала розвиватися наприкінці 20 ст. – і в 2010-х роках стала використовуватися при лікуванні багатьох типів раку. Молекулярна діагностика У 2014 і 2019 рр. з’явилися тести (MSK-IMPACT […]

kuhar
Алла Кухар
Популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 Київ про МРТ Лікування
13.06.2024

Популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 Київ про МРТ

Що таке МРТ Магнітно-резонансна томографія — це тип неінвазивного медичного дослідження, в результаті якого можна отримати детальне зображення людського організму. Апарат МРТ працює за допомогою ядерного магнітного резонансу. Процедура найбільш ефективна для дослідження м’яких тканин. Який принцип роботи МРТ Принцип роботи МРТ полягає в використанні сильного магнітного поля. Під впливом магнітно-резонансного томографа ядро атома водню […]

лікар 5
Віталій Ковальов
До верху