logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

З’явилися часті болі у плечовому суглобі? Ви отримали травму в цій анатомічній області? Для діагностики та ефективного лікування необхідно звернутися до фахівців. Зробити МСКТ плечового суглоба у Києві можна в TomoClinic. У нас працюють досвідчені лікарі та застосовується інноваційне обладнання, що допомагає у швидкій постановці точних діагнозів.

МСКТ плечового суглоба — це спосіб рентгенологічного дослідження, під час якого отримують пошарові знімки найтонших зрізів досліджуваної області. На їхній основі будується двомірне або тривимірне зображення та виявляються патології на ранніх стадіях. На відміну від звичайного КТ для мультиспіральної томографії використовуються томографічні установки нового покоління з декількома рентгенологічними трубками та більш чутливими датчиками. У результаті комп’ютерна томографія плеча стає точнішою, чіткі знімки виходять із мінімальним зрізом, а на організм пацієнта впливає менше променеве навантаження.

Переваги
Сучасне обладнання
Висококваліфіковані лікарі
Точність діагностики
Комфортні умови
Висновок за міжнародними стандартами
Доступні ціни

АКЦІЯ

В період з 1 липня по 31 серпня в клініці діє знижка 10% на всі види КТ:

Що показує МСКТ плечового суглоба?

КТ плечового суглоба дає змогу отримати детальні зображення поверхонь суглобових кісток: головки плечової кістки, ключиці, лопатки. Також на знімках видно м’які тканини суглоба: хрящі, сухожилля, зв’язки, навколосуглобова сумка тощо. Однак за допомогою комп’ютерної томографії плечового суглоба краще візуалізуються кісткові структури, а для діагностики м’якотканних компонентів краще робити процедуру МРТ.

Найчастіше МСКТ плечового суглоба проводиться без контрастування, оскільки більшість патологій добре виявляється й на звичайних знімках. Введення контрастного препарату рекомендується у разі необхідності точнішої візуалізації пухлин або судин плеча. Болюсне посилення допомагає розширити діагностичні можливості КТ плечового суглоба та отримувати чіткіші знімки м’яких тканин (особливо зон з активним припливом крові).

Показання для проведення МСКТ плечового суглоба

МСКТ плечового суглоба призначається при таких симптомах, як:

 • біль;
 • хрускіт;
 • обмеженість рухів;
 • тугорухливість;
 • гіпермобільність;
 • почервоніння та набряклість шкірних покривів.

Показаннями до проведення КТ плечового суглоба є такі клінічні випадки:

 • Больовий синдром нез’ясованого походження
 • Бурсит
 • Дегенеративно-дистрофічні та запальні патології (артрити, артрози)
 • Дислокація плечового суглоба
 • Рубцеві зміни в суглобі
 • Патології судин
 • Некроз головки плечової кістки
 • Аномалії розвитку
 • Новоутворення
 • Травми (переломи ключиці, плечової кістки та акроміального відростка лопатки, внутрішньосуглобові переломи, будь-які ушкодження зв'язок, сухожиль, суглобової сумки тощо)

В діагностичних цілях МСКТ зазвичай назначається для уточнення особливостей патології після проведення УЗД або рентгенографії суглоба. Також дослідження необхідне для планування операцій та контролю ефективності проведеного лікування.

Протипоказання до МСКТ плеча

Перед призначенням такої діагностики лікар обов’язково відхиляє можливі протипоказання. Для цього ретельно збирається анамнез пацієнта.

Протипоказаннями до МСКТ плечового суглоба є:

 • вагітність;
 • вік до 18 років (без особливих показань);
 • вага понад 200 кг.

Наявність у тілі металевих конструкцій або електронних пристроїв не є приводом відмови від МСКТ. Відносними протипоказаннями стають період грудного вигодовування, загальний тяжкий стан хворого, наявність мимовільних посмикувань або рухів внаслідок неврологічних порушень.

МСКТ із контрастом не проводиться у разі виявлення:

 • алергічної реакції на йод;
 • підвищеного рівня креатиніну;
 • декомпенсованого цукрового діабету;
 • тяжкого перебігу бронхіальної астми, патологій печінки та нирок, захворювань щитовидної залози.

Якщо КТ із контрастом призначається під час лактації, то жінці рекомендується зробити запас грудного молока на 2 дні. Зціджене молоко після процедури має утилізуватися.

Підготовка до дослідження

Перед проведенням звичайної МСКТ плечового суглоба спеціальної підготовки не потрібно. У день дослідження варто взяти із собою результати попередніх діагностичних процедур, які допоможуть спеціалісту відстежити динаміку патології.

У разі призначення КТ із контрастом пацієнт здає аналіз на рівень сечовини та креатиніну (або інші показники біохімії крові). У разі потреби проводиться консультація ендокринолога. У день дослідження варто відмовитися від їжі та рідини.

Якщо МСКТ планується робити під загальним наркозом для усунення тиків та інших мимовільних рухів, пацієнта оглядає анестезіолог. Припинити прийом їжі та рідини варто за 6–8 годин до дослідження.

Проведення МСКТ плечового суглоба

Перед укладенням на стіл томографа необхідно зняти всі прикраси, окуляри, кохлеарний апарат і знімні зубні протези. Варто повідомити фахівця про наявність у тілі імплантатів, інсулінових помп, кліпсів, кардіостимуляторів або інших конструкцій, що містять метал.

Пацієнт лягає на стіл томографа. У разі потреби йому вводиться контраст. До початку дослідження фахівець пояснює, чому важливо дотримуватися повної нерухомості. Лікар виходить із кабінету й надалі спілкується через мікрофон.

Після виконання серії знімків фахівець допомагає пацієнту підвестися. Дослідження ніяк не позначається на самопочутті, тому людина може йти додому. Дізнатися про те, як переноситься КТ плечового суглоба за відгуками пацієнтів, можна у відповідному розділі сайту.

Побічні ефекти

Під час комп’ютерної томографії плечового суглоба пацієнт отримує вищу дозу іонізуючого випромінювання, ніж звичайний рентген. Проте вона є безпечною для здоров’я. У разі призначення рентгенологічних досліджень обов’язково враховується променеве навантаження, отримане людиною протягом року. При правильному підході діагностика немає шкідливого впливу на здоров’я. За інформативністю процедура в багато разів перевершує рентгенографію, тому відмовлятися від обстеження не варто. Крім того, МСКТ на відміну від звичайного КТ проводиться швидше, за рахунок чого негативний вплив мінімізується.

У разі застосування контрастного посилення після введення препарату може відчуватися металевий присмак у роті та тепло в тілі. Ці явища не є небезпечними та легко самоусуваються. Помірні алергічні реакції у вигляді кропив’янки купіруються антигістамінними засобами. У поодиноких випадках під час МСКТ плечового суглоба з контрастом виникає утрудненість дихання або порушення функцій нирок. В такому випадку проводиться лікування. Вкрай рідко введення контрастної речовини призводить до важких алергічних реакцій, які можуть спричинити смерть. Цей побічний ефект виникає в 1 пацієнта із 10 тисяч.

Скільки триває МСКТ плечового суглоба?

Зробити КТ плечового суглоба без контрасту можна за 5–10 хвилин. У разі застосування контрастного посилення процедура триває 20–30 хвилин.

Результати та розшифровка

Для складання опису КТ та видачі висновку необхідно кілька годин. У TomoClinic пацієнти отримують результати через 24 години після процедури. Вони можуть видаватися на руки, відправлятися на електронну пошту або відразу направлятися лікарю.

За описом знімків і висновку пацієнт може отримати уявлення щодо наявності патології, але остаточне розшифрування МСКТ плечового суглоба робить лікар. З результатів дослідження ставиться діагноз, складається план хірургічного втручання чи коригується план лікування.

Переваги МСКТ плечового суглоба в нашій клініці

 1. Застосування мультиспірального томографа Aquilion ONE фірми Toshiba на 640 експертних зрізів.
 2. Підготовка результатів найкращими рентгенологами України.
 3. Висока інформативність та точність знімків.
 4. Складання висновку відповідно до світових стандартів.
 5. Можливість обстеження пацієнтів із вагою до 200 кг.
 6. Комфортні умови.
 7. Можливість проходження дослідження у нічний час.
 8. Доступна ціна.

Лікарі

Вам необхідно зробити КТ плечового суглоба у Києві, і ви шукаєте досвідчених лікарів? Записатися на КТ плечового суглоба можна в TomoClinic у Голосіївському районі. Зателефонуйте за вказаним номером або заповніть форму замовлення зворотнього дзвінка або онлайн-запису. Оператори контакт-центру швидко зв’яжуться з вами, нададуть відповідь на всі питання про КТ плечового суглоба та ціну дослідження, запишуть на прийом до хірурга, ортопеда-травматолога або онколога. У разі необхідності в клініці також можна пройти УЗД, рентгенографію, МРТ плечового суглоба та різні види лабораторної діагностики.

Часті запитання
Як часто можна робити МСКТ плечового поясу?

МСКТ варто проводити за призначенням лікаря після правильного розрахунку дози променевого навантаження, отриманого пацієнтом під час рентгенологічних досліджень за рік. Зазвичай проміжок між плановими КТ становить 6–12 місяців. За життєво важливими показаннями повторна МСКТ робиться через 2–12 тижнів. У разі необхідності процедура замінюється або доповнюється МРТ, яка не супроводжується променевим навантаженням і може проводитися так часто, як це необхідно.

Чи можна робити МСКТ плеча коли жінка вагітна?

Вагітність є протипоказанням для виконання МСКТ, оскільки під час сканування наявне променеве навантаження, яке шкідливе для плода. У разі підозри на вагітність спочатку призначається консультація гінеколога.

Скільки чекати на результати МСКТ плечового суглоба?

Більшість наших пацієнтів отримує опис у день дослідження, але для опису всіх позрізових знімків та складання висновку необхідно кілька годин. Знімки із висновком видаються через 24 години після дослідження.

Чи можуть бути ускладнення після МСКТ плечового суглоба з контрастом?

У разі правильної підготовки до МСКТ із контрастом відхиляються всі можливі протипоказання: алергічні реакції на йод, тяжкий перебіг цукрового діабету, бронхіальну астму, патології нирок, печінки або щитоподібної залози. Пацієнт здає аналіз крові на креатинін, сечовину чи інші показники біохімії крові. У разі повного відхилення протипоказань дослідження з контрастним посиленням не є небезпечними.

Якщо МСКТ виконується з контрастом, обов’язково проводиться консультація анестезіолога.

Ціни
МЗКТ плеча
МЗКТ плечового суглобу
Вiдгуки
Никита
Я благодарен Миколюку Дмитрию Леонидовичу за профессионализм. У меня была серьезная травма плеча и по рентгену врачи не могли поставить правильный диагноз. Травматолог назначил мне томографию. По рекомендации знакомого я обратился в Клинику Варта для выполнения МСКТ. Могу сказать, что тут отличный сервис. Процедура была сделана без очереди, а результаты томографии действительно помогли поставить диагноз. Дмитрий Леонидович, спасибо за внимательность и заботу!
Жанна
Мне пришлось пережить многое, но известие о том, что у меня опухоль на кости меня повергла в шок. Такое предположение высказал ортопед-травматолог в обычной поликлинике, у которого я лечилась по поводу старой травмы плеча. Мне назначили МСКТ. По совету брата я обратилась в Клинику Варта на улице М. Ломоносова, дом 33/43 и не пожалела. На приеме мне исключили все противопоказания, ведь МСКТ было необходимо делать с контрастом. Я сдала анализы и уже на следующий день прошла сама процедура. Исследование проводил лаборант, а описывала врач Гринчук. Она очень внимательная. Благодаря ее профессионализму предположительный диагноз не подтвердился. Я была очень рада. Как гора с плеч! Спасибо, Наталья Сергеевна, за ваш профессионализм. Спасибо за внимательность! Теперь я приняла решение наблюдаться только в этой клинике. Тут очень опытные врачи. К ним едут люди со всей Украины! В клинике уютно и чисто, нет хамства. Я буду рекомендовать ее всем своим знакомым!
Владимир Иванович
У меня много лет сильно и часто болело плечо, и врач назначил МСКТ плечевого сустава. Обратился в Клинику Варта. Томографию проводил Мыколюк Дмитрий Леонидович. Благодаря снимкам и заключению мне назначили лечение. Надеюсь на эффект. Клиника неплохая. Дмитрий Леонидович, спасибо вам.
Елена
Мне пришлось обратиться в Клинику Варта после тяжелой травмы плеча в ДТП. Врач назначил МСКТ плечевого сустава, поскольку рентген не давал полной картины. Процедуру смогла пройти в тот же день. Томографию делал Дмитрий Мыколюк. Благодаря его стараниям мне поставили правильный диагноз, а лечение оказалось эффективным. Я благодарна своему лечащему ортопеду-травматологу и Дмитрию Мыколюку за их профессионализм и терпение! Я сложная пациентка... Сильно реагирую на боль и со мной тяжело работать. Но все прошло на высоте!
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок