logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo
Переваги
Висока точність дослідження
Мінімальне променеве навантаження
Виявлення захворювань на ранніх стадіях
Можливість провести КТ вночі
Результати розшифровки на електронному носії
Доступна вартість

Що показує МРТ серця з контрастом?

Проведення МРТ серця дозволяє отримати детальні відомості про стан серцево-судинної системи пацієнта. На тривимірних зображеннях спеціаліст може розглядіти форму серцевого м’яза, його будову, розміри. Діагностика деталізує картину серцевих скорочень, ділянки звуження судин, наявність чи відсутність атеросклеротичних бляшок, розміри та стан шлуночків. 

Ціна МРТ серця в TomoClinic у Києві більш ніж виправдана високою інформативністю діагностичного методу, неінвазивністю та відсутністю променевого навантаження.

Пройти МРТ серця можна на будь-якому етапі лікування. Магнітно-резонансна томографія показана і як попередня діагностика за направленням лікуючого кардіолога, і як проміжне обстеження після виконаних діагностичних методів. Лікарі використовують діагностику з допомогою МРТ для того, щоб оцінити поточний стан пацієнта, відстежити динаміку захворювання чи поставити точний діагноз порушень роботи серця, якщо він під питанням.

Така особливість МРТ-обстеження, як введення контрастної речовини, забезпечує більш точну деталізацію новоутворень, різноманітних дрібних вогнищ патологій, аж до міокардиту та кардіального фіброзу.

МРТ серця у Києві за вказаною ціною дає можливість:

 • визначити постішемічні зміни після перенесеного інфаркту;
 • оцінити поширення кардіосклерозу в стінках серцевих камер при кардіосклерозі;
 • виявити ділянки з гіперемією чи набряк міокарду та  некротичні вогнища при запальних процесах;
 •         МРТ серця застосовується для діагностики при підозрі на пухлинні  процеси серцевого м’яза.

        Таким чином, можна говорити про універсальність діагностичного МРТ методу, а також МРТ-обстеження допускається для діагностики патології серця у дітей, людей похилого віку, інвалідів. Завдяки тому, що МРТ має мінімальну кількість протипоказань та не завдає променевого опромінення організму, його можна проводити з більшою частотою, ніж, наприклад, рентгенографію чи КТ. В той же час, варто пам’ятати, що направлення на МРТ в Києві TomoClinic видає лікар, і він же визначає необхідну частоту проведення МРТ-обстеження.

Показання до проведення МРТ серця у Києві TomoClinic:

 • необхідність діагностування чи уточнення діагнозу серцево-судинної патології;
 • при потребі оцінити ризик розвитку інфаркту міокарду;
 • перед майбутньою операцією на серцевому м’язі;
 • необхідність у відстеженні стану пацієнта після перенесеного інфаркту міокарда;
 • моніторинг стану сердечно-судинної системи приішемічній хворобі серця;
 • при підозрі на саркоідоз, амілоідоз серця
 • при дилятаційній кардіоміопатії (ДКМП)
 • при гіпертрофічній кардіоміопатії (ГКМП)
 • на виявлення ознак міокардиту, перикардиту та інші захворювання серця.

В цілому, виявити показання для проведення МРТ серця непросто, через те, що, з одного боку, сфера застосування діагностики є обширною, а з іншої – є обмеження та протипоказання. Ключова задача при проведенні МРТ серця – виявити патологічні зміни в анатомічних структурах серця, застосувати диференційовану діагностику та оцінити масштаби поширення процесів. З цього й виходить лікар, направляючи на магнітно-резонансну томографію.

Протипоказання до МРТ серця

Спеціалісти МРТ TomoClinic в Києві не проводять при таких протипоказаннях:

 • боязнь замкнутого простору у пацієнта (клаустрофобія);
 • алергічна реакція на контрастну речовину зі сполуками гадолінію;
 • важна ниркова недостатність;
 • встановлений штучний механічний феромагнітний клапан серця, кардіостимулятор, інсулінова помпа чи інші електронні механізми в організмі;
 • ранній післяопераційний період після перенесених втручань (наприклад, аортокоронарне шунтування);
 • вагітність та грудне вигодовування;
 • металічні імпланти в організмі.

Як проводиться МРТ серця у Києві

МРТ серця може проводитися і без введення контрастної речовини, проте ступінь деталізації в цьому разі буде нижчою: лікар зможе отримати тільки загальні відомості про роботу серцево-судинної системи, що обмежує в оцінці стану та при постановці діагнозу. Тому для виявлення та обстеження новоутворень, міокардиту, перикардиту, ішемічної хвороби серця, кардіоміопатії – ДКМП, ГКМП та низки інших патологій показано МРТ серця з контрастом за помірною ціною. Для цього пацієнту ставиться катетер, з допомогою якого в вену вводять препарат із контрастною речовиною. 

Специфічні підготовчі заходи непотрібні.

Під час проведення МРТ спеціалісту важливо отримати якісні МРТ-зображення, для чого потрібна синхронізація серцевого ритму пацієнта та спеціалізоване програмне забезпечення. З цією метою підключаються а-магнітні ЕКГ-електроди, а саме пацієнт виконує лікаря вказівки – лежати нерухомо (спокійно) та періодично затримувати дихання тощо.

Процедура діагностичного МРТ обстеження серця триває від 30 до 60 хвилин, в середньому близько 45 хвилин. Далі йде обробка МРТ-зображень в усіх режимах: доконтрастних та постконтрастних раніх та піздніх  режимах сканування та складання висновку на основі отриманої інформації. Результати діагностики МРТ в TomoClinic видаються на руки та можуть бути продубльовані на електронну пошту пацієнта.

МРТ серця в Києві для людей з надмірною вагою тіла 

Де зробити МРТ серця з надмірною вагою? Центр TomoClinic у Києві проводить обстеження МРТ пацієнтам з вагою, що перевищує вагу тіла 120 кг. Специфіка цієї послуги полягає в тому, що виконати МРТ-діагностику серця пацієнта з великими габаритами у томографу закритого (тунельного) типу часто неможливо - адже діаметр тіла не проходив у тунель томографа. МРТ більше 120 кг проводиться у сучасному МРТ-апараті в TomoClinic, що робить легким проведення процедури людям з великою вагою та тим, хто страждає на клаустрофобію.

Підготовка до МРТ серця

Підготовка до магнітно-резонансної томографії серця нескладна:

 • не вживати будь-які напої, що містять алкоголь, за добу до діагностики;
 • останній прийом їжі має бути за 3-4 години до маніпуляції;
 • пацієнт проходить саме діагностичне обстеження, знявши з себе одежу із залізними застібками та прикраси із заліза.

Записатися на МРТ серця в Києві можна за телефоном чи з допомогою форми на сайті.

Вартість обстеження вказана на сайті. Під час запису за телефоном консультант відповість на ваші питання.

Лікарі

Вибираєте клініку в Голосіївському районі, щоби зробити МРТ серця та отримати професійний висновок? У TomoClinic дослідження проводять лікарі-рентгенологи із великим досвідом роботи на сучасному томографі експерт-класу. Ми пропонуємо проведення високоточної МР-діагностики зі складанням протоколу, що відповідає міжнародним протоколам. Записатися на МРТ серця у Києві можна в нашому контакт-центрі або через форму зворотного зв’язку на сайті.

Ціни
Вiдгуки
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок