У вас часто болить плечовий суглоб? Ви отримали травму плеча та необхідно поставити діагноз? У цих та багатьох інших ситуаціях для точної діагностики та правильного лікування варто звернутися до фахівців. Зробити МРТ плечового суглоба у Києві можна в TomoClinic, у якій для обстеження пацієнтів застосовується сучасна апаратура експертного класу, а терапію виявлених патологій проводять досвідчені ортопеди-травматологи.
МРТ плечового суглоба — це безпечний, неінвазивний та високоточний діагностичний метод, який полягає в магнітно-резонансному скануванні всіх суглобових елементів та прилеглих тканин. Дане обстеження є незамінним під час діагностики патологій суглобових структур, що мають травматичну, запальну, дегенеративну або онкологічну етіологію. Результати МРТ плеча допомагають лікарям виявляти різні захворювання на ранніх стадіях, відстежувати їхню динаміку, складати план майбутніх хірургічних втручань і контролювати ефективність проведеного лікування.
Що можна побачити на МРТ суглоба плеча?
Магнітно-резонансна томографія плечового суглоба забезпечує отримання знімків, на яких чітко видно стан м’якотканих елементів суглоба. З їхньою допомогою лікар може вивчити структуру хрящових тканин, менісків, зв’язок, сухожилля та суміжних сумок.
Для виявлення більшості патологій та оцінювання клінічної картини достатньо звичайного МРТ без контрастної речовини. Діагностика плечового суглоба при підозрі на пухлину доповнюється застосуванням контрастом на основі гадолінію. Болюсне підсилення допомагає чіткіше візуалізувати межі новоутворення та скласти правильний план його лікування.
Показаннями до МРТ плечового суглоба
Показаннями для МРТ плечового суглоба є:
- скутість рухів;
- хронічний больовий синдром;
- набряклість тканин;
- спортивні та інші травми (розтягнення або розрив зв’язок та сухожилля, розрив суглобової сумки, тріщини кісток суглоба тощо);
- артрити різної етіології;
- бурсит;
- підозра на патологічне збільшення об'єму рідини в суглобі;
- патології сполучної тканини (анкілозуючий спондиліт, системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит);
- зміни дегенеративної природи (артрози);
- нестабільний стан суглоба;
- защемлення сухожилля;
- проблеми із кровообігом у ділянці руки;
- новоутворення або метастази суглоба, кісток, м’яких тканин, що оточують суглоб;
- вроджені аномалії анатомії.
Протипоказання
У разі призначення діагностичної процедури лікар обов’язково відхиляє наявність протипоказань до МРТ плечового суглоба. Серед них:
- вагітність в 1-му триместрі (або підозра на неї);
- неможливість збереження нерухомого стану при неврологічних розладах;
- обмеження за вагою;
- наявність у тілі конструкцій із феромагнітних сплавів;
- амагнітний металевий протез діагностованого суглоба.
До конструкцій із феромагнітними металами належать:
- кліпси на кровоносних судинах;
- кардіостимулятори;
- інсулінові помпи;
- протези серцевих клапанів;
- кардіовертери-дефібрилятори;
- металеві або електронні кохлеарні імплантати;
- стимулятори нервових волокон;
- феромагнітні суглобові протези;
- металеві сторонні предмети, що знаходяться у верхній частині тіла (стружка металу, дріб, уламки тощо).
Під час призначення МРТ рекомендується надати лікарю TomoClinic паспорт на наявну в тілі металеву конструкцію, де вказується склад сплаву.
Клаустрофобія знаходиться в переліку протипоказань до виконання МРТ, але для її нівелювання призначаються заспокійливі препарати чи застосовується короткий загальний наркоз. Останній також може знадобитися дітям, які з огляду на свій вік не можуть зберігати нерухомість під час магнітно-резонансного сканування.
Протипоказання до виконання МРТ із контрастом:
- алергія на компоненти в складі контрастної речовини;
- схильність до полівалентної лікарської алергії;
- тяжкі декомпенсовані патології нирок;
- загострення бронхіальної астми;
- сильне зневоднення.
Підготовка до МРТ плечового суглоба
У разі призначення звичайного МРТ плечового суглоба спеціальна підготовка не потрібна. Пацієнтам достатньо мати при собі направлення та результати попередніх досліджень, які можуть допомогти лікарю в діагностиці та оцінювання динаміки розвитку захворювання. Процедуру краще проводити у вільному одязі без металевих елементів.
Якщо планується виконання МРТ у стані наркозу, то пацієнту призначається консультація анестезіолога. У даному випадку необхідно відмовитися від їди за 4–6 годин до дослідження. Невеликий об’єм рідини дозволяється за 1–2 години до сканування.
Для підготовки до МРТ із контрастом лікар може порекомендувати пацієнту здати деякі аналізи та пройти консультацію пульмонолога, терапевта, нефролога чи інших профільних спеціалістів. Вранці в день дослідження дозволяється легкий сніданок. Ці заходи допоможуть уникнути неприємних побічних реакцій на введення контрасту у вигляді нудоти та блювання.
Як проходить МРТ плечового суглоба?
- Пацієнт знімає із себе прикраси, годинники, окуляри, зубні протези або інші конструкції, що містять метал. З кишень одягу обов’язково виймаються кредитні та магнітні картки, монети, ключі, електронні пристрої та інші металеві предмети.
- Фахівець допомагає пацієнту лягти на стіл томографа, пояснює, як правильно поводитися під час процедури, показує кнопку для зворотного зв’язку з лікарем, надягає навушники зменшення чутності неприємних звуків, створюваних апаратом МРТ. У разі потреби вводиться контрастний препарат.
- Стіл томографа автоматично засувається до установки. Фахівець виходить із кабінету та починає сканування, під час якого обстежуваний повинен зберігати повну нерухомість.
- Після отримання знімків медспівробітник висуває стіл томографа та допомагає пацієнту встати.
Відразу після процедури МРТ плеча загальне самопочуття не змінюється, тому можна вирушати додому самостійно. Якщо під час дослідження робився наркоз, то пацієнт залишається під наглядом лікаря до повної стабілізації стану. Бажано, щоби хтось із близьких супроводжував його додому.
Скільки триває МРТ плечового суглоба?
Зробити МРТ плечового суглоба можна за 15–30 хвилин. Тривалість дослідження залежить від складності випадку. Процедура із застосуванням контрасту займає більше часу.
Результати МРТ плечового суглоба
Для обробки медичної інформації фахівцям необхідно кілька годин. У TomoClinic складене відповідно до міжнародних стандартів заключення МРТ плечового суглоба видається через 24 години. Отримати його можна на руки або електронною поштою. Також знімки можуть відразу направлятися лікарю.
Висновок вказує на наявність патології, розшифровкою МРТ плечового суглоба займаються висококваліфіковані лікарі-радіологи.
Оцінити якість та точність проведення МРТ плечового суглоба за відгуками пацієнтів можна у відповідному розділі сайту.
Вартість МРТ плечового суглоба
Ціна МРТ плечового суглоба залежить від різновиду процедури. Її можна уточнити після отримання направлення в операторів контакт-центру.
Переваги МРТ плечового суглоба у нашій клініці
- Застосування магнітно-резонансного томографа TOSHIBA Vantage Titan 1.5T експертного класу.
- Індивідуальний підхід.
- Висока точність результатів.
- Обстеження у найкращих діагностів України.
- Підвищений комфорт дослідження для пацієнтів із патологіями та викривленнями хребта.
- Виконання діагностики за вагою до 200 кг.
- Складання висновку за міжнародними стандартами.
- Можливість проведення обстеження в нічний час.
- Доступна ціна.
Лікарі
Вам необхідно зробити МРТ плечового суглоба у Києві, і ви шукаєте досвідчених фахівців? Звертайтесь у TomoClinic в Голосіївському районі! Зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, або заповніть форму зворотного дзвінка або онлайн-запису. Оператори контакт-центру в найкоротші терміни зв’яжуться з вами, нададуть відповідь на всі питання про МРТ плечового суглоба та ціни дослідження, здійснять запис на прийом до лікаря або відразу на процедуру. У разі необхідності ви можете пройти й інші види діагностики: УЗД або КТ плечового суглоба, МРТ шийного відділу хребта.
Під час виконання магнітно-резонансного сканування на організм пацієнта не здійснюється променеве навантаження, тому процедура може повторюватись навіть через короткі проміжки часу. У разі необхідності в день проводиться дослідження двох анатомічних областей одночасно. Для відстеження динаміки захворювання або оцінювання ефективності лікування повторні процедури призначаються лікарем. МРТ може виконуватися раз на пів року або через інший проміжок часу за показаннями.
Під час звичайного МРТ плеча добре видно хрящі, суглобні сумки, зв’язки, сухожилля та інші м’які тканини, що оточують суглоб. Застосування контрасту рекомендується для діагностики новоутворень. При болюсному посиленні краще визначаються межі пухлини та ступінь залучення близьких тканин у патологічний процес.
Знімки МРТ розшифровуються висококваліфікованими фахівцями з великим досвідом у галузі рентгенології. Лікар-рентгенолог описує знімки та складає висновок. Постановкою діагнозу та плануванням хірургічного або консервативного лікування займається лікар.
Рівень інформативності залежить від поставлених клінічних завдань. МРТ плеча допомагає краще візуалізувати хрящові та м’якоткані елементи досліджуваної області, але не може проводитися у разі наявності металевих та електроімплантів у тілі. КТ плечового суглоба має менше протипоказань, але найбільше підходить для візуалізації кісткових структур.