Вас часто турбують порушення сечовипускання? Підвищився рівень ПСА? Під час УЗД лікар помітив зміни в передміхуровій залозі та хоче уточнити клінічну картину? Процедура МРТ допоможе встановити правильний діагноз при багатьох патологіях простати. Пройти МРТ передміхурової залози у Києві можна в TomoClinic. Дослідження проводиться досвідченими спеціалістами із застосуванням інноваційного обладнання, що забезпечує точність результатів.
МРТ простати — це неінвазивний, безпечний та високоінформативний метод діагностики, який дає змогу отримувати детальні знімки зрізів залози та виявляти різні захворювання на ранніх стадіях. Цей вид обстеження по праву вважають максимально точним, тому його включають до плану діагностики при багатьох порушеннях роботи простати. Особливо затребуваний метод магнітно-резонансної томографії передміхурової залози серед онкологів. В онкології він застосовується для діагностики, а також для підготовки пацієнта до проведення більш прицільної трепан-біопсії або операції.
Показання
Магнітно-резонансна томографія простати призначається у разі виявлення таких симптомів, як:
- переривчасте або прискорене сечовипускання;
- дискомфорт та біль під час сечовипускання;
- больові відчуття в пахвинній ділянці;
- порушення потенції;
- енурез;
- відчуття часткового спустошення сечового міхура;
- наявність слизу та крові в сечі.
Показаннями до МРТ передміхурової залози є такі клінічні випадки:
- підозри на доброякісне новоутворення або рак простати;
- необхідність визначення стадії онкопроцесу;
- ускладнення після операцій на органах тазової порожнини;
- аномалії вродженого характеру;
- травми сечостатевої системи;
- підготовка хворого до трепан-біопсії чи операції;
- збільшення простати;
- запальне ураження чи абсцес залози;
- необхідність оцінки ефективності проведеного лікування (хірургічного втручання, хіміотерапії, опромінення).
Найчастіше призначається МРТ простати з контрастом, оскільки застосування болюсного посилення значно розширює інформативність обстеження при онкологічних процесах. Як контрастний засіб використовується препарат на основі гадолінію, який чітко маркується на знімках і робить їх контрастнішими (особливо в місцях розташування пухлин та метастазів).
У TomoClinic також проводиться мультипараметричне МРТ, що дає змогу виявляти навіть пухлини, що складно діагностуються, завдяки застосуванню відразу декількох методів: динамічного контрастування, дифузійно-зваженого МРТ, спектроскопічного дослідження. Перевага цього різновиду томографії полягає в можливості уникнути необхідності біопсії на ранніх стадіях онкологічного процесу, коли інвазивні маніпуляції ще не рекомендуються. Чутливість мультипараметричного МРТ передміхурової залози становить приблизно 90 %.
МРТ є ефективним методом діагностики рецидивів після проведеного лікування новоутворень простати.
Протипоказання
Протипоказаннями до МРТ передміхурової залози є такі клінічні випадки:
- наявність імплантованих медичних приладів (кохлеарних імплантатів, кардіостимуляторів, інсулінових помп тощо);
- наявність у тілі конструкцій із феромагнітних сплавів (брекетів, суглобних ендопротезів, кліпс, пластин, металевих уламків тощо);
- неможливість збереження нерухомого положення внаслідок деяких неврологічних порушень;
- стан алкогольного сп’яніння;
- клаустрофобія;
- підтримка дихання за допомогою ШВЛ.
За наявності металевих конструкцій або електронних приладів необхідно надати лікарю паспорт, у якому вказується склад застосованих сплавів.
Клаустрофобія та неможливість збереження нерухомого положення під час процедури є відносними протипоказаннями, оскільки їх можна усунути за допомогою короткочасного загального наркозу.
Не можна проводити МРТ передміхурової залози з контрастом за наявності таких станів або захворювань, як:
- алергічна реакція на контрастний препарат;
- лікарська полівалентна алергія;
- декомпенсовані патології нирок;
- загострення бронхіальної астми;
- тяжкий перебіг анемії;
- серйозні форми печінкової недостатності;
- мієлома;
- зневоднення.
З обережністю МРТ із болюсним посиленням призначається у разі прийому інтерлейкінів або бета-блокаторів.
Підготовка до МРТ передміхурової залози
Для підготовки до МРТ передміхурової залози без застосування контрасту спеціальні заходи не потрібні. У день процедури пацієнту рекомендується одягнути зручний одяг без металевих деталей. Краще відмовитися від носіння годинників та металевих прикрас або обов’язково зняти їх перед початком діагностики. Із собою варто взяти результати попередніх досліджень. Вони допоможуть лікарю оцінити динаміку патології.
Пацієнтам, яким показано виконання МРТ простати під наркозом, потрібна консультація анестезіолога. Для запобігання негативним реакціям на введення препаратів для занурення в медикаментозний сон варто відмовитися від їди за 6–8 годин до процедури. Вживати рідину в невеликому об'ємі допускається за 1–2 години до наркозу.
У разі призначення МРТ передміхурової залози із застосуванням контрастного посилення пацієнту необхідно здати біохімічний аналіз крові для оцінки роботи нирок та печінки. За результатами може бути призначено консультацію нефролога, пульмонолога та інших профільних фахівців. Щоби знизити ризик появи неприємних побічних реакцій у відповідь на контраст, перед обстеженням необхідно відмовитися від їжі.
Як проходить МРТ передміхурової залози?
Для виконання МРТ простати пацієнт укладається на автоматичний висувний стіл установки. Перед поміщенням у капсулу для МРТ варто зняти із себе одяг із металевими деталями, металеві прикраси, окуляри, знімні стоматологічні конструкції, слуховий апарат тощо. З кишень потрібно вийняти мобільні телефони, монети, магнітні картки та інші металеві предмети. Якщо планується МРТ передміхурової залози з контрастом або зануренням у медикаментозний сон, у вену встановлюється катетер, через який вводяться необхідні препарати.
Лікар пояснює пацієнту, як правильно поводитися під час процедури, пропонує надіти навушники або скористатися берушами, щоби заглушити неприємні звуки, що створюються МР-апаратом. Після цього стіл засувається в томографічну установку, та радіолог виходить в іншу кімнату (операторську) для проведення серії знімків. Подальше спілкування з пацієнтом здійснюється через спеціальний переговорний пристрій.
Залежно від клінічного випадку, МРТ передміхурової залози триває від 30 до 60 хвилин. Після завершення процедури стіл висувається, і пацієнту допомагають підвестися. Вирушати додому можна одразу після обстеження. Якщо хворий перебуває у стані медикаментозного сну, він залишається під наглядом медиків до повної стабілізації загального самопочуття.
Результати та їхня розшифровка
Розшифровка МРТ передміхурової залози зі складанням опису знімків та заключення займає кілька годин. У TomoClinic результати дослідження зазвичай видаються наступного дня. У разі необхідності вони відправляються на електронну пошту або лікарю.
МРТ передміхурової залози дає можливість отримати вичерпну інформацію про стан органу, виявити запальні або онкологічні захворювання. За складеним висновком пацієнт може здогадуватися про наявність патології, але остаточний діагноз ставиться лікарем, який враховує результати всіх досліджень. У разі необхідності визначення гістологічного типу пухлин після МРТ простати проводиться біопсія.
Переваги МРТ передміхурової залози в TomoClinic
- Сучасний томограф експертного класу.
- Індивідуальний підхід до кожного клінічного випадку.
- Підвищений комфорт для пацієнтів із викривленнями та патологіями хребта.
- Багаторічний досвід та професіоналізм лікарів.
- Висока інформативність знімків та достовірність результатів.
- Складання опису та висновків за міжнародними стандартами.
- Проведення дослідження з вагою до 200 кг.
- Дотримання конфіденційності.
- Можливість пройти діагностику в зручний час.
- Оптимальне співвідношення ціни МРТ передміхурової залози та якості процедури.
Лікарі
Вам знадобилося МРТ простати у Києві, і ви шукаєте досвідчених фахівців? Зробити МРТ передміхурової залози можна в TomoClinic, яка знаходиться в Голосіївському районі столиці. Для запису на процедуру або прийом до лікаря достатньо зателефонувати за вказаним номером або заповнити форму зворотного зв’язку. Звертайтеся, й наші досвідчені радіологи допоможуть поставити правильний діагноз за допомогою інноваційного обладнання експертного класу!
МРТ простати — це точніша діагностика, ніж УЗД передміхурової залози. Методика дає змогу отримувати пошарові знімки та виявляти новоутворення навіть на ранніх етапах їхнього розвитку. Чутливість томографії досягає 92 %, а при застосуванні мультипараметричного МРТ необхідність проведення біопсії передміхурової залози знижується вдвічі.
Дуже важливо: у Клініці Варта є можливість проведення фьюжн-біопсії передміхурової залози, під час якої зіставляються дані УЗД та МРТ-обстеження. Це дослідження є найточнішим та інформативнішим у діагностиці утворень передміхурової залози.
Діагностична точність МРТ вища, ніж у КТ, оскільки цей різновид візуалізації дає змогу отримувати чіткіші знімки м’яких тканин. Крім того, при МРТ пацієнт не отримує променевого навантаження. Цей момент особливо важливий для хворих, яким внаслідок тривалого перебігу захворювання доводиться часто робити повторні обстеження для оцінки динаміки патології або ефективності проведеного лікування.
МРТ та біопсія передміхурової залози мають різне діагностичне призначення. Біопсія допомагає встановити гістологічний тип новоутворення, а МРТ — визначити наявність та поширеність пухлинного процесу. Однак МРТ дає змогу знижувати кількість непотрібних біопсій, оскільки з високою ймовірністю діагностує злоякісні пухлини. У разі виконання мультипараметричної томографії вдається виявляти пухлинні процеси на ранніх стадіях їхнього розвитку та види карцином, що складно визначаються. Крім того, знімки МРТ роблять прицільнішою біопсію, що виконується під контролем ТРУЗД.