logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

МРТ нирок — це високоточний метод дослідження органів, що дає змогу діагностувати їхній поточний стан. За допомогою МР-діагностики можна виявити онкологічні захворювання, запальні процеси, рівень механічного пошкодження нирок. TomoClinic проводить МРТ нирок у Києві на обладнанні експертного класу з високою діагностичною ефективністю. Унікальна конструкція томографа Toshiba Vantage Titan 1.5T дає змогу проводити обстеження пацієнтів із масою тіла до 200 кг. Кваліфіковані лікарі клініки гарантовано ставлять точний діагноз та оформляють високоякісний протокол.

Переваги
Висока кваліфікація фахівців
Високоточна діагностика
Висновок за міжнародними стандартами
Підвищений комфорт
Обстеження пацієнтів з вагою до 200 кг
Доступні ціни

Що показує МРТ нирок?

У процесі проведення магнітно-резонансного дослідження не використовуються рентгенівські промені. Цей вид діагностики є ефективним та високоточним, він надає можливість оцінити об’єм, форму та розташування нирок. У процесі дослідження можна знайти патології органів, серед яких і злоякісні утворення.

З допомогою МРТ можна виявити такі патології нирок:

 • процеси запального характеру;
 • пухлини та їхні стадії;
 • патології судин;
 • захворювання сечовивідних шляхів;
 • опущення нирок;
 • зміни в будові органу.

МРТ нирок і надниркових залоз, КТ та УЗД — методи діагностики, що доповнюють один одного. УЗД нирок — це скринінгове дослідження, яке призначають для початкової діагностики. Комп’ютерна томографія дає точну інформацію про тип та характер ниркових конкрементів. МР-томографія надає деталізовані дані про патологічні зміни в органах, дає змогу виявити пухлинні осередки та запальні процеси. У певних ситуаціях лікар комбінує призначення деяких досліджень для максимально точної постановки діагнозу.

Показання до МРТ нирок

 • порушення сечовипускання;
 • набряклість;
 • болі в ділянці нирок неясного генезу;
 • постійні стрибки АТ;
 • ниркові кольки;
 • конкременти у нирках;
 • травми поперекового відділу;
 • контроль терапії;
 • нирковий інфаркт;
 • нефроптоз;
 • запальний процес у нирках та сечовивідних шляхах.

Показання для використання МРТ визначаються урологом або онкологом. Лікар збирає анамнез, проводить огляд, виписує направлення на лабораторні аналізи та обстеження нирок для встановлення точного діагнозу.

МРТ нирок: протипоказання

 • І триместр вагітності;
 • незнімні металеві протези та імпланти (за винятком титанових);
 • непереносимість препаратів йоду (під час виконання томографії з контрастуванням);
 • ниркова недостатність (у разі потреби введення контрасту).

Кожен пункт протипоказань розглядається індивідуально лікарем залежно від окремо взятого клінічного випадку та скарг пацієнта.

Особливості підготовки до МРТ нирок

У більшості випадків магнітно-резонансна томографія нирок проводиться нативно. Тоді немає потреби у специфічній підготовці. Досить уникати вживання газоутворюючої їжі та спиртного за добу до проведення діагностики.

Перед МРТ нирок із контрастуванням необхідно здати аналіз крові на креатинін та сечовину. Також потрібно утриматися від їди за 5 годин до початку дослідження.

Як роблять МРТ нирок?

У TomoClinic обстеження проводять на обладнанні експертного класу, яке відповідає високим світовим стандартам. Томограф TOSHIBA Vantage Titan 1.5T дає змогу отримати чіткі пошарові знімки нирок із гарною деталізацією. Висококваліфіковані лікарі клініки виконують інтерпретацію знімків МРТ нирок та результатів дослідження. Великий клінічний досвід і широкі знання дають змогу нашим фахівцям поставити точний діагноз.

Етапи проведення МР-томографії:

 • пацієнт прибуває до клініки в призначений час із направленням від лікаря, аналізом крові на креатинін, випискою з амбулаторної картки та результатами раніше зроблених обстежень (у разі їхньої наявності);
 • спочатку пацієнт знімає із себе всі металеві предмети та приймає горизонтальне положення на рухомому столі томографа;
 • стіл засовують в апарат певний час, який залежить від мети діагностики;
 • у томографі пацієнт лежить нерухомо (у деяких випадках для цього використовують спеціальні ремені та подушки);
 • лікар знаходиться в суміжному приміщенні та спілкується з пацієнтом за допомогою вбудованого в апарат переговорного пристрою;
 • у процесі дослідження лікар може попросити пацієнта затримати подих;
 • під час проведення МРТ нирок без контрасту дослідження вважається завершеним;
 • у разі необхідності обстеження нирок із внутрішньовенним контрастуванням пацієнту вводять контрастний препарат та продовжують томографію;
 • після МРТ нирок із контрастом, за відгуками пацієнтів, може спостерігатися легке запаморочення, тому пацієнту дають відпочити 10 хвилин.

На магнітно-резонансну томографію нирок із контрастним посиленням зазвичай скеровують пацієнтів із підозрою на онкологічні захворювання. Ступінь накопичення препарату дає змогу зробити висновок про характер виявленої патології.

Розшифровка МРТ нирок

Результат проведеного дослідження безпосередньо пов’язаний із рівнем оснащення та кваліфікованістю лікарів-рентгенологів. Фахівці TomoClinic є досвідченими професіоналами у сфері променевої діагностики.

Під час проведення розшифровки отриманих даних МРТ нирок та надниркових залоз лікар-рентгенолог вивчає пошарові знімки органів. Потім він заповнює протокол діагностики, який містить інформацію про вид і режим сканування, досліджувану область, структурні особливості органів і виявлені патологічні зміни.

На основі отриманих даних лікар складає висновок із зазначенням попереднього діагнозу. Пошарові знімки нирок записуються на диск та надаються пацієнту, до яких додаються протокол та висновок. З цими документами пацієнт може звернутися до вузького спеціаліста клініки: уролога або онколога.

Скільки часу роблять МРТ нирок?

Тривалість дослідження визначається індивідуально. Вона залежить від показань та особливостей проведення процедури. Середній час проведення сканування — до 40 хвилин.

Вартість МРТ нирок

У TomoClinic дотримуються лояльної політики ціноутворення на МРТ нирок. Ціна процедури залежить від типу дослідження (нативне чи з контрастом). Ознайомитись із прайсом на послуги МРТ ви можете у відповідному розділі нашого сайту.

Переваги МРТ нирок у нашій клініці

 1. Найкращі лікарі-діагности України мають великий клінічний досвід та великі знання.
 2. Високоточна діагностика завдяки використанню томографа експертного класу із показником індуктивності 1,5 Тесла.
 3. Кваліфікована розшифровка результатів МРТ відповідно до міжнародних стандартів та можливість отримання консультації вузьких спеціалістів у нашій клініці.
 4. Підвищений комфорт проведення дослідження за рахунок ідеального укладання пацієнтів із патологіями хребта.
 5. Можливість проведення МРТ пацієнтам із вагою до 200 кг.

Лікарі

Вибираєте клініку в Голосіївському районі, щоби зробити МРТ нирок та отримати професійний висновок? У TomoClinic дослідження проводять лікарі-рентгенологи із великим досвідом роботи на сучасному томографі експерт-класу. Ми пропонуємо проведення високоточної МР-діагностики зі складанням протоколу, що відповідає міжнародним протоколам. Записатися на МРТ нирок у Києві можна в нашому контакт-центрі або через форму зворотного зв’язку на сайті.

Часті запитання
Чи небезпечне МРТ нирок із контрастом?

Магнітно-резонансна томографія належить до безпечних методів діагностики. Для контрастного посилення застосовують нетоксичний препарат гадолінію. Він не надає патологічного впливу на здоров’я людини та повністю виводиться з організму протягом 2 діб. Винятком є ​​пацієнти, які мають протипоказання до застосування контрастного посилення. До них належать: хворі на ниркову недостатність, пацієнти з алергією на речовини контрастного препарату. Кожен випадок розглядається в індивідуальному порядку лікарем-рентгенологом.

Чи можна проводити МРТ нирок в період місячних?

Менструація є фізіологічним процесом та не є протипоказанням для здійснення МР-томографії. Діагностику проводити дозволяється, коли наявна об’єктивна загроза здоров’ю пацієнтки. Для уточнення всіх хвилюючих запитань, які безпосередньо пов’язані із проведенням МРТ в період місячних, можна звернутися за консультацією до гінеколога.

Що можна їсти перед МРТ нирок?

Дієта перед МРТ нирок передбачає низку обмежень, яких варто дотримуватися протягом трьох днів напередодні дослідження. Варто прибрати з раціону продукти, що підвищують газоутворення, зокрема: фрукти, овочі, молоко, хліб і газовані напої. Дозволяється вживати нежирні бульйони, каші, сир, відварене м’ясо та рибу.

Чи можна виявити рак на МРТ нирки?

З допомогою магнітно-резонансної томографії можна виявити різні пухлини. Цей діагностичний метод часто використовують для оцінки проникнення новоутворення в ниркову вену, нижню порожнисту вену. Для діагностики раку нирки використовують внутрішньовенне контрастування, що дає змогу максимально деталізувати отримані зображення.

Вiдгуки
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок