Магнітно-резонансна томографія (МРТ) колінного суглоба — це інноваційний та затребуваний метод діагностики, що дає змогу швидко, безболісно та достовірно отримати результати, що описують стан кісткових, хрящових тканин, менісків, зв’язкового апарату колінного суглоба. МРТ колінного суглоба у Києві в TomoClinic допомагає виявити захворювання на ранній стадії розвитку, запобігти поширенню патологічних змін суглоба. Пройшовши обстеження у нас, ви можете не перейматися точністю інтерпретації результатів — у нас працюють лише найкращі фахівці.
Коли варто зробити МРТ колінного суглоба
Колінний суглоб має складну анатомічну будову і охоплює кінцеві частини стегнової та великогомілкової кістки, сухожилля, зв’язки, хрящові поверхні, меніски, навколосуглобову сумку та синовіальну рідину.
Щоби встановити справжню причину захворювання чи порушення роботи колінного суглоба, важливо ретельно вивчити стан усіх його структур.
Пацієнту призначають магнітно-резонансну томографію колінного суглоба в тому випадку, якщо результати рентгенографії, УЗД або КТ викликають сумніви та потребують додаткової діагностики.
МРТ колінного суглоба: показання
- вроджені аномалії розвитку;
- травми колінного суглоба;
- пошкодження менісків та зв’язкового апарату;
- підозра на наявність новоутворень;
- підозра на дистрофічні зміни;
- діагностика перед оперативним втручанням;
- контроль поточного лікування.
МРТ колінного суглоба обов’язково призначають перед встановленням імпланта колінного суглоба.
МРТ колінного суглоба проводиться при таких захворюваннях:
- Гонартроз
- Артрит
- Бурсит
- Синовіт
- Остеохондропатія
- Кіста Бейкера
- Хвороба Гоффа
- Подагра
МРТ колінного суглоба: протипоказання
Призначаючи МРТ колінного суглоба, необхідно враховувати абсолютні та відносні протипоказання для проведення дослідження. Серед абсолютних — наявність кардіостимулятора, інсулінової помпи, судинних кліпс. Відносними протипоказаннями МРТ суглоба коліна є маса тіла понад 200 кг, вагітність, клаустрофобія та психічні розлади.
Крім того, лікаря потрібно попередити щодо наявності у тілі металевих предметів (пластин, спиць, скоб, сталевих протезів тощо).
Підготовка до МРТ колінного суглоба
Процедура МРТ колінного суглоба не потребує спеціальної підготовки. Перед проведенням дослідження варто обговорити з лікарем наявність протипоказань. Перед процедурою з тіла знімаються всі металеві предмети, жінкам не рекомендується користуватися косметикою.
Для отримання якісних результатів діагностики під час МРТ важливо лежати нерухомо. Тому під час проведення МРТ дітям можливе введення дитини в медикаментозний сон.
Устаткування
Зробити МРТ коліна у TomoClinic можна на томографі TOSHIBA Vantage Titan 1.5T. Сучасні технології, що застосовуються у Vantage Titan, дають змогу швидко отримувати знімки високої якості.
Результати та розшифровка МРТ колінного суглоба
Лікар-рентгенолог дає свій висновок лише після ретельного вивчення всіх отриманих зображень. Результати МРТ колінного суглоба пацієнт отримує у вигляді роздруківки з описом та знімками, які також зберігаються на цифрових носіях.
Переваги МРТ колінного суглоба у нашій клініці
- Сучасне обладнання експертного класу.
- Висококваліфіковані спеціалісти.
- Безпека методики проведення МРТ.
- Висока інформативність та точність діагностики.
- Неінвазивне та безболісне обстеження колінного суглоба.
- Доступна вартість МРТ колінного суглоба.
Лікарі
Болять і набрякають коліна, відчуває дискомфорт під час згинання коліна та ходіння? Не відкладайте свій візит до лікаря! Записатися на МРТ колінного суглоба у Києві у Голосіївському районі можна на сайті TomoClinic. Також ви можете зателефонувати або залишити заявку за вказаними номерами.
Час проведення МРТ колінного суглоба варіюється в діапазоні від 15 хвилин до півгодини. Все визначається залежно від класу апаратури та кваліфікації лікаря. Якщо є необхідність дослідження з контрастом, час процедури збільшується приблизно на 15 хвилин.
Із застосуванням якого способу доцільніше провести обстеження вирішує лікар, зіставивши первинний діагноз і означивши цілі діагностики. МР-томографія точніше візуалізує зв'язки, м'язи, а також суглобову капсулу, меніски та хрящові диски. При цьому багато лікарів перевагу надають УЗД, тому що вона при меншій загальній інформативності дає можливість розглянути суглоб у русі.
Процедура МРТ проводиться під впливом магнітного поля, тому є абсолютно безпечним методом обстеження. Єдиним протипоказанням є наявність сторонніх тіл в організмі — спиць, пластин, болтів, стентів.