logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Коли зробити мамографію?

Захворюваність на онкологію молочних залоз стрімко росте. Підступність захворювання у тому, що на ранніх стадіях відсутні скарги на біль, дискомфорт в грудях. Тому обов’язковими для жінок старше 40 років та з «поганою» спадковістю є щорічні обстеження у мамолога, а також проходження мамографії за направленням лікаря. Ефективна та безпечна діагностика дозволить виявити структурні зміни молочних залоз на ранніх етапах та застосувати ефективне лікування – як для жінок, так і чоловіків.

Регулярне проходження мамографії у Києві за помірною ціною необхідне для жінок з групи ризику, а саме:

 • тим, хто не народжував (пологи та грудне годування знижує ризики новоутворень);
 • мамам, що народили першу дитину після 35 років;
 • жінкам після перенесеної мастектомії (видалення грудей) при ракових захворюваннях;
 • пацієнткам із родичками 1-го ступеня спорідненості (мати, сестра, бабуся), що мали онкологічну хворобу молочних залоз в анамнезі;
 • з менструацією до 11 років і після 54 (синтез естрогенів протягом тривалого часу може стимулювати розвиток онкології грудей);
 • старше 40 років – щорічна мамографія є обов’язковою.

Як часто потрібно проходити мамографію? Жінкам молодше 40 років проводять УЗД грудних залоз, а мамографія використовується для додаткового дослідження та уточнення діагнозу. При досягненні 40-річного віку необхідно діагностику проходять кожні 2 роки, пацієнтки з групи ризику – щорічно.

Переваги
Мамограф Hologic Lorad Selenia
Відсутність необхідності додаткових обстежень
Низьке променеве навантаження
Комфорт під час процедури
Висока кваліфікація фахівців
Безпека процедури

Що таке мамографія? 

Процес діагностики молочних залоз полягає в компресії органу у двох проєкціях та візуалізації тканини на рентгенівських знімках. При сучасному підході переважає цифрова мамографія, рідше зустрічається аналогова мамографія, обстеження на плівці. Слід розуміти, що мамографія — це не спосіб лікування захворювань, а дослідження, метою якого є виявлення онкологічних процесів.

Коли потрібно робити мамографію?

На ранній стадії захворювання тривожні симптоми можуть бути відсутні, тому з віком мамографічне обстеження потрібно проходити систематично. Обов'язково варто записатися на консультацію до мамолога, якщо виявлено ущільнення в грудях, з’явився біль або є виділення із соска. Водночас діагностика дозволяє виявити ранні злоякісні зміни молочних залоз як у жінок, так і у чоловіків.

Мамологічне дослідження, як і регулярне обстеження грудей, також потрібно проходити жінкам, які перебувають у групі ризику.

Ризик виникнення раку грудей зростає у жінок, які:

 • Ніколи не народжували — вагітність і годування грудьми створюють захисну дію для грудей.
 • Народили першу дитину після 35 років.
 • Перенесли мастектомію (операцію з видалення грудей) при онкології тощо.
 • Мають родичів 1-го ступеня споріднення (мати, бабуся або сестра), які страждали на онкологічне захворювання грудей або яєчників. Якщо є факти сімейних патологій, ризик розвитку хвороби в кілька разів вище.
 • Мали першу менструацію до 11 років, а останню — після 54 років. Естрогени тривалої дії можуть стимулювати розвиток раку грудей.
 • Досягли 40 років — в такому віці й старше щорічна діагностика молочної залози стає обов'язковою.

Графік вікових обстежень

 • До 40 років — УЗД грудних залоз; мамографія використовується для додаткового обстеження молочних залоз при підозрілих ехографічних знахідках.
 • Після 40 років — кожні 1–2 роки (якщо хтось із близьких родичів хворів на рак грудей — щорічно).

Мамографія: показання

За яких симптомів потрібно записатися на обстеження грудей?

 • пальпується новоутворення в грудях;
 • ліва та права молочні залози відмінні за формою;
 • змінилися розмір, форма, візуальний вигляд молочних залоз;
 • відчувається дискомфорт та біль у грудях;
 • виділення з соска;
 • шкіра на грудях лущиться, втягується;
 • молочна залоза почервоніла;
 • втягнутий сосок.

Мамографія проводиться також для контролю стану та структури грудей перед початком замісної гормональної терапії, якщо перед оперативним втручанням потрібно виявити, де саме розташовуються ділянки з патологічними змінами, а також для контролю ефективності лікування новоутворень.

Протипоказання до мамографії

Мамографію не проводять вагітним жінкам (через ризик розвитку патологій у плоді під впливом радіації) та матерям, що годують груддю.

Багатьох жінок хвилює питання, чи шкідлива мамографія, особливо за наявності існуючої пухлини. Багаторічні дослідження дають однозначну відповідь: доза радіації при аналоговій або цифровій мамографії не має негативного впливу на здоров'я жінки.

Як підготуватися до мамографії

Напередодні процедури дотримуйтеся простих правил:

 1. В день запланованої діагностики не користуйтеся побутовою косметикою (лосьйони, антиперспіранти тощо) в ділянках, що будуть обстежуватися (груди та пахви). Засоби можуть негативно вплинути на точність та інформативність результатів.
 2. Прихопіть з собою висновки попередніх медичних обстежень, якщо попередньо проводилась операція на грудях чи інші методі досліджень.
 3. Для правильного розташування грудей та отримання максимально точного результату уникайте напруження, адже це призводить до тонусу м’язів та також може вплинути на результати обстеження.
 4. Поінформуйте діагноста, які саме ділянки є болючими (за наявності скарг на біль).
 5. Приходити на мамографічне обстеження бажано в комфортній одежі, з роздільним верхом та низом, аби можна було зняти верхню річ для проведення процедури.

Як проводиться мамографія?

Мамологічне дослідження

Мамографію треба проводити протягом перших 10 днів менструального циклу. Під час обстеження лаборант поміщає груди в потрібне положення на пластині обладнання. Потім груди стискаються іншою пластиною. Під час тесту технік буде поступово збільшувати тиск на груди. Це робиться для того, щоб:

 • було добре видно всю тканину органу;
 • щільність тканин була розподілена рівномірно;
 • в результаті легкого струшування зображення не розмивалося.

Обстеження можна проводити у двох положеннях: частіше стоячи та в похило-бічному положенні. Під час обстеження жінку можуть попросити змінити позу. Іноді під час процедури необхідно затримати дихання на кілька секунд, щоб усунути розмитість. Мамографія проводиться окремо для кожної грудей і триває не більше 1 хвилини.

Обладнання

У сучасному медичному центрі TomoClinic використовується новітнє обладнання. Для комфорту пацієнтів і точної діагностики створений маморадіологічний діагностичний комплекс. Він складається з двох суміжних кабінетів. В одному з кабінетів розташована цифрова мамографічна система HOLOGIC SELENIA (USA), а в іншому — ультразвукова система експертного класу TOSHIBA Aplio XG — робоча станція лікаря-радіолога зі спеціалізованими моніторами для перегляду мамографічного зображення. Завдяки максимально зручному розташуванню кабінетів, лікар може відразу, якщо необхідно, провести додаткові мамографічні проєкції та прицільне УЗД в зоні інтересу або комплексне маморадіологічне дослідження — рентгенівську та ультразвукову мамографію.

Під час виявлення підозрілої ракової патології лікар-маморадіолог під контролем ультразвуку може відразу ж провести прицільну біопсію новоутворення на потрібній ділянці, а також встановити біопсійні кліпси, внутрішньопухлинні локалізаційні мітки з одномоментним рентген-контролем і провідники.

З огляду на сучасний мультимодальний підхід до виявлення злоякісної патології молочних залоз, крім стандартних методів візуалізації (рентгенівської та ультразвукової мамографії), існує можливість проведення МР-мамографії. Дослідження проводиться з динамічним контрастним посиленням і проведенням кореляції між трьома основними методами, які необхідні для виявлення раку молочних залоз, одним фахівцем і надання комбінованого маморадіологічного висновку.

Є також можливість проведення експертної маморадіологічної консультації за результатами мамографії з інших центрів і надання необхідних рекомендацій.

У TomoClinic також проводиться трепан-біопсія (виключно коаксіальним способом — з використанням голки провідника, що зменшує больові відчуття під час маніпуляції й запобігає додатковій травматизації залози, що виникає при стандартній трепан-біопсії).

За бажанням пацієнтка може пройти біопсію в медикаментозному сні. Такий спосіб застосовується, щоб мінімізувати психоемоційне навантаження під час проведення маніпуляції, а також при алергічної реакції на анестетики.

Рентгенівський апарат — діагностичний комплекс TOSHIBA RADREX-i дозволяє проводити всі рентгенографічні дослідження в положенні лежачи й стоячи, а також виконувати рентгенографічні дослідження з функціональним навантаженням.

Результати мамографії на такому інноваційному обладнанні дозволяють отримати точні дані.

У пацієнток часто виникає питання про різницю між УЗД грудей і мамографією. В ультразвуку високочастотні звукові хвилі відбиваються від тканини грудей і збираються у вигляді луни для створення зображення. Отримане зображення дозволяє ультразвуковому сканеру визначити: це зображення є підозрілим утворенням чи нормальною тканиною грудей. Ультразвук чітко розрізняє великі утворення та кістозні утворення, заповнені рідиною (прості або складні кісти).

У молодих жінок переважає залозиста структура. Тому кращим рішенням буде проведення УЗД молочних залоз, що також безпечніше для вагітних пацієнток.

Що показує мамографія

Ціни на мамографію в Києві обґрунтовані точністю та вірогідністю інформації. Високочутливий та специфічний метод незамінний для виявлення онкології. Що показує дослідження?

 • жирову та залозисту тканину;
 • строму сполучної тканини;
 • вени;
 • шкіру;
 • соски;
 • велику та малу грудні м’язи;
 • аксилярні лімфатичні вузли;
 • підшкірну жирову клітковину;
 • імпланти.

Мамографічне дослідження дозволить візуалізувати найменші утворення, що не можна пальпувати на ранніх стадіях. Це дає можливість вчасно розпочати лікування раку та врятувати життя пацієнток. Проте метод не дає точної відповіді на питання про природу пухлини, тому лікар додатково може призначити УЗД для оцінки якості новоутворення.

Чому варто записатися на мамографію в центрі TomoClinic Києва?

 1. В TomoClinic підписан договір з НСЗУ, що дає можливість проходити мамографію жінкам старше 40 років безоплатно.
 2. Мамографічне обладнання Hologic Lorad Selenia візуалізує кальцинати найменшого розміру, не більше 50 мкм.
 3. Отримані висновки від наших лікарів – достатня база для визначення схеми лікування, без додаткового обстеження.
 4. Мінімальний рівень опромінення на організм пацієнта.
 5. Безпечні та комфортні умови під час обстеження пацієнта, що можливо завдяки використанню сучасного обладнання та компетенції лікарів.
 6. Детальна візуалізація найдрібніших новоутворень, що дозволяє встановлювати діагноз на ранніх стадіях.

Для запису на мамографію в Києві зателефонуйте нам чи скористайтеся формою на сайті.

Ціни на мамографію в Києві

Регулярне проходження діагностики грудей, особливо жінками з групи ризику, гарантує своєчасне виявлення патологічних змін та можливість розпочати ефективне лікування. В центрі TomoClinic для цього є все необхідне – технологічне обладнання, досвідчені та кваліфіковані лікарі. 

Окрім проходження діагностики, ми пропонуємо повний цикл жіночого здоровʼя, а саме медичні консультації досвідченого мамолога, ендокринолога, гінеколога та онколога. Наш фахівці ґрунтовно вивчають природу та методи лікування доброякісних та злоякісних захворювань грудних залоз.

Послуги та процедури

Часті запитання
Чи можна робити мамографію, якщо є імпланти?

Проводити мамографію у разі наявності імплантів молочних залоз можна. Цей стан не є протипоказанням для виконання процедури. Під час її проведення груди здавлюється вертикально та горизонтально, і тому перед її виконанням пацієнтка обов'язково повинна повідомити лікаря про присутність імплантів. Досвідчені рентгенологи знають, як проводити стиснення грудей для поліпшення видимості та збережуть цілісність імпланта.

Чи можна проходити мамологічне дослідження у разі наявності кардіостимулятора?

Імплантований кардіостимулятор може обмежувати мамолога під час призначення деяких діагностичних процедур, і жінка завжди повинна попереджати лікаря про його наявність. Від виконання МРТ таким пацієнткам доведеться відмовитися, але наявність кардіостимулятора не є протипоказанням для проведення такого дослідження, як УЗД молочних залоз або мамографія. Під час виконання УЗД лікар буде уникати направлення променя на корпус кардіостимулятора. Під час мамографії рентгенолог, який враховує наявність приладу, зафіксує місце його розташування та виконає безпечне для отримання знімків здавлювання грудей.

Чи впливає наявність імплантів грудей на результати мамографії?

Вплив імплантів на точність дослідження визначається лікарем під час огляду пацієнтки на консультації мамолога. Якщо імплант встановлений над грудним м'язом, то він може закривати деякі області залози. У разі встановлення імпланта під м'яз закрита зона буде незначною. У разі необхідності лікар може порекомендувати пацієнтці виконати такі додаткові методи діагностики, як УЗД або МРТ молочних залоз.

Чи можна робити мамографію під час планування вагітності?

Під час планування вагітності рекомендується проводити УЗД молочних залоз. У разі виявлення патологічних порушень або наявності скарг на стан грудей жінці після консультації гінеколога рекомендується проведення обстеження у мамолога, який може для уточнення діагнозу призначати виконання мамографії. Протипоказанням для проведення цієї методики мамологічного дослідження є вагітність. Однак до настання зачаття мамографію проводити можна.

У рідкісних випадках, коли користь перевищує ризик, — під час вагітності проводиться МРТ молочних залоз. Таке обстеження проводиться строго за показаннями лікаря-онколога.

Чи можна робити мамографію після рентгена?

Проводити мамографію та рентген інших органів не рекомендується в 1 день. Між проведенням цих рентгенівських методів повинно пройти не менше 2-4 тижнів. В особливо термінових випадках допускається виконання даних процедур з інтервалом в 2-3 дні.

Яке опромінення при мамографії?

Застосовувані для виконання цього виду діагностики цифрові мамографи скорочують інтенсивність опромінення. Під час цього мамографічного дослідження молочна залоза отримує низьку дозу опромінення до 0,4 мЗв.

У сучасному медичному центрі Клініка Варта використовується новітнє обладнання. Цифрова мамографічна система HOLOGIC SELENIA (USA) є золотим стандартом для безпечної та точної діагностики.

Ціни
Мамографія у двох проекціях
Вiдгуки
Наталія
24.01.2024 відвідала TomoClinic. Подяка керівництву за умови середовища центру. Медичний персонал на високому рівні ! Анастезіолог дуже уважно здійснює опитування і супровід. Лікар, що проводить колоноскопію після процедури пояснила результати процедури і з'ясувала всі мої питання. Всі медичні працівники дуже люб'язні, ввічливі. Клініка заслуговує відмінної оцінки!
Зинаида
Сделала маммографию в TomoClinic, хочу поделиться своим отзывом о процедуре и клинике в целом. Позвонила записаться в кол центр клиники, меня записали на удобное для меня время.В день обследования я приехала в клинику, меня любезно встретили администраторы и рассказали как будет проходить процесс. Без очередей меня направили сразу в кабинет врача, процедура длилась около 20 минут, я разделась до пояса и мне сказали как правильно стать, врач очень аккуратно все сделала, я не испытала дискомфорт, я получила заключение и отправилась на оплату. Девочка на администрации поинтересовалась как все прошло, я оплатила за обследование в кассу. В целом, мне все очень понравилось. Клиника красивая, чистая. Если меня спросят где сделать данное обследование в Киеве, я на 100 процентов посоветую клинику Варта!
Аліна
Проходила мамографію в рамках жіночого чекапу номер 2, не буду писати про важивість даного обстеження після 40 років, в Європі це норма, слідкувати за своїм здоров'ям, ми тільки йдемо до цього. Лікар, яка проводила мамографію дуже уважна. Все робила обережно, питала чи комфортно мені, турбувалася. Загалом програма чекапу мене дуже порадувала, адже в ній є всі найважливіші обстеження. До того ж це дуже зручно, робити все в одному місці, а не місяць бігати по лікарнях. Я дуже рекомендую медичний центр TomoClinic, якщо ви хочете спокійно жити, зробила раз на рік чекап і впевнена в тому, що все чудово і ти здорова!
Наталя Іванова
Якщо ви шукаєте де зробити мамографію в Києві, сміливо рекомендую вам медичний центр TomoClinic. Мамографія допомагає виявити онкологічні процеси, а в сукупності з гарним лікарем ще й назначити правильну діагностику і лікування. Мені вже 40+ і для таких панянок мамографія рекомендується. Я проходила її вперше в житті, так як мене ніколи не хвлювали груди. Але зробила я її не даром, я дізналася про патологічні зміни в грудях, які не відчувалися при пальпації. В цій клінікі мені адекватно поставили діагноз, зробили всі потрібні маніпуляції і зараз я вже почала лікування. Я вдячна, що вчасно звернулася в клініку і не запустила процес який міг привести до сумного результату. Дуже рекомендую TomoClinic і дякую її лікарям!
Нина
Взагалі з певного віку цифрову мамографію обстеження грудей треба проходити регулярно, щонайменше раз на рік, але так як у мене є інтереси "важливіші" ніж відвідування лікарів, то догралася до болю в грудях. І незрозуміла причина. Сімейний лікар дав мені направлення до Вас на мамографію обстеження грудей, судячи з результатів нічого страшного, але цього болю в грудях можна було б уникнути, якби я більше приділяла часу своєму здоров'ю і пройшла мамографію раніше. Скупий платить двічі. Це я про себе, а у Вас ціна по Києву на мамографію дуже невелика. Хочу подякувати лікарям Вашої клініки за уважне ставлення до моєї проблеми, а жінкам порадити серйозно поставитися до свого здоров'я та частіше відвідувати лікарів, тим більше таких добрих як у вашій клініці.
Маша Таленко
Я була у Вас на обстеженні грудей за допомогою мамографія вперше. Мене всі лякали, що мамографія болісна. Подруга розповідала, що у неї від стиснення навіть молоко полилося, у неї там була якась киста, як би там не було я все одно переживала, медсестра в рентгенології у вас дуже приємна, вона ж мене й заспокоїла, сказала, що в поліклініці сучасний цифровий апарат мамографії, який є не в кожній поліклініці Києва, результат одразу висвічується на екрані та обстеження грудей займе лише кілька хвилин. Звичайно приємного було мало, але точно не було боляче. На щастя, нічого серйозного в мене не знайшли. Дякую Вам за чуйність і увагу, а тим, хто читає мій відгук, можу сказати, що в обстеженні грудей за допомогою мамографії нічого болючого і страшного немає, не хвилюйтеся.
Тамара
Я уже несколько лет наблюдаюсь у мамолога в связи с мастопатией, пользуюсь услугами клиники Варта довольно часто, вообще маммографию и обследование груди надо делать каждой женщине после 35, независимо от того, есть боли или нет. Эта клиника мне понравилась вежливым отношением, современным оборудованием и цена в Киеве на маммографию и обследование груди не дорогая. Сама маммография безболезненна и делается с фронтальной и боковой части для полного обследования груди, на снимке видно нет ли проблемных образований и состояние моей мастопатии. Обследование груди маммографией проходит очень быстро и может спасти Вам жизнь, не пренебрегайте своим здоровьем, ведь его за деньги не купишь.
Ирина Станиславовна
В полном восторге! Реально квалифицированный персонал, с заботой отнеслись к моим проблемам. Это определенно клиника, которую стоит рекомендовать. Просто поразили возможности современного маммографа. Я смогла понять все полученные результаты. Спасибо большое, особенно в эти сложные времена, я благодарна за доброту и заботу врачей.
Марія Бондаренко
Хочу відзначити роботу лікаря-рентгенолога А.В. Гурандо. Уважний, коректний, добрий чоловік. І це не тільки моя думка. Проходжу у нього обстеження регулярно і всі пацієнти відзначають ввічливість і професіоналізм. Андрій В'ячеславович не просто знає, а й любить свою роботу! Спасибі за вашу працю і турботу!
Катюша В.
Всем рекомендую центр TomoClinic. Обслуживание и подход к пациенту на высочайшем уровне профессионализма. Спасибо врачу за исчерпывающий сервис маммографии. Пользуюсь услугами периодически. Замечательные врачи, добрый и отзывчивый персонал. Рекомендую!
Надежда Георгиевна
Я искренне рекомендую обратиться в эту клинику. Врачи тщательно исследуют проблему грудей и расспрашивают до мельчайших подробностей. Здесь врач демонстрирует внимание и доброжелательность, что позволяет расслабиться и пройти обследование.
Алексєєнко Е.И.
На обстеження потрапила випадково, проходила профогляд і терапевт сказала, що в моєму віці (48 років) бажано пройти мамографію. Хочу висловити величезну подяку Андрію Вячеславовичу за увагу, доброту і професіоналізм. Якби не він, так би і пропустила розвиток пухлини, начебто доброякісна, але потрібно ще обстежитися. Записалася на консультацію до мамолога. Швидше за все знадобляться додаткові аналізи. Хочу сказати всім жінкам - не покладайтеся на "авось", краще перестрахуватися і зайвий раз прийти в лікарню. А всім співробітникам клініки бажаю міцного здоров'я і благополуччя!
Катерина Б.
На прийомі була на початку грудня. Залишилися дуже хороші враження, як від самої клініки, так і від медичного персоналу. Особливу подяку хочу висловити лікарю рентгенологу Андрію Вячеславовичу Гурандо. Врач детально пояснив, як буде проходити процедура, заспокоїв, що до нього направляють не лише з підозрою на рак і не варто завчасно панікувати. Загалом, вселив у мене впевненість, що все буде добре. Дякую за таке чуйне і людське ставлення!
Ядвига Леонидовна
Клиника, которую стоит рекомендовать! Врачи - профессионалы, а также приятный медперсонал. Каждый год прохожу профилактическое обследование груди и всегда ждет внимание и точная постановка диагноза. Стоит воспользоваться услугами этого центра, рекомендую женщинам с проблемами. Здесь вам все результаты разложат по полочкам.
Светлана Павловна
В клинике регулярно прохожу профосмотр и делаю рентген молочной железы. Ни разу не была разочарована. Рекомендую всем.
Елена П.
Меня просто поразило, после государственных медучреждений. Грамотный врач, вежливый и слушающий пациента и объясняющий необходимую информацию по диагнозу. Очень тщательно сделанное обследование, без спешки, точное описание и одновременно огромная культура, такт. К нему не страшно прийти и с реальной патологией.
Татьяна Семеновна
С полной ответственностью рекомендую клинику Варта. Очень конкретный и надежный персонал. Здесь работают настоящие специалисты. У меня не очень хороший диагноз, но врач здесь - великий человек. Он обсуждает результаты маммографии, и их влияние на организм. Тут я 2-й раз в жизни почувствовала, что имею дело с настоящим профессионалом, который знает, зачем он приходит на работу и как помочь пациенту. С ним можно честно и открыто разговаривать, спрашивать что угодно, если вы в чем-то не уверены. Рекомендую!
Nata Frank
В клинику мне посоветовала обратиться семейный врач. На рентген груди без проблем записалась по телефону. Никаких очередей, приняли строго по времени. Очень компетентный врач. После процедуры все объяснил, успокоил, что ничего сильно страшного нет, сказал, что мастопатия успешно лечиться, но на консультацию к маммологу и гинекологу все же надо обратиться. Спасибо всем сотрудникам Варты за отличную работу!
Тамара С.
В клинику обратилась, так как давно чувствовала какой-то дискомфорт в груди, но врачи в моей больнице ничего не находили. Хочу отметить, что встретили меня здесь очень хорошо, я бы сказала, даже по-домашнему. Я сразу записалась на маммографию. Процедуру проводил Андрей Вячеславович Гурандо. Слава богу, никаких новообразований не обнаружил! Спасибо, что избавили от подозрений, что у меня рак! Буду обследоваться дальше.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок