МРТ — це дослідження, при якому використовується сильне магнітне поле і радіочастотні імпульси. Інтенсивність створюваного поля визначає діагностичні параметри приладу. Магнітно-резонансна томографія в Києві — безпечна і ефективна діагностика, під час якої пацієнт не отримує рентгенівське опромінення. Технологія МРТ забезпечує чіткі зображення органів і тканин організму. Цей варіант візуалізації дозволяє отримувати зображення досліджуваного органу в різних площинах (у тому числі і в 3D).
Необхідно розуміти, що апарат не лікує захворювання, а точно діагностує проблему. За його допомогою легко визначається онкологія, новоутворення, інсульт, остеохондроз, грижі хребта, пошкодження зв'язок суглобів, ВСД, вроджені патології плода, ішемія, цефалгія, простатит та інші захворювання.
Види МРТ
При МРТ-дослідженні проводяться різні види діагностики. Для виявлення онкологічних патологій застосовується технологія дифузійно-зважених зображень ("псевдо-ПЕТ"). Обстеження внутрішніх органів або тканин необхідне для правильного встановлення і підтвердження діагнозу, а також для визначення ефективності лікування.
Завдяки магнітно-резонансній томографії можна візуалізувати багато органів:
- голову — діагностика хвороби Альцгеймера, розсіяного склерозу та інших неврологічних проблем, болю і запаморочення невідомого походження, порушень зору, травм, раку, стану після інсульту;
- хребет (шийний, грудний або поперековий відділ) — оцінка ступеня ураження після нещасних випадків, при дегенеративних захворюваннях міжхребцевих дисків, при болю і онкологічних ураженнях;
- серце — дослідження патологічних станів великих судин, ішемічної хвороби, пухлин серцевого м'яза, вроджених і набутих вад;
- черевну порожнину — вивчення ураження внутрішніх органів, новоутворень, проблем із жовчовивідними шляхами;
- малого таза — діагностика захворювань передміхурової залози, матки, яєчників, прямої кишки;
- окремих суглобів — дослідження дегенеративних захворювань, розтягнень, інших видів травм.
Мультипараметрична МРТ дозволяє отримати найбільш розширене і найбільш точне зображення багатьох структур тіла, у тому числі й мозку. Ця методика дає лікарю інформацію як про структуру, так і про функції окремих органів і тканин, що важливо для встановлення точного діагнозу в неврології, онкології, нейропсихології.
Щоб отримати ще більш точне зображення внутрішніх органів, часто використовується МРТ з контрастом. При цьому речовина, яка вводиться внутрішньовенно, тимчасово накопичується в тканинах і, завдяки своїм властивостям, підсилює сигнал на МРТ-зображеннях. Ця речовина не призначається вагітним жінкам, а також людям з нирковою недостатністю.
Показання до магнітно-резонансної томографії
МРТ використовується для найточнішої діагностики травм і захворювань.
Показання до МРТ:
- захворювання центральної нервової системи: пухлини та інсульти, розсіяний склероз, хвороба Альцгеймера, пухлини хребта, променеві ураження або незрозумілі неврологічні розлади;
- захворювання м'яких тканин: запальні процеси і онкологічні пухлини, травми суглобів, м'язів і зв'язок;
- захворювання середостіння і таза: пухлини серця і легенів, аномалії великих судин, онкологія репродуктивних органів у жінок і передміхурової залози у чоловіків.
МР-трактографія зарекомендувала себе ефективним інноваційним методом при діагностиці головного мозку. При МР-трактографіі не потрібне введення контрасту або попередня підготовка пацієнта.
МР-спектроскопія орієнтована на діагностування патології на фоні біохімічних змін. В її основі лежить концентрація конкретних метаболітів. Завдяки МР-спектроскопії хвороба виявляється ще на етапі виникнення.
У будь-якому випадку підозра на новоутворення, загальна слабкість, головний або суглобний біль нез'ясованої етіології є показаннями до проведення МРТ. Не завадить також перевірити хребет, щоб виявити защемлення корінців спинного мозку при болях у спині.
Протипоказання
Процедура є однією з найбезпечніших серед діагностичних методів.
Протипоказання до МРТ виникають, перш за все, через використання сильного магнітного поля. Не можна проходити обстеження жінкам у першому триместрі вагітності, пацієнтам, яким імплантовані електричні пристрої, та людям з алергією на гадолінієвий контраст.
Магнітне поле серйозно порушує роботу:
- кардіостимулятора;
- нейростимулятора;
- кохлеарного імпланта;
- інсулінової помпи;
- кардіовертера-дефібрилятора.
Перед проведенням МРТ-діагностики необхідно повідомити персоналу медичного закладу про наявність металевих сторонніх тіл в організмі. Через особливої конструкції самого МР-томографа часто виникає клаустрофобія (страх закритих приміщень), що також може бути протипоказанням до МРТ-дослідження. Завдяки унікальній конструкції томографа в TomoClinic і найбільшому діаметру тунелю, в який поміщається пацієнт, ризики розвитку клаустрофобії мінімальні.
Підготовка до МРТ-обстеження
Перед процедурою МРТ слід звернути увагу на ряд важливих нюансів:
- необхідно надіти зручний одяг без металевих елементів: блискавок, металевих ґудзиків або металевих дротів (наприклад, у бюстгальтері);
- пацієнтам, які постійно приймають ліки, не слід припиняти їх прийом;
- у зв'язку з тривалістю процедури краще не пити каву або інші напої безпосередньо перед обстеженням, а прийти на обстеження з порожнім сечовим міхуром. Виняток становлять МРТ тазових органів;
- жінкам, які обстежують голову, необхідно обійтися без макіяжу в день діагностики;
- магнітне поле, створюване апаратом, може пошкодити деякі пристрої. З метою безпеки мобільний телефон, прикраси, окуляри, годинник, слуховий апарат і MP3-плеєр необхідно залишити в гардеробі;
- обов'язково слід повідомити персоналу, що проводить магнітно-резонансну томографію, інформацію про наявність імплантованих медичних пристроїв.
Проведення МРТ і його результати будуть більш ефективними, якщо пацієнт візьме з собою результати попередніх досліджень.
Як проходить МРТ-діагностика
Щоб не реагувати негативно на процедуру, необхідно розуміти, що таке МРТ і як вона проходить.
Процес магнітно-резонансного обстеження абсолютно безболісний і проходить таким чином:
- триває обстеження від 15 до 60 хвилин в залежності від мети діагностування;
- пацієнт зручно лежить, зазвичай на спині, а досліджувана ділянка тіла (наприклад, коліно, зап'ясток, плече) оточена додатковою котушкою;
- при обстеженні черевної порожнини досліджувана ділянка тіла може бути оточена поясом спеціальних датчиків;
- під час обстеження не можна рухатися;
- деякі види магнітно-резонансної томографії вимагають, щоб пацієнт затримував дихання;
- під час обстеження пацієнт всередині апарату залишається один: лаборант спостерігає за піддослідним з сусідньої кімнати і може говорити з ним через двосторонній внутрішній зв'язок.
МРТ-обстеження супроводжується деренчливим звуком і гудінням апарату. Це нормальне явище для пристрою. Після обстеження пацієнт може повернутися до повсякденної діяльності.
Обладнання
Кожна клітина людського тіла містить атоми водню — протони, які мають особливі магнітні властивості. Властивості цих частинок і їх зміст використовується в сучасній технології візуалізації тканин, яку використовує магнітно-резонансний томограф.
Коли протони водню піддаються впливу сильного магнітного поля, можна використовувати складне обладнання, щоб спостерігати, як вони відображають спрямовану на них енергію у вигляді радіохвиль відповідної частоти. Наприклад, протони в жирових клітинах віддають цю енергію швидше, ніж протони в м'язових клітинах. Спеціалізоване програмне забезпечення переводить цю інформацію в зображення і надає індивідуальний відтінок кожній тканині і структурам органів. Таким чином, завдяки апарату МРТ можна відрізнити тканини певного типу, а також патологічні ділянки від здорових.
Магнітно-резонансна томографія в TomoClinic відрізняється надзвичайними параметрами гентрі, що дозволяє провести обстеження пацієнтам з масою тіла до 200 кг. Унікальний для України пристрій здійснює діагностику для тих пацієнтів, яким відмовили в обстеженні в інших клініках через надмірну вагу.
Результати і ефект МРТ-дослідження
Результати МРТ пацієнт отримує у вигляді роздруківки з описом і зображеннями, що зберігаються також на компакт-диску. При цьому варто відзначити, що для встановлення точного діагнозу недостатньо пройти саму процедуру обстеження. Іншим важливим фактором стає розшифровка МРТ. Тому з результатами діагностики необхідно обов'язково звернутися до фахівця. При досвідченій розшифровці МРТ пацієнт отримує точний діагноз, який допомагає призначити ефективне лікування. Саме таким досвідом володіють лікарі TomoClinic. Отриманий результат необхідно представити лікарю, який направив на дослідження. Зберігати всі результати візуалізації необхідно в сухому безпечному місці.
Переваги МРТ в нашій клініці
При багатьох захворюваннях ефективність даного методу перевершує діагностику КТ. Завдяки встановленому в нашій клініці томографу TOSHIBA Vantage Titan 1.5T з унікальною конструкцією корпусу, обстеження проходять пацієнти з вагою до 200 кг.
До переваг МРТ TomoClinic відносяться:
- Кращі діагности України, які мають великий досвід роботи.
- Більш висока точність діагностики завдяки показнику індуктивності в 1,5 Тесла.
- Підвищений комфорт за рахунок ідеального укладання пацієнтів з кіфозом і патологіями хребта.
- Унікальне МРТ-обстеження гарантує безпечність процесу, не пов'язаного з іонізуючим випромінюванням.
- Пацієнт отримує висновок МРТ в Києві за міжнародними стандартами.
- Якісна діагностика дозволяє отримати надточні зрізи досліджуваних органів.
- Сучасна діагностика базується на використанні МРТ всього тіла, псевдо-ПЕТ і мультипараметричного обстеження.
Записатися на МРТ можна, зателефонувавши по вказаному на сайті номеру або замовивши зворотний дзвінок на нашому сайті.
Цінова політика
Магнітно-резонансна томографія у всіх країнах не відрізняється бюджетною вартістю. Вкладаючи гроші в точну діагностику, пацієнт уникає необхідності платити за додаткові аналізи та обстеження. До того ж, істотно економиться час. Ціна МРТ — це часто ціна життя, пов'язана з вчасно зробленою операцією або призначеним лікуванням. На проведення процедури МРТ вартість відображена на сайті клініки, в прайсі. Вона залежить від двох чинників:
- досліджуваної області тіла;
- можливостей апарату, який використовується для діагностики.
Слід пам'ятати також про професіоналізм наших лікарів, які грамотно розшифровують отримані зображення МРТ.
Лікарі
Прагнення до досконалості є основною метою TomoClinic. Тому для встановлення більш точного діагнозу після діагностики на МРТ у нас можна записатися на прийом до онколога, мамолога, уролога, ортопеда, а також при необхідності пройти КТ. Під час консультації наші висококваліфіковані фахівці не тільки точно встановлять діагноз, а й призначать ефективне лікування. Багаторічний досвід підтверджує, що тільки завдяки використанню експертного МРТ, професіоналізму медичного персоналу й постійної уваги до пацієнта клініка зберігає лідируючі позиції на ринку.
Зробити МРТ в Києві — значить провести безболісне обстеження дитини маленького віку, забезпечити точну діагностику простати, молочної залози у дорослих, дослідити ЦНС, а також виявити патологію в будь-якій точці тіла. Звертайтеся до нас, щоб на обладнанні експертного класу встановити точний діагноз і подовжити собі життя.