Внаслідок складної будови скроневих кісток їхньому обстеженню приділяють пильну увагу. Якщо підозрюються патологічні процеси в цій анатомічній ділянці, використовують метод комп’ютерної томографії. КТ скроневих кісток у Києві проводять у TomoClinic на сучасному мультиспіральному томографі експертного класу TOSHIBA Aquilion One на 640 зрізів. У процесі дослідження лікар отримує детальні дані про стан пірамід скроневих кісток, осередків соскоподібного відростка, середнього та внутрішнього вуха, а також слухового проходу. Датчики томографа отримують дані про пошарове сканування, що обробляються комп’ютером. Лікар вибудовує тривимірні зображення досліджуваної області, спираючись на які ставить діагноз.
МСКТ скроневих кісток — це неінвазивний, високоточний метод діагностики, що показує навіть незначні морфологічні зміни та пухлинні осередки. Широкі можливості томографії дають змогу візуалізувати будь-які запалення, аномалії розвитку, травми та інфекційні ураження кісткових структур та навколишніх м’яких тканин.
АКЦІЯ
В період з 1 липня по 31 серпня в клініці діє знижка 10% на всі види КТ:
- черевної порожнини
- головного мозку
- грудного відділу хребта
- колінного суглоба
- легень
- органів грудної клітки
- органів малого таза
- плечового суглоба
- придаткових пазух носа
- кульшового суглоба
КТ скроневих кісток: показання
- травми;
- абсцеси;
- інфекції;
- діагностика захворювань вуха;
- отосклероз;
- пухлини, метастази;
- мастоїдит;
- вестибулярні патології;
- крововиливи;
- порушення роботи слухового апарату;
- дегенеративні зміни;
- планування операцій;
- визначення причин гнійних, кров'яних виділень із вуха;
- контроль ефективності терапії.
Направлення для проведення МСКТ скроневих кісток виписує хірург чи отоларинголог.
КТ скроневих кісток: протипоказання
Цей тип діагностики передбачає використання рентгенівського випромінювання. Сучасний мультиспіральний томограф у TomoClinic знижує променеве навантаження на організм людини до мінімальних значень. Незважаючи на нешкідливу процедуру, вона має деякі обмеження. Дітям та вагітним жінкам вона призначається в екстрених випадках. Якщо дослідження проводиться жінкам у період лактації, варто уникати годування протягом наступних 24 годин. Також є обмеження за вагою пацієнта. Особлива конструкція нашого апарату дає змогу проводити КТ-діагностику людям із масою тіла до 200 кг.
На комп'ютерній томографії скроневих кісток добре візуалізується ця анатомічна область. Тому здебільшого процедуру проводять без контрастування. У разі необхідності детального вивчення судинних структур, визначення поширеності пухлинного процесу вводять спеціальний фармпрепарат. КТ скроневих кісток із контрастом не проводять пацієнтам із нирковою недостатністю та алергічною реакцією на контрастний препарат.
КТ скроневих кісток: підготовка
На процедуру необхідно взяти направлення від лікаря, усі документи, що стосуються поточного захворювання, а також результати попередніх досліджень. Якщо планується проведення КТ скроневих кісток із болюсним посиленням, потрібно здати аналіз на креатинін. У цьому випадку також необхідно утриматися від їди за 3 години до діагностики.
Як проходить КТ скроневих кісток
Цей вид діагностики не потребує перебування пацієнта в замкнутому просторі. Кільце апарата обертається виключно навколо досліджуваної зони. Тому зробити КТ скроневих кісток можна навіть пацієнтам із клаустрофобією.
Етапи проведення томографії:
- пацієнт знімає всі металеві предмети та прикраси;
- приймає горизонтальне положення на рухомому столі томографа;
- стіл засувають в апарат на задану глибину;
- персонал клініки віддаляється в суміжне приміщення для проведення діагностики;
- спілкування пацієнта та лікаря здійснюється за допомогою вбудованої аудіогарнітури, у разі виникнення неприємних відчуттів пацієнт може сповістити про це лікаря, та процедура припиниться;
- у процесі томографії пацієнт лежить нерухомо, у разі потреби для його фіксації використовують спеціальні подушки;
- у разі проведення КТ скроневої кістки з контрастуванням пацієнту попередньо вводять внутрішньовенно препарат йоду. Він забарвлює судини та вени, роблячи зображення чіткішими;
- спочатку виконують нативне сканування, після цього вводять контрастний фармпрепарат та повторюють дослідження.
Комп'ютерна томографія скроневих кісток триває приблизно 2 хвилини. У разі використання контрастного посилення вона продовжується в межах 15–20 хвилин.
КТ скроневих кісток: розшифровка
Після закінчення сканування лікар вивчає отримані зображення та проводить аналіз результатів дослідження. Він складає протокол з описом КТ скроневих кісток. У TomoClinic запроваджено подвійний контроль результатів діагностики. Після вивчення отриманих даних лікарем-рентгенологом їх також оцінює завідувач відділенням. Це забезпечує встановлення максимально точного діагнозу.
Показники КТ скроневих кісток у нормі:
- рівні стінки;
- чітка візуалізація слухових кісточок;
- гарна пневматизація;
- анатомічно нормальна конфігурація слухового проходу.
На знімках добре видно найменші відхилення від норми: запалення, травми, пухлинні утворення та інші патології.
Переваги КТ скроневих кісток у TomoClinic
- Команда висококваліфікованих лікарів-рентгенологів із великим досвідом роботи.
- Сучасний мультиспіральний томограф на 640 зрізів завтовшки 0,5 мм зі зниженим променевим навантаженням на організм. Конструкція апарату дає змогу проводити процедуру пацієнтам із вагою до 200 кг.
- Експертний висновок відповідно до міжнародних протоколів.
- Можливість отримати консультацію вузького спеціаліста за результатами дослідження КТ скроневої кістки. Відгуки пацієнтів клініки говорять про високий рівень медичних послуг.
- Рання діагностика доброякісних та злоякісних новоутворень.
- Доступна вартість МСКТ скроневих кісток. Ціни діагностичних процедур наведені у відповідному розділі нашого сайту.
Лікарі
Шукайте клініку у Голосіївському районі для виконання комп'ютерної томографії, але не знаєте, куди звернутися? У разі наявності показань зробити КТ скроневих кісток у Києві можна в TomoClinic. Наші лікарі-діагности мають високий рівень кваліфікації та великий практичний досвід для виконання всіх видів діагностичних процедур. Ми гарантуємо точність отриманих результатів для встановлення правильного діагнозу. Для запису на томографію зателефонуйте до нашого кол-центру або залиште заявку на сайті на зворотний дзвінок. Наш менеджер зв'яжеться з вами в найкоротший термін і запише вас на зручний для вас час.
Під час дослідження цієї анатомічної області найінформативнішим вважається спосіб комп’ютерної томографії. На ньому краще візуалізуються кісткові структури, які опосередковано видно на МРТ скроневих кісток. На відміну від МР-сканування наявність у тілі металу не є протипоказанням до проведення КТ. І для лікарів, і для пацієнтів цей фактор нерідко вирішальний під час вибору методу діагностики.
Щоб уникнути перевищення допустимих норм рентгенівського випромінювання, КТ проводять не частіше 1–2 разів на рік. За наявності показань та гострої лікарської потреби сканування можна повторювати через 3 тижні.
Для виконання діагностичного дослідження не обов’язково, але бажано мати направлення від лікаря. Залежно від цілей діагностики його може виписати отоларинголог або хірург.
Променеве навантаження під час проведення комп’ютерної томографії досягає мінімальних значень. Тому даний вид діагностики є безпечним, за умови, що він виконується не частіше ніж 2 рази на рік.