logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

При ускладнених та гострих формах ЛОР-захворювань не завжди точний діагноз можна встановити на основі скарг пацієнта та детального огляду. У такому разі знадобиться КТ-дослідження зони ураження, що допоможе виявити патології параназальних синусів на ранніх стадіях та запобігти розвитку важких ускладнень. КТ придаткових пазух носа в Києві на сучасному мультиспіральному томографі роблять у TomoClinic. Дослідження проводять висококваліфіковані спеціалісти з великим діагностичним досвідом. Ми гарантуємо безпеку проведення процедури та високий рівень обслуговування пацієнтів.

КТ ППН — це неінвазивний, безболісний та безпечний метод діагностики, що дає змогу отримати пошарові знімки приносових пазух.

Переваги
Висока точність дослідження
Мінімальне променеве навантаження
Висококваліфіковані спеціалісти
Проведення всіх видів КТ
Результати розшифрування на електронному носії
Доступна вартість

АКЦІЯ

В період з 1 липня по 31 серпня в клініці діє знижка 10% на всі види КТ:

Що видно на КТ придаткових пазух носа?

КТ порожнини носа є прогресивним діагностичним методом. Його принцип полягає у використанні рентген-випромінювання, що надає можливість різновекторного розгляду досліджуваної зони. Комп’ютерна томографія придаткових пазух носа дає максимально повні відомості про анатомічну структуру та хвороботворні процеси параназальних синусів.

Носові пазухи відрізняються особливою фізіологічною будовою у вигляді порожнистої структури, що заповнюється повітрям. Пазухи знаходяться у межах лицьових кісток навколо носової порожнини. Завдяки застосуванню комп’ютерної діагностики вдається точно визначити стан твердих структур та м’яких тканин.

Датчики томографа збирають інформацію про пошарове сканування. Ці відомості обробляє комп’ютер. Далі профільні лікарі-рентгенологи аналізують отриманий результат, друкують його на плівці або записують на диск.

МСКТ приносових пазух — максимально інформативне дослідження кісткових та порожніх структур, наповнених рідиною та повітрям. У разі його використання можна відобразити лобові, гайморові та інші пазухи, а також прилеглі до них зони. На КТ носа видно зміни кісткових структур носа та особливості їхньої будови. Прогресивна методика допомагає виявити кісти, поліпи та інші новоутворення в синусах. На КТ видно запальні процеси, ознаки крові чи гною в пазухах носа.

Показання до КТ придаткових пазух носа

 • травмування голови;
 • часті головні болі;
 • діагностика синуситу;
 • новоутворення носоглотки та кісток лицевого черепа;
 • операції на ЛОР-органах в анамнезі;
 • значне погіршення слуху;
 • підозра на остеомієліт кісток черепа;
 • додаткові ходи;
 • відхилення у будові носових пазух;
 • потовщення слизової оболонки;
 • запалення носослізного каналу;
 • ороантральний свищ;
 • запальний процес у приносових пазухах;
 • контроль ефективності терапії;
 • оцінка пазух при їхньому заповненні рідиною та оцінка характеру ексудату;
 • підготовка до ендоскопічної операції.

Протипоказання до КТ придаткових пазух носа

Комп’ютерна томографія пов’язана з використанням рентгенівського опромінення. З огляду на це її потрібно з обережністю використовувати щодо вагітних жінок та дітей. Період лактації не знаходиться в списку абсолютних протипоказань для КТ пазух носа.

Дослідження без контрасту практично немає протипоказань. Для КТ придаткових пазух носа з контрастом існують обмежувальні умови:

 • тяжка ниркова або печінкова недостатність;
 • вага пацієнта понад 200 кг;
 • алергічна реакція на контрастний препарат;
 • тяжка форма гіпертиреозу;
 • цукровий діабет у стадії декомпенсації;
 • алергія на йодовмісні препарати.

Підготовка до КТ пазух носа

Направлення на діагностичну процедуру видається на консультації отоларинголога. Лікар проведе огляд, призначить аналізи та за результатами оцінить необхідність проведення рентгенівського дослідження.

У разі проведення КТ пазух носа без контрастування спеціальні підготовчі міри не вживаються. Якщо дослідження придаткових пазух носа виконуватиметься з використанням контрасту, потрібно здати аналізи на креатинін та сечовину.

На процедуру потрібно підготувати направлення лікаря, аналізи крові, виписку з історії хвороби, результати попередніх досліджень.

Як роблять КТ придаткових пазух носа?

Діагностична процедура проходить швидко та безболісно. Пацієнта просять зняти із себе прикраси, годинники та предмети одягу з металевими елементами. Потім пацієнт займає горизонтальне положення на рухомій кушетці томографа та лежить нерухомо. Стіл заїжджає в кільце томографа, але пацієнту не доводиться перебувати в закритому просторі. У томографі знаходиться лише область, яка потребує обстеження.

У процесі виконання КТ пазух носа апарат робить пошарові знімки з мінімальним кроком. Зображення надходить на комп’ютер лікаря, що займається аналізом отриманої інформації та складанням опису.

Якщо необхідно зробити КТ придаткових пазух носа з контрастом, діагностування проводять у два етапи. Спочатку роблять звичайні знімки, після чого вводять контраст та продовжують обстеження.

Мультиспіральний томограф експерт класу TOSHIBA Aquilion One 640 зрізів у TomoClinic може надати максимально повну інформацію про кісткові структури та наявність у параназальних синусах ексудату. Тому дослідження носа найчастіше проводять без контрасту. Якщо є підозри на наявність пухлинного процесу, необхідно зробити детальніші знімки. Для отримання зображень максимальної якості використовують болюсний контраст.

Пацієнту внутрішньовенно вводять спеціальний препарат на основі йоду, який швидко поширюється кровотоком і забарвлює навіть найменші судини. Це дає можливість отримати серію знімків із точними даними про розташування новоутворення, включаючи вогнища кровопостачання.

Скільки триває КТ придаткових пазух носа?

Середня тривалість комп’ютерної томографії приносових пазух становить 5 хвилин. КТ із контрастом триває 20 хвилин. Це абсолютно безболісна процедура. Єдиний дискомфорт під час проведення КТ пазух носа, за відгуками пацієнтів, створюють характерні клацання томографа.

Результати КТ пазух носа

На отриманих знімках видно контури, структуру та щільність усіх ділянок параназальних синусів. Отримані зображення дають можливість лікарю-рентгенологу оцінити стан пазух, носової перегородки, рівень наповнення повітрям порожнин та стан слізних проток.

У процесі МСКТ отримують зображення в аксіальній проєкції, які можна збільшити за допомогою програмного забезпечення. Лікар може змінювати картинку за допомогою реформатування, щоб отримати зображення в корональній та сагітальній проєкції. Завдяки можливості створення 3D моделі вдається докладніше вивчити вибрану область і розшифровувати КТ пазух носа.

Переваги КТ придаткових пазух носа у TomoClinic

 1. Використання мультиспірального томографа експертного класу TOSHIBA Aquilion One на 640 зрізів із кроком 0,5 мм. Технологія томографа дає змогу проводити дослідження пацієнтам із масою тіла до 200 кг.
 2. Висококваліфіковані лікарі з великим практичним досвідом. Наші фахівці мають новітні діагностичні методики. Вони постійно підвищують свій професійний рівень на профільних конференціях та семінарах.
 3. Висока точність діагностики та розшифровка результатів лікарями-експертами.
 4. Можливість проведення всіх видів КТ (зокрема з контрастом).
 5. Низьке променеве навантаження на сучасному мультиспіральному томографі.
 6. Висновок комп’ютерної томографії відповідно до міжнародних протоколів.
 7. Лояльна цінова політика на КТ пазух носа. Ціну дослідження можна дізнатися в контакт-центрі клініки.
 8. За результатами КТ можливість отримання консультації та подальшого лікування у профільних спеціалістів клініки.

Лікарі

Необхідно зробити КТ придаткових пазух носа? У TomoClinic діагностичне дослідження можна пройти на сучасному мультиспіральному томографі з пониженим променевим навантаженням. Дослідження проводять лікарі-рентгенологи з високим рівнем кваліфікації та великим досвідом роботи в діагностиці захворювань. Записатися на КТ пазух носа в Києві в Голосіївському районі можна за телефоном або через форму зворотного зв’язку. Наші оператори нададуть вам вичерпну інформацію про вартість процедури та особливості її проведення.

Часті запитання
Як часто можна робити КТ пазух носа?

Рішення про частоту проходження рентгенологічної діагностики приймає лікар. За показаннями допускається виконання комп’ютерної томографії 1 раз на 2–6 місяців. Необхідність багаторазового проходження КТ пазух носа визначається залежно від діагнозу та результатів терапії. З огляду на те, що в Клініці Варта встановлено новітнє обладнання останнього покоління, доза опромінення під час проходження КТ мінімальна.

Чи можна робити КТ пазух носа під час вагітності?

Комп’ютерна томографія заснована на використанні рентгенівських променів, які негативно впливають на плід. Тому вагітність є протипоказанням для проведення такого типу дослідження. На консультації гінеколога можна отримати інформацію про альтернативні методи діагностики, безпечні для вагітної жінки.

Чим відрізняється КТ від МРТ придаткових пазух носа?

Комп’ютерна томографія — основний метод дослідження захворювань приносових синусів. На КТ якісно візуалізуються зони потовщення слизової оболонки, поліпи, кісткові зміни пазух та інші важливі області порожнистих органів. МРТ придаткових пазух носа найбільше підходить для обстеження м’яких тканин. На ньому також можна побачити кісти й потовщення слизової оболонки. Проте цей метод менш інформативний під час дослідження кісткових стінок та пазух.

Що краще КТ або рентген носових пазух?

Використання рентгену виправдане на початковій стадії захворювання, коли стан пацієнта є задовільним. У разі виникнення ускладнень чи виявлення спірних моментів за результатами рентгенографії краще зробити КТ пазух носа. Цей метод діагностики дає найточніші дані про стан досліджуваного органу. Знімок створюється в тривимірному просторі, тоді як рентген дає зображення органу лише в одній площині.

Ціни
МЗКТ лор-органів (придаткові пазухи)
Вiдгуки
Василий
У меня часто воспалялись пазухи носа и врач порекомендовал сделать КТ. Попал в Клинику Варта по совету сестры, которая часто там консультировалась и проходила анализы. КТ выполняла Гринчук Наталья Сергеевна. У меня выявили полип. Я получил снимки и заключение уже на следующий день. Теперь мне предстоит сделать операцию. Верю в ее результативность. Наталья Сергеевна, спасибо вам за вашу внимательность и профессионализм! Обследоваться для контроля теперь буду только у вас!
Лариса Ивановна
Миколюк Дмитрий Леонидович, спасибо вам за вашу внимательность! Я много лет страдаю от гайморита. Головные боли и боль в области глаз, разбитость и слабость были моими почти постоянными спутниками на протяжении 4 лет. Мой отоларинголог назначил мне КТ придаточных пазух носа для более расширенной диагностики. Я обратилась в Клинику Варта по совету родственницы. Меня быстро записали на процедуру и мне не пришлось ждать своей очереди. КТ делал лаборант, а описывал Дмитрий Леонидович. Именно он заметил, что у меня образовалась киста! Я очень благодарна ему за его профессионализм! Благодаря правильному диагнозу мне провели операцию и теперь я чувствую себя другим человеком.
Олег
Миколюк Дмитрий Леонидович, спасибо вам! Делал КТ придаточных пазух носа в TomoClinic. Дмитрий Леонидович поставил правильный диагноз. ЛОР хвалил описание снимков. Оно помогло ему назначить лечение. Клиника в целом мне нравится. Наверное, буду еще обращаться.
Эльвира
Миколюк Дмитрий Леонидович, я очень благодарна вам! После серьезной травмы мне назначили КТ носовых пазух. Я обратилась в Клинику Варта на улице Михаила Ломоносова 33/43 и мне предложили провести обследование в тот же вечер. Это было кстати, потому что медлить нельзя было. Процедура прошла быстро. Врач позаботился о том, чтобы во время снимков я не шевелила головой. Еще процедура довольно комфортная. Учитывая характер травмы носа мне быстро выдали снимки и заключение. После операции все прекрасно восстановилось и моя внешность никак не пострадала. Уверена, что в этом есть и заслуга Дмитрия Леонидовича! Ведь точная диагностика - залог успешного лечения. Я очень благодарна этому врачу. Если мне будет нужно делать КТ в будущем, то я буду обращаться только к этому рентгенологу!
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок