logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Обстеження органів грудної клітки (ОГК) останнім часом стає все актуальнішим. Збільшення числа захворювань серцево-судинної та дихальної систем, стрімке поширення COVID-19 зумовили зростання бажаючих пройти КТ органів грудної клітки у Києві в TomoClinic.

КТ органів грудної клітки — це сучасна методика променевої діагностики органів і тканин грудної клітки, під час проведення якої можливе створення об’ємних реконструкцій кісткових структур і судин (у разі застосування контрастних речовин).

КТ грудної клітки та середостіння використовується як самостійний метод діагностики значного переліку захворювань і пошкоджень. Також терапевт або сімейний лікар може призначити комп’ютерну томографію грудної клітки, якщо рентгенографія не змогла достовірно визначити причини патологічних змін.

Для отримання чіткішого та детальнішого зображення судин і м’яких тканин застосовують КТ грудної клітки з контрастом.

Переваги
Обладнання експерт-класу
Висока точність діагностики
Виявлення захворювань на ранніх стадіях
Мінімальне променеве навантаження
Висококваліфіковані фахівці
Доступна вартість

АКЦІЯ

В період з 1 липня по 31 серпня в клініці діє знижка 10% на всі види КТ:

Показання до КТ грудної клітки:

 • онкоскринінг;
 • травми та поранення на рівні грудної клітки;
 • зміни легеневої тканини;
 • вільні й обмежені скупчення рідини;
 • перед- або післяопераційна діагностика;
 • контроль проведених лікувальних заходів тощо.

Симптоми, при яких може бути необхідна КТ грудної клітки:

 • тривалий кашель нез’ясованої етіології;
 • задишка;
 • кровохаркання;
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • підозри на онкологічні захворювання тощо.

У разі наявності вищевказаних симптомів обов’язково потрібен огляд лікарем-клініцистом для визначення обсягу досліджень, необхідних для постановки діагнозу.

КТ ОГК допомагає діагностувати такі захворювання, як:

 • Пневмонія
 • Лімфаденопатія
 • Бронхоектазія
 • Аневризма аорти
 • ТЕЛА
 • Мукоцеле
 • Рак легенів
 • Рак стравоходу
 • Туберкульоз тощо

КТ органів грудної порожнини незамінне під час діагностики пухлин, метастатичних процесів. У разі підозри на онкологічне захворювання молочних залоз лікар-мамолог призначає дослідження для уточнення поширення процесу та наявності/відсутності метастатичного ураження. Також можуть використовуватися вузькоспрямовані дослідження — КТ стравоходу, КТ ребер, КТ легенів тощо.

Комп’ютерна томографія грудної клітки є доступним і малоінвазивним методом діагностики з мінімальними ризиками опромінення. Проте існує низка обмежень для проведення томографії органів грудної клітки, поміж яких:

 • наявність алергії на йод;
 • маса пацієнта понад 200 кг;
 • наявність металевих імплантів;
 • вагітність і період лактації;
 • вікові обмеження (діти до 14 років);
 • клаустрофобія;
 • психічні розлади.

Але всі можливі обмеження та протипоказання для КТ грудної клітки окремо розглядаються лікарем, котрий оформлює направлення на дослідження.

КТ ОГК із контрастуванням проводять усім, крім пацієнтів з алергічними реакціями на йод. Обмеження існують для пацієнтів із вираженими порушеннями функцій нирок, цукровим діабетом у разі вживання препаратів метформіну.

Як проходить КТ грудної клітки у Києві в TomoClinic

Підготовка до КТ грудної клітки без контрастуючої речовини не вимагає спеціальної підготовки. Безпосередньо перед дослідженням пацієнта просять зняти з тіла металеві аксесуари, розташовані на рівні дослідження.

Якщо заплановане проведення КТ органів грудей із контрастом, то за 4–6 годин до дослідження потрібно відмовитися від пиття та вживання їжі. Перед томографією з контрастуванням пацієнти здають аналіз на креатинін.

Дослідження проводиться в легкому одязі без металевих елементів на рівні грудної клітки. Пацієнт лягає на стіл томографа, який рухається в арці сканера. Медичний персонал перебуває в суміжній кімнаті та стежить за процедурою. За командою пацієнт затримує дихання. Для отримання чітких знімків важливо весь час не рухатися.

Під час проведення КТ із внутрішньовенним болюсним контрастуванням пацієнту безпосередньо перед дослідженням підключають інжектор, через який вводять контрастну речовину.

Результати та розшифрування КТ грудної клітки

У TomoClinic КТ проводиться на комп’ютерних томографах експертного класу, що дає змогу отримати високоякісні зображення. У найдрібніших подробицях візуалізуються патологічні утворення, ділянки інфільтрації, скупчення рідин, пошкодження, вроджені аномалії тощо.

Протягом 24 робочих годин пацієнт отримує розшифровку результатів, знімки та висновок лікаря.

Переваги КТ органів грудної клітки в нашій клініці

 1. Сучасне обладнання експерт-класу.
 2. Висока точність діагностики.
 3. Висококваліфіковані фахівці.
 4. Мінімальне променеве навантаження.
 5. Виявлення важких захворювань на ранніх стадіях.
 6. Можливість провести КТ у нічний час.
 7. Доступна вартість КТ грудної клітки.

Лікарі

Зробити КТ грудної клітки в Києві в Голосіївському районі просто! Для цього потрібно залишити заявку або зателефонувати за номерами, вказаними на сайті, і наш оператор запише вас на консультацію та обстеження, відповість на всі виниклі запитання. Пам’ятайте — успіх лікування повністю залежить від своєчасної та правильної діагностики!

Часті запитання
Що краще КТ або МРТ грудної клітки?

Однозначної відповіді на питання не існує, оскільки кожна методика має ряд переваг. Для обстеження м'яких навколокісткових тканин застосовується МРТ, яка чіткіше візуалізує новоутворення та інші подібні патології. За допомогою КТ можна ефективніше обстежити кісткову систему, тому що на знімку чітко відображаються тільки тверді тканини.

Чи можна робити КТ грудної клітки при вагітності?

Основним протипоказанням діагностики з допомогою КТ є вагітність. Під час процедури опромінення зазнає не лише мати, а й дитина. У разі необхідності та невідкладності діагностики лікарі призначають КТ вагітним після попередньої консультації гінеколога.

Яке опромінення під час КТ грудної клітки?

Точну дозу опромінення від КТ розрахувати достатньо складно. Це залежить від багатьох факторів. Основним фактором, що впливає на рівень навантаження під час обстеження є: технічні характеристики апарата, жорсткість променів, витрачений час на обстеження, яке також залежить від обстежуваної площі тіла. Мінімальна доза опромінення під час КТ грудної клітини — 1 мЗв.

Як часто можна робити КТ грудної клітки?

КТ будь-якого органу, зокрема і грудної клітки, не рекомендується проводити понад 3-4 разів протягом року. Якщо у разі показань лікаря потрібні додаткові обстеження, тоді їх призначають з інтервалом у два тижні. 

Фахівці
Ціни
МЗКТ органів грудної клітки та середостіння
Вiдгуки
Степан Ушаков
КТ легень роблю кожен рік, бо треба моніторитись після видалення частини легені. Раніше проходив у одній клініці, а потім дружині порадили Клініку Варта і вона записала мене. Тепер уже два роки проходжу тільки у них. Обстеження набагато швидше і мені це дуже подобається, бо треба задержувать дихання, у а Варті це набагато бистріше, буквально пару секунд. І дуже детально описання у заключенні.
Светлана
Недавно заболела ковидом, лечилась а потом был кашель и отдышка. Отправила меня врач делать КТ легких. Искала, где можно сделать и в интернете увидела Варту. Главное для меня было, что новейшее оборудование и не так облучает аппарат из-за этого. Перед записью на КТ меня детально спрашивали о температуре и тестах и записали на специальное время, которое в клинике выделено для больных ковидом, чтобы не пересекаться с другими пациентами. Для меня это тоже было очень важно, потому, что после лечения я вернулась в эту же клинику опять делать КТ и была уже уверена, что не буду сидеть в очереди с больными.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок