Щодня колінні суглоби зазнають великих навантажень, тому болі та дискомфорт у них є частою проблемою. Іноді для діагностики необхідне КТ. КТ колінного суглоба — це безпечний неінвазивний метод із високою інформативністю. З його допомогою досвідчений лікар поставить точний діагноз та вибере ефективну тактику лікування. Зробити КТ колінного суглоба у Києві на унікальному обладнанні експертного класу можна в TomoClinic. Завдяки високій кваліфікації лікарів-радіологів патології успішно виявляються навіть на ранніх стадіях.
АКЦІЯ
В період з 1 липня по 31 серпня в клініці діє знижка 10% на всі види КТ:
- черевної порожнини
- скроневих кісток
- головного мозку
- грудного відділу хребта
- легень
- органів грудної клітки
- органів малого таза
- плечового суглоба
- придаткових пазух носа
- кульшового суглоба
Що показує КТ коліна?
Діагностика колінного суглоба за допомогою комп’ютерної томографії дає змогу лікарю чітко бачити особливості кісткової тканини та прилеглих структур. Методика визначає:
- вроджені дефекти;
- травми та посттравматичні стани;
- остеомієліт, остеоартроз, артрити;
- пухлинні та кістозні утворення, повітряні порожнини;
- хондроматоз суглоба;
- бурсити, синовіти;
- стан та розташування імплантатів.
На знімках можна розглянути суглобові кістки та капсулу, меніски та зв’язки, сумку колінного суглоба, надколінник, великі нервові та судинні утворення, а також інші елементи цієї анатомічної зони.
На КТ-зображеннях найкраще візуалізуються кісткові структури, суглобові щілини, тріщини, контури та конгруентність поверхонь. Обстежити хрящі та м’які тканини допомагає МРТ колінного суглоба.
Показання до КТ колінного суглоба
Направлення на КТ пацієнти отримують на консультації хірурга або ортопеда-травматолога після рентгенографії або УЗД. Зазвичай КТ колінних суглобів проводиться у разі таких симптомів, як:
- припухлість коліна;
- кульгавість;
- біль під час навантаження чи в стані спокою;
- помітна деформація;
- зміна кольору шкірного покриву;
- обмеженість рухів;
- клацання, хрускіт, дискомфорт.
Найбільш інформативною така діагностика є при свіжих травмах та ушкодженнях, підозрі на трабекулярні переломи та рідину всередині суглоба. Також КТ коліна призначають у процесі підготовки до встановлення протезу, для контролю протезування та відстеження динаміки лікування.
Протипоказання до КТ колінного суглоба
Метод практично не має протипоказань. Однак дослідження рентгенівськими променями неможливе у віці до 6 років та під час вагітності. Цим пацієнтам КТ роблять лише у разі серйозних показань. Для КТ колінного суглоба з контрастом існують ті ж обмеження, що і для будь-якої діагностики із застосуванням контрастної речовини. КТ колінного суглоба із контрастуванням дозволяється дітям з 12 років.
Також існує відносне протипоказання — зайва вага. Більшість томографів витримують пацієнтів до 120 кг. Проте TomoClinic оснащена сучасним томографом, розрахованим на вагу до 200 кг.
Підготовка до КТ колінного суглоба
Спеціальної підготовки процедура не потребує. Безпосередньо перед діагностикою необхідно зняти металеві аксесуари. Шкоди вони не завдадуть, але можуть спотворити дані діагностики. Якщо призначено комп’ютерну томографію колінного суглоба з контрастом, необхідно заздалегідь здати аналізи для виявлення протипоказань.
Як роблять КТ колінного суглоба?
Діагностика проходить безболісно та без дискомфорту. Під час сканування пацієнт лежить на спині, нога фіксується ременями. У процесі дослідження висувна платформа переміщується плавно. Процедура виглядає однаково для обох ніг.
Зробити КТ колінного суглоба можна лише за кілька хвилин. Трохи довше триває обстеження із контрастуванням (КТ-артрографія). Перед початком сканування під місцевим знеболенням суглоб вводиться контраст. Під час такої діагностики лікар отримує детальнішу інформацію, особливо при пошкодженнях суглоба.
Розшифровка результатів
Після КТ колінного суглоба розшифровкою отриманих даних у діагностичному центрі TomoClinic займаються експерти-радіологи. Пацієнт отримує опис (письмовий висновок КТ колінного суглоба) та CD-диск зі знімками протягом 3 робочих днів. Але зазвичай фахівці клініки надають медичну документацію щодо КТ колінного суглоба, результат діагностики та електронний носій уже за кілька годин.
Вартість КТ колінного суглоба
Якщо необхідно пройти КТ колінного суглоба, ціна та якість стають вирішальними факторами. У TomoClinic діє лояльна цінова політика у поєднанні з експертною якістю діагностики. Вартість залежить від виду КТ (з контрастом чи без), необхідності застосування заспокійливих засобів та інших нюансів. Але і в цьому випадку прайс на послуги конкурентний.
Переваги КТ колінного суглоба у нашій клініці
Комп'ютерна томографія проводиться на сучасному томографі TOSHIBA Aquilion One, що дає змогу отримати комп’ютерну модель із 640 зрізів 0,5 мм завтовшки. МСКТ колінного суглоба в нашому центрі ー це:
- Низьке променеве навантаження.
- Високий рівень точності візуалізації.
- Якісне знеболювання у разі введення контрасту в суглоб.
- Комфортні умови для діагностики.
- Можливість пройти КТ коліна за доступною ціною пацієнтам із різним достатком.
- Складання висновку відповідно до міжнародного протоколу.
- Комфортні та спокійні умові в медзакладі.
Докладніше розкажуть про медсервіс та КТ колінного суглоба відгуки наших пацієнтів.
Лікарі
Потрібне професійне та швидке проведення КТ? Записатися на КТ колінного суглоба у Києві можна в TomoClinic (Голосіївський район) за телефоном або онлайн. Наші фахівці також проводять КТ тазостегнового суглоба, кісток черепа, органів малого тазу та грудної клітки. Професіоналізм лікарів та провідна техніка забезпечують відсутність діагностичних помилок.
Обидва методи мають переваги. Вони не замінюють, а доповнюють одне одного. Комп’ютерна томографія краще візуалізує зміни в кісткових тканинах, свіжі травми, гематоми, а МРТ колінного суглоба — дефекти хряща, пошкодження м’яких тканин, відкладення кальцію, ділянки субхондрального склерозу.
КТ коліна дає змогу обстежити:
- стегнову та великогомілкову кістку;
- зв’язковий апарат;
- меніски;
- великі судини та нерви;
- синовіальну сумку;
- прилеглі м’язи, фасції;
- надколінок.
Також під час КТ-дослідження цієї анатомічної зони оцінюється стан підшкірно-жирової клітковини.
Оскільки у методі КТ здійснюється вплив рентгенівського випромінювання, обстеження колінних суглобів цим способом роблять тільки за суворими показаннями і згідно з рекомендаціями лікаря. Зазвичай направлення на обстеження дає ортопед-травматолог або хірург.