logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Сучасна методика комп’ютерної томографії є однією з найточніших у діагностиці різних органів і систем. Комп’ютерна діагностика легень у Києві в TomoClinic дає змогу швидко отримати об’єктивні відомості про стан органів і тканин грудної клітки, а також своєчасно виявити одне з важких ускладнень коронавірусної інфекції — пневмонію.

АКЦІЯ

В період з 1 липня по 31 серпня в клініці діє знижка 10% на всі види КТ:

Переваги
Висока точність дослідження
Мінімальне променеве навантаження
Виявлення захворювань на ранніх стадіях
Можливість провести КТ вночі
Результати розшифрування на електронному носії
Доступна вартість

Комп'ютерна томографія

Види КТ легенів

Комп’ютерна томографія — це метод рентгенівського сканування, під час якого промені пошарово проходять через тканини організму в різних напрямках.

У TomoClinic використовують такі види КТ легень:

 • Мультиспіральна КТ
 • Низькодозова мультиспіральна КТ
 • КТ із контрастним посиленням
 • Багатошарова КТ

КТ легенів показує зміни в легенях, часто невидимі під час проведення рентгенографії.

Які показання для КТ легень:

 • новоутворення в грудній клітці;
 • збільшення лімфатичних судин коренів легень і середостіння;
 • плевральний випіт;
 • травми та поранення грудної клітки.

Важливим показанням до комп’ютерної томографії легень і грудної клітини є спонтанний пневмоторакс і кровохаркання у разі відсутності відповідних змін на рентгенограмах.

У разі наявності підозри на пневмонію на КТ легень може направити терапевт.

Симптоми для КТ легень переважно не мають чітко вираженої форми. З їхнього переліку для оформлення направлення на дослідження лікар може звернути увагу на такі:

 • висока температура;
 • прискорене дихання;
 • поява задишки під час виконання звичних повсякденних справ;
 • низька сатурація (насичення крові киснем менше 95 %);
 • синюшні губи;
 • порушення уваги та пам'яті;
 • дискомфорт у грудях, сильний або наростаючий біль.

КТ легенів при коронавірусній інфекції допомагає оцінити динаміку патологічного процесу в легенях і обсяг ураження легеневої тканини.

КТ легень і грудної клітини дає змогу виявити патології дрібних бронхів (мукоцеле, бронхоектази, ускладнення деяких захворювань легень (повітря та рідина в плевральних порожнинах, ТЕЛА тощо), провести диференціальну діагностику захворювань органів дихання.

Комп’ютерна томографія легень незамінна при діагностиці таких захворювань:

 • Пневмонія
 • Емфізема
 • Рак легенів
 • Лімфогенний карціноматоз
 • Хронічна тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) тощо

КТ-обстеження є малоінвазивним і доступним методом із мінімальними ризиками променевого опромінення. І наявність протипоказань до КТ легень для пацієнта може визначити суто лікар, який оформляє направлення, після ознайомлення із загальною картиною захворювання та станом пацієнта. З обережністю призначають КТ легень із контрастом пацієнтам із тиреотоксикозом і цукровим діабетом.

Підготовка до КТ легенів

Процедура комп’ютерної томографії легенів без контрасту не вимагає спеціальної підготовки. Безпосередньо перед дослідженням необхідно зняти металеві предмети на рівні грудної клітки.

Під час підготовки до КТ легенів із контрастом необхідно за 4 години до дослідження відмовитися від вживання їжі. Перед дослідженням пацієнти здають аналіз крові на креатинін.

Як проходить КТ легенів

Пацієнт лягає на стіл томографа, який проходить через арку сканера. Лікар перебуває в суміжному кабінеті та може спілкуватися з пацієнтом через переговорний пристрій. За командою оператора необхідно затримати дихання. Дуже важливо під час процедури лежати нерухомо, оскільки будь-який рух може спричинити розмитість знімка.

КТ легень триває приблизно 5 хвилин, не враховуючи час, використаний на підготовку.

Устаткування

Комп’ютерна томографія в TomoClinic проводиться на томографах нового покоління, що дає змогу отримати високоякісні знімки протягом дуже короткого терміну. 640-зрізовий томограф експертного класу TOSHIBA Aquilion One характеризується високою роздільною здатністю зображень, а проведення дослідження з контрастом допомагає виявити найдрібніші новоутворення, ушкодження та патології.

Результати та розшифрування КТ легень

На томографічних знімках можуть бути виявлені новоутворення розміром 0,2–0,3 см, захворювання плеври, наявність випоту та його обсяг, патології легеневих судин, вроджені аномалії тощо.

Комп’ютерна томографія легень при пневмонії показує ділянки інфільтрації та запалення легенів.

Диск із записаними на ньому дослідженнями, знімки та письмовий висновок пацієнт може отримати протягом 24 робочих годин лікаря-рентгенолога.

Переваги КТ легень у нашій клініці

 1. Висока точність і швидкість дослідження.
 2. Мінімальне променеве навантаження.
 3. Виявлення захворювань на ранніх стадіях.
 4. Можливість провести КТ легень вночі.
 5. Достовірні результати КТ легень і надання результатів розшифрування на електронному носії.
 6. Доступна вартість.

Лікарі

Вже сьогодні ви можете записатися та пройти КТ легень у Києві в TomoClinic. Для цього достатньо зателефонувати оператору нашого кол-центру або залишити заявку на сайті клініки. Пам’ятайте, своєчасна діагностика може врятувати життя вам і вашим близьким!

Часті запитання
Як часто можна робити КТ легень без шкоди здоров'ю?

КТ легень потрібно робити, якщо цього вимагає стан пацієнта. Частота повторних досліджень визначається на консультації терапевта, пульмонолога або сімейного лікаря.

Чим відрізняється КТ від рентгену легень?

Основною відмінністю КТ від рентгену легень є можливість отримати велику кількість пошарових зображень та точно деталізувати структуру та патологічні зміни у легенях. Рентгенографія є доступним за ціною способом обстеження. Однак при пневмонії дає змогу визначити ураження легенів лише ІІІ та ІV ступеня.

Чи потрібно робити КТ при Ковіді?

Рентгенографія є доступним за ціною способом обстеження, але менш інформативною. Основним способом діагностики наявності коронавірусу в організмі є ПЛР-тест. Під час обстеження КТ неможливо встановити наявність коронавірусу. Зазвичай за допомогою комп'ютерної томографії визначають ступінь ураження легень, і це дає додаткову інформацію лікарю для ухвалення рішення щодо необхідності госпіталізації пацієнта.

Коли потрібно робити КТ легень при коронавірусі?

Фахівці
Вiдгуки
Наталья
Пришла на диагностику кт легких, так как в государственной клинике на рентгене увидели бронхит, но на следующий день после обращения стало намного хуже, я решила пройти компьютерную томографию. Было диагностировано тяжелую ковидную пневмонию с которой вообще надо ложиться в стационар. Благо я вовремя запаниковала и не довела до тяжелых последствий. Цена кт очень порадовала. В целом, клиника очень понравилась, одна из лучших в Киеве из тех в которых мне удалось побывать. Где сделать кт и получить точный результат ? Однозначно клиника Варта.
Галина
Проходила компютерну томографію в клініці Варта, так як потрібна була друга думка. В іншій клініці Києва постпвили підозру на рак легені. Діагноз доволі серйозний, тому я вирішила відвідати іншу клініку. Записалася за телефоном. Прийшла в клініку в назначений день, страшно переживала, але лікар заспокоїв мене. Зробили кт, а там все добре. Ви не уявляєте яка щаслива я вийшла з кабінету, адже страшний діагноз не підтверджений. Дякую лікарю TomoClinic. Якщо ви не знаєте де зробити кт або вам потібна друга думка, сміливо рекомендую вам цю клініку.
Сергій Іванович
Проходив кт легенів в кліниці Варта у місті Києві. Записався прямо на рецепції клиініки, бо саме проїджав мимо клініки. Після перенесеного ковіда хотів потрапити на компютерну томографію бо було погано з диханням, а також при вдохі боліли легені. Пройшов діагностику і отримав розгорнуту консультацію, поставили діагноз і почали лікування. Дуже вдячний лікарям, що допомогли виявити проблему в моїх легенях. Тепер на запитання «Де можна зробити кт швидко, якісно та по адекватній ціні ?» - відповідаю, що у TomoClinic.
Олег
В Варту потрапив у період ажіотажу з ковідом. була температура і кашель. По телефону попередили, що якщо є підозра на коронавірус. то мене запишуть на спеціальний час з самого ранку. Томографію легень зробив за кілька секунд, що приємно порадувало, бо тут якийсь унікальний апарат і дихання не треба довго затримувати. А коли задишка і кашель, то це дуже зручно. Хто хворів короною той мене зрозуміє. Результат видали в той же день через пару годин. радий що обійшлося без лікарні.
Валентина Степанівна
Дякую лікарям Варти за точну діагностику!!! Робила тут комп'ютерну томографію легень і на власному прикладі зрозуміла, що точний діагноз - це не просто слоган! Пару годин часу і я вже знала чи треба пить антибіотики! А ще тут дуже толкова терапевт, яка пояснила в чому різниця між вірусами і бактеріями і що не завжди треба зразу все давить антибіотиками! Тому раджу цю клініку!
Андрей
Люди! Делайте томографию легких, когда есть проблемы! Ходил я по этим бесплатным талонам и делал рентген, который ничего не показывал пока не поменял врача и тот назначил мне компьютерную томографию легких. Оказывется есть вещи, которых рентген просто не видит и вы теряете время. В общем рад, что не пожалел денег и наконец-то сделал то обследование, которое мне было нужно.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок