logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Комп’ютерна томографія черевної порожнини (КТ ОЧП) — це обстеження органів травлення, нирок і печінки з метою виявлення різних патологічних процесів. Комп’ютерну томографію черевної порожнини в Києві роблять у TomoClinic. Обстеження виконують на томографі експертного класу TOSHIBA Aquilion One на 640 зрізів, що дає змогу діагностувати навіть незначні порушення, а також перевіряти стан організму у пацієнтів із масою тіла до 200 кг.

Безпосередньою метою КТ органів черевної порожнини є виявлення патологічних змін у внутрішніх органах. Дослідження дає змогу виявляти добро- та злоякісні новоутворення, метастази, а також камені, поліпи та кісти. Завдяки використанню ультрасучасного мультиспірального томографа фахівцям TomoClinic вдається знаходити навіть мініатюрні пухлини.

Дане КТ-дослідження має низку явних переваг у порівнянні з іншими методами діагностики. До них можуть належати:

 • зменшення кількості перешкод та отримання найкращих за якістю знімків;
 • всі отримані зрізи мають розмір завтовшки приблизно 0,5 мм;
 • інтенсивність променевого навантаження знижена в кілька разів;
 • використання меншої за обсягом кількості контрастної речовини;
 • великий обсяг досліджуваної зони;
 • створення багатоплощинних знімків у форматі ЗD.
Переваги
Висока точність дослідження
Мінімальне променеве навантаження
Висококваліфіковані спеціалісти
Виявлення захворювань на ранніх стадіях
Якісне розшифрування результатів
Доступна вартість

АКЦІЯ

В період з 1 липня по 31 серпня в клініці діє знижка 10% на всі види КТ:

Що визначає КТ черевної порожнини?

Метод комп’ютерної томографії черевної порожнини є рентгенологічним дослідженням. Це високоточний та інформативний спосіб діагностики, під час якого можна зробити пошарові знімки органу з дрібним кроком. Тканини поглинають і відбивають гамма-промені, а їхня сила випромінювання реєструються з допомогою детекторів, що визначають щільність досліджуваних структур. Отримана інформація обробляється комп’ютером із формуванням цифрового зображення.

Рентгенологічне дослідження черевної порожнини проводять із контрастом і без його використання. Томографія дає змогу побачити стан органів, що скануються, і виявити в них патології. Щоб одночасно оцінити кілька показників, візуалізувати судини, роблять КТ ОЧП із контрастом. Завдяки використанню болюсного контрастування вдається швидко діагностувати хворобливі прояви та визначити вид новоутворення чи патологічного вогнища.

КТ черевної порожнини: показання

Сканування проводять за таких клінічних випадків:

 • підозри на пухлинні процеси;
 • травми живота (щоби виявити кровотечі, розриви внутрішніх органів чи їхні усунення);
 • діагностика кіст, абсцесів;
 • формування каменів у жовчному міхурі;
 • конкременти в нирках;
 • грижі діафрагми та передньої черевної стінки;
 • передопераційна перевірка;
 • запалення кишківника;
 • аневризми великої аорти.

Комп’ютерна томографія черевної порожнини — точне та високоінформативне дослідження. Воно належить до основних методів діагностики онкологічних захворювань. В процесі його проведення вдається візуалізувати пухлину, встановити стадію хвороби, виявити метастази, оцінити стан лімфовузлів. КТ ОЧП також використовують для контролю застосованої терапії та у разі виникнення підозр на рецидив злоякісного процесу.

Протипоказання до КТ черевної порожнини

КТ черевної порожнини без контрасту є безпечним і не має протипоказань, за винятком вагітності. Але переважно використовують КТ черевної порожнини з внутрішньовенним контрастуванням як найзмістовніший спосіб дослідження.

Такий вид сканування має низку протипоказань:

 • наявність індивідуальної алергії на контрастну речовину;
 • ниркова недостатність;
 • складна форма цукрового діабету;
 • період лактації.

Пацієнти, що мають протипоказання до рентгенологічної діагностики, можуть зробити УЗД черевної порожнини в TomoClinic.

Особливості підготовки до КТ черевної порожнини

Перевірку органів черевної порожнини переважно проводять із контрастом, адже часто петлі кишечника імітують пухлини, знижуючи діагностичну достовірність дослідження.

Підготовка до КТ черевної порожнини з контрастом:

 • аналіз на креатинін та сечовину;
 • дієта перед КТ черевної порожнини без інгредієнтів, що спричиняють здуття живота;
 • прийом адсорбентів за 2 дні до дослідження;
 • прийом контрастної речовини перорально маленькими ковтками за схемою, складеною лікарем (якщо це передбачено особливостями діагностики);
 • клізмування напередодні дослідження.

За кілька годин до проведення процедури не можна вживати їжу та ліки. Дозволяється пити чисту воду.

Процедура проведення комп’ютерної томографії черевної порожнини

Пацієнт приходить до клініки трохи раніше призначеного часу для бесіди з лікарем-радіологом. Фахівець розповідає про особливості дослідження та правила поведінки в процесі сканування. За наявності результатів раніше проведених обстежень (КТ органів малого тазу, колоноскопії та інших) їх необхідно показати лікарю. Також він попросить направлення від терапевта та результат аналізу на креатинін та сечовину.

Перед початком процедурних заходів анестезіолог вводить пацієнту йодовмісний контраст, використовуючи інжектор для введення контрастної речовини Ulrich medical. Фахівець постійно знаходиться поруч і контролює процес введення контрасту та стан обстежуваного.

Лікар попросить зняти одяг із металевими елементами, годинник та прикраси. Пацієнт сприймає горизонтальне положення на столі томографа та лежить нерухомо. Фахівець перебуває в суміжному кабінеті та спілкується за допомогою переговорного пристрою, вбудованого в сканер. Він може попросити змінити позу або затримати подих. У процесі проведення МСКТ черевної порожнини кільцева частина томографа перебуватиме в досліджуваній зоні. Під час сканування іноді з’являється специфічний присмак у роті або відчувається жар у тілі, що залежить від болюсного контрасту.

У TomoClinic комп’ютерну томографію черевної порожнини виконують з дотриманням міжнародних протоколів. Сканування проводять на мультиспіральному томографі зі зниженим променевим навантаженням і високою роздільною здатністю знімків TOSHIBA Aquilion One на 640 зрізів товщиною 0,5 мм. Технологія апарату дає змогу діагностувати пацієнтів із масою тіла до 200 кг.

Наші фахівці надають професійний висновок КТ черевної порожнини та рекомендації щодо вибору лікаря. У клініці працюють висококваліфіковані діагности, які регулярно підвищують свій рівень навичок на профільних семінарах та конференціях.

Скільки часу триває КТ органів черевної порожнини?

Тривалість дослідження залежить від показань та цілей діагностики. Щоби зробити КТ черевної порожнини, може знадобитися від 5 хвилин до пів години.

Результати КТ черевної порожнини

Розшифровку КТ черевної порожнини виконують протягом 24 робочих годин. Пацієнту видають письмовий висновок, знімки та диск із результатами томографії. Лікар-рентгенолог також може дати направлення на консультацію до вузького спеціаліста з урахуванням результатів обстеження.

Переваги КТ черевної порожнини в нашій клініці

 1. Мультиспіральний томограф TOSHIBA Aquilion One на 640 зрізів. На ньому можна проводити повний комплекс КТ-досліджень пацієнтам із вагою до 200 кг. Апарат зі зниженим променевим навантаженням дає можливість робити високоточні знімки ОЧП та тканин.
 2. Кваліфіковані лікарі-діагности із великим практичним досвідом. Наші спеціалісти постійно вдосконалюють свої професійні навички, беручи участь у профільних конференціях.
 3. Можливість діагностувати захворювання на ранніх стадіях.
 4. Якісне розшифрування результатів діагностики та видача висновку КТ із дотриманням міжнародних протоколів.
 5. Виконання КТ із контрастом, КТ-перфузії, МСКТ та КТ-ангіографії.
 6. Доступна вартість КТ черевної порожнини.
 7. Якісне оснащення клініки, що створює зручні умови перебування пацієнтів.
 8. Виконання широкого переліку різних досліджень.

Лікарі

Шукаєте клініку, де можна якісно зробити КТ органів черевної порожнини в Києві? TomoClinic в Голосіївському районі пропонує пройти дослідження на сучасному томографічному апараті експертного класу. Ви маєте реальну можливість обстежитись у кращих рентгенологів та проконсультуватися у профільного лікаря. Щоби записатися на КТ черевної порожнини, зателефонуйте за номерами, вказаними на сайті, або залиште заявку на зворотний дзвінок.

Часті запитання
Як часто можна робити КТ черевної порожнини?

Більшість пацієнтів хвилює питання побічних ефектів, викликаних внаслідок опромінення та введення болюсного контрасту. У процесі діагностики допустима норма сумарного річного променевого навантаження становить 20 мЗв. Лікарі рекомендують проходити КТ-сканування не частіше, ніж 1 раз на пів року. Дані про отримане променеве навантаження можна дізнатися у рентгенлаборанта.

Чи покаже КТ пухлину черевної порожнини?

Комп’ютерна томографія належить до високоточних методів діагностики злоякісних та доброякісних утворень. КТ ОЧП дає змогу візуалізувати пухлини навіть найменших розмірів, а також метастази. Для уточнення діагнозу варто отримати консультацію онколога, який оцінить результати дослідження та призначить додаткові аналізи.

Чи потрібно очищати кишечник перед КТ черевної порожнини?

За кілька днів до виконання дослідження необхідно дотримуватися безшлакової дієти та приймати адсорбенти. Це допоможе уникнути газоутворення та підвищити діагностичну цінність КТ. Напередодні сканування робити клізму не потрібно. Важливо, щоби пацієнт приблизно за 4 години до процедури не їв. І за годину до дослідження необхідно поступово випити 1 літр негазованої води.

Ціни
МЗКТ органів черевної порожнини та заочеревинного простору
Вiдгуки
Сергей В
Перед операцией по удалению камней в почках проходил КТ органов брюшной полости у Миколюка Д.Л. Остался доволен! Процедура началась вовремя, мне не пришлось ждать. Все было сделано очень четко и профессионально. В клинике крутое оборудование, которое облучает меньше, чем томографы в других клиниках. И по отзывам в интернете я узнал, что врачи в Варте высокой квалификации. Судя по качеству выполненной томографии, отзывы были правдивыми. Теперь думаю и другие анализы тут сдать.
Валерия
В TomoClinic меня особенно порадовало то, что у них есть современный мультиспиральный томограф, на котором можно сделать большое количество срезов с минимальным шагом. Да и лучевая нагрузка на нем меньше, чем на других аппаратах. Поэтому компьютерную томографию я пришла делать именно сюда на М. Ломоносова 33/43. Все прошло быстро, расшифровку результатов мне выдали вовремя. Большое спасибо!
Ірина Ніколаєнко
Я зверталася до клініки з метою проведення КТ органів черевної порожнини за направленням від мого лікаря. Вибрала саме цю клініку через її спеціалізацію на онкозахворюваннях. Після хіміотерапії я періодично роблю КТ для контролю лікування, тому для мене дуже важливо якісне розшифрування. Обстеження мені проводила лаборант Вікторія і розшифровувала Грінчук Наталія Сергіївна. Можу рекомендувати її як дуже хорошого спеціаліста у галузі рентгенології.
Людмила
В Клинике ВАРТА проходила КТ органов брюшной полости по причине подозрений на опухоль почки. Мне делали компьютерную томографию с контрастом, процедура прошла успешно. Очень понравилось, что перед КТ мне подробно объяснили, как правильно готовиться к обследованию, как оно будет проходить. Поэтому я шла на КТ абсолютно спокойно. Еще один плюс - качественная расшифровка, благодаря которой врачу-нефрологу удалось разобраться и понять, что с моей почкой.
Володимир
Хочу подякувати лікарю-радіологу Владиславу Валерійовичу Удовиченку з TomoClinic за його професіоналізм та високоякісне виконання комп'ютерної томографії органів черевної порожнини.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок