logo
  • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
  • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Кольпоскопія — це діагностичний метод виявлення патологічних змін у стані вагінальної частини матки, піхви та зовнішніх статевих органів. Для проведення цього високоінформативного дослідження застосовується спеціальний бінокулярний оптичний прилад — кольпоскоп. Цей метод діагностики дає змогу отримувати максимум інформації при багатьох гінекологічних захворюваннях, виявляти передракові та доброякісні стани, доброякісні та злоякісні пухлини шийки матки на ранніх стадіях. Кольпоскопію в Києві можна провести в TomoClinic.

Методика є золотим стандартом діагностики багатьох патологій статевої системи. Кольпоскопію призначають як для регулярного профілактичного огляду жінок, так і для діагностики захворювань, оцінки динаміки їх розвитку та ефективності лікування. У TomoClinic кольпоскопічне дослідження проводиться за допомогою цифрового кольпоскопа Scaner MK 200 з високою оптичною роздільною здатністю та комп’ютерним архівуванням результатів досліджень. Цей передовий прилад експертного класу та професіоналізм наших лікарів дають змогу встановлювати правильні діагнози навіть у складних клінічних випадках, а також виявляти гінекологічні патології на початкових етапах їхнього розвитку.

Переваги
Безболісно та безпечно
Швидке виконання процедури
Можливість проведення в амбулаторному режимі
Максимальна інформативність і висока ймовірність
Досвідчені лікарі високої кваліфікації
Доступна вартість

Види кольпоскопії

Проведення кольпоскопії допомагає знаходити зміни в стані епітелію вагінальної частини шийки матки, цервікального каналу, піхви та зовнішніх статевих органів. Завдяки багаторазовому збільшенню, яке створюється кольпоскопом, фахівець виявляє запальні вогнища, ділянки передракових змін і зростання доброякісних або злоякісних новоутворень.

Процедура кольпоскопії продовжується близько 10–20 хвилин, не супроводжується болем, не вимагає спеціальної підготовки й може надати вичерпну інформацію для правильної діагностики та лікування різних патологій. Якщо потрібно отримати максимально детальну клінічну картину, кольпоскопія доповнюється іншими діагностичними методиками та виконанням деяких лікувальних маніпуляцій.

Залежно від клінічного випадку жінці призначаються різні види кольпоскопії:

  • проста кольпоскопія — під час процедури лікар може виявити межу між плоским і циліндричним епітелієм на шийці матки, оцінити стан слизових оболонок та характер виділень із каналу шийки матки;
  • розширена кольпоскопія — під час процедури на підозрілі ділянки слизової наносяться спеціальні реактиви, які дають можливість виявляти трансформації клітин і точно визначати вогнища для виконання біопсії й подальшого гістологічного дослідження;
  • кольпоскопія з біопсією — під час дослідження фахівець виконує забір тканин з атипових ділянок для подальшого виконання цитологічного та гістологічного аналізу.

Якщо проводиться розширена кольпоскопія шийки матки, найчастіше застосовуються такі тести:

  • 3 % розчин оцтової кислоти — цей тест дозволяє звужувати незмінні судини та виявляти білясті ділянки з патологічної трансформацією клітин;
  • проба Шиллера — тест проводиться шляхом нанесення розчину Люголя, який містить йод, що змінює забарвлення нормальних тканин і не забарвлює патологічні ділянки епітелію з глікогеном.

У випадку необхідності розширена кольпоскопія шийки матки доповнюється адреналіновою пробою для оцінки стану судин або тестом із тріхлортетразолем.

Залежно від результатів дослідження після кольпоскопії ставиться діагноз або призначаються додаткові методи діагностики:

Усі види кольпоскопічного дослідження та додаткових методів обстеження жінка може пройти в TomoClinic. Після отримання результатів пацієнтці видається експертний висновок. Якщо були виявлені патології, то пацієнтка отримує ще й рекомендації щодо лікування. Якщо потрібно, жінка може пройти амбулаторне або стаціонарне лікування в нашій клініці.

Показання для кольпоскопії

Кольпоскопію гінеколог призначає після того, як проведе опитування і стандартний гінекологічний огляд за допомогою дзеркала, а також вивчить результати інших діагностичних досліджень.

Показаннями до кольпоскопії найчастіше стають такі скарги пацієнток:

  • болі внизу живота;
  • аномальні кровотечі або виділення, що мажуть;
  • міжменструальні кров’яні виділення;
  • біль під час статевого акту;
  • хворобливі та рясні місячні;
  • сильні болі;
  • тривалі нехарактерні виділення;
  • гнійні виділення;
  • виділення з неприємним запахом;
  • нерегулярність менструального циклу;
  • проведене раніше лікування передракових станів або раку жіночих статевих органів;
  • розростання бородавок і кондилом на геніталіях.

Дослідження дає можливість:

  • виявити міоми в цервікальному каналі або на шийці матки, поліпи на шийці матки;
  • провести плановий скринінг, коли настає менопауза;
  • виявити спадкову схильність до онкологічних захворювань;
  • підготуватися до ЕКО,
  • підготуватися до видалення міоми, поліпа та інших хірургічних операцій.

У зв’язку зі зростанням кількості пацієнток із раком шийки матки та передраковими станами провідні гінекологи рекомендують жінкам до 40 років проводити кольпоскопію в профілактичних цілях 1 раз на рік. Після 40 років дослідження треба виконувати 1 раз на пів року. Кольпоскопія дозволяє виявляти розвиток небезпечних онкологічних захворювань на ранніх стадіях їх розвитку, і є ефективним заходом щодо їх своєчасного виявлення та лікування.

Протипоказання

Протипоказань до кольпоскопії небагато:

  • гострі запальні процеси;
  • дні менструації.

Ці протипоказання не є абсолютними й рішення щодо доцільності виконання кольпоскопії приймає лікар індивідуально.

Протипоказання до кольпоскопії з тестами — алергічна реакція або гіперчутливість до розчину оцтової кислоти чи препаратів йоду. При їх виявленні лікар приймає рішення про проведення альтернативних методів діагностики.

Підготовка до кольпоскопії

Для підготовки до кольпоскопії необхідно:

  • за 24 години до процедури: відмовитися від сексуальних контактів, не вводити в піхву інтравагінальні лікарські препарати та засоби контрацепції, при видаленні інтравагінальних гормональних засобів контрацепції треба пам'ятати про припинення захисту від небажаної вагітності на 24 години (консультацію про додатковий захист дає лікар);
  • перед проведенням дослідження: спорожнити сечовий міхур;
  • в день процедури: надіти зручний одяг, який легко знімається з нижньої частини тіла, узяти із собою щоденну прокладку (якщо планується виконання біопсії або проб із йодомістким препаратом).

Коли призначають кольпоскопію, важливо правильно підготуватися до процедури та дотримуватися всіх її правил. Тоді результати дослідження будуть максимально точними. Якщо в процесі підготовки були порушені деякі правила, лікар може порекомендувати перенести дослідження на інший день.

Як проводиться кольпоскопія?

Процедура проводиться в такому ж положенні, як і звичайний огляд на гінекологічному кріслі. 

У піхву жінки спочатку вводиться звичайне дзеркало. Потім лікар акуратно видаляє стерильним тампоном скупчення виділень, які можуть заважати дослідженню, і встановлює окуляр кольпоскопа на відстані близько 10–15 см від входу в піхву.

Під час процедури кольпоскопії лікар уважно вивчає стан тканин і використовує для цього різне збільшення. За необхідності застосовуються різні тести, виконується біопсія та інші маніпуляції. При виконанні проби з оцтовою кислотою може відчуватися печіння в ділянці шийки матки, яке швидко проходить самостійно.

Отримане за допомогою кольпоскопа зображення виводиться на монітор і фіксується у вигляді знімків, які додатково архівуються в пам`яті комп’ютерної системи. Якщо жінка бажає, вона може сама побачити стан своєї шийки матки на моніторі та отримати роз’яснення лікаря. Дослідження займає близько 10–20 хвилин.

Процедура не супроводжується хворобливими відчуттями, але під час виконання біопсії пацієнтка може відчувати незначний дискомфорт, який дуже швидко самоусувається. Після завершення кольпоскопії самопочуття жінки ніяк не порушується. Після отримання на руки результатів дослідження вона може йти додому або на прийом до гінеколога чи іншого фахівця.

Якщо проводиться біопсія, результати кольпоскопії можна також забрати в день дослідження, а висновок про вид новоутворення або диспластичних процесів — після виконання цитологічного і гістологічного аналізу. Щоб отримати результати лабораторних досліджень, присутність пацієнтки в клініці необов’язково — задля комфорту ми висилаємо результати на електронну адресу, вказану під час реєстрації.

Устаткування

Зробити кольпоскопію в TomoClinic можна за допомогою цифрового кольпоскопа Scaner MK 200 з найвищим оптичним дозволом і комп’ютерним архівуванням знімків. Цей прилад дозволяє збільшувати зображення в 7,5–30 раз, а отримані відомості дають змогу скласти експертний висновок. Обстеження виконується на гінекологічному кріслі з електроприводом, що забезпечує комфорт жінки під час процедури.

Щоб отримати максимально точну клінічну картину, фахівці TomoClinic застосовують усі додаткові методики діагностики гінекологічних патологій:

  • УЗД — на УЗ-сканері Toshiba Aplio 500 з високою роздільною здатністю, набором електронних широкосмугових датчиків (конвексного і вагінального) та можливістю виконання доплерографії при діагностиці пухлин;
  • інструменти — для петлевої біопсії тканин шийки матки, піхви й вульви або пайпель-біопсії ендометрія;
  • аналізи — на наявність HPV та інших інфекцій (упродовж одного місяця без необхідності повторного візиту);
  • взяття РАР-тесту та інші дослідження.

За потреби в TomoClinic також проводяться лікувальні процедури:

  • електрокоагуляція шийки матки;
  • видалення генітальних папілом, поліпів та ін.

Усі процедури в TomoClinic проводяться із суворим дотриманням правил асептики та антисептики. Інструменти та обладнання знезаражуються відповідно до міжнародних стандартів, тому ризик інфікування пацієнтів відсутній.

Побічні ефекти

Здебільшого кольпоскопія не спричиняє небажаних побічних реакцій і сприймається як звичайний гінекологічний огляд. Іноді після виконання процедури загострюється прихований запальний процес, який успішно проліковується завдяки своєчасному виявленню патології.

У деяких випадках після виконання біопсії в жінки можуть з’являтися нерясні кров’янисті виділення (десь протягом 2–3 днів). Точний допустимий термін можливих кров’яних виділень краще уточнити в лікаря, який проводив процедуру. Якщо вони зникли після закінчення зазначеного фахівцем терміну або стали більш рясними, варто звернутися до лікаря для отримання додаткових рекомендацій.

Після виконання розширеної кольпоскопії з тестом за допомогою йодовмісного препарату з’являються коричневі виділення, які не мусять лякати жінку. Залишки йоду видаляються самостійно через 1–3 дні. У ці дні жінці рекомендується користуватися щоденними прокладками, щоб запобігти появі плям на спідній білизні.

Іноді може з’явитися алергічна реакція на реактиви, які використовуються для тестів під час розширеної кольпоскопії, наприклад, йодовмісний препарат або оцтову кислоту.

Якщо правильно підготувати пацієнтку до дослідження, цих негативних наслідків можна уникнути. Фахівці TomoClinic обов’язково уточнюють алергологічний анамнез жінки та, якщо потрібно, рекомендують провести проби на передбачуваний алерген чи здати додаткові аналізи.

Реабілітація

Якщо побічні ефекти після простої кольпоскопії відсутні, дотримуватися обмежувальних заходів не потрібно. Якщо під час розширеної кольпоскопії шийки матки проводили біопсію, то лікар може дати індивідуальні рекомендації щодо обмежень для фізичних навантажень або сексуальних контактів.

Результати

За допомогою кольпоскопії можна отримати дані про варіант норми або такі патології статевої сфери:

  • доброякісні пошкодження: кольпіт, псевдоерозія (або ектопія), істинна ерозія, атрофія, поліпи, зона трансформації, наботові кісти;
  • атиповий епітелій: лейкоплакія, основа лейкоплакії, папілярна основа, атипова зона перетворення, піднесені зігріваючі поля та ін.;
  • судинні зміни: вигадливі сплетіння, гігантські капіляри тощо.

Результати кольпоскопії допомагають фахівцям виявляти такі гінекологічні захворювання:

  • Ектопію циліндричного епітелію шийки матки
  • Ерозію шийки матки
  • Цервіцит (запалення шийки матки)
  • Кондиломи
  • Поліпи
  • Гіперплазію ендометрію
  • Рак
  • Ендометріоз
  • Дисплазію
  • Лейкоплакію
  • Вроджені аномалії
  • Кісти шийки матки
  • Наслідки попереднього лікування

Переваги кольпоскопії в нашій клініці

Кольпоскопія має безліч переваг:

  1. Безболісна та безпечна для пацієнтки.
  2. Швидке виконання процедури.
  3. Можливість проведення в амбулаторному режимі.
  4. Максимальна інформативність і висока ймовірність.

У TomoClinic кольпоскопія виконується досвідченими лікарями за допомогою кольпоскопа експертного класу. Ці чинники підвищують інформативність і достовірність отриманих результатів та покращують ефективність діагностики й лікування. Вартість кольпоскопії доступна для багатьох.

У нашій клініці для знезараження кольпоскопа застосовуються сучасні та високоефективні методи, максимально застосовуються одноразові предмети та інструменти. Медичний персонал суворо дотримується усіх нормативів і знаходиться під контролем керівництва клініки, тому ризик зараження пацієнтки зводиться до нуля.

Записатись на кольпоскопію в TomoClinic можна в операторів нашого контакт-центру або під час візиту до нас. Ціна кольпоскопії залежить від різновиду процедури.

Лікарі

Зробити кольпоскопію в Києві можна у професіоналів. У нашій клініці кольпоскопію виконують тільки досвідчені лікарі.

Пам’ятайте, своєчасне обстеження — запорука вашого здоров’я та можливість виявити небезпечні патології на ранніх стадіях їх розвитку. Оформити запис на кольпоскопію та до гінеколога ви можете за телефонами, вказаними на нашому сайті.

Послуги та процедури

Часті запитання
Чи можна робити кольпоскопію під час вагітності?

Кольпоскопія під час вагітності проводиться після консультації у гінеколога. Ця процедура інформативна та безпечна. Показання для проведення даного дослідження в період вагітності:

  • виявлення передракових станів;
  • оцінка стану епітелію шийки матки;
  • проведення біопсії (у виняткових випадках);
  • сумнівні дані за мазком Папаніколау;
  • необхідність перевірки результату онкоцитології.

Для чого потрібна кольпоскопія при ерозії?

Ерозія шийки матки характеризується наявністю на вагінальної стороні шийки матки пошкоджень слизової оболонки, які мають вигляд дрібних виразок. Дослідження дає змогу вчасно діагностувати патологію та не пропустити злоякісну пухлину, оскільки ерозія без належного лікування може перероджуватися у рак шийки матки.

Навіщо робити кольпоскопію під час вагітності?

Кольпоскопія під час вагітності дає змогу оцінити стан шийки матки, виявити передракові стани, провести біопсію (у разі необхідності). Гінекологи часто вдаються до кольпоскопії для визначення оптимального методу лікування та контролю перебігу захворювання.

Що не можна робити після кольпоскопії?

Після проведення процедури, особливо кольпоскопії з біопсією, важливо дотримуватися приписів гінеколога, щоб уникнути ускладнень. У переліку рекомендацій:

  • обмеження на підняття важких предметів та інтенсивні фізичні навантаження;
  • заборона на відвідування лазень і саун, прийняття ванни (особливо гарячої);
  • відмова від процедур спринцювання та використання тампонів;
  • тимчасова відмова від статевої близькості;
  • заборона на прийом лікарських засобів, що містять ацетилсаліцилову кислоту.

Даних обмежень варто дотримуватися від 7 до 10 днів. У разі виконання біопсії може знадобитися більше часу на відновлення.

 

Чи можна на кольпоскопії побачити вагітність?

Кольпоскопія не є достовірним методом, що показує наявність або відсутність вагітності. Процедура дає змогу провести дослідження шийки матки, піхви та зовнішніх статевих органів. Для визначення вагітності, уточнення її термінів та інших даних призначають УЗД.

Вiдгуки
Полина
Для того, чтобы попасть к хорошему врачу, надо приложить немало усилий. Но мне повезло. О "Клинике Варта" слышала только хорошие отзывы, поэтому записалась на прием к гинекологу именно сюда. К тому же еще и находится совсем рядом - на Ломоносова 33/43. Скажу, что меня удивило сразу: комфортная обстановка (хотя повод обращения точно не располагал к душевности), в кабинете новое оборудование, кресло совсем не такое, как мы привыкли с советских времен (очень удобное). Прием вела милейшая женщина - врач-гинеколог Виктория Алексеевна Антоненко. Осмотрела, сразу описала мою проблему, дала направления на анализы. В принципе, все, как обычно. Только сделано все по-доброму. Приятно, когда в тебе видят не только пациента в качестве неодушевленного объекта, но интересуются, что ты чувствуешь, вникают в твоё состояние и искренне хотят помочь. Спасибо! Теперь наблюдаться и лечиться буду только здесь.
Ольга Ивановна
Людмила Александровна Литисевич - доброжелательный и открытый человек, чуткий врач, отличный профессионал. После приема остались только положительные впечатления. Процедура кольпоскопии прошла безболезненно, обнаружили эрозию шейки матки, которую тут же и прижгли. Спасибо Вам, Людмила Александровна за тепло и оптимизм, которыми Вы меня окружили.
Марина
Дякую лікарю Ренкас Є.П. за її уважність, безмежну доброту і високопрофесійне лікування. В клініку прийшла з міомою матки. До Варти вже лікувалася в іншій лікарнях (не хочу називати де) і там мені запропонували тільки повне видалення. Але у мене все всередині опиралося, коли я уявляла що виріжуть все! Тому й прийшла за консультацією ще до одного фахівця. Олена Павлівна провела кольпоскопію, призначила аналізи і запропонувала видалити міому за допомогою процедури гістероскопії. При цьому не треба було видаляти повністю матку! Все пройшло на "відмінно". Я одужала, і дуже вдячна долі, що зустріла такого дивовижного лікаря!
Марія Зінькова
Хочу висловити подяку лікаря-гінеколога Вікторії Олексіївні Антоненко! Професіоналізм і турбота цього лікаря допомогли мені позбутися вкрай неприємної проблеми і повернути здоров'я. Вікторія Олексіївна призначила лікування, яке дало свої результати вже буквально через кілька днів день. Спасибі вам велике! Прошу адміністрацію "TomoClinic" висловити Вам вдячність і заохотити до роботи. Цінуйте таких працівників!
Карина
Людмила Александровна Литисевич сделала меня самым счастливым человеком на свете! Я очень долго шла к этим заветным словам: ВЫ БЕРЕМЕННЫ! С Людмилой Александровной мы проделали долгий путь, пока выясняли причины бесплодия. Огромное количество разных анализов, процедур, обследований. Но все не напрасно! У меня будет ребенок! Спасибо!
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок