logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Химиотерапия в Киеве

Хіміотерапія ― це високотехнологічний метод медикаментозного лікування онкологічних процесів, який широко використовується і в світовій медичній практиці, і серед клієнтів TomoClinic. Онкохворому призначається курс лікарських препаратів, які знищують клітини, що діляться, до яких відносяться і ракові. Якщо вас цікавить хіміотерапія в Києві, вам потрібно пройти курс хіміотерапії під контролем кваліфікованого онколога. TomoClinic ― це клініка, фахівці якої підходять до лікування своїх пацієнтів з усією відповідальністю, враховуючи всі можливі ускладнення лікування, побічні ефекти після хіміотерапії та підтримуючи пацієнта на шляху до одужання.

Хіміотерапія використовується не тільки як самостійний метод терапії деяких злоякісних новоутворень, але і як частина комплексного лікування онкологічних процесів в комбінації з іншими методами лікування онкології — оперативним втручанням, радіотерапією, гормонотерапією. Комплексний підхід суттєво підвищує продуктивність курсу лікування.

Переваги
Висока компетенція фахівців-онкологів
БЕЗКОШТОВНА хіміотерапія та препарати за рахунок Національної служби здоров’я України (НСЗУ)
Інфекційна безпека
Персоніфікована схема лікування
Конфіденційність
Доступне лікування

Види хіміотерапії

На сьогоднішній день є кілька видів хіміотерапії: 

 • Лікувальна хіміотерапія — це метод, який використовується як основна терапія. Скажімо, при онкологічних процесах в кровоносній або лімфатичній системі, коли не можна застосувати хірургію, основна терапія — використання ліків (хіміопрепаратів).
 • Неоад’ювантна хіміотерапія — це метод, який іде поряд з основним лікуванням, супроводжує його. Як правило, в такому випадку хіміотерапія призначається перед хірургічним втручанням для зменшення розміру пухлини, зниження активності клітин.
 • Ад’ювантна хіміотерапія — це профілактика після основної терапії (радикальної хірургії з видалення новоутворення, променевої терапії). Головна мета такого курсу хіміотерапії — зменшити рівень небезпеки виникнення рецидиву хвороби.

Крім традиційної (цитостатичної, цитотоксичної) хіміотерапії, яка пошкоджує абсолютно всі клітини, які швидко діляться (у т. ч. й такі, що необхідні для підтримки життєдіяльності організму), у сучасній медицині використовується таргетна хіміотерапія.

Таргетна терапія (або, як її ще називають, біологічна терапія, біотерапія, прицільна терапія онкологічних процесів) — це вид медикаментозного лікування онкології, який базується на виборчому (прицільному) втручанні у певні внутрішньоклітинні механізми, необхідні для пухлинних процесів. Таргетна терапія блокує саме сигнальні шляхи, по яких клітка "розуміє", що їй необхідно ділитися.

Крім того, існує ще один сучасний метод лікування раку — імунотерапія, при якій для лікування пухлин використовують антитіла, що активізують природні сили імунної системи. Імунотерапія дуже часто розподіляється на активну, пасивну та гібридну.

Також в медицині існує поняття паліативної хіміотерапії.

Паліативна хіміотерапія — це комплекс специфічних лікувальних заходів, які спрямовані на зменшення вираженості або тимчасове призупинення клінічних симптомів запущеного злоякісного процесу. Мета — продовжити і полегшити життя.

Як діє хіміотерапія?

На відміну від локально впливаючих хірургії і променевого лікування, хіміотерапія — системне лікування, оскільки під її впливом знищуються злоякісні клітини, що поширилися (метастазами) у частини тіла, віддалені від первинної пухлини.

Хіміотерапію проводять тільки на базі онкологічних центрів і клінік. Справа в тому, що більшість хіміопрепаратів мають токсичний вплив на організм і їх застосування вимагає великого досвіду онколога-хіміотерапевта.

Існує величезна кількість препаратів для хіміотерапії. 

Деякі з них застосовуються тільки для монотерапії, а інші — для політерапії. Лікарські препарати використовують у різних дозах і комбінаціях з урахуванням стану пацієнта і виду раку. Це робиться для підтримки балансу між токсичністю хіміотерапії та її ефективністю.

Кожен препарат для курсу хіміотерапії має особливості впливу на організм. Тому їх розподіляють на групи за механізмом впливу на патологічні клітини:

 • цитотоксичні препарати — включають процес самоліквідації всередині ракової клітини, що призводить до її загибелі;
 • цитостатичні — створюють умови, за яких відбувається омертвіння злоякісних клітин і, як наслідок, їх загибель.

Ефективність хіміотерапії

На початку лікування лікар не може точно спрогнозувати, наскільки ефективною буде хіміотерапія. Навіть у тому випадку, коли гістологічний тип пухлини відомий, гарантувати результат — неможливо.

Кінцевий результат залежить не тільки від призначень онколога. В процесі лікування беруть участь: препарат для хіміотерапії, який підбирається лікарем на підставі багатьох чинників, пухлина й тіло людини (а точніше, його природні ресурси). Призначаючи препарат, лікар не в силах передбачити: як поведе себе організм пацієнта, як він буде приймати препарат і як спрацює комбінація всіх трьох складових.

Також на ефективність хіміотерапії впливають такі чинники, як:

 • розмір пухлини;
 • стадія онкологічного процесу;
 • вік пацієнта і загальний стан його здоров’я (у т. ч. фізична форма, наявність супутніх захворювань);
 • адекватність проведеного раніше лікування;
 • тривалість терапії;
 • чутливість ракових клітин до лікарських препаратів (наприклад рак підшлункової залози набагато важче піддається лікуванню, ніж сечового міхура і передміхурової залози).

Основний критерій оцінки результатів хіміотерапії — зменшення розміру пухлинного утворення.

В яких випадках призначають хіміотерапію?

Показання до хіміотерапії — онкологічні захворювання, але тільки у випадках, коли:

 • потрібно зменшити обсяг пухлини до операції або опромінення;
 • мінімізувати ризики розвитку рецидивів після проведеного лікування;
 • потрібно провести лікування раку, який є чутливим до такої терапії (монотерапія онкологічного захворювання);
 • потрібно провести лікування метастаз;
 • потрібно продовжити і полегшити життя пацієнта на останній стадії (при відсутності шансів на одужання, при неоперабельних пухлинах).

Протипоказання до хіміотерапії

Хіміотерапію не призначають, якщо:

 • вид злоякісної пухлини не чутливий до подібного лікування;
 • пацієнт має супутні захворювання, які можуть спровокувати серйозні і довгострокові ефекти після хіміотерапії.

Також курс хіміотерапії протипоказаний при:

 • незадовільних загальноклінічних показниках крові;
 • гострих інфекційних захворюваннях з високою температурою;
 • першому триместрі вагітності;
 • тяжких порушеннях печінки і нирок;
 • реабілітації після нещодавно перенесених серйозних операцій (хіміотерапія застосовується тільки після повного загоєння ран).

Крім абсолютних протипоказань, існують стани, при яких хіміотерапія призначається на розсуд лікаря (зі зниженням дози препарату): сильне виснаження (кахексія), літній вік тощо.

Онколог завжди повинен співвідносити потенційну користь хіміотерапії, очікуваний ефект і можливі ризики. Лікарі TomoClinic дотримуються концепції лікування раку за індивідуальними схемами для кожного пацієнта, в яких враховується стадія хвороби, вік і загальний стан хворого. Навіть у важких випадках наші фахівці завжди намагаються знайти варіанти, підібрати препарати, скласти схему лікування так, щоб поліпшити стан хворого з мінімальними ризиками, побічними ефектами і ускладненнями, які можливі при лікуванні раку.

Курс хіміотерапії: тривалість і кількість сеансів

В Клініці TomoClinic курс хіміотерапії проводиться під суворим наглядом лікаря. Між курсами хіміотерапії обов’язково робиться перерва. Кількість і частота курсів залежать від декількох факторів. Це:

 • конкретний протокол лікування, обраний лікарем;
 • реакція пацієнта на лікування раку;
 • характер побічних ефектів від хіміотерапії;
 • стадія захворювання;
 • результати попереднього лікування (якщо таке проводилося).

Пам’ятайте, що тільки кваліфікований лікар-онколог може провести якісну діагностику, визначити вид новоутворення і підібрати індивідуальну результативну схему лікування хіміотерапією. Щоб мати впевненість у тому, що після хіміотерапії настане поліпшення, звертайтеся до фахівців, які мають досвід. TomoClinic (м. Київ, Україна) — це саме та клініка, яка відповідає за професіоналізм і призначення кожного свого лікаря. У нас ви зможете пройти правильно підібрану процедуру хіміотерапії, яка буде відповідати вашому стану.

Протоколи хіміотерапії в TomoClinic відповідають стандартам найбільш авторитетних онкологічних спільнот, серед яких: NCCN (Національна мережа по впровадженню знань в області онкології США), ASCO (Американське товариство клінічної онкології), ESMO (Європейське товариство медичної онкології).

Підготовка до хіміотерапії

Підготовка до хіміотерапії в TomoClinic включає:

 • консультацію лікуючого онколога і отримання детальної інформації про проведення хіміотерапії, про всі препарати, які приймає пацієнт, включаючи БАДи, вітаміни, препарати, які регулюють тиск;
 • діагностику (у т. ч. консультацію терапевта, кардіолога, лабораторні дослідження);
 • детальні рекомендації від лікаря про правила харчування під час лікування, фізичної активності та способу життя.

Хід процедури

Проведення хіміотерапії включає в собі не тільки безпосередньо введення хімічного препарату, а й підготовку до лікування.

Початкові етапи протоколу хіміотерапії:

 • точний розрахунок дозування ліків за масою тіла пацієнта;
 • визначення періодичності та послідовності введення препаратів.

Досвідчені фахівці TomoClinic розраховують дозування, визначають періодичність введення препаратів, перевіряють розрахунок і тільки потім переходять безпосередньо до лікування онкохворого. Це дуже важливо, з огляду на те, що від правильності розрахунків дозування і схеми лікування залежить результат проведеної терапії.

Усі дії персоналу клініки відкриті для пацієнта (та їх частина, яка стосується саме його здоров’я). Кожен онкохворий, якому належить пройти хіміотерапію, має можливість бути присутнім при розведенні препарату. Наш великий досвід у лікуванні онкологічних процесів показує: такий підхід вселяє в пацієнта спокій і впевненість, а вони є позитивним фактором для одужання.

Установка портів для хіміотерапії

В Клініці TomoClinic для введення препаратів і для інших маніпуляцій, які потребують частого застосування центрального внутрішньовенного катетера (наприклад парентерального харчування) може бути встановлена спеціальна система — інфузійний порт. 

Найбільш раціонально — встановити порт на початку курсу хіміотерапії. Особливо, якщо запланований тривалий курс і введення не тільки хімічних препаратів, а й підтримуючих ліків, забір крові.

Процедура імплантації системи інфузійного порту проводиться нашими фахівцями в операційній під короткочасним наркозом: без болю і дискомфорту для пацієнта.

Побічні ефекти після хіміотерапії

Лікування хімічними препаратами має побічні ефекти, ризики яких істотно знижуються при правильних призначеннях супроводжувальної терапії. 

Наші лікарі-онкологи обов’язково інформують пацієнтів про те, яких заходів потрібно вжити, щоб зміцнити захисні сили організму і мінімізувати ускладнення після хіміотерапії.

Правильне застосування підтримуючих препаратів дозволяє уникнути таких неприємних побічних явищ, як нудота і блювота.

Крім цього, після хіміотерапії можуть виникнути ще й такі побічні ефекти, як:

 • випадіння волосся;
 • біль з боку внутрішніх органів;
 • загибель частини кров’яних клітин — анемія, лейкопенія (нейтропенія);
 • зниження апетиту;
 • зміна структури шкіри і нігтів;
 • порушення з боку пам’яті (дуже рідко);
 • ушкодження слизових шлунково-кишкового тракту (найчастіше; проявляється стоматитом і діареєю).

Але всупереч поширеній серед пацієнтів думці, що хіміотерапія обов’язково призводить до тимчасової втрати працездатності, це — не так. Пацієнти TomoClinic в більшості випадків можуть продовжувати роботу під час хіміотерапії при правильній і адекватній підтримуючій терапії і вести звичний спосіб життя.

Реабілітація після хіміотерапії

Для відновлення фізіологічних функцій і захисних сил організму після хіміотерапії потрібно віддати належну увагу реабілітаційному періоду. За рекомендацією American Cancer Society, реабілітаційний період повинен включати:

 • помірну фізичну активність;
 • відмову від шкідливих звичок;
 • тренування дихальної та серцево-судинної систем;
 • повноцінне харчування;
 • мінімізацію стресу;
 • проходження систематичного медичного огляду.

Дієта при хіміотерапії

У ході хіміотерапії пацієнтам TomoClinic рекомендується дотримуватися лікарських приписів з харчування.

Основні рекомендації з харчування при хіміотерапії

 • Дотримання балансу між енергією, яка надходить з їжею, і тією, яка витрачається для щоденної діяльності;
 • вживання різноманітної свіжоприготовленої їжі з якісних продуктів;
 • виключення з меню жирних, гострих, копчених, солоних страв, а також консервів, напівфабрикатів — потрібно знизити навантаження на печінку і нирки;
 • включення до щоденного харчування білкової, молочної, фруктово-овочевої, хлібно-круп’яної груп продуктів, а також не менше 2 столових ложок рослинного або вершкового масла на день для підвищення калорійності їжі.

Крім того, дуже важливо дотримуватися питного режиму (вживати не менше 1,5-2 літрів води на день).

Переваги хіміотерапії в TomoClinic

 1. Багаторічний досвід лікарів в лікуванні онкології і висока кваліфікація медичного персоналу.
 2. Відкритість призначень, результатів діагностики і медичних маніпуляцій.
 3. Можливість проходити сеанси хімієтерапії з VR-chemo (окулярами віртуальної реальності) абсолютно безплатно (це додаткова опція до послуги хімієтерапії).
 4. Персоніфікований підхід у лікуванні кожного пацієнта — найменування і дозування препарату, частота його введення, а також періодичність курсів підбирається пацієнту з урахуванням особливостей його організму.
 5. Психологічна підтримка під час діагностики, лікування і відновлення після хіміотерапії.
 6. Безболісна установка інфузійного порту (постійний внутрішньовенний доступ, менший ризик інфікування, психологічний комфорт при багаторазовому введенні препаратів і регулярних зборах аналізів тощо).
 7. Інфекційна безпека.
 8. Повна конфіденційність інформації.
 9. Адекватна ціна хіміотерапії.

У лікуванні онкологічної проблеми складно гарантувати позитивний результат, але в TomoClinic зроблять усе можливе, щоб задіяти максимум природних ресурсів організму і сучасних методик у боротьбі з хворобою.

Вартість хіміотерапії

Кінцева вартість хіміотерапії залежить від багатьох факторів. Це і обраний препарат, і тривалість курсу, і кількість курсів, і багато інших нюансів. Тому дізнатися ціну лікування можна, тільки звернувшись за допомогою і пройшовши діагностичні дослідження і консультації лікарів.

Щоб у комфортних умовах і з результатом пройти курс хіміотерапії в Києві, запишіться на прийом в TomoClinic вже сьогодні. В ході діагностичних досліджень, лікувальних заходів та реабілітації ми забезпечуємо тісний контакт між пацієнтом, лікарем і середнім медичним персоналом. Налагоджуємо психо-емоційний контакт з пацієнтом вже з першого його відвідування клініки. При лікуванні онкології такий підхід важливий, як ніколи. Він забезпечує комфортні умови перебування хворого в нашому центрі, оптимальний психо-емоційний настрій, довіру до медперсоналу і якнайшвидше відновлення здоров’я пацієнта.

Фахівці
1
Клінічний онколог, хіміотерапевт
1
Клінічний онколог, хіміотерапевт. Завідувачка хіміотерапією
6
Лікар-онколог першої категорії
0
Онколог, хіміотерапевт
Вiдгуки
Людмила М.
Хочу поделиться своим отзывом по лечению онкологии в TomoClinic. Мне назначили протокол химии в государственной клинике, но после вливания становилось все хуже и хуже, я уже почти опустила руки, но моя подруга посоветовала обратиться мне в TomoClinic. Первый прием был для меня волнительным, так как я не знала врача и мне было тяжело довериться новому врачу, но мое состояние стало насколько критичным, что не было выхода, кроме как что-то изменить в лечении. Онколог очень глубоко изучала все мои анализы, документы, назначение препараты, также понадобились дополнительные исследования, после чего был назначен курс химиотерапии. Сразу скажу что здесь цена на химиотерапию приемлимая. Я прошла курс химиотерапии и чувствую себя намного лучше. Благодарю клинику и врачей за помощь и желаю всем здоровья, ведь это самое главное в нашей жизни.
Ольга Р.
Коли я вперше почула свій діагноз, рак стравоходу, я не повірила своім вухам, невже це сталося зі мною. Перше, що я відчула це страх, потім був розпач... Я почала шукати онколога, а це як виявилося задача не із простих. Випадково я потрапила в TomoClinic і познайомилася з чудовим лікарем, який лікує мене довгий час. Віришила написати цей відгук, так як дійсно відчула на собі позитивну динаміку від лікування. Препарати підбирали під мій організм, онколог відповів на всі мої запитання. Хіміотерапія проходила без переживань, так як лікарі мене заспокоїли і постійно приділяли увагу, цікавилися моїм станом. Вартість лікування висока, але у всіх клініках вона приблизно однакова, таке лікування не може бути дешевим. Загалом, дуже раджу TomoClinic.
Ольга Василівна
При слові «рак» у кожної людини починається паніка, страх, незрозумілість. Перше, і найголовніше - це знайти свого лікаря, тоді ви швидко прийдете в себе і зрозумієте, що потрібно зробити в лікуванні. Мені, на жаль, не пощастило і я знайшла такого лікаря не вчасно, тому втратила свій дорогоцінний час. Мені довелося пройти чотири приватні клініки, щоб знайти свого лікаря у TomoClinic. Тут мені підібрали адекватний курс хіміотерапії за нормальну вартість, з правильними препаратами для мого виду онкології. Благо, що ми вже почали лікування і я стала краще себе почувати. Онколог в клиніці дуже уважний, врахував особливості мого організму і супутні хвороби. Загалом, після відвідування клініки залишилися приємні враження. Дуже дякую персоналу за теплі прийоми, за те, що проживаєте цей важкий для мене час зі мною.
І. Шилова
В TomoClinic прийшла ще кілька місяців тому. Діагноз виявився невтішним - рак грудей. Добре, що у нас ще є такі фахівці, як тут. Професійні, грамотні, чуйні до чужої біди! Мені розробили план лікування. Спочатку хіміотерапія, потім операція і спостереження ... Зараз все добре. Ніяких рецидивів. Спасибі вам велике!
Альбіна
Слова глибокої вдячності клініці і всім співробітникам, які взяли участь в моєму одужанні! 1 липня 2020 року в моєму житті сталася знаменна подія - останній курс хіміотерапії! Минуло вже майже півроку. За цей час здала безліч аналізів, пройшла купу процедур, променеву і гормональну терапію, і нарешті завершила агресивне лікування. У мене почалося нове життя! Записалася в басейн, багато гуляю, переглянула своє ставлення до життя. Але ж усього цього могло вже не бути, якби не чудо-лікарі TomoClinic. Величезне вам спасибі! І процвітання!
Любовь Нестерюк
В TomoClinicнаходилась на лечении в октябре 2020 года. Остались только хорошие впечатления. Особенно понравилось отношение медицинского персонала, конкретно девочек из кабинета химиотерапии. Всегда доброжелательные, внимательные, объясняют, все, что делают. Большое спасибо за вашу работу!
Гутникова Виктория
Хочу выразить благодарность TomoClinic за оказанные помощь и лечение. В марте 2020 оперировалась по поводу рака желудка, после чего прошла курс химиотерапии. Через полгода сделала повторные анализы. Распространение рака остановлено! Спасибо вам большое от меня и всей моей семьи!
Ксения
Хочу поблагодарить администрацию и руководителей центра Варта за прекрасно организованную работу всего медицинского персонала. На прием к онкологу записались через колл-центр. В регистратуре нас встретили вежливо, все быстро оформили и направили к онкологу. Приняли всего минут на пять позже установленного времени. Прием прошел в благожелательной обстановке. Как выяснилось, в моем случае без химиотерапии никак не обойтись. Сейчас сдаю все необходимые анализы и начну лечение. Жаль, что таких больниц и врачей у нас мало. Вы реально делаете добро!
Лара
Большое спасибо за лечение! До вас никто благоприятных прогнозов уже не давал. Но все пошло на поправку после химиотерапии! Прошли всего один курс, а опухоль уже немного уменьшилась. Какие-то волшебные у вас капельницы! Будем бороться до конца! Спасибо за ваш профессионализм!
Галина Андросова
У центр TomoClinic звернулися з приводу онкології сина. По правді, були вже зовсім в розпачі. Онкологи клініки запропонували спочатку провести хіміотерапію, а вже потім прооперувати. Співробітники пройшли з нами всі "кола пекла". Спасибі вам велике за розуміння, допомогу і підтримку! Зараз проходимо підтримуючу терапію і віримо, що погіршення не буде!
Уварова Світлана
Проходили лікування в онкоцентрі TomoClinic. Бабусі поставили діагноз рак легенів. Зробили операцію. Дуже сподівалися, що цим все і обмежиться, але, на жаль, повторні аналізи показали, що рак дав метастази. Онколог запропонував хіміотерапію. Вже пройшли кілька курсів. Стан ще важкий, але дуже сподіваємося, що далі ця "зараза" не поширюватиметься. Дякую співробітникам Центру, що продовжили бабусі життя, адже коли ми перший раз звернулися, вона вже вмирала.
Юлия
Хочу оставить отзыв о работе клиники Варта, надеюсь кому-нибудь пригодиться. Высокий профессионализм, чуткое отношение, внимательность - это далеко не полный перечень достоинств сотрудников клиники. Сюда мы с мужем обратились по поводу опухоли в простате. Решили пройти полное обследование и подтвердить (или опровергнуть) уже имеющийся диагноз. Сдали кучу анализов, были на консультациях у уролога, кардиолога и эндокринолога. К сожалению, диагноз подтвердился. Перед проведением операции нам рекомендовали пройти курс химиотерапии. Онколог подробнейшим образом рассказал нам особенности лечения, дал рекомендации по питанию и вообще по образу жизни. Химиотерапию прошли, сейчас ждем дня операции. Верю, что и сейчас все пройдет на высоком уровне.
Ольга Федотова
Хочу поделиться впечатлениями после первого дня химиотерапии. Это был тяжелый, но в то же время долгожданный день. Моя первая капельница. Я очень переживала, но процедура прошла хорошо. Вливали несколько препаратов. Плохо не было. Но находиться в одной позе пришлось долго - несколько часов, рука немного затекла. Самочувствие сейчас нормальное, периодически немного подташнивает, но терпимо. Пару слов хочу сказать об обстановке в клинике. Спокойно, комфортно. В какой-то момент даже мелькнула мысль, что все сотрудники проходят специальные курсы по обращению с онкобольными. Вся процедура проходила под контролем медперсонала. Возле меня все время кто-то находился. Современное оборудование, стерильная чистота. В такой клинике действительно появляется надежда, что все преодолимо. Спасибо!
Анатолій
Дякую центру Варта за гідно організовану процедуру хіміотерапії. Комфортно, нічого зайвого, зручне крісло, привітний медперсонал і взагалі хороша, добра обстановка. Спасибі!
Белоусов Роман
В Онко Центр Варта попал по рекомендации врача, плюс почитал отзывы. В общем приехал, приняли отлично, все по записи, никаких очередей. Отношение очень хорошее. С онкологом определились, что без химиотерапии никак не обойтись. Думал каждый раз колоть будут, но мне установили специальную систему - инфузионный порт. Эта такая штука, которая помогает вводить лекарства, когда нужно и при этом не делать каждый раз укол. Курс химии еще не закончил. Напишу, когда все будет позади. Но пока мне здесь все нравиться.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок