logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

У вас з’явилася жовтяничність шкіри та гіркуватий присмак у роті? Ви нещодавно перенесли вірусний гепатит? Провести інформативне обстеження у цьому разі можна з допомогою такого інноваційного способу діагностики, як еластографія печінки. Цей неінвазивний метод інформативніший, ніж звичайне УЗД та його результативність наближається до такої травматичної процедури, як біопсія. Виконати еластографію печінки у Києві в досвідченого спеціаліста та за допомогою апаратури експертного класу можна у TomoClinic.

Еластографія печінки — це високоінформативний, безболісний і безпечний різновид ультразвукового сканування печінки, який дає змогу оцінювати еластичність печінкових тканин і виявляти ділянки фіброзу. Фіброскани печінки часто допомагають уникати виконання травматичної біопсії. Для проведення процедури пацієнту не потрібна госпіталізація та спеціальна підготовка. Обстеження займає лише 15–20 хвилин.

Переваги
Обладнання експертного класу
Висока кваліфікація спеціаліста
Комфорт під час процедури
Висока інформативність дослідження
Безпека та безболісність процедури
Прийнятна вартість

Показання до еластографії печінки

Еластографія печінки може призначатися у разі появи таких скарг та симптомів:

 • слабкість та зниження працездатності;
 • відсутність апетиту;
 • хронічна втома;
 • нудота та блювання;
 • гіркий присмак у роті;
 • часта діарея;
 • безпричинне зниження ваги;
 • жовтяничність слизових оболонок очей та шкіри;
 • висипання, свербіж та печіння шкіри;
 • лущення шкіри.

Еластографія рекомендується у разі підозри на такі захворювання, як:

 • Гепатити будь-якого генезу
 • Фіброз та цироз печінки
 • Синдром Жільбера
 • Жирове ураження печінки
 • Холангіт
 • Хронічні інтоксикації
 • Аутоімунні захворювання
 • Цитомегаловірус

Регулярне виконання еластографії рекомендується при хронічних патологіях гепатобіліарної системи, тривалому прийомі гепатотоксичних препаратів, паразитарних ураженнях печінки, раніше діагностованих ознаках збільшення органу та змінах його структури та функцій. Також еластометрія може призначатися людям, які входять до групи ризику щодо захворювань печінки. До них належать пацієнти з цукровим діабетом, патологіями ШКТ, ожирінням із метаболічним синдромом, захворюваннями серцево-судинної системи, алкоголізмом. Періодичність проведення ультразвукової діагностики фіброзу печінки визначається лікарем з огляду на особливості клінічного випадку.

У профілактичних цілях проводити еластографію щорічно рекомендується всім людям старше 35 років.

Протипоказаннями

Протипоказаннями до еластографії печінки є такі стани та патології, як:

 • асцит;
 • вага понад 180 кг.

Як підготуватися до еластографії печінки?

Правила підготовки до еластографії печінки нічим не відрізняються від підготовки до звичайного УЗД органів черевної порожнини:

 • останній прийом їжі має відбутися за 6–8 годин до дослідження;
 • еластографія виконується натщесерце;
 • перед процедурою не варто пити багато рідини.

Якщо пацієнт має результати раніше проведеної еластографії або інших досліджень печінки, їх потрібно взяти із собою. Вони допоможуть скласти динамічну оцінку перебігу захворювання.

Як проводиться еластографія печінки?

Еластометрія печінки в TomoClinic виконується за допомогою спеціального апарату УЗД, який призначений для проведення еластографії зсувної хвилі печінки. За допомогою створюваних спеціальним датчиком зсувних хвиль показники еластичності та жорсткості печінкових тканин оцінюються з точністю, яка дорівнює результатам біопсії. Саме тому еластографія зсувної хвилі вважається золотим стандартом діагностики фіброзу печінки.

У день дослідження пацієнт приходить до спеціально обладнаного кабінету з направленням. Еластографія печінки виконується так, як і звичайне УЗД. Пацієнт роздягається до пояса та лягає на кушетку. На верхню частину живота наноситься силіконовий гель і встановлюється спеціальний датчик для діагностики печінки. Лікар виконує певні рухи та отримує необхідні дані, що відображаються на моніторі. Під час дослідження пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту. Після завершення процедури для складання заключення еластографії печінки фахівцю потрібно кілька хвилин. Результати дослідження видаються пацієнту на руки, відправляються на електронну пошту або лікарю.

Результати та розшифрування еластографії печінки

Розшифрування еластографії печінки проводить лікар функціональної діагностики. Під час дослідження різні ділянки органу з огляду на їхню еластичність підсвічуються різними кольорами. Ці дані допомагають фахівцю виявляти проблемні ділянки.

Наприкінці еластографії печінки результати вказують на ступінь фіброзних змін (SWE) тканин органу. Ці дані допомагають лікарю у постановці діагнозу. За потреби пацієнту призначаються додаткові методи діагностики.

Переваги еластографії печінки у нашій клініці

До переваг еластометрії печінки належать неінвазивність та безболісність процедури, висока точність, відсутність довгої підготовки та швидке отримання результатів. Самі результати необхідні для складання максимально ефективного плану лікування, оцінювання його ефективності та динаміки захворювання, добору противірусних засобів при гепатиті С, складання прогнозу патологій печінки.

У разі виконання еластографії у TomoClinic гарантуються такі переваги:

 1. Проведення дослідження на інноваційному обладнанні експертного класу.
 2. Висока кваліфікація спеціаліста.
 3. Точність та висока інформативність дослідження.
 4. Комфортність процедури.

Лікарі

Ви хочете зробити еластографію печінки у Києві та отримати точні результати? Провести еластографію печінки та записатися на прийом до терапевта, гепатолога чи іншого фахівця можна у TomoClinic в Голосіївському районі. Запис можна оформити, зателефонувавши за вказаним на сайті номером або заповнивши форму онлайн-запису або зворотного дзвінка. Оператори контакт-центру швидко дадуть відповідь на всі питання про еластографію печінки, ціну дослідження та доберуть зручний час для проведення процедури.

Часті запитання
Чи можна робити еластографію печінки під час вагітності?

Проведення еластографії не протипоказане під час вагітності. Але перед проходженням обстеження обов’язково потрібно побувати на індивідуальній консультації гінеколога.

Скільки триває еластографія печінки?

Еластографія печінки проводиться за 15–20 хвилин. Висновок дослідження складається відразу після процедури та видається на руки пацієнту.

Ціни
Еластографія печінки (зсувної хвилі)
Вiдгуки
Игорь
Справа в тому, що у мене підвищений білірубін у крові, а також періодично бувають підвищення ферментів АЛТ та АСТ, по УЗД органів черевної порожнини ніякої патології виявлено не було. Тоді гастроентеролог призначив мені обстеження печінки за допомогою еластографії. Ціна по Києву на еластографію у Вашій клініці невелика, до того ж я в інтернеті прочитав багато позитивних відгуків, тому звернувся до Вас. За результатами у мене виявилася початкова стадія фіброзу печінки. Але лікар заспокоїв та сказав, що якщо вчасно розпочати лікування, орган повністю відновиться. Призначив ліки, і тепер треба буде спостерігатися. Якщо чесно, то я радий такому діагнозу, думав, що буде гірше. Дякую Вам за терпіння та увагу до мене.
Лариса Доменко
Досить довго мій лікар намагався розібратися, що не так з моєю печінкою, зрештою направив мене до вас на еластографію печінки. Зробили все швидко, хвилини за 10, ніякого дискомфорту і болю я не зазнала, результат еластографії отримала відразу, дуже вже не хотілося нервувати ще кілька днів в очікуванні вироку, за що окремо дякую, і ціна мене приємно здивувала, тому що я порівнювала ціни по Києву на еластографію печінки. Мені сподобалася Ваша клініка, хочу побажати Вам удачі у вашій роботі та дякую за Ваш професіоналізм, тому що неправильна діагностика обходиться надто дорого для нас пацієнтів, і справа не в ціні, Ви ж розумієте
Даша
У меня 6 лет гепатит С и за это время к счастью вирус не повредил мою печень, я регулярно делаю эластографию печени в TomoClinic, процедура занимает всего 10 минут, зато дает уверенность в завтрашнем дне, мне у Вас нравится, вежливый приятный персонал, и я просто так (без задней мысли) скажу, что цены для Киева на эластографию печени у Вас приемлемые, но дело конечно же не в цене, а в качестве медицинского обслуживания. А тем кто читает мой отзыв, если у Вас есть хоть какой-то намек на заболевание печени, обязательно пройдите эластографию печени, кроме Вас самих никто не сохранит Ваше здоровье. Что может быть важнее?
Геннадий
У меня лишний вес и есть заболевания печени. Мне назначили эластографию и я обратился в Клинику Варта. Процедуру проводил Солодовник Александр Владимирович. Он очень понравился мне как специалист - внимательный, вдумчивый, ответственный. Результаты получил сразу после обследования, ждать не пришлось. Теперь мне прописали лечение и уже вижу эффект от принимаемых препаратов и диеты. Александр Владимирович, обследоваться теперь я буду только у вас! Спасибо!
Влада
К сожалению, мои проблемы с наркотиками в молодости привели к заболеванию печени. Я обратилась в Клинику Варта для проведения эластографии печени, которую мне назначил мой гепатолог. Мне объяснили, как правильно подготовиться к обследованию. Подготовка очень простая. Солодовник Александр Владимирович быстро провел процедуру и составил заключение. Теперь мне назначат лечение. В клинику буду обращаться еще. Тут все очень классно продумано: очередей нет, уютно, чистота идеальная, очень доброжелательный персонал. Александр Владимирович, спасибо вам за внимательность и профессионализм!
Мария Ивановна
Я слежу за своим здоровьем и регулярно прохожу обследование для профилактики. У меня были некоторые проблемы с печенью и мне порекомендовали пройти эластографию. Записалась на процедуру в Клинику Варта, которая находится на М. Ломоносова 33/43. Обследование выполнял Солодовник Александр Владимирович. Это очень внимательный специалист и тактичный человек. Мне сразу выдали заключение, и я проконсультировалась с лечащим гастроэнтерологом. К счастью, опасения не подтвердились. Теперь я буду обращаться к Александру Владимировичу 1 раз в год и держать все на контроле. Клиника замечательная! Рекомендую!
Виталий
Солодовник Александр Владимирович, спасибо вам за качественное проведение эластографии печени! Я перенес вирусный гепатит В 2 года назад, но последствия остались. Я похудел, у меня оставался горький привкус во рту, часто страдал из-за тошноты, отсутствия аппетита и очень быстро уставал. Работоспособность очень ухудшилась и ходить на работу стало тяжело. Семейный врач порекомендовал провести эластографию и я обратился в Клинику Варта на ул. М. Ломоносова 33/43. Меня записали на прием и не пришлось долго ждать обследования. Мне объяснили, как правильно подготовиться к процедуре, чтобы анализы получились правильными. Обследование не вызывает боли и проводится как обычное УЗИ. Процедура не заняла много времени. Сразу после ее завершения я получил результаты и обратился к гепатологу. Мне назначили курс лечения, и я вижу результаты. Я благодарен Александру Владимировичу за его профессионализм и буду теперь периодически проводить обследование у него! Клиника тоже очень понравилась. Тут идеальный порядок!
Давид
Обратился в Клинику Варта по совету друга, который тоже страдает из-за болезни печени. Мне было нужно сделать эластографию печени. Обследование проводил Солодовник Александр Владимирович. Все понравилось. Результаты помогли назначить правильное лечение. Александр Владимирович, спасибо. Клиника неплохая, буду еще обращаться.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок