logo
  • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
  • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Біопсія — це метод забору тканини для остаточної верифікації діагнозу онкології (діагнозу в онкології або онкологічного діагнозу) (підтвердження або спростування). Мікроскопічне гістологічне дослідження дає змогу максимально точно виключити злоякісний процес, а в разі його підтвердження — провести додаткове імуногістохімічне дослідження, яке дає можливість встановити його природу й тип. Тільки результати біопсії дозволяють упевнитись у типі новоутворення. Така інформативна процедура як біопсія (Київ, медичний центр TomoClinic) є золотим стандартом у діагностиці онкологічних процесів.

Переваги
Висока точність дослідження
Висока кваліфікація фахівців
Комфорт під час процедури
Високотехнологічне обладнання
Мала травматичність процедури
Прийнятна вартість

Види біопсії

Результати біопсії

Розрізняють кілька типів біопсії. Відповідно до способів забору біоматеріалу, виокремлюють чотири види:

  • ендоскопічний;
  • ексцизійний;
  • пункційний;
  • інцизійний.

Ексцизійна (тотальна) біопсія передбачає повне видалення (висічення) пухлини або всього ураженого органу. У разі інцизійного методу забирається частина патологічного утворення. Обидва методи вимагають розсічення поверхневих тканин і належать до відкритої біопсії.

Пункція тканини або клітин здійснюється за допомогою голки. Ендоскопічна біопсія супроводжує дослідження травного тракту або дихальних шляхів. Під час таких обстежень оптичними приладами зонд бере щипок тканин із підозрілого утворення (наприклад, біопсії кишківника).

Розрізняють також різновиди біопсії:

  • мазок-відбиток або зішкріб (виділення із соска, слизова оболонка);
  • скарифікаційна або поверхнева (біопсія шкіри);
  • аспіраційна — за допомогою вакуумного аспіратора (гінекологія);
  • щипкова (біопсія стравоходу);
  • пункційна біопсія (тонкоголкова) для забору невеликої кількості біоптату;
  • петлева (за допомогою коагулятора);
  • товстоголкова біопсія або трепан-біопсія, core needle (перевірка на рак молочної або передміхурової залози, печінки).

Крім цього, процедура може проводитися під час операції, ендоскопічного обстеження або окремим сеансом:

  • класичним способом;
  • прицільною біопсією.

Контроль точності може здійснюватися ендоскопічно, УЗ-скануванням, рентгенологічним способом, а також із застосуванням малоінвазивного стереотаксичного методу.

Показання до біопсії

Головне показання до проведення біопсії — патологічні перетворення в тканинах і органах, які були виявлені в процесі діагностики (МРТ, КТ). Записатися на біопсію рекомендується також, щоб провести ранню діагностику злоякісних утворень та запобігти розвиткові онкозахворювань. Таким чином, біопсію проводять, щоб:

  • виявити патологічні процеси в організмі;
  • підтвердити злоякісність пухлини;
  • визначити агресивність новоутворення;
  • спостерігати за процесом лікування (в динаміці).

Цим способом можна дослідити легені, молочні залози, органи навколо шлунку, травний тракт, інші м’які й тверді тканини. Завдяки сучасним методам у медицині та спеціальному обладнанню, можна брати біоптат будь-якого органу.

Протипоказання до біопсії

Біопсія — інвазивне втручання різного ступеня складності. Тому біопсія має протипоказання:

  • погане згортання крові;
  • низький гемоглобін (90 г/л і нижче).

Краще не проводити біопсію в разі алергії на препарати анестезії, інфекційних захворювань, вагітності, високого артеріального тиску, епілепсії та інших відносних протипоказань. У будь-якому випадку робити чи ні, визначається на консультації.

Крім того, існують відносні та абсолютні протипоказання, що залежать від об’єкта біопсії. Деякі захворювання нирок служать протипоказанням до отримання ниркового біоптату. Зразок із шийки матки не беруть у разі запальних процесів, а товстоголкову біопсію простати переносять до одужання, якщо пацієнт має деякі захворювання прямої кишки. Так, під час лактації не призначають трепан-біопсію молочних залоз. Однак, якщо є підозра на онкологію, то ні вагітність, ні лактація протипоказанням в жодному разі не будуть.

Підготовка до біопсії

Перед проведенням біопсії пацієнтові призначають лабораторні дослідження крові та коагулограму. Можуть бути рекомендовані також МРТ та УЗД. З дозволу лікаря припиняється приймання препаратів, що впливають на згортання крові. Якщо пауза неможлива, то біопсію проводять у стаціонарі під ретельним наглядом лікарів. Локалізація новоутворення також впливає на підготовку до процедури, наприклад:

  • біопсія передміхурової залози вимагає відмовитися від жирної їжі, алкоголю та протизапальних препаратів, а також — замінити сніданок склянкою соку;
  • біопсія шийки матки передбачає утримання від великої кількості їжі, куріння і спиртних напоїв, особливо в разі проведення процедури під загальною анестезією;
  • у разі показання до біопсії нирки потрібні аналізи, які підтверджують відсутність інфекцій та відмова від медикаментів, що знижують згортання крові, а також необхідно обмежити вживання рідкої та жирної їжі.

Зрідка може знадобитися очисна клізма. У сучасних умовах клініки європейського рівня, таких як TomoClinic, біопсія — швидка, безболісна та безпечна, а головне — високоінформативна процедура, якої не варто боятися. Вартість біопсії залежить від місцезнаходження пухлини та виду маніпуляції.

Як проводиться біопсія

Біопсія

Здебільшого біопсія проходить під місцевою анестезією, однак за бажанням пацієнта може бути під загальною.

У медичному центрі TomoClinic біопсія проводиться згідно з міжнародними стандартами, за необхідності — під контролем УЗД або КТ.

Залежно від локалізації новоутворення, лікар вибирає інструмент і спосіб проведення процедури. У разі біопсії печінки застосовується спеціальна голка. Пацієнт перебуває в положенні лежачи, під анестезією. Час проведення — 30–40 хвилин. Біопсія легенів проводиться через шкіру голкою під контролем КТ, а тканин прямої кишки — у процесі ендоскопії — спеціальним зондом.

Пункцію щитоподібної залози здійснюють, коли пацієнт перебуває в горизонтальному положенні. Процедура зовні та за відчуттями нагадує звичайний укол, тому знеболювання не потребує. Пацієнту необхідно перебувати нерухомо та утриматися від ковтальних рухів.

Пайпель біопсія ендометрію абсолютно безболісна, проте вимагає 2–3 повторень процедури.

Обладнання

Щоб біопсія показала гарантовано точний результат, можна звернутися до TomoClinic. Для процедури ми використовуємо автоматичну біопсійну систему, різні біопсійні голки та сучасні моделі медичного обладнання:

  • ендоскоп OLYMPUS серій 190 і 260, що дозволяє якісно виробляти прицільну біопсію;
  • УЗ-апарат Aplio XG, що забезпечує візуалізацію пункції;
  • УЗ-система Aplio i500.

За ходом процедури безперервно стежать фахівці. Це дає можливість отримати точну діагностику, максимально можливу комфортність і безпеку біопсії.

Побічні ефекти та ускладнення

Процедура біопсії — це забір фрагментів тканин або видалення пухлин для комплексного вивчення. Травма тканин при цьому мінімальна. Але в пацієнтів із порушенням згортання крові можуть з’явитися кровотечі, особливо коли аналіз на біопсію необхідно здати відкритим способом.

Також можливі ускладнення:

  • інфекція;
  • пошкодження сусідніх органів;
  • больовий синдром.

У TomoClinic весь процес проходить під контролем злагодженої команди лікарів високої кваліфікації: лікарів-ендоскопістів, інтервенційного радіолога, анестезіологів, терапевтів, досвідченого молодшого й середнього медичного персоналу. Компетентні фахівці та сучасне обладнання гарантують проведення біопсії з мінімальними наслідками.

Реабілітація

Після біопсії відкритим способом реабілітація проходить так само як після звичайної хірургічної операції. Ендоскопічний спосіб залишає тільки легкий дискомфорт, а в разі біопсії товстого кишківника — незначні виділення з ануса. Такі прояви не повинні спричиняти занепокоєння — це в межах норми.

Результати та розшифровка біопсії

Отримані зразки тканин піддають лабораторним дослідженням. Для уточнення діагнозу можуть бути проведені:

  • гістологічне дослідження;
  • цитологічний аналіз.

Гістологія потрібна для оцінки структурних пошкоджень клітин. Цитологічний аналіз показує порушення в клітинних елементах.

На отримання результатів морфологічного дослідження може піти кілька днів. Висновок може бути:

  • орієнтовним;
  • попередніми;
  • остаточним.

Для перших двох потрібне порівняння з результатами інших досліджень. Заключний результат містить точний клінічний діагноз.

Переваги біопсії в нашій клініці

У TomoClinic біопсію проводять максимально щадним способом. Водночас:

  • досягається висока точність досліджень;
  • працюють досвідчені лікарі та діагности високої кваліфікації;
  • залучене високотехнологічне обладнання провідних медичних брендів;
  • практикується лояльна цінова політика;
  • створені комфортні умови проходження процедури.

Усі маніпуляції проводяться згідно з міжнародними клінічними рекомендаціями, а ціна біопсії доступна широкому колу пацієнтів.

Лікарі

Щоб зробити біопсію в Києві, можна скористатися послугами TomoClinic. Тут працює злагоджена команда лікарів-професіоналів, за допомогою яких будь-яке обстеження пройде швидко та у встановлені терміни. Для цього потрібно зателефонувати за телефоном, вказаним на сайті, або скористатися формою зворотного дзвінка. Оператори контакт-центру дадуть відповіді на всі ваші запитання й допоможуть записатися на консультацію до фахівця на зручний час.

Послуги та процедури

Часті запитання
Скільки днів можуть бути виділення після біопсії шийки матки?

Виділення з піхви після біопсії шийки матки можуть бути наявними протягом 3-4 тижнів. Кров'янисті виділення, що нагадують менструальні кровотечі, тривають від 2 до 10 днів. Протягом наступних 2–3 тижнів виділення стають сукровичними та поступово припиняються. Якщо наслідки біопсії не зникають протягом місяця, обсяг виділень різко збільшився або є інші ознаки погіршення самопочуття, необхідна консультація гінеколога.

Чому після біопсії простати не можна вести статеве життя?

Біопсія передміхурової залози — це інвазивна діагностична методика, яка містить низку обмежень для успішного загоєння тканин. Активність під час сексу або мастурбації буде створювати подразнення тканин простати, а також спричиняти дискомфорт і появу кров’яних виділень у калі, сечі та спермі. Повне відновлення після біопсії займає приблизно 7–10 днів. Протягом цього періоду чоловіку варто утриматися від статевого життя та дотримуватися інші рекомендації, які надасть лікар.

Як беруть біопсію нирки?

Для отримання зразка ниркової тканини проводиться пункційна біопсія нирки. Процедура виконується під місцевою анестезією. У разі сильного хвилювання та переживання у пацієнта можливе застосування седації. Забір тканин здійснюється пункційною голкою. Щоб прицільно влучити нею в осередок ураження та мінімізувати ризики пошкодження інших органів і структур, процедура проводиться під контролем УЗД або КТ.

Скільки днів заживає рана після біопсії?

Відповісти на це питання однозначно не можна, оскільки тривалість загоєння тканин залежить від виду біопсії та низки інших чинників. В основному на терміни формування рубця впливають:

  • спосіб проведення біопсії;
  • локалізація органу, на якому проводилась процедура;
  • ретельність дотримання пацієнтом рекомендацій лікаря;
  • загальний стан здоров’я та імунітету.

Чи потрібно доглядати за раною, що з'явилася після біопсії?

Рана, що залишилася на шкірі після біопсії, потребує обов'язкового догляду. Для запобігання її інфікування та кращого загоєння варто:

  • дотримуватися рекомендацій щодо перев’язки: обробляти антисептиком, закривати рану стерильною пов'язкою;
  • кілька днів (точно скаже лікар) не мити область пошкодження;
  • не допускати механічних пошкоджень;
  • не приймати гарячі ванни;
  • не відвідувати лазні, сауни, басейни, не купатися у відкритих водоймах до повного загоєння шкірних покривів;
  • вчасно проходити контрольні огляди у лікаря.

У разі погіршення стану рани необхідно відразу звернутися за допомогою.

Ціни
Трепан-біопсія передміхурової залози за методикою fusion під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Трепан-біопсія черевної порожнини під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Тонкоголкова аспіраційна біопсія вузлів щитовидної залози під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Тонкоголкова аспіраційна біопсія вузлів молочної залози під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Трепанбіопсія передміхурової залози під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Трепанбіопсія глибокого лімфовузла під контролем УЗД (без цито/гісто заключення)
Трепан-біопсія м'яких тканин під контролем УЗД (без цито/гісто заключення)
Трепан-біопсія малого тазу під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Трепан-біопсія молочної залози під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Трепан-біопсія печінки 1 категорії складності під контролем УЗД (без цито/гісто заключення)
Трепанбіопсія печінки під контролем УЗ із використанням методики fusion (без цитологічного заключення)
Трепан-біопсія поверхневого лімфовузла під контролем УЗД (без цито/гісто заключення)
Тонкоголкова аспіраційна біопсія вузлів лімфовузлів шиї під контролем УЗ (без цитологічного заключення)
Передопераційне маркування не пальпуємих пухлин молочної залози під контролем УЗ
Вiдгуки
Лариса
Мені дали направлення на біопсію щитовидної залози через утворення невеликого вузла, я подумала, що краще заздалегідь знати результат, ніж чекати, коли з'являться справжні проблеми і погодилася на цю процедуру. За результатом-доброкачественное образование, операція не потрібна, лише кілька разів на рік проходити УЗД щитовидної залози і лікуватися звичайно. А якби я не подбала про це заздалегідь? Навіть страшно уявити наслідки. Мені Ваша клініка сподобалася, хочу сказати Вам велике спасибі і ціна на біопсію невелика, і лікарі ввічливі, сучасне обладнання. Бажаю Вам розвиватися і далі допомагати людям у цей непростий час.
Полина
Для человека который, кроме простуды, ничем не болел, поход к врачу настоящий стресс. А уж если нужно делать биопсию щитовидной железы, так это это вообще страшное мероприятие. Сам факт, что нужна биопсия, заставляет сомневаться в своем светлом будущем. Но я нашла в себе силы и решилась на биопсию щитовидной железы, по крайней мере для меня это был геройский поступок. Каково же было мое разочарование, что ничего геройского в процедуре биопсии не было. Ну, небольшой дискомфорт, и все. Или это может быть от профессионализма врачей зависит? В любом случае на других врачах я со своим здоровьем экспериментировать не буду. Спасибо Вам за аккуратность при проведении биопсии. Всем буду говорить какие Вы замечательные специалисты.
Яна
Я большая трусиха и когда мне назначили пункцию щитовидной железы, то тряслась только от одной мысли об этой процедуре, у меня узел образовался больше сантиметра и его нужно было исследовать, особой подготовки к биопсии не надо, мне было просто страшно. Успокаиваться я начала только тогда когда видела счастливые лица людей, которые были в процедурной до меня. Оказывается сдавать кровь намного больнее, чем делать пункцию щитовидной железы, сама была в шоке, пару минут и все, а я столько переживала. Место прокола немного болело, но не сильно. Спасибо Вам, я больше бояться не буду и другим скажу, что в Вашей клинике пункцию щитовидной железы сделают по высшему разряду.
Амосов Владимир
Очень профессиональный доктор, который может оценить степень риска, взять ответственность, предусмотреть опасность и сделать процедуру отлично. Биопсию провел очень грамотно. Огромное спасибо доктор и рекомендую вас
Кира
Опарин А.С. делал биопсию груди. Все очень аккуратно и профессионально. Скажу так, уколы делать больнее. Во время процедуры почувствовала только незначительное давление и сам прокол. Не бойтесь!
Антон Михайлович
Огромное спасибо Алексею Сергеевичу! Грамотный специалист. Я это сразу понял, когда пришел на прием. Минимум анализов, все конкретно, по делу. Сделал мне операцию, наблюдал после операции. Все прошло хорошо. Самочувствие тоже хорошее. Спасибо.
Анжеліка Антонівна
Величезна людська вдячність нашому улюбленому доктору Олексію Опаріну за порятунок від раку шлунка. Вважаю, що все закінчилося добре тільки завдяки його високому професіоналізму. Зараз точно можу сказати, що рак - це не вирок. Головне потрапити до знаючого і хорошого лікаря. Здоров'я, щастя і довгих років життя Вам. Ви лікар професіонал вищого класу і найпрекрасніший чоловік. Кому потрібна адреса клініки: вул. Ломоносова, 33/43. Тут лікують не тільки рак шлунка. Можете зателефонувати, самі дізнатися. Я, зі свого боку, клініку і лікаря дуже рекомендую!
Анна
Хочу висловити глибоку подяку і низький уклін хірургу "TomoClinic" Олексію Сергійовичу Опаріну. Ще на початку літа після всіх аналізів та процедури біопсії мені поставили страшний діагноз "рак матки". Олексій Сергійович оперативно запропонував план лікування, провів операцію, уважно спостерігав і супроводжував в післяопераційний період - спочатку в стаціонарі, а після виписки амбулаторно. Після операції в цій же клініці пройшла хіміотерапію. Минуло більше півроку, у мене абсолютно нормальний стан, вийшла на роботу, живу звичайним життям). В Олексії Сергійовичі дивним чином поєднуються високий професіоналізм і чуйне, гранично уважне ставлення до своїх пацієнтів. Спасибі, що є такі Лікарі!
Виктория
Опарин Алексей Сергеевич - высококвалифицированный врач. Прекрасный человек. Обратилась по поводу сильных болей внизу живота. По всем признакам со мной происходило что-то не то. Быстро поставил диагноз. Никаких лишних анализов или процедур, все только по делу. Лечение тоже не "на миллион", все в пределах разумного. Врач от Бога. Самый лучший онколог-хирург, которого я видела.
Светлана
Искренне благодарна Алексею Сергеевичу за здоровье моей мамы. На консультации к гинекологу мы ходим регулярно, и только благодаря этому новообразование шейки матки было обнаружено, что называется “в зародыше”. Гинеколог нас отправила к Алексею Сергеевичу. Он тоже все осмотрел, провел процедуру биопсии и предложил несколько вариантов лечения. Спасибо за внимательное и чуткое отношение к пациентам!
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок