logo
 • Пн.-Пт.: з 9:00 до 19:00
 • Сб.: з 9:00 до 18:00
logo

Анестезіологія

Анестезіологія — це галузь клінічної медицини, яка займається припиненням больових і неприємних відчуттів під час хірургічного втручання або після операцій. Анестезію вводять різними способами, тому вона не завжди призводить до несвідомого стану. У рамках анестезіології вивчаються процеси управління життєво важливими функціями організму в післяопераційний період, щоб запобігти стану больового шоку та забезпечити контроль і якість проведених процедур.

Сучасна анестезіологія в Києві, яка забезпечується Клінікою TomoClinic, є надійною ланкою хірургічної служби медцентру. Наші пацієнти можуть бути впевнені у кваліфікованому та комфортному анестезіологічному супроводі.

Переваги
Сучасне обладнання
Доступна вартість
Швидке відновлення
Затишні палати
Мінімальні ускладнення
Висока кваліфікація фахівців

Консультація анестезіолога

Лікарі-анестезіологи та реаніматологи нашої клініки завжди готові надати екстрену або планову допомогу. Коли планується операція, що вимагає знеболювання, пацієнту необхідна консультація анестезіолога. Анестезіолог — це фахівець, що забезпечує життєдіяльність і захист організму від болю в різних ситуаціях: під час і після операції, діагностики, після аварії або отриманої травми. До його компетенції входить підготовка хворого до лікувально-діагностичних маніпуляцій, під час яких потрібна загальна анестезія.

Консультація охоплює загальне ознайомлення з результатами інструментальних і лабораторних досліджень, а також бесіду з пацієнтом з метою психологічної підготовки до операції. На консультації анестезіолога:

 • уточнюється можливість проведення наркозу;
 • оцінюються ризики методу;
 • виявляються супутні захворювання, які можуть вплинути на знеболення;
 • призначаються додаткові аналізи та дослідження (за необхідності);
 • підбирається фармакотерапевтичний супровід у процесі підготовки до операції чи процедури;
 • надаються рекомендації щодо дієти та питного режиму.

Лікар-анестезіолог розповідає про види знеболювання, можливі відчуття під час виходу з наркозу.

Від анестезіолога залежить контроль стану пацієнта під час хірургічного втручання та виведення зі штучного сну. Також в обов’язки анестезіолога входить спостереження за пацієнтом після операції (контроль самопочуття, серцевого ритму, дихання) та усунення можливих ускладнень після наркозу. Крім того, анестезіолог, зазвичай, має кваліфікацію реаніматолога й займається виведенням пацієнта з життєзагрожуючих станів під час виникнення форс-мажорних ситуацій. До таких ситуацій належать ниркова, серцева, дихальна або гостра печінкова недостатність.

Анестезіологія: типи та види анестезії

Виды анестезії

Для різних видів медичних маніпуляцій застосовуються різні варіанти анестезіологічного забезпечення. У медцентрі TomoClinic використовуються різні види анестезії.

Седація — це медикаментозний сон, який практикують у дитячій хірургії, для малюків і пацієнтів із клаустрофобією в разі проведення МРТ, у стоматології. Водночас самостійне дихання зберігається, свідомість частково або повністю відключена, тонус м’язів знижений.

Загальний наркоз — це найсильніший вид анестезії, під час якого настає повна іммобілізація. Він впливає на центральну нервову систему за типом штучної коми: пацієнт перебуває на ШВЛ (штучній вентиляції легенів), чутливість до болю повністю відсутня, м’язовий тонус «відключений». Це досягається внутрішньовенним введенням препаратів, інгаляційним наркозом, масочним наркозом або ендотрахіальним способом.

Під час інгаляційної анестезії препарат потрапляє в дихальну систему в пароподібному стані та швидко проникає в кров через альвеоли.

Ендотрахіальний тип передбачає поєднання внутрішньовенного виду наркозу з інтубацією трахеї.

Масковий тип — анестезія за допомогою вдихання, застосовується у разі малотравматичних втручань невеликої тривалості, коли не потрібна міорелаксація.

Місцева анестезія — це локальне знеболювання, у разі якого пацієнт позбавляється чутливості тільки у певній частині тіла (без втрати свідомості). Це досягається завдяки перериванню передачі нервових імпульсів. До видів місцевої (регіонарної) анестезії належать:

 • центральне;
 • периферичне знеболення.

Центральне знеболення — це спинальна (в спину), внутрішньокісткова, епідуральна або провідникова анестезія. Такі види анестезії застосовують під час кесаревого розтину, флебектомії, урологічних операціях.

Периферична регіонарна анестезія ґрунтується на блокаді периферичних нервів і не зачіпає мозок. Цей спосіб оптимальний для операцій на верхніх кінцівках, під час лікування зубів, обробки ран.

Комбінована анестезія передбачає послідовне застосування різних методів загального наркозу, поєднана анестезія — загального та місцевого знеболювання.

Існує також поділ наркозу залежно від етапів операції:

 • ввідний;
 • підтримуючий;
 • базисний;
 • додатковий.

Ввідний вид служить для швидкого введення пацієнта в наркоз. Підтримуючий діє впродовж усієї операції. Базис-наркоз починає діяти до початку операції й продовжує деякий час після. Він служить фоном основної анестезії. Додатково дає змогу знизити дозування основного анестетика.

Показання до наркозу

Проведення операції під наркозом залежить від складності планованих маніпуляцій і стану пацієнта. Чим гірший стан хворого й більше хірургічне втручання, тим більше причин для застосування загального наркозу. Поза екстреними випадками вид анестезії визначається під час прийому в анестезіолога.

Протипоказання, ризики й побічні ефекти анестезії

Абсолютні протипоказання до наркозу відсутні. Якщо від операції залежить життя пацієнта (екстрений випадок), то вона буде проведена із застосуванням наркозу. Планове втручання може бути відкладено через:

 • гормонозалежних захворювань;
 • важкого перебігу захворювань внутрішніх органів;
 • порушення серцевого ритму;
 • бронхіальної астми у важкій формі;
 • менше пів року після інфаркту або інсульту;
 • патології ендокринної системи;
 • вживання алкоголю або наркотиків;
 • недотримання режиму харчування (повного шлунка);
 • простудних захворювань.

Медикаментозне пригнічення болю під час хірургічних маніпуляцій забезпечує максимальну безпеку пацієнта. Проте ризики можливі. Зазвичай, вони залежать від віку й загального стану здоров’я хворого, виду анестезії та терміновості операції (планово чи екстрено). У разі використання медобладнання високого класу, передових методів, досвіду та професіоналізму лікарів TomoClinic, ризики операцій у сучасних умовах медцентру мінімальні.

На передопераційній консультації анестезіолога в Києві пацієнта обов’язково попереджають про побічні ефекти, навіть найнезначніші. Після загальної анестезії може з’явитися нудота, блювотні позиви, озноб. Після інтубації — несильні болі в горлі.

Місцева анестезія може спричинити втрату чутливості нерва (зворотну), головний біль, падіння артеріального тиску, іноді — труднощі із сечовипусканням, що не складно скоригувати адекватною терапією.

Методи діагностики, які використовуються перед анестезіологічним забезпеченням

Якщо на пацієнта чекає лікувальна або діагностична процедура під анестезією, необхідно записатися до анестезіолога для отримання рекомендацій. Залежно від майбутньої маніпуляції, лікар-анестезіолог призначить індивідуальний набір додаткових обстежень, до яких можуть входити:

 • загальний аналіз крові;
 • біохімія крові;
 • коагулограма;
 • ЕКГ та ін.

У разі необхідності лікар-анестезіолог звертається за консультацією до фахівців інших медичних галузей. Перелік вимог може змінюватися залежно від обсягу та складності операції, супутньої соматичної патології.

Устаткування

Усе медобладнання та витратні матеріали, що використовуються в TomoClinic, відповідають високим вимогам якості. До знеболюючих препаратів (снодійного, анальгетиків, м’язових релаксантів та ін.) ставляться суворі вимоги, а техніка проходить ретельну регулярну перевірку. Відділення анестезіології та хірургії укомплектоване:

 • наркозною станцією експертного класу Mindray WATO EX–20;
 • апаратом для моніторингу стану хворого Mindray uMEC12;
 • біфазним дефібрилятором.

Завдяки сучасній техніці ми можемо гарантувати повну безпеку, захист від болю в процесі оперативного втручання та мінімум неприємних відчуттів під час діагностичних процедур.

Переваги анестезіології в нашій клініці

Лікарі реаніматологи та анестезіологи медцентру TomoClinic мають високу кваліфікацію й постійно працюють над її підвищенням. Усі фахівці мають великий практичний досвід у наданні екстреної допомоги. Пацієнтів нашої клініки очікують:

 1. Злагоджена команда компетентних професіоналів.
 2. Сучасно укомплектовані палати інтенсивної терапії.
 3. Медичне обладнання експертного класу.
 4. Затишні палати післянаркозного сну.
 5. Швидке відновлення після операції.
 6. Прийнятна ціна на послуги анестезіолога.

У пріоритеті команди TomoClinic безпека й комфорт пацієнта. Страх перед загальним наркозом у минулому. Завдяки повному контролю над ситуацією кількість післяопераційних ускладнень зведено до мінімуму. З враженнями від роботи анестезіологічної служби та рівня наданих медичних послуг можна ознайомитися у відгуках колишніх пацієнтів.

Лікарі

Наші фахівці-анестезіологи (Київ, TomoClinic) відповідально підходять до будь-якого випадку, уважно ставляться до кожного хворого. Тому що одне з основних завдань кожного анестезіолога-реаніматолога — зробити все для швидкого відновлення пацієнта після загального наркозу.

Вартість послуг анестезіологів доступна і відповідає якості послуг, які надає клініка, високому рівню професіоналізму всього медперсоналу та новітньому обладнанню від світових виробників, що використовується для діагностики захворювань і проведення різних операцій і процедур.

Фахівці
7
Лікар-анестезіолог вищої категорії
0
MD. Лікар-анестезіолог
Ціни
Анестезіологічний супровід МРТ
Анестезіологічний супровід при ендоскопії
Анестезіологічний супровід КТ
Вiдгуки
Владимир
В начале января перенес операцию на толстой кишке. Мне очень повезло с командой, которая меня оперировала. И хирург, и анестезиолог показали мастерство высокого класса. Большое спасибо вам, Алексей Сергеевич и Дмитрий Геннадиевич, что вернули меня в нормальное состояние. Я однозначно советую обращаться к врачам клиники Варта на Ломоносова 33/43.
Світлана
Відвідала "Клініку Варта" і була вражена ставленням персоналу. Всі привітні, посміхаються. Без проблем отримала відповіді на всі питання і записалася на консультацію. На прийомі у Д.Г. Яремчук відчула щире бажання допомогти вирішити проблеми зі здоров'ям. Таке відчуття, що тут зовсім інший, відмінний від реального світ.
Ольга
Моя благодарность Врачу-флебологу Андрею Руслановичу и анестезиологу Дмитрию Викторовичу. Слаженная и профессиональная команда. Очень помогли поправить здоровье и вернуться “в строй”. Ваши вопросы этим докторам не останутся без ответа. Спасибо администрации клиники Варта за таких сотрудников!
Тетяна М.
До лікаря Є.В. Вакар записалася на прийом, щоб дізнатися, як можна знеболити пологи. Може для когось це і здається смішним, але я шалено боюсь. Та ще наслухалася всяких жахів. Чому за кордоном це нормально - народжувати і не відчувати, що тебе розриває на частини, а у нас все по-старому? Консультація пройшла на "відмінно". Катерина Вікторівна все детально пояснила, як і чим проводиться процедура знеболення. Дала дійсно хороші поради, як себе вести, коли почнуться перейми. Я залишилася задоволена, що звернулася саме в цю клініку. Спасибі.
В'ячеслав Петренко
Враження від TomoClinic залишилися тільки позитивні. Все налагоджено і працює відмінно. Записався на прийом, прийшов за часом, одразу прийняли, аналізи, процедури - все по справі і ніяких "зволікань". Люди цінують як свій час, так і час пацієнта. Мені сподобалося.
Ірина
Подяка анестезіологу Дмитру Вікторовичу Зламану. Завдяки його професіоналізму швидко і без будь-яких побічних проявів відійшла від наркозу. Спасибі!
Мария
Д.В. Зламан - чудесный доктор, тактичный, внимательный, с бесподобным чувством юмора. Очень рада, что именно он проводил спинальный наркоз. Рекомендую всем.
Оксана
Спасибо Екатерине Викторовне Вакар за ее профессионализм и компетентность! В клинику Варта привезли маму с тромбозом глубоких вен. На приеме врач сказала, что без операции нам уже никак не обойтись. Сдали анализы, и начали настраиваться на операцию. Все бы ничего, да мама (ей 75 лет) панически боиться наркоза. Даже не знаю с чем это связано. Пришлось Екатерине Викторовне лично успокаивать и объяснять, что переживать не стоит и операция будет проходить под ее личным контролем. Все прошло по плану. Сейчас мама восстанавливается. Уже сошел отек и почти нет боли в ногах. Мы каждый день благодарим судьбу, что благодаря совету знакомых оказались именно в этой клинике! Спасибо за все!
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Записатися на консультацію
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок